Oktober 2011 - The Name of the Star (Maureen Johnson)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

5
1
9%
4
3
27%
3
7
64%
2
0
Brez glasov
1
0
Brez glasov

Skupaj glasov: 11

Uporabnikov avatar
_auril_
Fairy

Re: Oktober 2011 - The Name of the Star (Maureen Johnson)

PrispevekNapisal/-a _auril_ » 01 nov 2011, 19:35

haha. Jst sem jo pa samo zvecer pred spanjem brala,pa se mi niti ni zdela nekak zelo scarry.
Drugače Rory mi je bila v bistvu kr vsec edino Jerome se mi je zdel kr neki- ocitno ne morm sprejet de je glavna junakinja z nekom,ko nima tako velike vloge. Jaz sem za Rory & Stephen, pa bom tudi drug del prebrala, če bosta končno kej skupaj. Drugače se mi je pa tema Jack the ripper zdela kr zanimiva, ker zdej dejansko vem se malo vec londonske zgodovine, čeprav mi sam po sebi res ni čist potegnu.
Moja ocena je 4, ker knjiga je bla zanimiva, ni bla pa neki presežek.
Nazadnje uredil/a _auril_ dne 08 nov 2011, 15:05, skupaj urejeno 1 krat.

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 01 nov 2011, 20:26

Glede na vaše prve komentarje sem res pričakovala neko grozljivo zgodbico, zato sem se z veseljem spravila brati, dobila pa sem zgolj triler, pa še to so ga duhovi pokvarili. Prva polovica mi je bila super, ko pa so se začele razpletati, pa je šlo malo navzdol, čeprav ko na koncu potegnem črto, je bilo še kar berljivo.
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
candy..
Pixy

PrispevekNapisal/-a candy.. » 02 nov 2011, 21:54

Spet se mi je naredilo, da po opisu se mi je zdela ful fajna knjiga, ampak me potem razočara. Sem pričakovala boljše. Prvih nekaj poglavij se mi je res vleklo in sem skoraj zehala zraven. Tut zmedla sem se v nekaterih vmes. Glavna junakinja pa mi je bila tako.. nepričakovana. Njena osebnost mi nekako neustreza. Medtem ko Jazza mi je bila bolj ušeč. Glede morilca pa sem imela nekaj kandidatov, ampak kasneje se mi ni dalo ubadati.
sumila sem tudi Jerometa, ker je vedel vse podrobnosti o Ripperju
Res pa sem zvedla nekaj zanimivih stvari kar se tiče Jacka Ripperja.
Konec je bil okej, ampak nadaljevanja verjetno ne bom brala.

Ocena: 3

LaMia
Fairy
Kraj: Ljubljana-Črnuče

PrispevekNapisal/-a LaMia » 03 nov 2011, 19:16

Evo... sem že mislla da mi ne bo ratal...
Hmm, hm hm... nevem kaj si sploh mislm o knjigi... mela sem ful mal časa za branje tko da sem vsak večer po mal brala skor tri tedne... kar že dost pove, ker če je knjiga res huda lahko na mrtvo utrujena berem tud do 3ponoč pr tejle sem pa vedno znova skor zaspala...
Nekak se mi je zdela nekonstantna... sem že mislla evo, zdej bo pa ful zanimiv ratal, pa nekak nikol ni... nasplošno je blo sicer kar berljivo, ampak precej povprečno.

Ripper facts so bli men sicer ful zanimivi, pa tud Rory mi ni bla napačna sam je blo nasplošno premal... premal romance (oz. lame romanca), premal zgodovinsko,... sem skos nekak upala da bo zadeva dosegla potencial... ki ga res ma (zasnova mi je super sam izvedba pa bl blah), ampak je vedno mal zmankal.

Tko da dam knjigi precej optimističnih: 4
(ker mislm da nekak ni mela fer šans... če bi jo prebrala mal bl naenkrat bi mi bla pomoje bolj všeč)

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 03 nov 2011, 21:18

I made it, I made it, I made it!
Uh, tokrat sem pa res mislila, da mi ne bo uspelo prebrat v pravem času.

Glede zgodbe pa sem spet razočarana, da dobra zamisel ni bila v redu izpeljana. Kot ste že prej napisale, se je tudi meni zdel slog oddaljen, kot da se samo naštevajo neki podatki, ki pa ne pričarajo nekega vzdušja, ki bi ga ta knjiga potrebovala. Zdelo se mi je, da je pisateljica knjigo začela pisati brez kakšnega načrta in je sproti dodajala dogodke, kot se ji je pač zazdelo. Recimo, ko je Rory izvedela, da ima vid, je potem Jazza kar šla nekam za nekaj časa, toliko da je ni bilo treba vključiti v zgodbo.
Tudi meni je bil začetek počasen in nisem razumela, kaj je sploh namen dogajanja, če se vrstijo umori, glavna junakinja pa skoraj ravnodušno hodi do kraja zločina, pa potem na streho...brez kakršnekoli akcije, napetosti, samo zato, da lahko potem napiše, da sta se z Ripperjem že srečala.
Pa kaj je bilo s tistimi zgodbicami o teti pa stricu ali kaj že. Meni sploh ni spadalo v zgodbo.

Kakorkoli že: dobra ideja, slaba zasnova, zato ocena: 3
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 08 nov 2011, 18:33

Pridne :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov