Marec 2011 - Graceling (Kristin Cashore)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
0
Brez glasov
3
0
Brez glasov
4
5
56%
5
4
44%

Skupaj glasov: 9

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Marec 2011 - Graceling (Kristin Cashore)

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 27 mar 2011, 21:37

to sem že v neki drugi knjigi brala, da je imel nekdo dve različni očesi, ampak se ne spomnem v kateri. lahko je zelo neprijetno, če si v današnjem svetu takšen. ali pa je lahko zelo lepo, verjetno odvisno od barv :) .
kar se pa tiče grace mi je pa seveda všeč katsina. ali pa fightin grace :) čeprav to je bolj neuporabno :mrgreen:
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 28 mar 2011, 20:14

Bo nekaj na povezavi med nemščino in imeni v Graceling. Leck se prevede kot puščanje in če dobro pomislimo nekaj v njegovi glavi res pušča, da lahko drugim prikroji resnico :lol:

To je samo moja razlaga :D
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 28 mar 2011, 21:37

Neeee - kaj pa Po? :shock: Bogi :P
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
_auril_
Fairy

PrispevekNapisal/-a _auril_ » 29 mar 2011, 14:41

Prebrala. Sem čisto navdušena. Zelo dobra knjiga stil pisanja,.... Glavna junakinja mi je bila
zelo všeč. Konec mi je bil tudi všeč edino, to da Po ne vidi več ni mi blo narbolš. Bitterblue mi je bila tudi dober karakter, ampak njeno ime me je (nevem zakaj) spominjalo na borovnice.
Še več takšnih knjig.

Ocena: 5

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 29 mar 2011, 14:53

Po pa, kot smo že ugotovili, pomeni ritka :lol:

Ja, se popolnoma strinjam, da me je Bitterblue spominjala na borovnice. Nimam pojma zakaj, ker borovnice niso grenke (bitter), ampak ja.
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 29 mar 2011, 15:10

Mene tudi! Pa čeprav so borovnice Blueberry lol... Bitterblue čist neki drugega :)

Kaj pa Katsa? Meni je njeno ime blo ful težko za brat :?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 29 mar 2011, 17:21

Z Wikipedie:

A katsa is a field intelligence officer of Mossad. He or she collects information and runs agents, similar to the case officer of the CIA

The word 'katsa' is a hebrew acronym, meaning "Collections Officer".

Iz tega jaz še vedno ne vem čisto točno, kaj naj bi katsa delala, pa ajde.
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 29 mar 2011, 20:06

prebrala :thumbup:

katsa mi je super lik, res fierce role model, me likes muchos!!!

po - ah srebrne pa zlate oči? iDead <3

raffin in njegov lab assistant - totalno sta geja. I call it! :D

leck - ew! tudi men je bil njegov umor dobro izpeljan, ampak veliko prehitro pozabljen.

imela bi katsin grace al pa od kapitanke :thumbup:

mislm, da je pa kr uredu to z wikija pobran pomen katsinega imena. za rando (sej je blo tko ime njenmu stricu, ne?) je igrala a la šerifa pa skozi council je zbirala informacije in reagirala na njih. :)

ocena: 4 ker me ubistvu ne mika neki brat naslednji del, ko/če bo. pač zdi se mi taka dobra zaokrožena celota, ampak mi ni za del serije, no.

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 29 mar 2011, 20:55

no dobr vedt, da nism edina, ki je skos na borovnice mislila :lol:

Uporabnikov avatar
Kris
Dhampir
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Kris » 30 mar 2011, 12:35

Prebrala že neki časa nazaj, pa čist pozabla komentirat kle! (tok drugih stvari :S)

Uglaunm....zgodba mi je bla zelo všeč, neki novga svežga, telih 7 gora, 7 gradou....pa sploh te moči=grace! iLike!!!! :D
Idin mogoče se mi je od takt, ko se Katsa pa Bitterblue odpravta čez gore mal vlekl, sam smo preživel :P
aia in ko smo že pri Bitterblue, mene je pa vedno ko sm prebrala to ime spomnl na enga ptiča, nevem, pa tut sama tmala mi je bla tko tak ptičk loool, nevem zakaj :oops:

Katsa je itq sanjski karaktr, močna, odločna, njen Grace je res "trgu gate" heheheh :10giggle:
Njeno razmišlanje o ljubezni in poroki se mi je zlo dopadl, ker imam tut sama podobno prepričanje.... ;)

Po <3 :drools: :oops: , sam res škoda da oslepi na konc, sam še zmer to ni taka tragedija zrd njgovga gracea :D

Leck je biu un res dark karaktr....mučenje živali, lastne žene,.... :133: :132:
Se pa strinjam z nekaterimi da je bla njegova smrt dobr spelana, ker po pravic, drgač nebi šlo ;)

Dajem oceno 4, ker se mi je prot koncu malce vlekla in ker se verjetno nam spravla nadaljevanj brt....
"Books may well be the only true magic."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov