Septembrski izziv (Bralni izziv 2013)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Septembrski izziv (Bralni izziv 2013)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 sep 2013, 00:19

Za 1 dodatno točko preberi knjigo z latinskoameriškim likom v glavni vlogi
Za 2 dodatni točki preberi prepovedano knjigo; delo, ki je bilo cenzurirano ali popolnoma odstranjeno iz knjižnih polic*
Za 3 dodatne točke preberi knjigo, ki jo je predlagal nekdo drug**

September (15.9. - 15.10.) v ZDA praznujejo mesec latinoameriške dediščine
Od 22. - 28. septembra je Banned Books Week
10. septembra je dan izmenjav idej
*Sezname prepovedanih knjig imate na spodnjih linkih:
Banned Books @Wikipedia
Banned Books @Goodreads
Top10 Banned Books @Ala.org
Banned & Challenged Books @Goodreads

**Ker je 10. septembra dan izmenjav idej bomo za 3 dodatne točke brali knjige, katere so predlagali drugi.
Tako BOŠ MORAL(-A), če se želiš potegovati za 3 dodatne točke, do petka, 6.9., v tej temi navesti dve poljubni knjigi (eno + eno za rezervo), ki si jih že prebral(-a) in ocenil(-a) s 4. ali 5. zvezdicami. V kolikor boš rok za oddajo predlogov zamudil(-a), se meseca septembra NE BOŠ VEČ MOGEL(-LA) potegovati za 3 točke oz. za zlato zvezdico.

[NO BOOK IDEAS = NO POINTS]

Od sobote, 7.9., naprej, ko bo seznam predlogov kompleten, pa se bo začela izbira knjig. Vsak, ki je predlagal knjigi, bo v isti temi pustil komentar, katero knjigo želi brati za izziv. Prej oddaš komentar z naslovom izbrane knjige, več izbire boš imel(-a). Knjige (vključno z rezervo) se bodo namreč črtale s seznama kakor hitro bodo "rezervirane." Tako bo na koncu vsak, ki se bo boril za 3 dodatne točke, prebral knjigo, katero je predlagal nekdo drug.

- re-readanje je dovoljeno.
- Ne smejo se predlagati iste knjige. Torej, Oseba B ne sme navesti knjigo, katero je pred tem (vključno z rezervo) predlagala oseba A.
- predlagajo se naj zgolj novele, ki stojijo zase ali pa so prve po vrsti v tilogiji/seriji.
- predlaga se lahko vse od poezije do non-fiction. Pazit je treba samo, da ima knjiga 100+ strani.
- rezervna knjiga se lahko vzame samo takrat, kadar je nekdo v letu 2013 že prebral vse ostale knjige, ki so še na voljo. Torej, če je na seznamu ostala knjiga, katero je Bralec A že prebral v letu 2013, potem se sme vzet rezerva. Če pa je Bralec A to knjigo prebral pred letom 2013 pa se rezerva ne sme vzet, saj lahko Bralec A to knjigo ponovno prebere.

SEZNAM KNJIG:
[tr][td]skyline: (bere illy)[/td]
[td]Unteachable od Leah Raeder[/td]
[td][The Current Between Us od Kindle Alexander][/td][/tr]
[tr][td]ines1982: (bere elchy)[/td]
[td]One Summer od David Baldacci[/td]
[td][Entranced od Nora Roberts][/td][/tr]
[tr][td]Ever: (bere matty)[/td]
[td]Escape from Paradise od Gwendolyn Field[/td]
[td]Waiting to Be Heard: A Memoir od Amanda Knox][/td][/tr]
[tr][td]illy: (bere skyline)[/td]
[td]Friend-zoned od Belle Aurora[/td]
[td][The Note od Teresa Mummert][/td][/tr]
[tr][td]Marinka: (bere FreakChiq)[/td]
[td]A Million Little Pieces od James Frey[/td]
[td][Never Let Me Go od Kazuo Ishiguro][/td][/tr]
[tr][td]calimero747: (bere Ever)[/td]
[td]Unspoken od Sarah Rees Brennan[/td]
[td][Daughter of the Forest od Juliet Marillier][/td][/tr]
[tr][td]FreakChiq: (bere Marjetica)[/td]
[td]Anna Dressed in Blood od Kendare Blake[/td]
[td][Unwind od Neal Shusterman][/td][/tr]
[tr][td]Morrigan: (bere calimero747)[/td]
[td]The 5th Wave od Rick Yancey[/td]
[td][Gameboard of the Gods od Richelle Mead][/td][/tr]
[tr][td]elchy: (bere Marinka)[/td]
[td]Born Wicked od Jessica Spotswood[/td]
[td][Between Shades of Gray od Ruta Sepetys][/td][/tr]
[tr][td]matty: (bere ines1982)[/td]
[td]The Neverending Story od Michael Ende[/td]
[td][Good Omens od Terry Pratchett, Neil Gaiman][/td][/tr]
[tr][td]Marjetica: (bere Morrigan)[/td]
[td]Cinder od Marissa Meyer[/td]
[td][The Night Circus od Erin Morgenstern][/td][/tr][/table]

:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

ines1982
Elf

Re: Septembrski izziv (Bralni izziv 2013)

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 01 sep 2013, 08:46

ROCK CHICK RESCUE
od Kristen Ashley

THX Skyline za predlog;9 Padla notr...Najprej sm se sicer zafrknla ker sm začela brat Reckoning, kjer pač ni latinskoameriškega lika v glavni vlogi ampak mi ni žal;)...
Odlično spisane knjige, reeeees hot tipčki in pa Rock bejbe.... Kot je bilo že napisano, zgodba govori o Eddieju in Jet, Eddie itaq hot hot hot, Jet pa bejba z ne preveč lahkim življenjem, ki se ne zdi sama sebi dovolj lepa za takega tipčka....
K sreči je Eddie dovolj vztrajen in zagret za oba;)
Priporočam branje, jst vsekakor bom prebrala vseh 8 v seriji

Ocena:
Izziv: MESEČNI 1 DODATNO TOČKO

Slika

HUNGER GAMES
od Suzanne Collins

uaaaa, vesela izziva in še bolj vesela, da knjige predhodno še nisem prebrala...Je pa že bila kar nekaj časa na mojem "to read" seznamu;)

No za tiste, ki ste film gledali - je mislm da čist posnet po knjigi...ampak knjiga vseeno vredna branja in jaz sem že začela brati drugi del;)...

zgodba.... 12 districtov in glavno mesto Capitol... v districtih večje ali manjše pomanjkanje hrane (večja kot je številka districta, večje je pomanjkanje... Capitol vsako leto izbere po dva predstavnika (fanta in punco) iz posameznega districta, ki se potem v areni borita za preživetje in ogromno zalogo hrane...
Knjiga sledi zgodbi predstavnikov 12.districta - Katniss in Peeti...Njuna "ljubezenska" zgodba, ki sega precej let nazaj in ki se nekako razvije tekom boja za preživetje...

Ocena:
Izziv: MESEČNI 2 DODATNI TOČKI

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Sara Shepard - NEVER HAVE I EVER(Goodreads)
2. Sara Shepard - Two thruths and a lie (Goodreads)
3. Sara Shepard - HIDE AND SEEK (Goodreads)
4. Kresley Cole - The Price of Pleasure (Goodreads)
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 30 sep 2013, 19:56, skupaj urejeno 6 krat.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 04 sep 2013, 11:56

Rock Chick Rescue (Rock Chick #2)
od Kristen Ashley

One word: Eddie Chavez. Ahhh...
Glede na to, da je izšla 8. knjiga iz serije Rock Chick in to je zadnja knjiga v tej seriji (smrk, smrk) sm mela namen re-readat celo serijo (because I love it). Ampak itak ko sm prvo bukvo iz serije vzela v roke, sm postala obsedena, hehe. Vsaka bukva govori o enem paru in glede na to, da je pri tej seriji popolnoma zadovoljena moja potreba po "men in uniform romances" in "sexy & hot males" (ne dvomim da bo zadnja knjiga tudi, heh), ni ravno straha, da mi kaka knjiga nebi bla všeč. In pol sm se spomnila, da je Eddie latino in yaaaay, druga knjiga je za bralni izziv, hehe.
Druga knjiga govori o paru Eddie & Jet. Eddie je hot guy a from big mexican family. Sam v glavi si ga predstavljam glede na to, kak je opisan v knjigi, pa se mi cedijo sline. Pol pa začne še v španščini mrmrat med cartanjem kaj lepega... and I'm in heaven. Pol pa mam sliko v glavi, kak je samo z belo brisačo ovito okoli pasu naslovnjen na kuhinjski pult in mu kapljice drsijo po temni koži (ker je ravn izpod tuša) in nagajivo gleda Jet s tistim I'm-gonna-make-love-to-you-right-now pogledom... iiiiiin morm it po sladoled v hladilnik, ker mi temperatura naraste na 40. Tak kot vsaka bukva v tej seriji, je tud ta napisana na bolj kot ne na enak način... mamo bejbo, ki se skoz upira privlačnosti do tipa, tip je seveda ne posluša, ker vedno dobijo kar hočjo, vmes je zaplet ki vsakič postavi to bejbo v nevarnost in tip (because he's a badass) reši problem. Dejansko je vsak plot narejen na isti način in knjige po tem principu bi lahk postale dolgočasne, ampak K. Ashley to vedno dobro spelje, ker so knjige polne smeha, dogodivščin in seveda hot scen.

Ocena:
Izziv: MESEČNI (ZA 1 DODATNO TOČKO)

Slika

Friend-zoned (Friend-Zoned #1)
od Belle Aurora

Wiiiiii, sm vedla da sm zbrala pravo knjigo, ko sm se odločla za tole. Bla je točn to kar sm rabla zdajle za brat. I LOVED IT! Thank you Illy!!!
Se mi zdi da bo tale serija čist po principu Rock Chick, ker očitn bo vsaka bukva o enem paru, sam da ne bojo men in uniform, ampak nasplošno badasses, kar meni totalno pali brat :D V bistvu dans štartam kr z naslednjo, ker me totalka zanima zgodba o Ghost & Nat :D Edino kar mi je vmes mal najedalo so bli tisti cupcakes, ki jih je skoz pekla, pa pol proti koncu mi je mal zbilo, ko sta bli dve situaciji, ko bi ju najraje ubila. Najprej ona uleti in ga KAO "zasači" in je cela drama, pol pa on nje ne posluša in je spet cela drama, ko sploh nebi blo treba delat drame, če bi vsaj poslušala drug drugega. Pa glede na vsebino knjige, ki je svetovna, bi js mogoč vključla še mal več HOT scen notr, ker tist kar je blo, je blo HAWT, sam premal jih je blo, hehe. Tak da moja ocena je 4,5. Ampak knjiga je fajna romantika, nasmeješ se tudi, karakterji so cool... wiiiii, ful sm vesela da sm jo prebrala no, ker zdej sm že v evforiji za naslednjo iz te serije, hehe.

Ocena: 1/2
Izziv: MESEČNI (ZA 3 DODATNE TOČKE)

Slika

Love Thy Neighbour (Friend-Zoned #2)
od Belle Aurora

Yaaaaay, kako fajno nadaljevanje... Haha, sej sm vedla da bo zgodba o Ghost-u bomba! In avtorca je "popravla" tiste stvari, ki so me kao motle v 1. knjigi... Nekajkrat sm se tak na glas nasmejala, ker sm mela kr v glavi celo situacijo. I love Nat! She's soooo like me, hehe. I just need to find my Ash though, hmmm... whatever... ful dobra serija, čist v stilu Rock Chick.

Ocena:
Izziv: MESEČNI

Slika

Doing It
od Melvin Burgess

Zakaj bi naj ta knjiga spadala pod banned books, nimam pojma... Dejansko je bla to zlo realistično napisana knjiga o najstnikih in sexu, kaj se dogaja v njihovih glavah, kak še ne znajo odraslo razmišljat o tem itd. Js ko sm to brala, sm mela skoz v glavi tiste ameriške 16-letnike, ko ne vejo zaka žvijo in majo sto problemov, ki jih ne znajo rešit, ko se devajo dol kr križem in komplicirajo za kr neki. Sploh nism vedla da je bla nadaljevanka bazirana na tej knjigi. Mislim halo... knjigo bannajo pol pa nadaljevanko posnamejo po njej?! Yeah, only in America. Torej... Dejansko spoznamo lajf od treh fantov, vsak je neki posebnega in vsak ma svojo zgodbo in unikaten odnos do stvari, čeprav so najboljši prijatelji. Dino je kao "the shit" na šoli, vsi vejo to, sam ve to, hoče bit totalno odrasel ampak je na momente kot froc. Njegov point je da spi z Jackie, s katero je obseden sam zato, ker zgleda tak dobr in ker se dela nedosegljivo. Stokrat greta narazn in stokrat prideta nazaj skupaj, ampak Jackie ne spi z njim, kar ga ful jezi, ker mu to skoz obljublja, in zato pol začne delat bedarije. Ben je od vseh treh še v največjem shitu, ker ima afero z mlado profesorico na šoli, ki mentalno ni ravno prisebna in ga totalno priveže nase s sexom, čemur se mladi in neizkušeni Ben ne more upret na začetku, dokler ne zagrezne pregloboko. Ta njegova Miss Young mu pere možgane in dejansko je Ben skoz njena žrtev, čeprav se sploh ne zaveda tega, ko pa mu kapne kaj se dejansko dogaja, ga pa rata strah in se počuti ful nemočno. Jon je od vseh treh še najbolj priseben hormonsko naspidiran najstnik, ki ima ful težave s tem, da nekaj čuti do svoje frendice Deb, s katero se totalno dobro štekata, ampak glavni problem da zanika svojo privlačnost je ta, da je Deb debelučna in si vsi delajo norca iz nje. Jonu se sicer smili in jo zagovarja, po drugi strani pa si tudi sam dela norca iz tega. Ampak dejansko ga njegovi hormoni pripeljejo do tega, da mu postane vseeno, sam da dobi bejbo ki bo dala noge narazn. Niti sam en pričakuje tega, da ga bo Deb čist očarala in zgrožen je sam nad sabo, da mu njene obline postajajo vedno bolj všeč, sploh ker njun sex postaja vedno boljši.
Ta knjiga mi je bla ful zanimiva, ker dejansko si v glavah hormonsko usmerjenih najstnikov, ki razmišljajo zelo plehko, kar je pri večini dejansko res. Ljubezen je vedno obsesija, povezana s sexom. Tud prijateljske vezi so podrejene temu. Zanimivo mi je blo brat kako fantje razmišljajo o določenih stvareh, kako je dejansko vse povezano s sexom, ko gre za zaljubljenost, če temu lahka tak rečemo sploh. Pri Dinu je bil ful zanimiv njegov odnos s starši in kak je razmišljal o dvoji mami, ki jo je zalotil enkrat, ko je imela afero in kak mu je to čisto obrnilo možgane. Mislim da je bla ta knjiga bannana zato, ker je bla prevč resnična, preblizu realnosti za populacijo očitno, ker ni nekih jakih vrednot izpostavljenih v tej knjigi. Ampak iz mojega zornega kota, je pa knjiga totalno realno opisan najstniški svet. Včasih se smejiš ko kreten, včasih si misliš "Kak si lahk tak tup in slep?", včasih bi najraje zadavil nekoga... Ampak kljub vsemu, dobra knjiga. Razlog zakaj ji ne dam 5 zvezdic je pa to, ker je bil konec ful dvoumen oziroma ga praktično sploh ni blo, razn pri Jonu.

Ocena:
Izziv: MESEČNI (ZA 2 DODATNI TOČKI)

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――

1. Kristen Ashley - Rock Chick (Rock Chick #1) (Goodreads) ★★★★
2. Kristen Ashley - Rock Chick Redemption (Rock Chick #3) (Goodreads) ★★★★
3. Ben Tyler - One Night Stand (Goodreads) ★★★★
4. Kristen Ashley - Rock Chick Renegade (Rock Chick #4) (Goodreads) ★★★★
5. Kristen Ashley - Rock Chick Revenge (Rock Chick #5) (Goodreads) ★★★★
6. Kristen Ashley - Rock Chick Reckoning (Rock Chick #6) (Goodreads) ★★★★
7. Kristen Ashley - Rock Chick Regret (Rock Chick #7) (Goodreads) ★★★★
8. Kristen Ashley - Rock Chick Revolution (Rock Chick #8) (Goodreads) ★★★★★
9. Jill Shalvis - White Heat (Firefighter #1) (Goodreads) ★★★
10. Santino Hassell - After Midnight (Goodreads) ★★★★★
11. Jet Mykles - Heaven (Heaven Sent #1) (Goodreads) ★★★★
12. Jet Mykles - Purgatory (Heaven Sent #2) (Goodreads) ★★★★
13. Jet Mykles - Hell (Heaven Sent #3) (Goodreads) ★★★★
14. Jet Mykles - Faith (Heaven Sent #4) (Goodreads) ★★★★★
15. Jet Mykles - Genesis (Heaven Sent #5) (Goodreads) ★★★★
16. Skyla Madi - Consumed (Consumed #1) (Goodreads) ★★★★★
17. Madeleine Urban, Abigail Roux - Warrior's Cross (Goodreads) ★★★★★
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 05 sep 2013, 12:08

Noah (5th Street #1)
od Elizabeth Reyes

Glavna karakterja sta Veronica Cruz in Noah Quintanilla, ki se spoznata v telovadnici oz. na fitnesu. Po mamini smrti se je Veronica zaprla vase in izolirala od sveta, s tem povezana je tudi pridobljena telesna teža. Prijateljica jo zvleče v fitnes, kjer spozna 8 let mlajšega Noaha, ki postane njen trener. Sčasoma situacija nanese na to, da se Noah preseli k Veronici in se spoprijateljita. Vedno bolj so prisotna močnejša čustva iz obeh strani in medtem ko je Noah pripravljen njun odnos stopnjevati, Veronico ovira razlika v letih. Zgodi se še par incidentov, ki situacijo dodatno zakomplicirajo, na koncu pa se vse reši.
Zame je bila to čisto povprečna knjiga, na momente se mi je malo vleklo ker je Veronica konstantno kolebala in si ni priznala svojih čustev, na svoj način je upravičevala stvari ki so se dogajale med njima. Heavy makeout sessions je opisovala kot nekaj prijateljskega..khm, jaz nimam takih prijateljev in verjamem, da tudi večina vas ne..s tem se vidi da je želela nekaj več, ampak si ni hotela dovoliti. Za knjigo, ki se jo je dalo na Amazonu dobiti brezplačno, pa sploh ni slaba.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

The Perks of Being a Wallflower
od Stephen Chbosky

Charlie je en res poseben otrok. Všeč mi je, da se že v zgodnjih letih zaveda življenja, minljivosti in da ustvarja spomine. Res ma drgačen oziroma bolj zrel pogled na vse. I hope he was ok. After the epilogue, I mean..zanimivo, kaj vse naši možgani potlačijo, skrijejo spomine nekam, kjer ne moremo do njih. Self-protection, al kako bi temu rekli. Na računalniku me čaka še film, posnet po tej knjigi, bom še to pogledala ker me zanima kako so ga naredili.

~ "And in that moment, I swear we were infinite."

~ "So, I guess we are who we are for a lot of reasons. And maybe we'll never know most of them. But even if we don't have the power to choose where we come from, we can still choose where we go from there. We can still do things. And we can try to feel okay about them."

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Unteachable
od Leah Raeder

O đizs, kako pa ta ženska piše. Stil pisanja je fenomenalen. Kok dobr opisuje občutke, čutenje, okolje, trenutke med njima. Uau! Noro! Neko zelo intenzivno stvar opiše s tako nežnostjo in čutnostjo..it's out of this world.

Očitno mam zdele obdobje, ko berem o ženskah z zelo težkim življenjem in fucked-up otroštvom. Knjiga govori o Maise in Evanu, ki se spoznata konec poletja in ob začetku šolskega leta ugotovita, da je Evan novi učitelj na šoli. Seveda tega noben od niju ni vedel prej. Ne bom pisala kaj se je dogajalo, ker nočem spoilat če jo bo kdo slučajno bral. Tole je zelo netipična student-teacher knjiga, vsaj glede na ostale s to tematiko, ki sem jih prebrala. Kar je zelo osvežujoče, ker ko sem začela brat sem se bala da bo zelo podobna ostalim, ampak ni bla. Niti malo. Maise mi je bla zelo všeč, zlo močen karakter, samozavestna, borka, samosvoja, poskrbi za stvari tko kot je treba, kljub svoji mladosti ni neka sramežljiva najstnica.
Ful dobra zgodba, dogajanja, zapleti in razpleti, res sem vesela da jo je skyline predlagala in da sem si izbrala ravno to knjigo. Dejansko še na 99% knjige nisem vedela kako se bo končala. Definitivno priporočam!

~ "You're never saying what you think you're saying."

~ "He looked at all of me, my fresh teenage skin, my adult certainty, my old soul. No one had ever looked at me so completely. No one had ever seen me as such a whole, rounded person."

~ "And that made my heart ache, too-the thought of how much happiness lay scattered across the universe, unrealized, in fragments, waiting for the right twist of fate to bring it together."

~ "You should love something while you have it, love it fully and without reservation, even if you know you'll lose it someday. We lose everything. If you're trying to avoid loss, there's no point in taking another breath, or letting your heart beat one more time. It all ends. That's all life is. Breathing in, breathing out. The space between two breaths."

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

Hell's Knights (The MC Sinners #1)
od Bella Jewel

Damn! All that hotness..Hell's Knights govori o Addison in Cade-u. Addison je odraščala v zelo messed up okolju, obkrožena s prostitucijo, drogami in nasiljem. Ko se ji končno uspe rešit iz tega sveta, se odpravi do svojega očeta Jacksona, ki ga ni videla 17 let. Njen obisk pri očetu naj bi bil le začasen, ker še vedno beži pred svojo preteklostjo in si skuša ustvariti novo življenje nekje drugje. Jackson je predsednik/vodja bikerskega kluba in tam se Addison in Cade prvič spoznata. Addijin karakter mi je bil zelo všeč, ker je bila močna in se je borila zase kljub vsemu kar se ji je zgodilo. She's got spunk and a big mouth and isn't afraid to use it.

Jackson začne spoznavati svojo hčerko in se postopoma zbližujeta, zelo lepo mi je bilo brati kako začneta vzpostavljati nek normalen odnos, ki ga Addison pred tem v življenju nikoli ni imela. Prav tako pa se v pozitivni smeri razvija njena zveza s Cade-om. Cade jo skuša »rešit«, ji pomagat da se osvobodi okov svoje preteklosti, kjub temu da se tudi on sam bori s svojimi demoni. Je čisti alpha male. Nikakor se ne morem navadit na izraz »Old Lady«, za katerega predvidevam da je kar pogost v bikerskih knjigah.

Ko se pojavi grožnja iz Addijine preteklosti se tako Jackson kot Cade zavzameta zanjo, ampak se po lastni neumnosti spravi direktno v take težave, pred katerimi so jo vsi skušali obvarovati. Še vedno mi ni jasno zakaj so potrebne take neumnosti..and then comes the HEA.

Knjiga vsebuje zeloooo steamy scene, happy scene, heartbreaking scene, vse je not..z veseljem bom prebrala naslednjo knjigo v seriji, ki pa bo spremljala življenje drugih karakterjev.

~ "Life isn't easy when you have no one. Everything you do, you have to do alone. There's no one to lean on. There's no one to help you out when you're in trouble. There's no one to cry with, and no one to share your laughter. You get tough, not because you want to, but because you have to. Who am I to complain, though? What is it they say? Someone always has it harder than you. It's true. It's always true. No matter how bad you have it, someone out there has it worse. Is that a comforting thought? Hell no, but it's a fact, and sometimes fact is all you need."

~ "What is is about men, that makes them think they can check out a woman openly, but she's expected not to do the same? Well, newsflash, this little black duck does not follow rules, in fact, she likes to break all those rules."

~ "I can smell him, and fuck, he smells like man dipped in chocolate, covered with fuckable sprinkles."

~ "Humans are like that sometimes, they seek something to put back together when they're broken and can't fix themselves. I guess it's just a comfort; it makes us feel better, like we haven't completely lost ourselves - we like to believe there's still a part in there, that can be saved."

~ "That's life for you – you never know which way it's going to go – you just have to trust it."

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

1. Abigail Roux, Madeleine Urban - WARRIOR'S CROSS (Goodreads)
2. Eve Davids - LOVE, SUCCUMB (OBSESSED MEN #1) (Goodreads)
3. Amanda Lance - A DARK ROAD (Goodreads)
4. Aleatha Romig - CONSEQUENCES (CONSEQUENCES #1) (Goodreads)
5. Aleatha Romig - TRUTH (CONSEQUENCES #2) (Goodreads)
6. J.C. Reed - SURRENDER YOUR LOVE (SURRENDER YOUR LOVE #1) (Goodreads)
7. J.C. Reed - CONQUER YOUR LOVE (SURRENDER YOUR LOVE #2) (Goodreads)
8. H.M. Ward - THE ARRANGEMENT 10 (THE ARRANGEMENT #10) (Goodreads)
9. Damon Suede - HOT HEAD (HEAD #1) (Goodreads)
Nazadnje uredil/a illy dne 30 sep 2013, 22:19, skupaj urejeno 3 krat.
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
calimero747
Fairy

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 11 sep 2013, 18:09

Chain Reaction
od Simone Elkeles

Tale izziv je bla super priložnost da se spravim brat 3. del Perfect Chemistry.
I loved PC. Tud Rules of Attraction mi je bla všeč. Ampak Chain Reaction mi pa ni bla kul. Vesela sem da je serije konc ker je tole zgledal k da Simone ne zna napisat nč razn "a hot guy and an innocent girl fall helplessly in love and have a happily ever after" kind of book. Pa tud vsi ti zapleti z Latino Blood so mi šli na živce. Spet isto: V prvi knjigi mi je blo awesome, heart-wrenching, shocking... Tle pa nč posebnega. Zdel se mi je kot da sem že vse vidla. In pa grozn osladno je blo vse. In kva je blo to z Enrique-jem? :shock:
Za dve zvezdici je vrjetn krivo tud dejstvo, da sem knjigo vmes odložila. Do tiste točke mi je bla ok, lušna, mal preveč sweet ampk karakterji pa zgodba so mi bli zlo všeč. In sem jo pač odložila ter se en teden nisem vrnla k njej. Ne vem a sem jst to kriva al je knjiga ampak po tem se nisem mogla sploh vživet. Vse skup se mi je zdel ko naštevanje dogodkov al pa seznam: Luis in Nikki give in to their lust and suddenly they are a couple. Then happens this and this and then -oh no- the LB is here again. Then comes a little of fighting and drama and trouble in paradise but Luis and Nikki love each other and they overcome their problems. They are together again. They kill the villain and have kids. The end.
O, če smo že pr tem: epilogi pr teh knjigah so a little too much sugar for me. Pa vedno so na isto foro nrjeni. Pr Perfect Chemistry pa Rules of Attraction sem pač požrla komentarje in zavijanje z očmi ampak tle je pa mal mankal da nisem bruhnla v smeh.
V glavnem: Pri PC sem jokala, se režala, se hihitala, zardevala, se kregala s kindlom... Pri RoA sem bla amused, velik je blo smejanja, tud drama je bla kul... Pri Chain Reaction pa nisem nč čutla. Ajde začetek mi je bil res všeč sam bolj ko se je vse skup razvijal, manj sem bla jst navdušena.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

The 5th Wave
od Rick Yancey

Ok res sem vesela da sem se tole spravla brat ker je AWESOME!!! Cassie je badass karakter, I'm in love with Ben/Zombie, Sammy je ful kjut pa bogi, Ringer je tko al tko najbolši karakter tuki not... I loved everything. Ok, almost. Ampak do tega še pridem. Uglavnem, alieni so mi bli ful všeč pa pisatelj dobr piše. Tud ritem s katerim se vse dogaja te ful potegne vase. Ampak ena stvar mi pa RES RES RES ni bla všeč. Guess what. Evan. Jep, the love interest. Dobesedno prenašat ga nisem mogla. In to se ne zgodi velikrat, da men glavni junak, love interest, ni všeč. Ampak Evan.... Nobenga karakterja nima. No personality at all! Edino k zvemo o njem je to, da je good-looking, je v resnic alien, da je zaljubljen v Cassie (že po treh straneh, valda) in.... that's everything!!! No needs, no promises he has to keep, no desires, no hatreds, no past... Še cilja v svojem lajfu nima. Vemo sam da je in love s Cassie in bo vse naredu zanjo, ne, clo namest nje! Ona hoče najdt svojga bratca ker mu je obljubla da bo pršla ponj in je to njen cilj k ga pač hoče dosežt. In vete kaj Evan nrdi? Namest nje hoče it po bratca ker hoče Cassie obdržat na varnem ker se kao nebi znajdla zuni njegove bajte. Halo? Dude, pozabu si da je Cassie čist fajn prežvela zadnjih par mescev čist sama v zunanjem svetu. She's perfectly capable of handling herself. Pa to me je motlo: Vsakič ko ga je ona nekaj vprašala in je hotla resen odgovor nazaj, jo je on speljal nekam drugam with some very bad jokes. Mislim ti ji niti na vprašanja nočeš odgovarjat, ona ti more povedat pa vse o seb. :guns: I seriously couldn't hate him more. Še dobro da njo tud te stvari spravljajo ob živce, ker če bi ona prenašala od njega tak attitude bi jst kr neki respecta do nje zgubila.
Zdej me je kr fejst zaneslo. :zvizgac: Kakorkoli, I loved every single part of this book (except Evan). Če bi pisatelj Evana vrgu ven iz knjige al pa mu vsaj MEJČKN značaja dal, bi ta knjiga dobila čistih 5 zvezdic.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

Looking for Alaska
od John Green

SPOILERS AHEAD! Zakaj je ta knjiga na seznamu desetih najbolj challenged books in 2012? Razen tega da je grozn realna ne štekam zakaj bi koga motla. Ja, je o najstnikih ki jih dajejo hormoni, kadijo, se grejo včasih napit, razmišljajo o seksu ampak... Sej to se dogaja! Še v zelo omiljeni obliki se to tuki pokaže. Res ne vem. Mogoče kakšna mamica noče da njeni otroc vejo da take stvari obstajajo in da ljudje tud kdaj umrejo in da se loh zgodi vsakmu.
Knjiga je nasplošno zlo tipična: Miles, the new kid pride v novo šolo, prvič v življenju dobi prjatle ki kadijo in pijejo in se tud on sam navad tega. Prvič se zaljub ampak na žalost v punco, k že ma fanta. Stvari se pa rahlo obrnejo ko ta punca, Alaska umre. Knjiga pokaže kako se Miles (Pudge kokr ga kličejo), Colonel in Takumi pa tud Lara (k ma sicer mal manjšo vlogo) spopadejo s smrtjo njihove prjatlce, razrešujejo kako in zakaj je umrla, če je mogoče naredila samomor al je bla vse skup sam nesreča. Sčasoma pa se soočjo s tem da je pač umrla in da nikol ne bo pršla nazaj, tud če do dna pridejo njenmu primeru and they let her go.
Zgodba je fajn zasnovana, tud knjiga ma nenavadno obliko. Začne se z "before" delom in na polovici preskoč na "after" s tem da je ta glavni dogodek na katerem je vse narejen Alaskina smrt. Edini problem: I didn't like Alaska. Tud nisem štekala zakaj je bla ona Pudge-u sploh všeč. Mislim, nobene kemije ni blo med njima, on se je kr na lepem odloču "Yeah, I just decided that I love Alaska Young. Deal with it". Takumi mi je bil presenetljivo simpatičen in Colonel je awesome vloga ampak ker se vse dogaja okol Alaske se nisem mogla zares vživet.
Tud John Green mi tle not ni tok dobr pisu kot v The Fault in Our Stars. Je mela knjiga par res hudih citatov ampak... something was missing....

Ocena:
Izziv: mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

The Coincidence of Callie and Kayden
od Jessica Sorensen

... sploh ne vem kaj rečt. Tok nora knjiga, res je nisem mogla odložit. Ampak po tem ko sem jo končala sm mela feeling kot da je neki manjkal... But maybe that's just me.
Callie mi je bla ful všeč, zaprta, ranjiva, precej antisocialna... in to z dobrim razlogom. Pol ko se je odprla Kaydenu se je pokazal kašna je zares and I just loved how her character grew and she slowly started to heal. In Kayden... ne vem kaj nej rečem. He's not perfect in tud on ma za sabo težko preteklost, lih tok grozno kt od Callie sam da se on bran s pretvarjanjem, medtem k se ona skriva. I couldn't love him more. In onadva skup sta itak še miljonkrat boljša. Kak pomagata en drugmu, se podpirata, si začneta ful zaupat... :108: The story builds very very slowly, but that's a part of its charm. In kljub temu ni odvečnega zavlačevanja ter se hkrati dost hitr odvija. Dotakne se vsega: rape, abusive parents, cutting yourself, ampak kljub temu obdrži skoz celo knjigo nek ne glih lahkoten ampak umirjen, nežen pristop (no ja, SKOR čez celo knjigo). Konc koncev to ni knjiga o nasilju ampak o tem kako si počas opomoreš od tega kar se ti je zgodil in se ti stare rane počas začenjajo celit.
Oh, btw, that cliffhanger just killed me!!!!! How can you do that to a reader?! Čeprov sm pa vnaprej vedla kaj je Kaydenova skrivnost in me ni presenetl.
And look at that GORGEOUS cover. <3 Vse naslovnice bi mogle bit tok lepe.

Ocena:
Izziv: mesečni

Slika

1. Sarah Rees Brennan - Untold (Goodreads)
2. Stephanie Perkins - Lola and the Boy Next Door (Goodreads)
3. Michelle Lovric - The Undrowned Child (Goodreads)
Nazadnje uredil/a calimero747 dne 30 sep 2013, 18:37, skupaj urejeno 10 krat.
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 11 sep 2013, 18:54

Unspoken (The Lynburn Legacy #1)
od Sarah Rees Brennan

Sem jo prebrala že na sredini meseca pa še nisem mnenja napisala. Meni je bila kar všeč. Sicer mi je DL od te pisateljice ljubši, ampak tudi ta je kul. Nervous sem bla, ker sem si želela vsaj en kiss al pa nekaj...Vsaj malo romance :) Drugače mam rada, da se stvari razvijajo lepo počasi - ampak en teaser for the sequel bi pa lahko dobili :D

Nimam kaj več komentarjev. Hvala za izbiro ;)

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika

Tears of Tess
od Winters Pepper

Ta knjiga mi je totalni fail. Vedla sem, da ni ful dark, ker ste mi ene že prej povedale, tak da niti nisem pričakovala ne vem kakih scen. Ampak v sami knjigi je blo tolko nepojasnjenih stvari in tolko nelogičnih dejanj...Ne vem... nisem nekak komaj čakala, da bo večer, da grem spet brat (samo malo me je tudi minlo do branja - ja vem, shocker :O ) in potem sem jo počasi, počasi, počasi brala...

Ocena:

Slika

Breaking Nova
od Sorensen Jessica

No, to pa je knjiga, ki sem si jo želela brati... na živce mi že grejo vse te goody goody junakinje NA knjig, ki so popolne in ne vem kaj... life ni popoln... life je kompliciran in ko si enkrat na dnu, se težko pobereš... Fejst močen moraš bit, da preboliš težke stvari in malo je ljudi, ki takoj prebolijo.

Všeč mi je bilo, da je malo drugačna, da so stvari, ki jih nisem pričakovala. Komaj čakam na drugi del :)

Hecno pri tej pisateljici mi je, da me lahko totalno navduši (The Secret of Ella and Micha), lahko pa sem samo mah, it was ok (The Coincidence of Callie and Kayden) :D

Ocena:

Slika

Falling For My Husband
od Ann Pamela

Two words: vaginal purity. Seriously??? Sej pač ja... je drugačna knjiga, nisem navajena niti brat takega sofisticiranega angleškega jezika... ampak včasih sem se res zadrževala, da ne bi v resnih trenutkih bruhnila v smeh...

Tu pa tam sem se tudi iz srca kaj nasmejala, zato 3... ni bila slaba, ampak nek presežek pa tudi ni. Pa ne bi je priporočala, so kakšne boljše za 3 zvezdice zunaj :D

Ocena:

Slika
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 15 sep 2013, 11:49

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (Miss Peregrine #1)
od Ransom Riggs

Okej, ta knjiga je bila ena izmed najbolj čudnih knjig, kar sem jih kdaj prebrala. Ob tem je pa tudi ena izmed mojih najljubših zgodb.
Postavljena je v skrivnostni otok, kjer bi lahko rekli, da obstajata dva vzporedna sveta (ta, ki obstaja po vojni, in ta pred vojno). Najbolj mi je pa bilo všeč (zraven stila pisanja) to, da je knjiga dejansko imela fotografije karakterjev. Zaradi teh fotografij sem imela občutek, da zgodba in karakterji dejansko obstajajo.

Ocena:

Slika

Between Shades of Gray
od Ruta Sepetys

Meni osebno ena izmed najboljših knjig kaj sem jih prebrala v tem letu! Stil pisanja je fenomenalen, kot tudi sama zgodba. Všeč mi je, da so kratka poglavja, ki so razdeljena na 2 dela -> sedanjost, in Linini spomini iz preteklosti.
Knjiga namreč govori o 15 letni deklici Lini, iz Litve. Obdobje je druga svetovna vonja. Sama tema ni najlažja za brat, saj je mnogo trenutkov ob katerih se ti karakterji zasmilijo, in čutiš z njimi vso trpljenje, ki ga doživljajo. Stvar, ki se mi je zdela še posebej zanimiva iz strani bralke in punce, ki ve kako se je vojna končala - naivnost karakterjev, kateri verjamejo da je Stalin slab, ter da jim bo Hilter pomagal. Prav želiš jim povedati, da se to ne bo zgodilo, pa ne moreš.. Knjiga se mi zdi podobna Dnevniku Anne Frank, že zaradi glavne osebe. Lina je zelo dober in močen karakter, ki se znajde in zna preživet! Ne glede na okoliščine, sem vesela zato kako se zgodba konča. Všeč mi je tudi Linina vez z bratom, ter mamo in očetom - z njo sem se lahko poistovetila.

Par ljubših citatov:
  • “Good men are often more practical than pretty " said Mother. "Andrius just happens to be both.”
    “Have you ever wondered what a human life is worth? That morning, my brother's was worth a pocket watch.”
    “What was life asking of me? How could I respond when I didn't know the question?”
Ocena:

Slika

The Picture of Dorian Gray
od Oscar Wilde

Znameniti Oscar Wilde. Tokrat sem se odločila (po predlogo ene izmed youtube gurujk.. :roll:), da preberem njeno najljubšo knjigo. Opis se mi je zdel zanimiv, in nasploh se mi zdi da preberem premalo klasičnih del, zato se mi je ta knjiga zdela perfektna. Na žalost sem bila razočarana, saj sem od knjige pričakovala več. Obetaven začetek, zanič sredina, in še bolj čuden konec. Karakterji mi niso bili najbolj všeč, saj so se mi zdeli preveč "ošabni". Ni mi bil všeč slog pisanja (sem ga sicer pričakovala, ampak sem mislila, da bom uživala v njem), tudi govor in pogovor karakterjev mi ni bil preveč zanimiv.
Edina pozitivna stvar se mi je zdel Dorian, ki je od začetka bil zelo dober karakter. Zanimala me je tudi povezava med njim in njegovo sliko... take vezi nisem pričakovala, zato me je tudi konec presenetil - ne morem reči, če dobro ali slabo.. saj sem proti koncu kar nekaj strani raje preskočila, ker več nisem mogla brat.
Vseeno se mi zdi da si knjiga zasluži 3 točke, ker mi je bil izredno všeč začetek in sama ideja ni bila slaba. Mislim samo, da bi lahko bila knjiga bolje izpeljana, in dogodki bi lahko bili bolj zanimivi in dodelani.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 2 dodatne točke)

Slika

Born Wicked (The Cahill Witch Chronicles #1)
od Jessica Spotswood

Po opisu sodeč sem pričakovala zanimivo in napeto zgodbo. Začetek je deloval zelo obetaven, vendar sem se iz strani v stran težje prebijala. Zgodba je bila sicer zanimiva, vendar se mi je zdelo da vse predolgo traja in, da se ne zgodi nič napetega. Konec je bil nekako pričakovan, pa tudi to katerega fanta bo izbrala. Mislim, da bi lahko bila knjiga bolj dodelana in napeta, zato ji dam samo 3 točke. Bom pa definitivno prebrala drugi del, v upanju da bo boljši od tega. :)

Ocena:
Izziv: mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

1. avtor - NASLOV (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Marinka dne 26 sep 2013, 15:07, skupaj urejeno 1 krat.
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 16 sep 2013, 13:57

A Million Little Pieces
od James Frey

If I would say that I had one of the best reading experiences ever, I would be lying. Končat to knjigo ni blo lahko. Nikamor se nisem premaknila, čeprav sem obračala eno stran za drugo. It's a shame, ker od začetka je zelo dobro kazalo. Sicer sem se mogla navadit na edgy stil pisanja, ampak to je šlo kr hitro, saj je zelo sedo k situaciji, katero je Frey opisoval. Bolečine, bruhanje, tresenje celega telesa, nočne more in še dosti dosti več krutega shita je ta tip skozi dal. Odvisnost od bilo česa je fucking brutal. Aja, da ne omenim root canal treatmenta. Brez kake inekcije ali česarkoli, da ne bi čuto, so mu po ustah šorali. Ko sem to brala nisem mogla drugega kot mislit, da naj že pade v fucking nezavest, ker dolgo ne bom mogla tega več brat. That was THE MOST horrific thing I ever read! Ne vem sploh kak je to lahko zdržal.

A kmalu za tem pa so se tudi začeli pojavlat prvi problemi. Večkratno ponavljanje stavkov je začelo občasno postajat annoying, pa ne vem točno zakaj, saj je na začetku ravno to imelo taki udarni učinek. Pa opazla sem tudi, da mi tip, kljub vsem shitu, ki ga je prestal, ni dovolj k srcu prirasto, da bi lahko bolj not padla v zgodbo. In ker sem hotla to popravit sem ga šla googlat. This is where the shit really hit the fan. Not only did I learn, da je Frey eden od pisateljev, ki je napisal "The Lorien Legacies" serijo, ampak tudi to, da je kr nekaj stvari v tej "supposedly non-fiction" zgodbi, prosto izmišljenih oz. napihjenih. Simpl povedano -- he is a LIAR. In od takrat dalje se nisem mogla da se ne bi pri vsaki taki stvari vprašala: "Did this really happen, ali si sebe dosti bolj though naredo, ker ni hoto sebe prikazat in a "pussy" light?" Skušala sem sicer začet na stvar gledat kot pure fiction, ampak mi ni uspelo, no. It was to late to change the fact that I felt cheated.

In tak je tud pol moj reading experience totalno v klet pado. But I really do hope, da je vsaj ena stvar 100% držala -- that he stayed sober and didn't relapse.

Kljub temu, da knjigi ne morem dat iste ocene, kot jo je Marinka, ki jo je predlagala za "Swap Ideas" izziv, pa mi vseeno ni žal, da sem jo prebrala. I still feel like I learned something new.

Ocena:

Slika

Salvation
od Anne Osterlund

Zgodba govori o 17-letnemu Salvadorju Resendezu, ki je z njegovimi starši, bratom in sestrami iz Mehike prišel v Ameriko, da bi tam imel več možnosti in s tem tudi boljše življenje. Salva je the perfect high school student (kar me ni motlo sploh). Zelo dobro mu gre v šoli in v športu. Zraven tega je pa on eden izmed onih dijakov, katerega si vsi jemlejo za vzgled in ga tudi poslušajo. Edino kjer mu nea gre vse po maslu je v AP English in doma. Ne dolgo od tega, ko so prišli v Ameriko, mu je namreč mati umrla in od takrat ni bil niti enkrat pri njenem grobu. S fotrom pa mata tudi bolj kot ne hladne odnose, zarad nečesa kar se je zgodilo pred leti. Plus, his father has high expectations for him, which Salva tries the hardest to meet, but it comes with a price. To kaj on hoče v lajfu je Salva namreč že dolgo nazaj postavo na drugo mesto. In tukaj pol nastopi Beth, ki mu ne pomaga samo pri AP English, ampak mu prav tako odpre oči in mu pokaže, da ni dovolj, če ti gre nekaj dobro od rok, you need to be passionate about it too.

Lušna zgodba, s prijetnimi liki, ki jih ne gre tak lahko potisnit v nobeno škatlo (like the "bad boy meets and falls in love with the rich white girl" box), ampak žal pa ne morem rečt, da je knjiga pustila neki veliki vtis pri meni. It's an enjoyable, quick read, but nothing more. But I do find the tittle pretty neat. Salva - Salvation. It's fitting. :P

Ocena:

Slika

Nevermore (Nevermore #1)
od Kelly Creagh

Nekateri bi rekli, da se Nevermore začne čisto klišejsko. A popular cheerleader je za šolski projekt sparčkana skupaj s class gothom—a black haired, black clothes and black boots wearing guy, with a lip piercing, intense eyes the color of jade and a devil-may-care attitude. But I say, fuck clichés! Kak knjigo v roko primeš nimaš sploh ne časa razmišljat o bilo kakih klišejih, saj je že od prve strain naprej razvidno, da pred tabo (in likih v zgodbi) leži posebna in nepozabna dogodivščina. Način, kako je Kelly Creagh v zgodbo vpletla Poea, njegovo življenje ter njegova dela, was a true delight. I love Poe and his dark, twisted mind and I love how Creagh managed to capture that and make the world in her story just as dark and twisted. Eno giant piko na i pa zgodbi definitivno dajo avtentični liki. The interactions between Isobel and Varen are engaging and realistic, and are definitely one of the book's biggest assets.

I loved the heck out of this novel and I would recommend it to everyone, especially those who liked/loved The Ghost and the Goth and Falling Under.

Ocena:

Slika

Thirteen Reasons Why
od Jay Asher

Ahserjeva knjiga Thirteen Reasons Why se je leta 2012 znašla na tretjem mestu največkrat “challengeanih* knjig v ZDA. The reasons? Drugs/alcohol/smoking, sexually explicit, suicide, unsuited for age group—at with I can only lough out loud. Še posebej oni “sexually explicit “ je worthy enega velikega zavijanja z očmi. Prav jezno me dela, da mora zaradi nekih stuck up, konzervativnih mamic, ki nočejo, da bi njihov otrok do 21. leta ne slišal niti vedel kaj je to seks, in zaradi katerih, sem prepričana, showi kot so Teen Mom in My Teen Is Pregnant and So Am I niti obstajali ne bi, cela skupnost “trpet,” saj po njihovem mnenju ta knjiga nima kaj iskat na knjižnih policah. Vem, da se cenzura dogaja po vsem svetu, ampak to knjigo pa lahko res samo v ‘Murica grejo pa odstranijo iz polic.

So, do I think the book was really amazing? Did it have a profound impact one me? No. (Verjetno tudi zato ne, ker sem že dolgo ven iz OŠ in SŠ.) My main problem was that I couldn’t really sympathize with either Clay or Hannah. Zraven tega pa mi nekatere stvari na teh kasetah niso preveč sedle. Ampak kljub temu pa mislim, da bi blo dobro, če bi vsak najstnik (especially the bullies) vzel to knjigo v roke, saj dobro prikazuje, kako lahko še tako majhne stvari povzročijo ali dodajo k t.i. snowball efektu.

*A challenge is defined as a formal, written complaint, filed with a library or school requesting that materials be removed because of content or appropriateness.

Ocena:

Slika

1. Veronica Rossi - Through the Ever Night (Under the Never Sky #2) (Goodreads) ★★★★
2. Rainbow Rowell - Eleanor & Park (Goodreads) ★★★
3. Francisco X. Stork - Marcelo In The Real World (Goodreads) ★★★★
4. Julie Cross - Letters To Nowhere (Letters to Nowhere #1) (Goodreads) ★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a elchy » 30 sep 2013, 12:45

Forever Mine (The Moreno Brothers #1)
od Elizabeth Reyes

Ne vem a sem v takem obdobju, ko se enostavno ne morem več potopiti v knjgo ali izbiram resnično slabe knjige. Kljub temu, da je šlo za lahko branje, mi je bila knjiga blazno dolgočasna. Že tolikokrat prebrano, nič novega. Zgodba je bila prav predvedljiva, saj sem že prej kot na polovici knjige vedela kakšen bo konec. Knjige ne priporaočam in niti ne bom šla brati nadaljevanj.

Ocena:

Slika

Looking for Alaska
od John Green

Že ko sem prebrala The Fault in Our Stars, sem si želela prebrati še kakšno knjigo od Johna Greena. Prav razveselila sem se tega izziva, ko sem videla, da je ena izmed njegovih knjig na seznamu prepovedanih oz. cenzuriranih knjig. Mogoče sem malo preveč pričakovala od knjige, ker sem pričakovala še eno knjigo na princip TFOS. Ne me narobe razumet. Knjiga je še vedno dobra. Sama zgodba je enako čustvena, samo da ni tako "nedolžna", saj vsebuje alkohol, seks, neprimerno izražanje... Glavni karatkeriji so mi zelo všeč. So dodelani in vsak ima svojo poebnost. Sam stil pisanja, mi je zelo všeč. Vsekakor bom še prebrala kakšno njegovo knjigo. :)

Ocena:

Slika

One Summer
od David Baldacci

Ko sem videla, da je napisal knjigo moški, sem se že odločila, da bo knjiga slaba. :D Ampak sem dopuščala možnost, da lahko tudi moški napiše dobro romantično knjigo. Malo me spominja na Nicholasa Sparks, ampak res malenkost. Oz. bi bilo bolje, če bi rekla, da je hotel pisati kot on, a mu ni uspelo. Karakterji mi niso preveč dobri, manjka nekašna bolj čustvena povezanost. Ne vem kako bi drugače to razložila. Sama zgodba je tudi bolj tako tako. Čudežno ozdravi po smrtonostni bolezni, potem ko mu žena umre. Ne vem, meni knjiga ni preveč všeč. Niti ena stvar v knjigi mi ni bila všeč, kljub temu, da ima kar dobro oceno na Goodreas. Mogoče sem samo jaz kriva, ker že lep čas nisem prebrala kakne knjige, ki bi me resnično navdušila.

Ocena:

Slika

The Notebook (The Notebook #1)
od Nicholas Sparks

Film sem že toliko krat pogledala in še vedno se ga nisem naveličala. Zgodba je enostavno prečudovita. Nisem imela namena prebrati še knjige, a ko mi je prijateljica dala knjigo in mi rekla, da če mi je film všeč, enostavno morem prebrati še knjigo. In sem jo prebrala, ker s to knjigo enostavno ne bi mogla zgrešit, da mi ne bi bila všeč in da me ne bo pritegnila. Tudi tu je knjiga dosti boljša kot film. Sedaj, sem pa videla, da obstaja še drugi del, za katerega sploh nisem vedela. Bom tudi tega kmalu prebrala. :)

Ocena:

Slika

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 30 sep 2013, 13:38

Evenfall (In the company of shadows #1)
od Santino Hassel, Ais

Glavna junaka sta Boyd Bolieu, vase zaprt človek, za katerega zgleda da ne čuti ničesar, se ne boji ničesar in mu ni za nič mar in Hsin "Sin" Liu Vega, atentator, morilec, pošast, človek, ki ga vsi bojijo, a po drugi strani ne morejo delovati brez njega, saj je najboljši agent, ki jih ima Agencija. In kdo je Agencija? V distopičnem svetu, leta po tem, ko se je končala tretja svetovna vojna skrbi za varnost ZDA. Zelo skrivnostna, zanjo ne ve nihče in se bori proti teroristom, včasih tudi na ne ravno moralen, a še vedno zelo učinkovit način. Boyd in Sin postaneta partnerja in Boyd postane edini, ki lahko umiri Sina, ko ima epizode, kjer brez pomisleka ubije vse, ki jih vidi kot grožnjo. In Boyd postane edini, ki Sina ne vidi kot pošast, ampak človeka, ki sicer dela napake, ampak ni neodrešljiv.

Knjiga je zelo dolga, ampak vredna branja. Zgodba ni skoncentrirana samo na romantično dogajanje med Sinom in Boydom, tako da kdor pričakuje veliko sex scen, bo razočaran. Ne rečem, da jih ni, ampak definitivno bo malo ljudi prebralo do konca, če jim ne bo zanimiva celotna zgodba glede Agencije in teroristov.

Oba glavna junaka sta zelo dobro dodelana, mislim, da sta pisatelja res ogromno energije vložila v to, da jih razvijeta. Prav wow res! Sta pa me na splošno motili dve stvari: jezik je precej kompliciran, kar je še posebej moteče pri dialogih, ker včasih ne delujejo pristno, ker res dvomim, da kdo uporablja takšne besede, druga pa je sam "svet" - sem si želela, da bi izvedeli več o vojni, o dogajanju po njej, o tem kako delujejo stvari v ozadju. Saj kar je napisanega o tem je zelo zanimivo, ampak včasih sem si želela, da bi bilo več.

Ocena:

Slika

Replica (Replica Trilogy #1)
od Jenna Black

Zanimiva distopična zgodba, sicer sem pričakovala, da bo več romance in bila malo razočarana, ampak me je pa skoz vleklo, da berem naprej, ker je svet res dobro zgrajen. Res se razveselim, ko dobim v roke distopično zgodbo, kjer je svet dobro dodelan, kjer je družbena struktura zanimiva in so razlogi zanjo (in za njene napake) dobro utemeljeni. In ta knjiga je imela točno to. Tudi glavna junaka sta zanimiva in kar me je v bistvu presenetilo je to, da med njima ni bilo romantične zveze (čeprav sem bila na začetku razočarana), ampak oba skozi zgodbo najdeta ali pa že imata druge osebe. To je v bistvu glavna razlika od ostalih podobnih zgodb v tem žanru. Res, fajna knjiga!

Ocena:
Izziv: mesečni izziv

Slika

Angel Fever (Angel #3)
od L.A. Weatherly

Na Goodreads sicer piše, da knjiga izide šele novembra, ampak očitno je bil nek leak al kaj, da jo imam jz že nekaj časa na Kindlu in sem jo zdej končno prebrala. No, sej je vseen, me ne zanima kaj se je zgodilo :D . Zaključek trilogije o zlobnih angelih, ki so zavzeli svet in kradejo ljudem energijo in o pol angelu Willow in njenemu dragemu Alexu, AK-ju (Angel Killerju), ki se borita proti njim. Nisem imela prevelikih pričakovanj, ker je že nekaj časa minilo, odkar sem prebrala drugi del in vmes že precej pozabla. Kljub temu, je bila ok knjiga - nič posebnega, ampak bedna pa tudi ne. Edino nekatere stvari so se mi zdele malo neverjetne - ne maram, ko deluje vse tako brezupno, ko res zgleda, da se ne da nič narediti, ampak potem pa kar po čudežu najdejo neke rešitve, ki so tudi malo nerealne. In presneti ljubezenski trikotniki, jao! Dobro, kakor se spomnim, je bilo v drugem delu še slabše in je bila Willow še bolj neodločena med Alexom in Sebom - mehiškim pol angelom, ki jo je celo življenje iskal in bil zaljubljen vanjo, ampak to se mi zdi tako nepotrebna komplikacija. Čeprav je tudi Alex delal napake v tretjem delu in mi je v bistvu kar všeč, da ni bila neka čisto tipična ljubezenska zgodba. V glavnem - okej zaključek zgodbe, ampak definitivno pa ne nek presežek.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 1 točko)

Slika

1. Aleksandr Voinov, Rhi Etzweiler - Dark Edge of Honor (Goodreads)
2. R.J. Scott - The Heart of Texas (Goodreads)
3. Suzanne van Rooyen - Obscura Burning (Goodreads)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 6 gostov