Maj 2011 - Demon Kissed (H. M. Ward)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
0
Brez glasov
3
4
36%
4
7
64%
5
0
Brez glasov

Skupaj glasov: 11

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Maj 2011 - Demon Kissed (H. M. Ward)

PrispevekNapisal/-a skyline » 24 maj 2011, 13:01

Prebrala in morm rečt, da mi je bla knjiga všeč. Me je kr hitr notr potegnalo v zgodbo, tk da sm mogla prit do konca. Čeprav nasplošno liki so mi bli OK, ampak bi pri vsakem neki spremenila (itak), kar ste nekatere že prej omenile:
Ivy: Girl, you´re so fucking slow! Mislim... A ji je treba res na plakat neki napisat pa pustit da pol ure gleda v njega, da kapira nekaj? Tk ko za tisto foro s "burning pie", ko ji je nuna Al nakazala? Pa čist vsakič, ko je blo treba odreagirat, je zmrznala najprej in "joj , joj, joj kaj pa zdaj?" Mal se mi je krešal karakter: brez neke jake panike je sprejela svojo vlogo kaj je, ko ji je Eric razložil, pač na njen zmeden način, sam ko bi blo pa treba neki ukrent, pa je zmrznala na začetk vedno. Recimo v podobnih situacijah mi je Rose iz VA stokrat boljše odreagirala "waaaaa fight!!!!" :lol:
Colin: Na začetk kot frend mi je bil veliko bolj zakon, mogoče bi ga js prikazala še mal bolj zajebantsko, sarkastično in igrivo. Drgač sm pa že od štarta ful navijala za njega :lol: In na konc una scena, predenj se vrže v Hell notr... awwwww :th_cry: ... Sam edin kar me je begalo je to (ne vem, mogoč sm kej spregledla - upam da ne?!?) ZAKAJ se je tk foklusiral na Ivy, zakaj ona, če bi naj bla običn Martis, zakaj jo je rešu čist na šratru, če pa je bil glavni V in njim je skoz bil point uničit vse Mje? Zarad tega kr sta mela bond al zato, kr je bil že od štarta nor nanjo? Sam... Ta bond je mogla prit iz nečesa, če sta jo mela že prej, predenj se je Ivy spremenila, sam da si ni priznala in je zato ni omenjala prej? To je mogl neki poment, neki je mogl bit v ozadju tega. Shit, upam da nism spregledala tega. Kr če je naročil Jaku na začetku moral kao branit in varovat, pol je mogla bit neka zgodovina tle.
Eric: prehitr jo je zasovražu in prehitr oprostil. In če je bla Julia res njegova big boss, pol bi se lahka po mojem mnenju stvari bolj zapletle, kakor so se, to sm mal pogrešala.

Glede celotne zgodbe bi mi blo všeč, če bi se naslednje stvari bolj razšistile:
- Točn na kak način je Colin sklenu "a life for a life" deal s prvim demonom. Tle je zihr neka caka.
- What the fuck is wrong with Julia??? Mam feeling, da ji Eric krije hrbet in je ona umorila Ivyno sestro. Just a feeling though :?
- Tist zaključek, da je Eric šel v Italijo predenj je povedal Ivy zadeve, ki ji jih je mel namen povedat... Mislim... Je to uvod v naslednjo bukvo? Če je, OK, če pa ni, pol je pa beda!
- Umor sestre od Ivy... Verjetno je bla ona tud M, če ji je poslala vse tist in glede na to, da ji je poslala tud "the key", pol je mogla bit kr visok na lestvici pri M ne? Upam sam, da ne bo v drugem delu kaka taka fora, da je sestra postala nek super greatest Angel, pa da bo Ivy šla v Hell in bota pol druga proti drugi al pa kej podobnega. Verjetn je bla sestra tud nek del te prerokbe, če je mela key in ga je dala Ivy pol... I think... Ne vem zakaj mam feeling, da sploh ni mrtva, čeprav je Al rekla da je...
- Mal manj Ivyne drame, pa mal več looooooooooove naslednjič prosim 8-)

Pa da ne bom sam šimfala, ker knjiga mi je bla nasplošn všeč. V naslednjem delu pa bi se mi prilegla kaka South Carolina pa to, make up sessions in fires of Hell, waaaa... :lol: Bad, bad skyline! I know! :mrgreen: Sam dej no, tip je star taužnt let, bil že poročen tk da ni ravn neizkušen in ujet v telesu hormonsko eksplozivnega najstnika... cooooooome ooooon!!!!!! Pa veš kak dela pr 17ih s tabo no, give me a break... Ivy tam napada random guys, med njima pa nč ne bo al ka? Ej, sam to mi ne nardit, kr pol grem raj brat kako Bitko pri Starigradu or whatever!!!!!! Bom pa zihr prebrala še naslednji del, kr mi je dost zanimiva zgodba.

Ocena: 4
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 24 maj 2011, 15:22

Jaz sem očitno to knjigo v roke primla ravno ob pravem času in pri pravi volji, saj me stvari, ki bi me ponavadi živcirale, zdaj sploh niso motle oz. jih sploh nisem opazla. Like the no kiss/touch rule. Takega twista ponavadi ful ne maram, ker narede ljubezensko zgodbo tak, hmm, flat? Ampak ta intense in na čase too hot to handle bond med Ivy in Collinom je naredo stvar prav zanimivo.
Ful sem se začudla sama sebi tud te, ko je Collin reko: "She's mine." Namesto standardnega "OMG, not this possessive Bill shit again!" sem si mislila "uuu, me likes! Go Collin, go Collin!" In kera me pozna ve, kak hudo mrzim ta stavek. :)
Pa tud na Twilight nisem niti 1x med branjem pomislila. Še le zdaj, ko sem tu kometarje prebrala, sem se zavedala da tu in tam mogoče res kaj sliči nanj. Ampak to so res ble bolj take minimalne stvari. Te lahko za vsako 3. knjigo rečeš, da spominja na Twilight.

Jaz sem proti pričakovanju kar uživala med branjem. Sem bla not v zgodbi od začetka pa do konca knjige (in to tak hudo, da sem bla pissed off as hell in na robu popizditisa (heheh), ko je za 10 strani delovalo tak, kot da sem res izbrala narobno moštvo (ko jo je Collin "izdal"). V trenutku sem mela celo knjigo pokvarjeno, te veš...). Dobro, ni neki presežek in za par stvari bi si želela da bi ble malo drugačne, ampak vse tud ne more bit po moje, ne? :P

BTW, se je še komu zdelo, da ma knjiga tak par rahlih manga elementov not? (če se da temu tak rečt)
Tam ko je Ivy držala Collina v naročju in ga skušala rešit in se je okrog njiju naredla "prozorna barikada" sem takoj pomislila na Sailor Moon. Bunny in Mamoru sta dosti x mela take scene, nista? Ali pa ona scena, ko Ivy Valefarom (what a ql name btw) grdo delala s srpom (Grim Reaper's blade se dosti bolj bad ass sliši hehe) sem se na Yuki in njenega artemisa spomnila.

Not that I'm complaining. Far from it. Lahko je še več tega v 2. knjigi, ki pride baje že avgusta ven. Yay! :clap2:

"I love you, Ivy Taylor" -- aaawwww :cry:

Ocena: Slika
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
_auril_
Fairy

PrispevekNapisal/-a _auril_ » 25 maj 2011, 18:45

Tudi meni se je zdela knjiga še kar dobra. Najboljši mi je bil začetek pa konec, čeprav se mi je zdelo, da je na začetku vse tak hitro šlo. Ko je Ivy odkrila kaj je potem je pa res zgledalo da je še vsaj pol tiste šole M ali pa V. Drugače ideja z nuno mi je bla fina neki unikatnega, ker me je drugače zgodba spominjala na kake druge ko sm jih prebrala.
Idela mi je pa bila všeč, ampak bi pisateljica mogoč mal bol razvila zgodbo.
Glede Collina pa mi je bil na začetku res super, potem ko ji je pa povedal kaj je pa začeu bit čist neki drugega...

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 25 maj 2011, 21:29

druga knjiga pride 31. avgusta. prvo poglavje lahko preberete na tem linku: http://www.demonkissed.com/DemonKissedCursedCh1.pdf
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 26 maj 2011, 13:36

sm mogla kr ene parkrat prespat, da napišem tole. bottom line: men ni blo všeč. več faktorjev je vpetih, več zunanjih, kot pa da je sama knjiga kriva. tko da se bom osredotočla sam na knjigo.

vsi so M in V, k jih Ivy pozna: bullshit.

všeč mi je, da ni na hitrco sprejela, da je zdej pa M+V. (unlike some heroins, *cough*Clary*cough*.)

všeč mi je bla fight scena, kje Ivy poreže vse V. še bolj bi lahko bla opisana.

prežvečena zgodba, sam da so M+V in demoni, namest vampirjev v twilightu. predvidljivo do potankosti. razen, ko se je Collin kao obrnu prot njej. no, js sm misla, da se bo, sam da ne bo fejku, ampak da bo zares. škoda :P

preveč se mi je vlekla knjiga. vidi se, da je zelo začetniška zadevščina tole (sej je, a ne? ker če ni pol pa je sploh poraz).

definitvo ne bom več brala naprej.

Ocena: 2-3, končna 3. (čeprov bi ful rada dala 2 :P)

po vsej verjetnosti so name vplivale precej boljši knjigi, k sm jih pred tem prebrala: Along for the ride in pa Demon trapper's daughter. sploh slednja je veliiik boljša knjiga o demonih kt pa tale.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 26 maj 2011, 16:06

vsi so M in V, k jih Ivy pozna: bullshit.
:roll: Joj, ja, to je pa tud mene fejst zmotlo. I mean, come on! Vsi? Seriously? Pri ovi perky one, dunno kak ji je ime, ova za katero je Ivy rekla, da je kompletno nasprotje nje in da skozi govori, sem se začela od sile smejat, ko se je izkazalo, da je tudi ona M :D
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Monika
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Monika » 30 maj 2011, 08:26

Meni ne bo uspelo prebrat, čeprav bi ful rada. :?
"Books are my friends, my companions. They make me laugh and cry and find meaning in life."
— Christopher Paolini (Eragon)

Kate

PrispevekNapisal/-a Kate » 30 maj 2011, 19:58

Eh, ne vem kaj naj rečem. Mešane občutke imam. Začetek mi je bil v redu, pa sem res upala da bo odlična knjiga, sploh po ocenah na Goodreads.
Zakaj so vsi, ki jih pozna ali Valefari ali pa Martisi? Pa on, pa tist, pa tret ... :roll: Velikokrat sem predvidela, kaj se bo zgodilo, ker je bilo logično.
Ampak če to odštejem, me ni motilo nič drugega. Prebrala bom tudi drugo knjigo, ker mi prva ni bila slaba, ni pa bila taka ob kateri ti kar dih zastane.

Nazadnje uredil/a Kate dne 31 maj 2011, 22:57, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Dark angel
Human

PrispevekNapisal/-a Dark angel » 31 maj 2011, 22:49

Meni tudi na žalost ni uspelo, :( jutri ali pojutrišnem pa že bo... to je pa tko ko nimaš časa in se moraš za šolo učit :evil:
"If your eyes weren't open, you wouldn't know the difference between dreaming and waking." <3

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 01 jun 2011, 13:07

Konec izziva :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost