Aprilski izziv (Bralni izziv 2013)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Aprilski izziv (Bralni izziv 2013)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 apr 2013, 00:59

Za 1 dodatno točko preberi knjigo, v kateri imajo glavno vlogo lažnivci/prevaranti
Za 2 dodatni točki preberi tiskano knjigo* - (no ebooks allowed)
Za 3 dodatne točke preberi knjigi, ki imata podobni platnici**

1. aprila je dan norcev - dan, ko vsi na svetu za kratek čas postanemo največji lažnivci in prevaranti ヅ
23. aprila se praznuje svetovni dan knjige
20. aprila se praznuje t.i. Look Alike Day
*mnenju je potrebno dodat dokaz, da si zares bral(-a) pravo, tiskano knjigo.
Odpri knjigo na strani 100, slikaj, uploadaj na shrani.si ter sliko [koda za forum (s predogledom)] dodaj na koncu mnenja.
**po želji lahko zraven obeh mnenj dodaš tudi sliko platnice. Preprosto skopiraj in vnesi URL povezavo do slike (ki naj ne bo prevelika; max. 160px višine), jo označi in nato klikni na “imgtt” ter nadaljuj s pisanjem teksta. Primer:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
illy
Siren

Re: Aprilski izziv (Bralni izziv 2013)

PrispevekNapisal/-a illy » 01 apr 2013, 21:41

Sins & Needles (The Artists Trilogy #1)
od Karina Halle

Uau. Huda knjiga. Zdele sm še čisto namedena od vtisov..ammmm knjiga se gre o punci, hčerki con artistov, ki je kot otrok med izvedbo "ropa" nekega bad druglorda, na katerega sta jo poslala starša, doživela nesrečo, ki ji je pustila tako psihične kot fizične posledice. Da ne bom spoilala knjige za tiste, ki je še niste prebrali, ne bom šla preveč v detajle. Živi z željo po maščevanju in migrira po jugu S Amerike iz mesta v mesto, kjer ljudi prinaša okoli in jih skuša okrast na vse možne načine. Stara je 26 let in je že dost crapa nardila in ga dala čez, ampak jo začne njena preteklost dohitevat. In to orng. Dost je zapletov, sploh proti koncu knjige. Konec je pa seveda tak, da zdej samo čakam na 2. knjigo v seriji, ampak je ne bo še do poletja. :015: Je napeto branje, ampak sem čutla neko distanco in taki ne ravno pozitivni občutki so bli prisotni ob branju, tak grenek priokus je, ne najdem pravega izraza zdaj. Sem pa pred to knjigo prebrala On Every Street, ki je #0.5 te serije (čeprav je izšla kasneje kot prva knjiga), in si upam trdit da je tako zaporedje velik boljše, kot če bi najprej brala prvo knjigo, ker ti dost razloži že prej..glede ocene pa..zaenkrat ji dam 4, moram še mal predelat knjigo sama pri sebi.

"My idea of vacuuming is borrowing someone's dog for the day and having them eat all the crap off the floor."

"Do you think because you can't see my scars that they don't exist? That's the trouble with pain, Ellie. If you're lucky, you can wear it for all the world to see. Most people have their pain deep inside, in places no one ever goes. Not until it's too late."

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

The Alchemist
od Paulo Coelho

Svetovna knjiga! Prava zakladnica citatov. Zgodba spremlja Santiaga, pastirja iz Španije, ki sledi svojim sanjam in se poda na lov za zakladom, ki ga na koncu pripelje nazaj domov oz. v tisto ruševino, kjer se mu je na začetku knjige spremenilo vse. Preden pride do svojega zaklada, se nauči 'jezik Sveta', dobi življenjske lekcije in spozna svojo ljubezen. Ker sem iz Kindla navajena highlightanja, sem kar s svinčnikom podčrtovala in si zraven na listek zapisovala strani, da vse te citate hitreje najdem. :-D To knjigo sem se v zadnjih letih že parkrat spravila brat, pa nisem nikoli prišla dlje kot do cca 20 strani. Je že bil razlog za to, očitno pa je bil zdaj pravi čas, da sem jo končno prebrala v celoti. Čisto življenjska knjiga, ki razkriva stvari, ki se jih je avtor naučil v svojem življenju. Govori o srcu, naravi, znamenjih, usodi, sanjah..

"Everyone seems to have a clear idea of how other people should lead their lives, but none about his or her own."

"To die tomorrow was no worse than dying on any other day. Every day was there to be lived or to mark one's departure from this world. Everything depended on one word: "Maktub"."

Lahko bi navedla še nekaj res dobrih citatov, pa trenutno ni časa in energije.

Slika

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Avoiding Commitment (Avoiding #1)
od K.A. Linde

Zgodba govori o Lexi in Jacku in se dogaja vzporedno v dveh časovnih obdobjih. Opisuje kako sta skup prišla in kako se njun odnos razvija oz. spreminja skozi čas in glede na druge vpletene osebe. Ne bom šla v detajle, da ne bom spojlala, ampak daaaaaamn! Mislim no, tolkrat sta me ob živce spravla, jst sm bla čist iz sebe, prou nervozo in frustracije sta mi povzročla. S svojo sebičnostjo, brez obzira na ljudi okoli njiju, mislim wth?! Pa kako se je Jack do Lexi obnašal, are you kidding me?! Da lahko nekomu delaš take stvari, pa take komentarje spucavaš..ok, že začetek knjige mi je bil čist mimo, to kako sta Jack in Lexi skupi prišla, ko sem jo začela brat mi ni bla glih neki zelo dobra knjiga. Sem mislila, da sta karakterja mal starejša kot sta dejansko bla, in to se tud pozna. And let me say, Jack is an asshole! Ok, he can be charming and loving and lovable and hot, sam se prevečkrat pokažejo njegove negativne lastnosti, ki zasenčijo njegove pozitivne lastnosti (še tisto malo kar jih je). Ja, sej se mata ful rada, pa mata connection pa vse, sam come ooooon! Kljub vsemu me je knjiga vedno bolj potegnila, ker me je zelo zanimal kako se bo vse skupi odvilo in sem jo brala tudi ko sem že napol spala. Konec mi je bil ok, da je Lexi končno eno pametno odločitev sprejela, tko da sm šla brat še nadaljevanje. Ne me narobe razumet, ni cela knjiga bad, so pa not taki deli, ki te znajo znervirat in so tud dobri deli.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke #1)

Slika

Sarah's Surrender
od Lynda Chance

Knjigi imata poleg platnic še nekaj skupnega, glavni moški lik ki je totalen jackass. Razlika je v tem, da se John potem spremeni oz. umiri ta svoj cocky attitude in dejansko postane »normalen«, ljubeč in točno to naredi knjigo nekako berljivo do konca. Do nekje 70% knjige se John in Sarah skozi dajeta in nervirata en drugega, igrata se mačko in miš in to je rahlo annoying. John skozi leze za Sarah, ona pa se mu izogiba, čeprav se najrajši ne bi. Ko se končno nehata zadrževat, se stvari spremenijo in njun odnos se začne razvijat, pol je pa kr kul zgodba. In zadnjih 30% knjige se nekako odkupi za crappy začetek. No, mogoče je "crappy" malo preveč grob izraz..Ampak, kdo the hell razdre zaroko prek telefona?!
"John. You're so fine." She lifted up. "You're so hot." ~ in to je rekla odrasla ženska. :115: :roll:

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke #2)

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. K.A. Linde - AVOIDING RESPONSIBILITY (AVOIDING #2) (Goodreads)
2. Jamie McGuire - BEAUTIFUL DISASTER (BEAUTIFUL #1) (ponovno branje) (Goodreads)
3. Jamie McGuire - WALKING DISASTER (BEAUTIFUL #2) (Goodreads)
4. Andrea Randall - IN THE STILLNESS (Goodreads)
5. Tabitha McGowan - THE TIED MAN (THE TIED MAN #1) (Goodreads)
6. Maya Cross - LOCKED (THE ALPHA GROUP #1) (Goodreads)
7. Shelly Crane - WIDE AWAKE (Goodreads)
8. Ella Frank - BLIND OBSESSION (Goodreads)
9. Abbi Glines - TWISTED PERFECTION (PERFECTION #1) (Goodreads)
Nazadnje uredil/a illy dne 30 apr 2013, 23:08, skupaj urejeno 3 krat.
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 02 apr 2013, 19:36

Requiem (Delirium #3)
od Lauren Oliver

Sem komaj čakala, da dobim mojo hardcover knjigo (bila je prednaročilo za neko special edition.. menda) <3
V OPISU SO SPOILERJI!!!
No, nisem pričakovala takšnega konca in ne takšne zgodbe. Meni je bila knjiga ful všeč in mi sploh ni jasno kako dobiva takšne negativne kritike na GR. Res je, da se je Lena dosti spremenila in prav tako Alex, ampak.. saj ljudje se skozi spreminjamo in gremo skozi določena obdobja (tudi na takšna, na katera nismo ponosni) - in ne vem zakaj bi mogla Lena in Alex biti perfect osebi skozi vso knjigo. Zaradi ljubezni ljudje delajo nemogoče reči. :)
Super mi je bila tudi Hanina pripoved, saj je bila njena zgodba izjemno dobra in zanimiva.
Sem nekako upala, da bosta na koncu skupaj Lena in Julian, ampak.. Alex je očitno le Alex, čeprav je v tej knjigi bil na čase pravi asshole, in tudi Lena ni bila ravno angel. Skozi knjigo sem res dobila občutek, da ima rada oba, vendar da bo na koncu prevladoval Julian - saj je on bil ob njej ko ji je bilo najtežje.

Najbolj zanimivi del pa so mi bili tisti izseki od Alexa na koncu - kljub vsemu ima Leno res res rad, in skozi je dal veliko težkih in neprijetnih stvari.. :)

Slika

Ocena:
Izziv:Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Obsidian (Lux #1)
od Jennifer L. Armentrout

Where do I start? Okej, ta knjiga je zakon! Nisem niti prebrala opisa, ko sem jo začela brati, tak da tega nisem pričakovala.. Mislim sexy vesoljci ? Daemon je tak super karakter :eyebrows: Sarkastičen, aroganten, lep :P Pri Katy mi je pa najbolj všeč, da ima rada knjige :) Res super zgodba, stopnjevanje napetosti.. Kul, me prav zanima kak se bo nadaljevala knjiga.

Ocena:
Izziv:Mesečni

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Angela Morrison - SING ME TO SLEEP (Goodreads)
2. Jennifer L. Armentrout- ONYX (Goodreads
Nazadnje uredil/a Marinka dne 22 apr 2013, 11:31, skupaj urejeno 5 krat.
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

ines1982
Elf

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 05 apr 2013, 15:04

BEAUTIFUL DISASTER
od JAMIE McGUIRE

Še ena super knjiga o pari, ki preprosto ne more eden brez drugega...Travis in Abby se spoznata na kolidžu in takoj začutita medsebojno privlačnost, ki jo seveda sprva zanikata...
Oba s svojo preteklostjo, sovjimi šibkimi točkami a vseeno neizmerno navezana eden na drugega

Ocena:
Izziv: MESEČNI za 2 točki
[url=http://shrani.si/?2i/s2/4WnYePEH/img16221.jpg]Slika

1. SYLVIA DAY - BARED TO YOU (Goodreads)
2. LAUREN WEISBERGER - CHASING HARRY WINSTON (Goodreads)
3. SYLVIA DAY - REFLECTED IN YOU ([url=http://www.goodreads.com/book/show/1462 ... uGoodreads[/url])
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 30 apr 2013, 14:34, skupaj urejeno 3 krat.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 05 apr 2013, 15:51

Lengths (Lengths #1)
od Steph Campbell, Liz Reinhardt

Resnično ne maram situacije, ko naletim na tako knjigo, kateri ne morem dat 4 zvezdice, ker je preveč, pa 3 tudi ne, ker je premalo. In Lengths je ena od teh knjig – hence the 3 and ½ rating.

Zgodba sama po sebi ni nič ekstra. Deo is a charming, hot, surferboy, but he’s a bit of a slacker. Pri 22. nima pojma kaj si naj začne v lajfu. Živi pri dedeku, kateri je awesome btw, dosti krat sem se mu mogla tak nasmejat, zraven vsega pa ma še taki mali daddy issue. Whit pa je doživela tragedijo, zaradi katere si zdaj sama sebi otežuje življenje. You know, the usual “I have Schicksal” BS. So pa zato liki še kr zanimivi, sploh Deo, njegova mama in dedek, zaradi česa mi ni blo težko sedet pred bukvo. Pa tudi zelo hitro se bere. Samo moje polne pozornosti pa zgodba nikoli ni dobila. There was something missing in zato sem tud vedla, da ji 4 zvezdice ne bom mogla dat. Zraven tega pa je ta drama z Whit bla tak hudo blown out of proportions, da si na koncu eye rollanja nisem mogla zadržat. Pa nikoli nisem razumela zakaj je lahko vsem drugim zaupala njeno skrivnost, samo Deu ne?

Je pa Deo zelo dober primer, kak lahko pravo ime narede lik, sploh moškega spola, še 3x bolj zanimiv in bolj hot, kot če bi mu blo ime Peter or Dank. (Hahahah, Dank, I swear, I’ll never forget that name.)

So yeah, all in all, zgodba me ni ravno iz stola vrgla, je pa ravno taprava za take zaspane, deževne dni, ko se ti nič ne ljubi.

Ocena: ½
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke [part I])

Slika

Kiss Me Again
od Dee Tenorio

My gawd, je bla ta knjiga boring. Dvakrat zaspala zraven. Enkrat celo sredi belega dneva. Te veš. V opisu je omenjen nepozabljiv moški in mamljiva skušnjava – em, kje te? Dobro res da sem za določen čas odtavala kam drugam, samo nepozabljivega moškega ali bilo kake skušnjave pa res ni blo v tej knjigi. Edino kaj je tu izstopalo je blo to, da tip ni bil tisti tipični bad boy in womenizer. Ethan was actually a nice guy. Sicer je mel set drugih problemov – like ta, da je bil workaholic in da je Kira pri njem bla vedno na drugem mestu. Or so she said. Ko sta prvič bla skupaj se nikoli nista tisto res pogovarjala. In preden bi se znova podala v neko razmerje je ona hotla to na njem spremenit. Samo kaj, ko se Ethanu nikoli ni zdelo napačno tako razmerje, kjer se dva ne pogovarjata in ne delita med seboj nič, razen hot sexa. (Katerega btw ni blo v knjigi praktično nič – booo! Pa še ta, ko je bil, je bil totalni snoozefest. )

In glede na to, da se nista prej nič pogovarjala, se zato zdaj tolko bolj. Cela zgodba temelji na pogovarjanju. All they do in this book is fucking talk about the fucking relationship. Res. Celih 200 strani. Sploh ni blo nekega plota, no. Pa se to kaj drugega kot boring as fuck ne more bit. Je pa škoda, ne, ker stil pisanja pa ni bil tak slab.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke [part II])

Slika

Viharni tat {•}
od Chris Wooding

(Vnaprej se opravičujem moji bivši prof. za slovenščino in vsem, ki jih znajo naslednje besede užaliti.)
OMFG kak je pa slovenski jezik LAME. Vsaj kar se branja tiče, je taki buzzkill, da adijo. Še posebej pri taki fantazijski knjigi, kot je Viharni tat. Namesto da bi zgodbo pripovedovala najstnika, sem mogla poslušat dve osebi, ki imata taki gromozanski kol v riti, da se niti pripognit ne moreta. Določeni stavki/dialogi so bli tak awkward, da sem se prav nasmejala zraven. I mean, read for yourself…

“No, Prilaščeni so nekaj vendarle naredili prav,” je zamrmral Rail. “Zrušili so tega presnetega pesjanarja.”

“Bil je torej tu. Ujet.”

“V prsih je čutila vozel, ko ga je privila k sebi. Stisnila sta se.”

“Ne premikaj se,“ je rekel. “Ali pa te bom grdo porezal.“

Jaz bi tak mnda umrla od smeha, like... truly die, če bi 50 odtenkov sive brala.
Ok so, yeah, back to the story. V centru zgodbe sta Moa in Rail. Dva mlada tatova, ki živita v Orokosu, mestu, ki je zgrajeno na planoti sredi effing morja. Kinda like Waterworld (only way bigger) meets Legend od Marie Lu. It’s a dystopian novel, ki pa vsebuje dosti paranormal in sci-fi stuffa, like ghosts of some sort, verjetnostni vihar (yeah, don’t ask) in celo (ljubosumnega) polmehanskega goloma. Moa in Rail enega dne vkradeta neko weird napravo, ki jima dovoli hodit skozi zidove. Zaradi tega ju začne lovit tajna policija, ki bi to napravo rada mela zase, saj je ključ kako v Orokosu spet vspostavit red. Or so they think. Pa polno drugih frk se še zgodi.

Zgodba mi je bla just ok. Mogoče bi mi bila malo bolj všeč, če bi jo brala v ang. Pa tudi te, ji več kot tri zvezdice ne bi dala. For some reason – tolko da vete, krivim slovenščino – si ful nisem mogla predstavljat sveta in stvari, ki so se dogajale. Kot da ne bi vredi razumela jezika. I’m so screwed. No, pol pa še nič romance ni blo noter te pa tak vete kak je to. :)

Slika

Ocena:

Slika

The Almost Truth
od Eileen Cook

Kak pa cover od te knjige laže, ne. Oh the irony hehe. Mislim, pričakovala sem funny, not too serious, YA romantic zgodbo, dobla pa čisto nekaj drugega. I was conned. Kr na začetku že. Pfft! :P Ampak kljub temu, da knjiga ni bila to, kaj sem pričakovala, pa nad tem vseeno nisem bila preveč razočarana. Mi je blo všeč v katero smer se je začela zgodba odvijat. Tema je dosti bolj resna postala. Problem je bil samo v tem, ker so liki res tisto ful forgettable. Jutri niti imen več ne bom vedla. Zraven tega pa je love story v tej zgodbi tak hudo bedn, da bi dosti rajše mela, če tega sploh ne bi bilo v knjigi. Ugh. So, yeah, the mystery storyline je sicer imela potencial in je prišla s ql twistom, samo vse ostalo pa je bilo zgolj mediocre. Zato tudi temu primerna ocena.

Ocena:

Slika

1. Paige Weaver - PROMISE ME DARKNESS (Goodreads) ★★★★
2. Cassandra Clare - CLOCKWORK PRINCESS (The Infernal Devices #3) (Goodreads) ★★
3. Amy McNamara - LOVELY, DARK AND DEEP (Goodreads) ★★★
4. Paige Toon - JOHNNY BE GOOD (Johnny Be Good #1) (Goodreads) ★★★★
5. Paige Toon - BABY BE MINE (Johnny Be Good #2) (Goodreads) ★★★★
6. Ally Condie - REACHED (Matched #3) (Goodreads) ★★
7. Sarah Walsh - THE DARK LIGHT (Goodreads) ★★★

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 05 apr 2013, 19:54

Find You in the Dark (Find You in the Dark #1)
od A. Meredith Walters

OK, ta bukva ni bla to kar sm pričakovala... v bistvu ne vem, al je bla boljša, al slabša. Je NA knjiga, vendar ni tipična love story. Glavni junak Clay ma psihične težave oz. mentalni bolezni, bi-polarno motnjo, kadar je v stresni situaciji pade v zelo "dark place": samouničevalna težnja, rezanje, samomorilne misli itd.
Dejansko mi je blo všeč, da je blo skozi knjigo dokaj realno predstavljeno obnašanje nekoga, ki ima bi-polarno motnjo in posledice na okolje in kako se okolje odzove. Seveda je v ospredju ljubezenska zgodba, a vseeno ne tipična, ker skozi vso knjigo cilja na vprašanje "when love is not enough anymore?".
Knjiga mi je bla presenetljivo všeč in seveda bom prebrala še nadaljevanje, da vidim, ali bosta junaka dobila svoj HEA ali ne. Ampak kot večina skoraj vse NA knjige, sm mela tud tukaj neki problemov. Ne štekam... enostavno mi ni jasno, kako lahko punci, ki je skoraj 18 stara, starša prepoveda oz. je eno izmed "rules in the house", da A BOY ne sme biti v njeni sobi, če staršev ni doma, če pa sta doma, pa morta met vrata odprta. Štekala bi, če bi bla stara 14... Ampak 18 letnica... COME ON!!!... pol po drugi strani pa mama reče, da ve da majo najstniki sex, sam da noče tega v svoji hiši. Ja ful dobro sporočilo za mladino! Mislim halo... če mam js hčerko, ki je že (ponavljam!!!) 18 STARA, mam raj da ma sex normalno v bajti ko pa da se more skrivat na nekem umazanem cekretu na bencinski al pa po kakem gozdu al whatever pač, halo?!?!?!?! To mi gre ful na živce pri teh knjigah. Po eni strani se majo američani za neke napol bogove glede sexa, po drugi strani pa majo včasih take bolane fore, da mi je slabo in mi čist feeling zbije. Pa tud fora, da ne smeš med frenda, če ga doma ne poznajo... Pa v kakem svetu tam živijo... verjetn v velik bolj nevarnem kot tuki, tak da OK, iz tega vidika sprejmem to "skrb", sam vseeno, verjetn sm prestara za take fore, kr pr men ni blo nikol tak doma. Če ti starš zaupa, ti zaupa, če ti ne, lahk maš na steni napisane "rules of the house" pa bo najstnik še vedn najdu varjanto, da jih bo kršu. OK, tale moj izbruh praktičn nima neke veze s knjigo ne, hehe, sam mogla sem ven dat :D
But all in all... knjiga je bla cool za netipično NA knjigo.

Ocena:
Izziv: MESEČNI (prva knjiga za 3 dodatne točke)

Slika

Letting Go (Hold on Tight #2)
od Maria E. Monteiro

Ker je to drugi del serije, sem itak mogla prebrat najprej prvi del iz te serije, ker se drugi del nadaljuje takoj, ko se prvi konča. In prvega dela Hold on Tight sem se lotla mukotrpno, ker je pisalo da je striktni YA (which is sooo not for me at the moment) in ja, res je bil sweet YA, kjer je bil "klasični" ljubezenski trikotnik. Predenj komentiram knjigo Letting Go, morm neki napisat o prvem delu.
Mamo tri glavne junake in sicer: Emma - povprečna punca v povprečni familiji, ni neka geek al pa kej podobnega, ampak pač ne spada v "popular kids" v šoli, itak je virgin (če ne bi bla, bi bil že šok) ne glede da je mela prej tipa Jasona 3 leta, ki je umrl v prometni nesreči. V bistvu je punca kr mal zakompleksana. Court - simpatičen fant iz premožne familije, ki se totalno zaljubi v Emmo, čeprav si Emma dopoveduje, da ni dost dobra za njega, on pa bi naredu vse zanjo, ker ni tipična "popular girl" in jo ma ful rad. Nash - bad boy, ki Emmi nardi celo zbrko v glavi. As said... tipični ljubezenski trikotnik. V prvi knjigi je kr velik najstniške drame, nepotrebne drame, ki mi je bla ono "oh come on, really?".
V glavnem... prvi del se zaključi v solzah in zlomljenem srčku oz. srčkih. Predn grem na drugi del, morm prebrat eno mal bolj steamy, ker drgač bom depresivna ratala s temi YA, haha.
Zdaj pa drugi del...
WAAAA! Mukotrpno prebijanje čez knjigo. Res. Enih 5x nehala brat, pa vmes šla neki druga prebrat, pa se pol vrnila nazaj. Teenage drama! Konstantno! Očitno totalno nism v obdobju, ko mi YA zadeve pašejo. Ravn nasprotno. Ta faking love trikotnik se kr neki vleče pa prepleta... I was so sick of it! Mogoče je za folk, ki uživa v branju teenage drame taka knjiga cool, ker na GR ma oceno 4,35. Meni pa res, RES ni pasala.

Ocena:
Izziv: MESEČNI (druga knjiga za 3 dodatne točke)

Slika

On Every Street (The Artists Trilogy 0.5)
od Karina Halle

Najprej sem mislila prebrat knjigo On Every Street (The Artists Trilogy 0.5), ki se dogaja 6 let pred prvo knjigo, pol pa it na Sins & Needles. Ampak ta prva knjiga je dost obsežna, lahko se bere posamično in zgodba govori o con artist, tak da sm kr to upoštevala za izziv, čeprav zdaj že berem Sins & Needles, ker moram, MORAM!!!, zvedet kaj se dogaja naprej. Ta knjiga mi ej bla ful všeč, sm oklevala med 4 in 5 zvezdicami, ampak na konc dala 4, ker me je konec tak razjezil. Knjiga govori o con artistki Ellie Watt/Eden White, ki se odloči maščevati Travisu (mogul of a drug cartel), za to, kar ji je naredil, ko je bla še dekle in celo življenej nosi posledice. Njena starša sta tudi bila con artista in dejansko je odraščala v tem svetu in se učila zvijač. A to maščevanje je za njo največja ukana, ki jo želi izpeljati, saj mora popolnoma zamenjati identiteto in zaživeti v svetu, ki ga vodi Travis. Odloči se, da se bo približala njegovemu tesnemu sodelavcu in se preko njega maščevala. A Eden se zaljubi v Javier-ja in kmalu začne pozabljati, kdo on sploh je, oziroma zatiska si oči pred realnostjo, ker jo Javier popolnoma obnori in ona njega. Njuna ljubezen temelji na skrivnostih, a kljub temu se zdi kot iskrena in popolna in Eden je z njim srečna. Javier jo poskuša čimbolj izolirati od svojega dela, ker sam zase trdi, da ni vreden Edine ljubezni in bo naredil vse, da ne bo nikoli stopila v njegov svet kriminala. Eden pozna oba njegova obraza - eden je ljubeč, predan, popoln partner, drug pa je hladnokrvni morilec brez vesti in moral. Do približno 90% knjige sem se kar topila, zadnjih 10% knjige pa me je šokiralo, ker sem pričakovala totalno drugačen razplet zadev, kar v bistvu lahk čestitam avtorci, da me je tak presenetla in zato moram NUJNO prebrat nadaljevanje. Tak ko sm mela prej Javierja rada, tak bi ga zdaj najraje ubila in sam lahk dam kapo dol za Eden, da je bla tolk močna in odločna na koncu knjige. You go girl! Zdej morm pa pljunit v roke, da vidm kak se nadaljuje :)

Citati:

"To quote the great Rhett Butler, you need to be fucked and by someone who knows how."

"I’m a very bad man who has done too many bad things to deserve a pardon. I shouldn’t be walking this earth as I do, I shouldn’t have the money I have, I shouldn’t have the love of a woman who is so far above me she should have wings."

Ocena:
Izziv: MESEČNI (za 1 dodatno točko)

Slika

NEVESTA
od Julie Garwood

Moja knjižna polica ni kaj dobro založena s knjigami, ki jih še nisem prebrala. Odločala sm se med dvema, eno angl in eno slovensko. In itak je blo takoj "angleška, duuuh". Pol pa sem ofnala angleško paperback in slovensko paperback... in je bla konkretna razlika v velikosti črk. Zakaj je to pomembno? Ker je bil dans sonček in sem se hotla poknit zunaj na terasi na sonce in brat. In ko jaz zunaj berem, moram met pregleden tekst, ker mam občutljive oči na sonce ful in se pol kr kremžim, če je totalno majhen in skupaj zbit tekst. Samo in izrecno iz tega razloga sem vzela v roke knjigo Nevesta. Se poknem na terasi dopoldne, zagrozim vsem okoli naj me ne motijo dokler nism s knjigo fertig (itak me je mami zmotla za južno pol, ker drgač ne gre to pr nas). Anyway... prva stvar ki sm jo opazla je bla to, da faking nism več navajena brat v slovenščini. Tk prvih 50 strani so me motli "čudni" stavki, motlo me je izražanje, motle so me glupe besede, ko sem sam študirala, kak je sigurn to bolje povedano v originalu, nasplošno me je MOTLA SLOVENŠČINA. Pol ko sem pa padla v branje, pa me ni motlo tolk več. Ampak če damo to na stran... Knjiga sama mi je bla svetovna. Presenetljivo. Že dolgo nism brala nobene historical romance in ta je TIPIČNA historical romance. Ma vse, kar morajo taki romani imeti in ob določenih scenah sem se kar stopila zraven, ob določenih pa nasmejala. Zlo dobro je vpeljano Škotsko/Angleško "sovraštvo", ki je blo v tistem času. Pa ne toliko sovraštvo, kot to, da eni druge ful ponižujejo in si delajo norca iz njih v smislu, da se ne spoštujejo kot narodi, ker imajo eni toliko za povedat čez druge. Ni to bistvo knjige, ampak vmes kdaj pa kdaj "pade" kaka sarkastična/zbodljiva pripomba, da ne pozabiš, kdo sta lika. Glavni liki so bli fajn dodelani, zgodba dobro izpeljana, v ljubezen, ki je rasla, si lahko verjel, ni bla za lase privlečena kar iznenada. To mi je blo posebi všeč, ker se začne kot hate, konča pa kot love. Presenetilo me je, kak sm lahko padla v zgodbo, ker takih romanov že kr nekaj časa nisem brala. V bistvu sploh ne vem, zakaj jih tako redko berem, ker skoraj čisto vse knjige ki sem jih izbrala iz tega žanra, so se mi ful dopadle. In Julie Garwood jih res zna pisat!

PROOF:

Slika in Slika

Ocena:
Izziv: MESEČNI (za 2 dodatni točki)

Slika

1. Elizabeth Finn - Brother's Keeper (Goodreads) ★★★★★
2. Elizabeth Finn - Restoring Jordan (Goodreads) ★★★★★
3. Amy Harmon - A Different Blue (Goodreads) ★★★★
4. Kristen Ashley - Own the Wind (Chaos #1) (Goodreads) ★★★★★
5. Cassandra Carr - See the Light (Goodreads) ★★★
6. Maria E. Monteiro - Hold on Tight (Hold on Tight #1) (Goodreads) ★★★
7. Latrivia S. Nelson - The Grunt (The Lonely Hearts #3) (Goodreads) ★★★★
8. Abigail Roux - Stars & Stripes (Cut & Run #6) (Goodreads) ★★★★★
9. Abigail Roux - Touch & Geaux (Cut & Run #7) (Goodreads) ★★★★★
10. Abigail Roux - The Archer (Goodreads) ★★★★★
11. Kindle Alexander - Texas Pride (Goodreads) ★★★★★
12. Xavier Mayne - Frat House Troopers (Goodreads) ★★★★
13. Karina Halle - Sins & Needles (The Artists Trilogy #1) (Goodreads) ★★★★★
14. Jeanette Murray - The Officer Says "I Do" (Semper Fi #1) (Goodreads) ★★★★
15. Jeanette Murray - The Officer Breaks The Rules (Semper Fi #2) (Goodreads) ★★★★
16. S.C. Stephens - Reckless (Thoughtless #3) (Goodreads) ★★★
17. Colleen Hoover - Slammed (Slammed #1) (Goodreads) ★★★★★
18. Colleen Hoover - Point of Retreat (Slammed #2) (Goodreads) ★★★★★
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a elchy » 06 apr 2013, 09:56

Sins & Needles (The Artists Trilogy #1)
od Karina Halle

Ko sem šla brati knjigo, nisem pričakovala nič. Imela sem jo na to read listi in ker je ustrezala kriteriju za mesečni izziv, sem jo šla brati. Ko sem jo začela brati, je enostavno nisem mogla odložiti. Ne spomnim se kdaj sem prebrala kakšno knjigo tako hitro. Bila je napeta in je vsebovala kar nekaj nepričakovanih zasukov oz. scen. Visoko oceno dobi tudi zaradi Camdena in njegovih tattoojev. Enostavno sem nora na tattooje in na moške s tattooji. Sedaj bom pa komaj čakala, da pride naslednji del, ker konec je bil... wow.

Ocena:

Slika

Beautiful Creatures (Caster Chronicles #1)
od Kami Garcia

Ko sem naročila to knjigo, sem bila ful navdušena in sem komaj čakala, da jo dobim, da jo lahko začnem brati. A ko sem imela knjigo v roki, me je nekako minila ta navušenost, pojma nimam zakaj in tako je knjiga čakala na polici, da si jo bom spet zaželela prebrati. Nekako sem se odločila, da ji bom dala sedaj možnost in jo bom prebrala za ta izziv. Morem reči, da končno, ker ko sem jo enkrat začela brati, je enostavno nisem mogla odložiti. Sama zgodba mi je telo všeč in ne vem, zakaj sem skoz mislila, da govori o vampirjih. Prav vesela sem, da ni o vampirijih. Glavni liki so mi super. Čez celo zgodbo se nekaj dogaja in polna je skrivnosti. Bom mogla kmalu tudi drugi del vzeti v roke. :)

Slika

Ocena:

Slika

Full Count
od C.A. Williams

Še ena povprečna knjiga. Sama zgodba zelo predvidljiva, čeprav ena stvar je bila zelo nepričakovana, ne bom kaj povedala, če bo jo šla slučajno katera brat. :) Glavni karakterji so mi dokaj všeč. Knjiga je vsebovala nekaj zapletov, vendar konec je srečen, kot je bilo pričakovano. Skratka nič posebnega. Hitro prebrano, hitro pozabljeno. Čeprav sem se včasih komaj prepričala, da sem jo šla naprej brat in nisem začela kakšne druge knjige. Na določenih delih sem morala prav it kaj drugega delati in se potem vrniti k knjigi, ker drugače bi zaspala. Če ne bi bilo tega izziva, je definitivno ne bi šla brati, tako sta mi bili pa tukaj obe knjigi še najbolj všeč oz. opisa.

Ocena:
Izziv: Mesečni (prva knjiga za 3 dodatne točke)

Slika

Across the Universe (Across the Universe #1)
od Beth Revis

Ta knjiga je bila vsekakor boljša kot pa Full Count. Ni bila pa vseeno nek presežek. Na trenutke se mi prav vlekla in sem zaspala zraven, ampak ok, za to je verjetno kriva spomladanska utujenost in žurke za vikende. :) Sama zgodba je zanimiva, ne spomnim se, da bi že kaj podobnega brala. Kar nekaj preobratov, čeprav je bilo nekaj zelo predvidljivih scen. Karakterji so biti tudi v redu. Po vsej verjetnoosti bom prebrala še drugi del, ampak le zato, ker me zanima kaj se bo dogajalo naprej z ladjo. Ali bo Elderju uspelo voditi ljudi brez drog in laži. In tudi ker me zanima kaj se bo dogajalo z njim in Amy in če mu bo oprostila to, kar je naredil. :)

Ocena:
Izziv: Mesečni (druga knjiga za 3 dodatne točke)

Slika

1. J.A. Redmerski - The Edge of Never (The Edge of Never #1) (Goodreads) ★★★★★
2. Jane Austen - Pride and Prejudice (Goodreads) ★★★★
3. Karina Halle - On Every Street (The Artists Trilogy 0.5) (Goodreads) ★★★★★
4. Dermot Davis - Zen and Sex (A Romantic Comedy) (Goodreads) ★★★

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 06 apr 2013, 13:54

Slide
od Jill Hathaway

Precej berljiva zadeva.
Sem mislila, da bo še ena high school drama, ampak ma v ozadju vseen mel globje teme: samomor, skrb za družino, pshične bolezni ... Kolk mora bit težko postavt se v vlogo, ki ti v normalnih okoliščinah sicer ne bi pripadala. In kolk maš potem čist enostavno slabo vest, ker ti ta vloga ne odgovarja :|
Zmotu me je preskok iz I-love-Zane v I-picked-Rollins, sploh glede na to, da je Zane umrl.
Je pa grozn superpower al kakorkol bi že rekl temu, kar Vee počne. Fuj no, a si predstavlaš, da gledaš skoz oči svojih prjatlov, ko pečnejo, kaj kar ni za javnost. ewwwwwww
Ni mi sicer jasno, zakaj bi mela knjiga nadaljevanje.
Slika

Ocena:
Izziv: mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Paranormalcy
od Kiersten White

Sem se določala za oceno med 3 in 4. Je berljiva (hm, a mam samo jest tolk nizke standarde, da mi je čist v redu, če se knjiga hitro in lepo bere?), skos se kej dogaja, dost različnih supernatural bitij je vključenih. Sam vseen pa ni nek presežek. Na koncu sem se vseeno odločila za 4, ker mi je blo všeč, da je Evie skor šla na dark side, pa potem vseen zbrala tolk moči, da ni šla. In pa všeč mi je bil njen priimek. Taka brezvezna zadeva, samo je lepo rekla, da ji je simpatičen, tud zato ker ga nikol ni mela. Totaln iiiiiiiiiiiiiiii moment :thumbup:

Ocena:
Izziv: mesečni

Slika

Luna
od Julie Anne Peters

Fenomenalna knjiga! Od začetka do konca. Ful mi je blo všeč, kako je mela Regan na vsake tolk trenutke, ko je zasovražla brata, ker ji je "uničeval" življenje. In kako je potem na hitro dojela, da ni sam kriv in da ga ma valda ful rada in da mu mora stat ob strani.
Všeč mi je blo, da je bil tud Chris iz ene zblojene familje, da ni obsojal Re niti Liama. A ni lepo no, ko se dva freaka najdeta pa se mata najrajš?
Vse se mi je zdelo tko realno napisano. Zakomplicirana situacija, ki ne more izpast dobro za vse. Ne za starše, ne za Luno, ne za Re, ne za Aly. Za nobenga. Vsi majo neka pričakovanja in vsi upaja no najboljš, samo je pa nemogoče, da bi se za vse izšlo.

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke, 1. del

Slika

The ice queen
od Alice Hoffman

Hm, niti ne vem kje naj začnem. Po opisu sem pričakovala ful več. O strasti ne sluha ne duha. Čist nelogično mi je blo, zakaj bi tolk žrtev ostalo na istem mestu, čeprou so nevihte tolk pogoste. Ni mi jasn, kako je Lazarus lohk eno leto glumil, da je nekdo drug. Ni mi jasno zakaj je Ned sploh hotel, da se sestra preseli na Florido, če potem nista mela skor nč stikov. Ja ok, razn potem, ko je umiral, prej sta pa živela en mimo drugega.

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke, 2. del

Slika

Bringing down the house: The inside story of six MIT students who took Vegas for millions
od Ben Mezrich

Huda knjiga. Če vsaj malček sloni na realnosti (mal različni komentarji na good reads okol tega, kaj več se mi pa niti ni dal brskat), pa še tolk bolš.
Zgodba o študentih, ki s štetjem kart (povsem legalna zadeva kar se Vegasa tiče) služi bajne denarce.
Ful so mi bli svetovni deli v kazinojih, ko so igral različne vloge. Pa kakšne like so to zraven spoznaval, pa kako so na koncu izvisel.
Verjetno bi bla knjiga še bolj všeč tistim, k jim je blackjack blizu, jst sm mela kr mal problemov, ker sm rabla neki časa, da sm dojela o čem govori. Vse une osnovne strategije (osnovne my ass!) so ble že čist preveč zame.
Prvovrstni prevaranti z malim morjem aliasev, glupih idej in dobrim zaslužkom

Ocena:
Izziv: mesečni, za 1 dodatno točko

Slika

1. Veronica Rossi - UNDER THE NEVER SKY (Goodreads)
2. Leigh Fallon - CARRIER OF THE MARK (Goodreads)

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 06 apr 2013, 19:52

Slika

Prvo bi se Book Crusaderke rade opravičile, ker nismo že prej definirale kaj si predstavljamo pod "podobni platnici."
Nam je blo samoomevno. Da pa vam ne more bit, pa niti pomislile nismo.

Platnici ne rabita bit popolnoma enaki. To je itak praktično nemogoče saj se že samo naslovi razlikujejo v fontih, barvi, postavitvi. Ampak neka podobnost pa se mora vseeno takoj videt. Platnic, kjer je naprimer na eni gor panda, na drugi pa pingvin ( :lol: ), za tri točke, žal ne moremo dovolit.

Evo, par primerov podobnih platnic:
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

V kolikor pa si kadarkoli ne boste sigurni, če knjiga ustreza pogojem za dodatne točke, pa najboljše da to vprašate ali v tej temi ali pa se obrnete na kero od nas Crusaderk. Better safe than sorry, right?

Hvala za razumevanje!

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 06 apr 2013, 21:11

...še nič :)

1. Cheryl McIntyre- Sometimes Never (Goodreads)
2. Christina Lauren- Beautiful Bastard(Goodreads)
3. Rebecca Berto- Drowning in you(Goodreads)
4. Priscilla Glenn- Emancipating Andie(Goodreads)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov