[NASVETI] Katero knjigo izbrati?

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

Re: [NASVETI] Katero knjigo izbrati?

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 03 jun 2013, 14:53

Hvala :thumbup:

Še eno vprašanje, pol pa dam mir za 1 mesec: a lahko za music uporabim eno izmed teh dveh:
http://www.goodreads.com/book/show/1581 ... ranquility
http://www.goodreads.com/book/show/12394100-seraphina

Ko grem tu: http://www.goodreads.com/genres/most_read/music sta navedeni tidve knjigi, a ko grem gledat njuni top shelves, je music bolj zadaj, torej ne piše na prvi strani da je "music".. upam da se razume, kaj hočem povedat :109:

Uporabnikov avatar
calimero747
Fairy

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 03 jun 2013, 15:00

Pomoje veljajo. Mislim, upam da veljajo, ker mam taprvo že nekaj časa na to-read listi in bi jo tud rada prebrala za ta izziv :P
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a elchy » 03 jun 2013, 15:47

Ne vem, če bi veljala The Sea of Tranquility. Res je da je bila glavna junakinja pianistka, vendar zaradi določenih dogodkov ni več. Tudi drugače ni preveč povezano z glasbo. Vsaj jaz se ne spomnim. Če se motim, naj me nekdo popravi. :)

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 08 jun 2013, 00:06

Mene pa zanima, če je lahka The Secret of Ella and Micha za MUSIC točko? Tiste, ki ste prebrale, je dost glasbe? Js sm neki review-je brala, pa skoz omenjajo, da je glasbenik in da igra, sam da ni to ves point zgodbe? Je dost al ni?
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 08 jun 2013, 12:59

Kolko se jaz spomnim ni glih dosti glasbe not. Malo več je je sicer, kot pri The Sea of Tranquility (Nastje le nisi nikoli za klavirjem videl, medtem ko je Micha prijel kdaj pa kdaj kitaro v roke), ampak če primerjam to z Thoughtless/Effortless, kjer so the D-Bags meli več krat nastope po barih, na festivalih in pol na koncu šli celo na turnejo, potem tudi v TSoE&M ni glasba tolko x omenjena. And if I'm honest... pri TSoT sem si vsaj zapomnila, da je Nastja bila pianistka, medtem ko sem pa pri TSoE&M pozabla, da je Micha sploh bil glasbenik hihih. :oops:

So yeah, definitivno se dajo najt bolj primerne knjige kot je ta. Ampak dobro, za eno točko ne bomo komplicirali. Če je not lik, ki igra kak instrument in/ali poje in to ni samo tak mimogrede v knjigi omenjeno, ali pa če je glasba nasploh pomembni del knjige (like Just Listen od Dessen recimo), potem to velja za eno točko.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
calimero747
Fairy

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 08 jul 2013, 10:17

Tole sicer ni vprašanje o knjigah za izziv ampak bom napisala kar tukaj.

Ta del ko moraš prebrat knjigo in pogledat film ane. Kako oblikuješ mnenje? Forma je verjetno taka kot ponavadi. A pol mnenje napišeš v dve različni formi ali vse skupaj daš v en review pa oceniš sam knjigo oz. skupaj knjigo in film?

I'm confused. Kaj sem lihkar napisala? Upam da je dost razumljivo. :D
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 09 jul 2013, 12:26

čist slučajn sm vidla na enem blogu, pa mogoč bo komu pomagal pri julijskem bralnem izzivu, ko je treba zbrat bukvo in film...

Top Ten Best/Worst Movie Adaptations (in no particular order)

01 ... WORST - Twilight Series by Stephenie Meyer -- I know a lot of folks hate the books, but I happened to enjoy them. The movies have terrible acting and awful, cheesy effects (the vamps run on top of the trees... and it really looks like they're just floating... say what?). It seemed too low-budget.

02 ... WORST - The Hunger Games by Suzanne Collins -- They changed way too much of the storyline for my liking (did it piss anyone else off that she got the Mockingjay pin from the WRONG PERSON?), and it was also another case of looking too low-budget (for example: the fire suits? SO LAME!!!! I cringed. I did.). At least the acting wasn't awful, I will give it that. :)

03 ... BEST - The Shining by Stephen King -- Um, do I seriously need to explain? That movie is amazing and scared the crap out of me. That's enough for me. Jack Nicholson, I want to marry you even if you are crazy.

04 ... BEST - The Lord of the Rings trilogy + The Hobbit by J.R.R. Tolkien -- These movies give me goosebumps Everything about them is emotion and fantastic acting. Beautiful imagery and amazing detail. Exactly how I pictured it in my mind. Love love love!

05 ... BEST - I Am Number Four by Pittacus Lore -- Let me make this perfectly clear: I hate this book. I hate it! It was dull and boring and dragged all to hell. The movie, on the other hand, was amazing to me. Full of action, better storyline, great acting. It's the one and only book-to-movie adaptation where I actually enjoyed the movie more.

06 ... WORST - Memoirs of a Geisha by Arthur Golden -- Unrealistic, glamoured portrayals of what it is to be a geisha and complete lack of respect for the feel of the novel.

07 ... WORST - Snow Flower and the Secret Fan by Lisa See -- Yet again, complete lack of respect for the novel. They left out parts that were essential to the true storyline and turned it into something shallow and more contemporary. It's historical fiction. Hello! Talk about the biggest disappointment of my book-to-movie adaptation life. Grrr!

08 ... WORST - Dreamcatcher by Stephen King -- It made no friggin' sense!!! Completely unjust! Just stick a fork in me, seriously.

09 ... BEST - Where the Wild Things Are by Maurice Sendak -- I absolutely adore the fact that the movie was so emotional, weird, and dark. I also loved how the monsters were done—très creepy!

10 ... BEST - The Other Boleyn Girl by Philippa Gregory -- Gorgeous, perfect actresses. Historically accurate (well, mostly). Follows the book quite nicely while leaving out all the extra plot threads that just made it a bit laggy and draggy. ;)
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 09 jul 2013, 12:48

Tole sicer ni vprašanje o knjigah za izziv ampak bom napisala kar tukaj.

Ta del ko moraš prebrat knjigo in pogledat film ane. Kako oblikuješ mnenje? Forma je verjetno taka kot ponavadi. A pol mnenje napišeš v dve različni formi ali vse skupaj daš v en review pa oceniš sam knjigo oz. skupaj knjigo in film?

I'm confused. Kaj sem lihkar napisala? Upam da je dost razumljivo. :D
FC ma forme čez, tak da treba počakat what the boss will say about that matter :lol:

Po mojem se bo komentiralo najprej knjigo (jo tudi oceniš), potem pa film (ga tud oceniš), pa nardiš primerjavo, zakaj recimo ti je bla knjiga boljša od filma ali obratno...

Jo FC? Ka pa če bi forma zgledla tak ta nekak za 1. nalogo:

KNJIGA + FILM

KNJIGA: VNESI NASLOV KNJIGE
od VNESI AVTORJA

Napiši mnenje...

Ocena: OCENA OD 1-5

Slika

FILM: VNESI NASLOV FILMA
LETO KDAJ JE BIL POSNET

Napiši mnenje in primerjaj s knjigo...

Ocena: OCENA OD 1-5

LINK OD IMDB (taka slikica, ko je za goodreads?)

Izziv: MESEČNI (ZA 3 DODATNE TOČKE)

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 10 jul 2013, 12:02

Jaz mislim da bi blo čisto dovolj, če se samo mnenje med knjigo in filmom razdeli, vse ostalo pa ostane isto kot je blo.
Torej tak:

Naslov knjige
od Avtor X

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin sagittis felis vitae leo aliquet pharetra. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse suscipit sed lectus sed eleifend. Sed quis bibendum felis, id tempor enim. Morbi in enim id nisi ornare adipiscing. Sed sit amet lectus ac sem blandit venenatis. Quisque vel lacus lorem. Nunc a dui odio. Morbi et eleifend felis. Aliquam commodo aliquet mi, eget mollis dolor elementum sit amet. Ut aliquam blandit erat, lobortis posuere risus commodo et. Fusce iaculis rutrum ultricies.
Film: Morbi dapibus enim vitae rutrum vulputate. Proin lacinia dictum congue. Nam consectetur aliquam risus, in viverra lectus iaculis at. Pellentesque vulputate sit amet enim non rutrum. Vestibulum hendrerit accumsan magna id malesuada. Nulla vehicula ac nisi ut vestibulum. Ut eu odio ligula. Sed interdum ligula ut commodo blandit. Donec sed massa eget turpis interdum luctus ac sit amet diam. Nulla vel interdum orci. Etiam sed tempor leo, sit amet imperdiet leo. Phasellus sit amet ipsum pellentesque, suscipit nibh in, aliquam massa. Aenean in tristique tellus. Donec et egestas est, ac dignissim ante.
Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

----------------------------------------------------------------

Koda za to je pa pol sledeča

Koda: Izberi vse

[size=150][b][color=#6e2a86][georgia]VNESI NASLOV KNJIGE[/georgia][/color][/b][/size]
od [i][size=110][georgia]VNESI AVTORJA[/georgia][/size][/i]

Napiši mnenje...

[quote][u]Film[/u]: Napiši mnenje o filmu...[/quote]
[size=120][georgia][b]Ocena:[/b][/georgia][/size] [ocena]VNESI OCENO OD 1-5[/ocena]
[size=120][georgia][b]Izziv:[/b][/georgia][/size] [i]ZAPIŠI MESEČNI OZ. MESEČNI (ZA 1/2/3 DODATNE TOČKE) V PRIMERU, ČE KNJIGA IZPOLNJUJE POGOJE DODATNIH NALOG[/i]

[url=HTTP://WWW.VNESI-URL-NASLOV-GOODREADS-STRANI-ZA-TO-KNJIGO.COM][img]http://shrani.si/f/3M/px/1sWmEtIQ/test.png[/img][/url]
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Irina
Elf

PrispevekNapisal/-a Irina » 10 jul 2013, 13:58

Sam kaj pa če je tvoja ocena filma in knjige različna?
Al je tle pomembna samo ocena knjige?
I found my family in a book.

Love is not the absence of logic
but logic examined and recalculated
heated and curved to fit
inside the contours of the heart

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov