Maj 2011 - Demon Kissed (H. M. Ward)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
0
Brez glasov
3
4
36%
4
7
64%
5
0
Brez glasov

Skupaj glasov: 11

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Maj 2011 - Demon Kissed (H. M. Ward)

PrispevekNapisal/-a Ever » 16 maj 2011, 07:00

Beremo knjigo: Demon Kissed

Rok za oddajo komentarjev: 31. maj 2011

Avtor: H. M. Ward

Slika

Seznam udeležencev: http://www.bralnica.com/izziv/Maj%202011.html

Veselo branje ;)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Maj 2011 - Demon Kissed (H. M. Ward)

PrispevekNapisal/-a skyline » 16 maj 2011, 13:06

:shock: :shock: :shock: :shock:

Pa ne me zajebavat, da je zmagala tista, za katero sm js glasovala... Unbelievable!!! :tralala:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 16 maj 2011, 16:37

no kul, ker sem demon trapper's daughter učeri prebrala :oops: in one go (it IS full of action :thumbup: ), along for the ride pa tud že prej :thumbup: :D

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 18 maj 2011, 17:04

Sem prebrala. Je kar v redu knjiga glede vsebine, ampak slog pa mi res ni bil všeč, ker mi je deloval preveč začetniško. Na trenutke je bila tudi kar predvidljiva (ko ti je iz vsega napisanega že jasno, kaj se bo zgodilo, še traja nekaj časa preden tudi Ivy to ugotovi, kar naredi zgodbo manj zanimivo. Ugh) Sicer je fajn, da so za spremembo demoni in ne vampirji, ampak je spet ista finta, da bi jo on rad poljubil, ampak je ne sme zaradi svoje narave. Malo preveč Twilight za moje pojme. Aja, pa ko je ona ugotovila, da ni človek, so potem vse osebe, ki so bile že prej omenjene, tudi bile al Martisi al pa Valefari. A bit strange. Kot da ni normalnih ljudi na svetu.

Ampak knjiga kot celota pa dobi oceno: 4
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 19 maj 2011, 21:06

Same here - preveč me je na Twilight spominjalo :?

Ni slaba zgodba, ampak preveč predvidljiva, preveč Twilight, Collin mi je bil na začetku dosti bolj funny, kot pa potem, ko je deloval nek nesebičnež kljub svoji naravi...

Pa mene je tudi zmotilo, da je večina bila V ali M... malo preveliko naključje... ;)

Ocena: 3
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 19 maj 2011, 21:36

tudi jaz sem jo prevrala. na splošno mi je bila neka povprečna knjiga, ki ima sicer potencial, da bi lahko bila zelo dobra. predvsem mi je bila všeč idej - boj med martisi in valefari in potem ivy, ki je nekaj vmes. ampak, te ideje pisateljica ni izkoristila in sama vsebina je bila slaba. najprej je bil beden začetek - ko sem začela brat sem mislila, da imam drugo knjigo v zbirki in sem dejansko mogla pogledat na internet, če imam tapravo. res ne maram začetkov, ki te vržejo nekam v sredino zgodbe in se potem sprašujem, če bi mogla že nekaj vnaprej vedet. druga stvar je njen odnos s collinom - najprej zatrjuje, da ji sploh ni všeč in ni šans, da bila z njim, potem pa se kar na enkrat zaljubi. ne vem, ni me preveč prepričalo. pa tudi - kako bi lahko collin več let skrival, da je valefar? saj je hodil v šolo, kjer je bilo polno duš in bi jih dejansko moral imeti zelo dobro samokontrolo, da ni vseh "pojedel". isto velja za nicole in ostale.
pozitivno me je presenetilo, da me je pisateljica vmes celo prepričala, da je collin res hudoben in je izdal ivy. to se ne zgodi velikokrat, da nasedem pisateljem :D tudi mene je zmotilo, da so kar vsi po vrsti postajali ali martisi ali valefarji. mislim no, that`s too much.
oceno dam tudi jaz 3. res bi lahko bila boljša..
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Kris
Dhampir
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Kris » 19 maj 2011, 22:18

Prebrano....in ja, tut mene je mal razočarala....sm prčakvala kei več ker je sama ideja zelo dobra in čist po mojem okusu! Kot je napisala Morrigan, pisatelca je ni preveč dobr izkoristla!
Sicer me ni lih spominjalo na Twilight, ampak sem pa imela občutek, da sem jo že prebrala in lahko dost vnaprej predvidevala stvari. :?
Tut to, da so vsi okol nje bli al M al V mi je blo dost bedno in pol še da nihče ni pričakoval, da bo tut ona postala Martist :thumbdown: ...dejstva in podatki so bli dost nedosledni.
Dost me je zmotl tut njena reakcija, ko je zvedla kdo je ubil njeno sestro in tut sestrina smrt mi ni bila dost razložena in sploh to kako je bila ona z vsem tem povezana. Vse se mi je zdel tako kot da bi bilo sproti izmišjeno.
Se strinjam z Ever, da je bil Collin na začetku veliko bolj zanimiv, potem se je spremenil v eno marshmellow....škoda, bi mu bl pasal kak bad boy attitude pa ščepc sarkazma! :twisted:
Ivy mi je bila na splošno kul, me je pa učasih res zmotl to njeno prepričevanje, da ne čuti ničesar do Collina in samopomiljevanje - to nisem izbrala, to so mi naredili, nisem jaz kriva, to nisem jaz, zakaj se mi je to zgodilo.....man up and deal with it! :evil: ...pogrešala sem tudi neki kar bi me lahko povezalo z njo, nevem, neki mi je mankal...
Konc je deloval kot da bi bil spisan v minuti :133: .....mi je bil pa všeč zadni stavek: I’m going straight to Hell. And I’m not coming back without Collin.”
So mi bila bojne scene zlo všeč in me je mal vrnilo v obdobje Vampire academy in zdej še bl kumi čakam na izzid Bloodlines!!!! :roll:

Koncept zgodbe res všeč....upam da bo 2 del bolši, in za božjo voljo naj dobi Collin inekcijo sarkazma in Ivy brco badass-nosti! :lol: :guns:

Ocena: 3
Nazadnje uredil/a Kris dne 23 maj 2011, 21:54, skupaj urejeno 1 krat.
"Books may well be the only true magic."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 20 maj 2011, 13:43

prebrano.
moram rečt, da mi je bla kar všeč, predvsem to, da se je hitro brala.
to, da so bli vsi M in V me niti ni zmotil, sej po en stran je logično, da če so vedl, da bo na tej lokaciji, da so se tle okol zbral.
collin je bil pol mal preveč pussy, se čist strinjam. čeprou sm tud jst nasedla, da je čist evil. pa sm si že mislila, da pa enkrat ne bo nek happy end. no sej ni bil glih happy end, sam vseen.
pa lol @ stara nuna. mislm kake ideje, zakva bi dal eno povprečno nuno, dejmo uporabt eno staro k zemla :lol:

ocena: 4

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 21 maj 2011, 17:26

Zadnje čase sem se izogibala bralnim izzivom, ker me knjiga ni potegnila. Tole sem se spravila brat in...bila mi je všeč...

Ni me motilo dejstvo, da ne sme priti do poljuba..ker ok, je to del zgodbe..dušo lahko zgubi in umre...

Tudi njeno '' jamranje'' me ni živciralo..pa vem, da sem pri nekaterih knjigah čisto živčna...in bi kar klofute talala...

Če Colina primerjam s kakim drugim likom iz knjig..je kar ok...vsi pač ne morejo biti Patch ali Jace..bi bilo dolgočasno...

Ubistvu..se sploh ne spomnem stvari, ki bi me zelo motila pri tej knjigi..upam samo, da bomo kaj več zvedeli o njeni sestri v drugem nadaljevanju zgodbe..ker ta srebrna sponka in obesek nista mogla biti naključje...

Knjigi bi dala oceno 4,5 ampak ker ni vmesnih ocen ji dam oceno 4
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 23 maj 2011, 20:10

I'm 41% done, and wow, this is actually pretty good!
I just hope I play for the right team :D Nimam rada filinga, ko na koncu knjige ugotovim, da sem stavla na napačno moštvo.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost