Januarski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
illy
Siren

Re: Januarski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a illy » 29 jan 2014, 21:13

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Jessica Sorensen - EMBER X (DEATH COLLECTORS #1) (Goodreads)
2. Debra Anastasia - POUGHKEEPSIE (THE POUGHKEEPSIE BROTHERHOOD #1) (Goodreads)
3. A. Meredith Walters - FIND YOU IN THE DARK (FIND YOU IN THE DARK #1) (Goodreads)
4. A. Meredith Walters - LIGHT IN THE SHADOWS (FIND YOU IN THE DARK #2) (Goodreads)
5. Garrett Leigh - SLIDE (ROADS #1) (Goodreads)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 29 jan 2014, 23:34

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Suzanne Collins- Hunger Games(Goodreads)
2. Tracey Martin- Another Little Piece of my Heart(Goodreads)
3. T. H. Snyder - Pierced Love(Goodreads)
4. J. Kenner - Wanted(Goodreads)
5. Joss Stirling - Seeking Crystal(Goodreads)
6. Nashoda Rose - Torn From You(Goodreads)
7. J.R. Ward - Lover Awakened (Black Dagger Brotherhood 03)(Goodreads)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Morrigan
Shapeshifter

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 30 jan 2014, 21:40

1. Jay Bell - Something Like Summer (Seasons #1)(Goodreads)
2. Osiris Brackhouse - Lovers in Arms (Extended version) (Goodreads)
3. Dani Alexander - Shattered Glass (Shattered Glass #1) (Goodreads)
4. Brandon Shire - Cold (Cold #1) (Goodreads)
5. Harper Fox - Brothers of the Wild North Sea (Goodreads)
6. S.E. Jakes - Long Time Gone (Hell or High Water #2) (Goodreads)
7. Lisa Henry & J.A. Rock - Mark Cooper versus America (Goodreads)
8. J.L. Merrow - Fall Hard (Goodreads)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 31 jan 2014, 15:07

Stormdancer (The Lotus War #1)
od Jay Kristoff

Stormdancer je res ena posebna knjiga in definitivno med mojimi najljubšimi. V knjigi se prepletajo meni zelo všečni žanri, kot so steampunk, distopija in mitologija in ta mešanica deluje zelo dobro. Všeč mi je da se zgodba dogaja v deželi Shima, ki je nekakšna Japonska v prihodnosti. Ogromno je teh japonskih besed, zato sem potrebovala kar veliko časa da sem se prebila skozi začetni del, ki je bil res težek za branje. Vendar mi je bila zgodba tako všeč da se je vsekakor splačalo. Na kratko o zgodbi: mladi kruti kralj se nekega jutra odloči, da bi rad imel svojega grifona (tako mi prevede besedo griffin?), mitološko bitje ki je napol tiger, napol orel in ki naj bi že izumrlo. Vendar kralj ga hoče, zato se Yukiko s svojim očetom, ki je kraljev glavni lovec, odpravi poiskat griffina, ampak ko ga najdejo se težave šele začnejo... Svet ki ga je ustvaril pisatelj je zelo bogat z detajli, ztao je vsa zgodba kar zapletena za povzeti. Ta dežela Shima propada, nebo je rdeče, zrak je strupen, zato potrebujejo posebne makse za dihanje..toksičen lotus uničuje naravo, vendar ga človek potrebuje kot gorivo. Glavna junakinja zgodbe je Yukiko, mlada punca ki pa je zelo zrela za svoja leta. Mislim da je Yukiko meni kar najboljša junakinja kar sem jih kdarkoli brala, saj je res pogumna, samostojna in posluša svoje srce, obenem pa uporablja tudi možgane. Njen odnos z očetom je bil težaven, ampak tako realističen da mi je šlo večkrat na jok. Tudi njen odnos z Buruu-jem, grifinom, mi je bil zelo všeč, včasih žalosten ampak na trenutke zelo humoren. Vesela sem, da je bilo romance zelo malo in da ni bila ta v ospredju. Komaj čakam da grem brat drugo knjigo!

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

Defy (Defy #1)
od Sara B. Larson

Glavna junakinja te zgodbe je Alexa, ki je najboljša v vojski mladega princa. Mora se pretvarjati da je fant, saj dekleta v tem svetu ne čaka nič lepega. Na začetku mi je bila Alexa zelo všeč, saj je pokazala da je močna in pogumna, vendar se to spremeni ko umre njen brat dvojček. Alexa odkrije, da za njeno skrivnost ve več ljudi kot si je mislila in počasi odkriva svojo žensko stran. Knjiga je polna manjših napak, ki so me jezile, kot npr. da vsakič ko se je počutila žalostno ali slabo, je to pripisala temu da je ženska. Tudi ljubezenski trikotnik mi ni bil všeč, čeprav se je Alexa že na začetu odločila za enega izmed fantov, vendar je ves čas dvomila v to odločitev. Meni osebno je bil bolj všeč drugi fant, ampak tudi ta njen se je na koncu izkazal za dobrega..včasih mu vmes kar nisem zaupala. Zgodba je zelo napeta in je kar nisem mogla nehat brat. Tudi konec mi je bil ful všeč. Knjiga se lahko bere samostojno, ker se lepo zaključi, vendar me zanima kaj se bo zgodila v naslednji knjigi v seriji.

Ocena:

Slika

The Notebook
od Nicholas Sparks

Ponavadi mi romance niso tako zelo všeč, ampak The Notebook se je začela zelo dobro. Vendar je zgodba kmalu začela biti preveč dramatična zame. Na kratko: Allie je zaročena, vendar se odloči, da poišče njeno prvo ljuebezen, Noah-a, ki je samski in še vedno misli nanjo. Med njima se na novo splete ljubezenska vez, vendar se Allie še vedno ne more odločiti s katerim moškim hoče biti do konca življenja. Res sem mislila, da se bo Allie pač odločila za Noah-a enkrat ko si je priznala da ga ima še vedno tako rada, vendar me je zelo razočarala s to njeno neodločnostjo. To je bil verjetno najslabši ljubezenski trikotnih kar sem jih kdaj brala. Lahko razumem da se najstnice v YA ne morejo odočiti za fante, ampak ženska pri 30ih bi lahko imela malo bolj pospravljeno pod streho. Zmotilo me je tudi varanje, kar seks s drugim moškim, pa tudi če ga je imela rada, zame je še vedno varanje. Knjiga je napisana na tak način, da piha ženskam na dušo, sploh tistim ki se rade spominjajo svoje prve ljubezni.. Meni je bilo vse skupaj preveč osladno in totalno nerealistično. Mislila sem tudi da bo knjiga bolj čustvena, ker ponavadi se jokam skoraj za brezveze, vendar pri meni ni delovalo..stil pisanja me kar ni prepričal, obenem pa se mi je zdelo preveč prisiljeno osladno. Sem pa brala da je baje film boljši kot knjiga, tako da ga bom verjetno pogledala nekoč.

Ocena:

Slika

Full Blooded (Jessica McClain #1)
od Amanda Carlson

Že dolgo nisem prebrala knjige o volkodlakih in iskreno povedano, nisem bila niti prepričana koliko so mi te knjige všeč, vendar me je Full Blooded prijetno presenetila. Prva polovica knjige mi je bila sicer zelo dolgočasna in vsa ta drama z volkodlaki mi je začela it že pošteno na živce. V drugi polovici pa so se stvari začele premikati, zadnjih 40% je šlo zelo hitro in sem jih prebrala v enem večeru. Zgodba pripoveduje o Jessici, ki se spremeni v volkodlaka in s tem postane edina ženska werewolf. Vendar se je ostali volkodlaki bojijo, saj obstaja prerokba, ki govori da bo ženska werewolf zelo nevarna za vse volkodlake. Tako se Jessica znajde v smrtni nevarnosti, obenem pa odkriva moči ki jih nima noben drugi volkodlak. Zgodba je precej predvidljiva in se konča s cliffhangerjem, ampak je zabavna, lahka in hitra za branje. Še dobro da imam tudi drugi del iz NetGalleya da se je lahko lotim hitro.

Ocena:

Slika

1. William Shakespeare - Macbeth (Goodreads) ★★★★
2. P.C. Cast, Kristin Cast - Marked (House of Night #1) (Goodreads) ★
3. Gail Carriger - Heartless (Parasol Protectorate #4) (Goodreads) ★★★★★

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov