Oktober 2012 - Blackbirds ( Chuck Wendig )

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
2
50%
3
1
25%
4
1
25%
5
0
Brez glasov

Skupaj glasov: 4

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Oktober 2012 - Blackbirds ( Chuck Wendig )

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 okt 2012, 09:50

Beremo knjigo: Blackbirds

Rok za oddajo komentarjev: 2. november 2012

Avtor: Chuck Wendig

Slika
Miriam Black knows when you will die.

She’s foreseen hundreds of car crashes, heart attacks, strokes, and suicides.

But when Miriam hitches a ride with Louis Darling and shakes his hand, she sees that in thirty days Louis will be murdered while he calls her name. Louis will die because he met her, and she will be the next victim.

No matter what she does she can’t save Louis. But if she wants to stay alive, she’ll have to try.
Seznam udeležencev: http://www.bralnica.com/izziv/Oktober%202012.html

Veselo branje ;)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

Re: Oktober 2012 - Blackbirds ( Chuck Wendig )

PrispevekNapisal/-a Lenka » 18 okt 2012, 18:45

a me kera že tole?

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 19 okt 2012, 10:38

Jaz bi jo tudi prosla.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
KristTheVampire
Siren
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a KristTheVampire » 19 okt 2012, 15:42

+1, čeprav tak dvomim da mi bo uspel prebrat kr mam še +1000 Ane Karenine :roll:
"A good book has no ending."
R.D. Cumming

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 21 okt 2012, 18:15

jst ne najdem. očitno bom preskočila tale izziv :015:

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 21 okt 2012, 19:17

Evo, vsi podownloadajte, čez par dni bom prispevek odstranla: http://www.crocko.com/26EDD56BD4724E9E9 ... v5.0).mobi
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 22 okt 2012, 20:19

ah ever, kaj bi mi brez tebe :hug1:

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 28 okt 2012, 14:58

Tole pa ni bil presežek. Ustavlo se mi je že pr tem, da mi je šla Miriam skoz celo knjigo hudo na jetra. Ne vem, kdaj sm ratala tak čistun, da me kletvice motjo :shock: preveč jih je blo, na nepotrebnih mestih, da pol takrat k bi prou pršle, čist zgubijo svoj efekt.

Sami čudaki na kupu (mož jo za zapestje stisne, ona ga pa razkosa pa zmelje ... čist primerna reakcija ja).
Ne vem no, res mi ni blo všeč. Sploh kombinacija Mariam in Loisa. Mal presweet je bil za njo (kljub unemu "I killed my wife").

Prčakvala sem, da bo bolj v ospredju supernatural del zgodbe, na konc pa dobiš navadno kriminalko s pač mal ubrisanimi liki :thumbdown:

Na srečo se je pa vsaj hitro bral. To je v bistvu tud edini plus.

Ocena: 2

Uporabnikov avatar
_auril_
Fairy

PrispevekNapisal/-a _auril_ » 28 okt 2012, 17:14

Meni je bila pa knjige presenetljivo všeč. Mogoče zato ker prej skor ceu mesec nisem kake prebrala, pa mi je mnde mankal....sej veste kaj mislim... :)

Miriam mi kot karakter delovala tak trmasta in mi je bla v bistvu zelo všeč. Louis je pa res čisto preveč sweet za njo, tak de dvomim de it would last... Čeprav tam ko je reko de je kao ubil svojo ženo, pa pol ko je povedal kako, mi je bil še samo bo sweet, kr mu je blo res hudo. Tisti Ashley mi je bil pa tak kr en... Pa tud tisti ko so tisti kovček iskali mi niso nikakor potegnal... No ja zdej opažam de mi je v bistvu bila nasploh všeč samo Miriam, ampak dam vseeno oceno 4, ker knjige res nisem mogla odložit in sem bla zravn cela "ka bo zdej ka bo zdej..."
Glede kletvic pa jih je res blo mal veliko, pa sm potem brala neki interevju z avtorjem, ko je reku, de je res pretiraval, de mu to ni podobno al neki takega....

Ocena: 4

Uporabnikov avatar
Irina
Elf

PrispevekNapisal/-a Irina » 01 nov 2012, 21:43

Všeč mi je, da smo za Halloween brale nekaj bolj temačnega. Še večji učinek je bil, ker sem dejansko začela z branjem Blackbirds včeraj.

Miriam ... Všeč so mi punce močnega karakterja. Ampak Miriam bi najraje počila po glavi. Ja, skozi knjigo spoznamo, zakaj je taka, ampak vseeno ima take reakcije, ki niso oprostljive (tisto z Benom). Zato se mi zdi Louis predober zanjo in bi jo raje videla z Ashley, ker je tudi on en tepec. Vseeno se mi je na trenutke Miriam zdela znosna. Ne, avtor ni nič zavozil tu, ravno nasprotno. Vzbudi drugačna čustva kot ponavadi pri drugih junakinjah. Kar mi je všeč, presenetljivo.
Louis je svetel žarek v tej temačni knjigi, čeprav ga ni bilo veliko. Kar je po svojem super, ker se knjiga ne posveti ljubezni, saj to ni njen namen.
Ashley je tepec, ampak to sem že rekla.
Tisti trije so pa pravi klovni - piromanka, čudak in še en večji čudak.

Všeč mi je stil pisanja, se vidi da ima avtor smisel za 'nakladanje', ki niti ni dolgočasno. Je tak temačen, moten stil pisanja (ko vključi sanje, to me je sploh navdušilo). Kletvic je ogromno, torej že mora imeti to nek smisel ... morda ne. (Miriam jih pove več v enem tednu kot jaz v enem letu.) Sploh več ne opaziš, ko kakšna prileti iz njenih ust.

Ideja ni ravno nova, sem že slišala za punco, ki z dotikom vidi kdaj bodo ljudje umrli, ampak ni slabo napisana knjiga, čeprav sem na začetku res mislila, da mi bo razneslo možgane. Motilo me je tudi npr. kako so Miriam vsi kar našli. Pa Louis jo je nekje srečal, pa Ashley jo je najdu, čeprav sta Miriam in Louis kar naprej potovala.

Videla sem, da je to trilogija. Tudi prav. Morda bom prebrala naslednjo knjigo enkrat.

Ena solidna 3.
I found my family in a book.

Love is not the absence of logic
but logic examined and recalculated
heated and curved to fit
inside the contours of the heart

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost