Predlogi bralnim izzivom

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

Re: Januarski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a BojanE » 06 jan 2014, 12:42

Evo, slovensko delo, ki temelji na inteligentnih kuščarjih drakarjih - in to trospolnih. :025:
Andrej Ivanuša: Svetodrev.
Dogaja se na planetu Drakar ...
Na spletu je kar velioko o zgodbi in okolju.
Upam, da predlog velja, saj vidim, da se izbira IZKLJUČNO na osnovi angleških strani.
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 06 jan 2014, 13:21

Saj je ze ena od deklet v neki drugi temi povedala, da ni pomembno v katerem jeziku bereš, razen če je točno določeno. Predlogi pa so zato v angleščini, ker na tem forumu res beremo 98% v ang. Če pa ima kdo zeljo brat v katerem drugem jeziku pa lahko tudi pobrska (ali prosi za pomoč v temi "katero knjigo izbrati") in najde kako knjigo v slovenščini, nemščini, kitajščini, whatever. Nebo menda pol FC al katera od drugih deklet za vsak mesec posebej, za vsako dodatno točko na izzivih iskala predloge v 5 različnih jezikih.
Mislim, da imajo ze dovolj dela s temi izzivi :P
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 06 jan 2014, 13:33

Na seznamu virov, kjer naj bi se iskalo, so samo angleški. Saj vem, težim in nergam. To itak vidim, da se bere praktično skoraj izključno v angleščini. Nič hudega. :guns:
Zato pa potem mečem bombice s slovenskimi naslovi. :107:

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 06 jan 2014, 13:49

Ko bi se vsaj te bombice nanašale na teme izbrane za izziv ;)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Predlogi bralnim izzivom

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 jan 2014, 14:09

BojanE, v teme za konkretni bralni izziv se lepijo samo opisi knjig in beležijo samo knjige, ki si jih prebral za mesečni ali letni izziv, zato sem tvoje komentarje (in replike ostalih) prenesla v to temo.

Še vedno lahko vsak bere v kateremkoli jeziku želi - dejstvo pa je, da če bi brali samo slovenske, bi res težko našli neke pametne ideje za tematike bralnih izzivov... Poleg tega - Eragon se gre o zmajih in prevod obstaja, 50 Shades of Grey je BDSM - torej, v knjižnico po Eragona in 50 Shades of Grey in dobiš že 3 točke.

Kar se pa tiče Goodreads awards pa ima zato 2 točki, ker spada pod težjo nalogo :) In še vedno lahko s prebranimi 4imi poljubnimi knjigami vsak dobi srebrno zvezdico - kaj štirimi - že z eno prebrano knjigo dobiš srebrno zvezdico in sodeluješ v bralnem izzivu. Dodatne naloge pa so logično in pričakovano težje.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 06 jan 2014, 16:48

Na seznamu virov, kjer naj bi se iskalo, so samo angleški.
to pa morda zato, ker je več e-knjig dostopnih v angleškem jeziku (pa tudi cenejše so).. večina tukaj nas ima e-bralnike :)
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 07 jan 2014, 06:42

Hvala za razčiščenje. V slovenščini res manjka E-knjig, cela področja niso pokrita. No, to pa je tema za kam drugam.

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 07 jan 2014, 06:47

Torej podajam dva naslova, prebrana lansko leto:
Evo, moje zmajsko branje.
Paulinijevega Eragorna sem prebral (samo prvi del) na začetku 2013. Delo me ni prepričalo, saj gre za klišejsko mešanico že prežvečenega (Gospodarja prstanov, Vojne zvezd in D&D). Saj nimam nič proti že videnemu. Tudi dobro povedan star vic imam rad. Nikakor pa nimam rad slabo povedan star vic. Drugega dela se nisem lotil, ker me prvi ni prepričal.
Bitveno boljša je druga o zmajih. Prebral sem hrvaško Priče o zmajevima - zbirka zgodb, izšlo leta 2013 v okviru Festivala fantazijske književnosti v Pazinu - tema natečaja so bili zmaji. Žal knjiga v Sloveniji ni dosegljiva, je pa notri nekaj resničnih biserov.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 07 jan 2014, 08:39

Pa ni samo to razlog.
Te sezname skupaj poiskat mi je vzelo 5min. Če bi pa hotla si pridobit info katera slovenska dela vsebujejo zmaje pa bi mi to vzelo 5 dni, pol bi pa na koncu tak vseeno še mogla v kako knjižnico it. Dostopnost informacij/podatkov, kar je tudi skyline že rekla in s čem si se ti strinjal, je pri nam praktično na nuli.

Tisti, ki rad bere slovenska dela, še sam najboljše ve, kak bo prišo do informacij.
Lahko pa komot naredeš seznam vseh slovenskih del, ki vsebujejo zmaje, jaz bom pa link pripopala zraven k ostalim.

Pod nobenim pogojem pa s seznami ni mišljeno to, da se MORA samo iz teh seznamov zbirat oz. da se MORA v angleščini brat.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 07 jan 2014, 09:20

Hja, slovenskih del z zmaji ni ravno na pretek. :015:
Čeprav se v Ivanušini knjigi kuščarji imenujejo drakarji, planet pa Draco, niso čisto pravi zmaji (ne bruhajo ognja).
So pa zmaji (imenovani tzevogi) recimo v moji Vitezi in Čarovniki: Indigo novi svet (fizična knjiga) in v elektronskih novelah:
Vitezi in Čarovniki: Zadnji boj Zeolije (tukaj so celo ključni element vojne)
Vitezi in Čarovniki: Duhovi Aldeverga
Obe knjigi si lahko preprosto sposodite preko Biblosa. Ti zmaji imajo jezdece, bruhajo ogenj, letijo ter počnejo še druge čednosti in nečednosti.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 7 gostov