Februarski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Februarski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 feb 2014, 01:26

Za 1 dodatno točko preberi zgodbo, ki je v celoti napisana v moškem POV*
Za 2 dodatni točki preberi knjigo, ki se ukvarja s tematiko bullyinga**
Za 3 dodatne točke preberi knjigo slovenskega avtorja

9. februarja je Man Day
9. februarja je Stop Bullying Day
8. februarja je kulturni praznik / 21. februarja pa mednarodni dan maternega jezika
*Knjiga mora biti od začetka do konca napisana samo v moški perspektivi.
Dual POV knjige (zgodbe, ki so napisane iz moške in ženske perspektive) NE bomo upoštevali.
Prav tako NE bomo upoštevali knjig, ki so napisane v 3. osebi.
Za m/m knjige veljajo ista pravila. Ne sme bit dual POV (četudi gre v tem primeru za dva moška lika) + knjiga mora biti napisana v 1. osebi.

________________________________________________________________________________________________________________

**Pod bullying je mišljeno ustrahovanje v šoli ali službi, besedno in/ali fizično nasilje v obliki groženj in izkoriščanja premoči nad nekom, zloraba položaja itd.

Nekaj primerov:
▪ Antologija Dear Bully
Carrie od Stephena Kinga
Some Girls Are od Courtney Summers
Snakes in Suits od Paul Babiak, Robert D. Hare
Bully od Penelope Douglas
:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}

ines1982
Elf

Re: Februarski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 01 feb 2014, 12:21

POLJUBI ME, MISS!
od TJAŠA KOKALJ

Huh, no knjigo sme brala v drugo...Prvič kar nekaj časa nazaj in sem dejansko pozabila na reees presenetljiv konec...
Lepa študentka Nika živi skupaj s fantom Dejanom. vendar pa med njima ni vse tako kot bi moralo biti. Nika za svojega fanta prilagaja svoje življenje, on pa se do nje velikokrat obnaša hladno in ji zameri vsakokrat, ko Nika svoj čas posveti komu drugemu kot njemu.
Nika želi rutino premostiti s prijavo na lepotno tekmovanje za miss Slovenije, Pri tem jo podpirajo vsi, razen seveda njen fant. A kljub temu se odloči vztrajati in s Katjino pomočjo, ki je njena dobra prijateljica, se na tekmovanje tudi navdušeno pripravlja.

Medtem pa Damjan, ki se je v rani mladosti zaljubil v Niko kuje svoje načrte. Damjan je skrajno neuravnovešen fant, ki je že v osnovni šoli moril - umoril je babičino mačko... Skoraj fatalno je tudi pretepel sošolca in bil zato s strani staršev poslan v poboljševalnico... Iz poboljševalnice je po še enem umoru tudi zbežal, si nadel novo identiteto in začel kovati svoje zlobne načrte...
V sebi je vsa ta leta gojil obsedenost z Niko... In ko pride na prostost svoj celoten čas posveti temu, da ji sledi, jo spremlja in išče način, da bi bila skupaj.

Na svoji poti ponovno mori, na svetovnem tekmovanju na Finskem (kamor sledi slovenski predstavnici Niki) pa mu celo usoda v obliki izginule tekmovalke pomaga pri njegovi poti do Nike.

Zgodba se konča resnično presenetljivo, saj mu končno uspe priti v bližino Nike... In spoznanje kdo v resnici njen zasledovalec je in kako se konča njegovo in Nikino življenje.... je vredno branja knjige...

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

WHERE SHE WENT
od GAYLE FORMAN

OMG....Tole knjigo sem pa "pojedla" v enem dnevu.... Gre sicer za drugi del serije ampak med sabo nista povezani v takšni meri, da bi bil pomemben vrstni red branja... Definitivno preberem tudi prvi del (napisan iz ženske POV), Ko zaključim ostale izzive
Uglavnem... Knjiga govori o Adamu - rock star, v zvezi z neko top movie zvezdo Bryn ampak kljub temu nesrečen... Njegova skupina je doživela uspeh po albumu, ki ga je v celoti napisal on po razpadu z Mio - ki ga je pustila brez pojasnila po tem, ko je odšla študirat v New York. In nekako se po tem niti po treh letih ni popolnoma pobral...
Ko se večer pred odhodom na turnejo odpravi na njen koncert (ona igra čelo) in ga po koncertu povabi v svoje prostore.... Začnem tudi jaz upati na srečen zaključek zgodbe,)... Im soooo rooting for them;)
No Mia ga popelje po skritih kotičkih velikega jabolka in med tem en drugemu razkrivata svoje življenje - izogibata se pa seveda temi o razpadu njune zveze...
Ko nazadnje zgodaj zjutraj le končata v njenem domu in se odkrijejo še zadnje tančice.... Se ljubezen med njima ponovno ogreje - no itaq je vedno tlela;)...
aaaaa, srečni konci...robčki itd....

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

SOME GIRLS ARE
od COURTNEY SUMMERS

im on a roll;)... tale mesec mi je zmer bolj všeč;) knjiga o bullyingu prebrana v enem dnevu...ampak je bla res za ne odložit,)...
IH8RA - I HATE REGINA AFTON.... Stavek, ki ga Reginine bivše "prijateljice" uporabijo kot ime myspace strani, kjer zbirajo sovražne komentarje o njej...

Regina je bila del fearsome fivesome - skupinice taglavnih bejb na šoli...bejb, ki so se jih vsi ostali bali...in ko Regino na zabavi skoraj posili Annin (taglavna med fivesome) fant Donnie, se Regina zaupa še eni izmed ferasomk Kari in s tem naredi veeeeeliko napako...
From big shot girl to the one that everywone hates and despies... ker je spala s fantom svoje najboljše prijateljice...
Kara je namreč že dlje časa iskala priložnost, da se Regini maščuje... ker jo je večkrat ponižala... in prav tako se Regini za njeno obnašanje želijo maščevati tudi vsi ostali... Dnevi v šoli zanjo postanejo neznosni - od popisane locker knjig v bazenu....
Usmili se je samotarski Michael, katerega mama je bila Reginina psihiatrinja dokler ni umrla v avtomobilski nesreči...

In preko njegovega sovraštva do nje, usmiljenja...pride seveda tudi zaljubljenosti...

Kar pa seveda Anna and the gang spretno uporabijo za še zadnje mučenje Regine...

Ki pa se k sreči, če odštejemo precej modric, za the good ones (no ne ravno good ampak recimo better ones) konča srečno....

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Sophie Jordan - BREATHLESS (Goodreads)
2. Gayle Forman - IF I STAY (Goodreads)
3. Tiffany Reisz - THE ANGEL (Goodreads)
4. Philip Pullman - THE GOLDEN COMPASS (Goodreads)
5. Tiffany Reisz - THE PRINCE (Goodreads)
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 24 feb 2014, 12:38, skupaj urejeno 6 krat.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 02 feb 2014, 13:32

O B V E S T I L O

Nalogi za 1 dodatno točko (knjiga napisana samo v moški perspektivi) smo dodali pravila. In sicer:
- Knjiga mora biti napisana v 1. osebi
(Zgodbe napisane v 3. osebi [npr.: Harry Potter] ne bomo upoštevali.)
- Za m/m knjige veljajo ista pravila
(Ne sme biti dual POV [četudi gre v tem primeru za dva moška lika] + knjiga mora biti napisana v 1. osebi.)

Za morebitne nevšečnosti se iskeno opravičujemo.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Anya
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Anya » 02 feb 2014, 18:46

V najtemnejšem kotu
od Elizabeth Haynes

Catherine in Lee. Lepotica, ki ima očitno srečo in spozna sanjskega partnerja. Ljubeč, pozoren, ravno prav skrivnosten in presneto seksi. Dokler se Catherine v razmerju ne začne počutiti ujeto, utesnjeno. Poskuša končati. Lee jo prepriča, da ga vzame nazaj. Največja napaka, ki jo je Catherine storila v življenju. Izbiti zobje in modrice so šele začetek.

Ocena:
Izziv: Mesečni za 2 dodatni točki

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 feb 2014, 08:40

Prince Charming
od Sara Celi

Ne, ne, ne... Zakaj sem sploh šla to brat? Aja, ker me je pisateljica z opisom knjige zavedla. Saj res. Sploh...tak različnega opisa pa knjige še nisem nikoli vidla pa mam za sabo že kar dolgo kilometrino branja... Ne vem, knjiga mi je preveč YA, res preveč. Sem pričakovala, da bo vsaj malo bolj "odrasla", glavni junak pa mi je annoying as hell... Samo jamra, res - samo jamra. In tudi glavna junakinja je bolj švoh v karakterju...taka medla...Definitivno ima preveliko oceno na GR ta knjiga.

Ocena:
Izziv: Mesečni za 1 dodatno točko

Slika
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 06 feb 2014, 13:10

Grave Peril (#3 Dresden Files)
od Jim Butcher

Gre za urban-fantasy serijo, ki je del Goodreads Choice Awards Challenge, zato sem s to knjigo zadela dve muhi na en mah. :D

Knjige so mi zelo všeč, še posebej ker ponujajo zanimiv pogled na magijo, pošasti in druge nadnaravne sile. Vampirji so v resnici izjemno grda in nagnusna bitja brez občutka morale – no sparkly vegan vampires here, people! – poznamo vsaj 5 vrst volkodlakov, duhovi so lahko prav grozljivi, da o demonih sploh ne začenjam. V tej knjigi pa še spoznamo Sidhe – ali fairies, vendar tega rajši ne izrekaj pred njimi. Vsekakor je Harry Dresden, čarovnik, na hudi preizkušnji. Naenkrat se zdi, da se je ves nadnaravni svet obrnil proti njemu, poleg tega pa po Chicagu razhajajo in morijo duhovi, ki jih je nekdo namerno razkuril. Potem pa se ta neznana oseba loti še njegovih prijateljev in Dresden ima polne roke dela, da preživi in obenem zaščiti svoje najdražje. Vse kar lahko gre narobe tudi gre in le Harry-jeve izkušnje in pomoč Michaela, Viteza Meča,reši njegovo kožo, da se lahko pomeri s temnimi silami še en dan. Več pa ne povem.

Zgodbe so napete, zanimive in se izjemno lahko berejo. Harry-jev stil opisovanja dogajanja in sarkazem sta dobrodošel dodatek.

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

Queen Bee of Bridgeton (#1 Dancing Dream)
od Leslie DuBois

Gre za izredno enostavno branje navkljub težki tematiki. The Bitch Brigade na tej šoli ne samo ustrahujejo ljudi ampak so vpletene v podvige, ki bi jih z lahkoto spravile tudi za zapahe. Ta dekleta so največji podn od človeka. Mi je pa čudno, da učitelji niso prej kaj ukrenli; mislim – da se učenci kar naenkrat izpisujejo iz elitne šole, da najdejo ljudi prestrašene in nage na stopnišču, da se po šoli predaja lista 'Cherry Pickers' z ocenami seksualnih aktov in imeni deklet… Res, če se kaj takega vsaj približno dogaja na kaki šoli je to totalna kršitev človekovih pravic in dostojanstva.

Glavna junakinja Sonya, črnska balerina iz enega izmed najhujših četrti v mestu, je zelo simpatična oseba. Ples ji pomeni vse, zato večino časa nameni treningu in niti nima veliko prijateljev na šoli razen svoje sestre Sashe, ki bi za mesto na Princeton-u naredila vse v svoji moči. Prebiti se iz geta ji pomeni vse, zato pritiska tudi na Sonyo, da se izogiba vsem incidentom z to skrivno družbo zastraševalk. Seveda ne gre po načrtih, ko se zanjo začne zanimati Will Maddox, košarkaški up šole. Tip ima težko življenje in veliko problemov, vendar sta s Sonyo lep par. Sonya vpliva nanj na izredno pozitiven način brez nekih grozovitih dram, čeprav ga on tudi nekajkrat polomi.

V knjigi mi je bilo posebno všeč, da se prepletajo najrazličnejši družbeni motivi – od rasizma, seksizma, homofobije, getoizacije, in mobinga. Nastopajo najrazličnejše osebe vseh ras in stopenj v življenju, zato so mi anti-stereotipi še posebej všeč. Tako imamo črnsko balerino, zaščitniškega gangsterja in presenetljivo strogega ravnatelja šole. Seveda je sam koncept skrivne družbe deklet, ki ustrahujejo šolo, običajni element knjig postavljenih v šolsko okolje, vendar je fokus bolj na Sonyi in njenem življenju kot na ekscesih teh razvajenih, nečloveških punc.

Verjetno bom prebrala še nadaljevanja teh knjig, ker avtorica res dobro piše. Knjigo sem naravnost požrla, kar me je presenetilo. Nisem ravno navdušena nad temo bullyinga.

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

Strogo zaupno na Irskem (.)
od Branko Gradišnik

No, knjiga se ne jemlje resno in sarkazem je na mestu, vendar me ni zabavala kot to, na primer, naredi Good Omens. Knjiga izpade bolj kot popis stvari, ki avtorja tako ali drugače zmotijo na potovanjih. Je notri nekaj dobrih šal, vendar branja ne bi priporočala ravno kot nekaj hudo zabavnega. Saj se avtor trudi, vendar v slovenščini tisti suh humor, značilen za Angleže, ne preživi prevoda in nam ostane le bežen približek.

Ma, bila je ravno dovolj debela (beri tanka) knjiga, da sem se je lotila tik pred zdajci, ker moj prvi načrt prebrati e-verzijo Visoške kronike ne bi prišel skozi. Zato se bom poskusila v naslednjih mesecih bolj potruditi in prebrati kakšno bolj leposlovno delo slovenskega avtorja/ice.

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika

Transcendence
od Shay Savage

O tej knjigi sem zvedela prav preko Bralnice in Goodreadsa. Pošteno me je presenetila, ker je res svetovno napisana. Nobenega pravega dialoga, gre zgolj za opis misli prazgodovinskega človeka iz kamene dobe, ki po spletu okoliščin najde v bližini svoje jame moderno dekle, ki je nekako padlo skozi čas v njegovo obdobje. Saj si lahko predstavljate kako 'uspešno' se je najstnica znašla v tem okolju in kako se je on navadil na njeno govorico. Ampak ta štorija je neverjetno sweet. Ma preberite; mislim, da vam ne bo žal. :D

Ocena:
Izziv: mesečni

Slika

―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Maria V. Snyder – Poison Study (#1)(Goodreads) *****
2. Rachel Vincent - My Soul to Take (#1)(Goodreads) ***
3. Trisha Leigh – Whispers in Autumn (#1)(Goodreads) ***
4. Charlotte E. English – Draykon (#1)(Goodreads) ****
5. Lori Brighton – The Mind Readers (#1)(Goodreads)***
6. Amber Jaeger – Falling (#1) (Goodreads)*****
7. Tess Gerritsen – The Sinner (#4)(Goodreads)****
8. Aimee Carter – The Goddess Test (#1)(Goodreads)***
9. G. A. Aiken – Dragon Actually (#1)(Goodreads)***
10. Tiffany King – Meant to Be (#1)(Goodreads)***
11. Rhyannon Byrd - Dark Wolf Rising (#4)(Goodreads)***
Nazadnje uredil/a matty dne 28 feb 2014, 22:16, skupaj urejeno 3 krat.
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 08 feb 2014, 15:09

Collateral Damage
od Katie Klein

To je 2. del knjige, ki govori o policaju (neke vrste), ki gre na srednjo šolo pod krinko, da bi raziskal od kod prihajajo droge.. oz. kdo jih dobavlja. No in on se takrat zaljubi v eno srednješolko, s katero morata skup naredit nek projekt za angleščino.
To je v bistvi 2. knjiga v seriji, prva je v POV glavne junakinje (baje da je ful boljša kot druga knjiga). Jaz nisem čutila popolnoma nobene povezanosti med njima, da ne govorim o tem, da je bil tip tričetrt knjige zaročen z drugo zensko.. in tega baje v prvem delu serije sploh ni, tak da je avtorica očitno kar neke drame skup spacala, da je lahko še več keša dobila :109:

Meh, bv.. That was a waste of time :118:

Ocena:
Izziv: Mesečni za 1 dodatno točko

[url=s://www.goodreads.com/book/show/17971349-collateral-damage]Slika[/url]

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Kristen Ashley - The Golden Dynasty (Fantasyland, #2) ★★★★★(Goodreads)
2. Krista Ritchie - Addicted for Now (Addicted #2) (Goodreads) ★★★★
3. Rosamund Hodge - Cruel Beauty (Goodreads) ★★★
4. Nadia Simonenko - Chasing Wishes (Goodreads) ★★★★
5. Mia Sheridan - Archer's Voice (Goodreads) ★★★★★★★★★★ :P
6. Amelia Hutchins - Fighting Destiny (The Fae Chronicles, #1) (Goodreads) ★★★
7. Susan Fanetti - Move The Sun (Signal bend, #1) (Goodreads) ★★★
8. Jane Harvey-Berrick - Lifers (Goodreads) ★★★★
9. Rebecca Yarros - Full Measures (Goodreads) ★★★★
10. Kyra Davis - Deceptive Innocence: Part 1 (Pure Sin, #1) (Goodreads) ★★★★★
11. Bella Yewel - Angels in Leather (Rebels on Bikes, #1) (Goodreads) ★★★★
12. Jessica Topper - Louder Than Love (Goodreads) ★★
13. Lili St. Germain - Six Brothers (Gypsy Brothers, #2) (Goodreads) ★★★★
14. Lisa Renee Jones - Escaping Reality (The Secret Life of Amy Bensen, #1) (Goodreads) ★★★
15. Qwen Salsbury - The Plan (Goodreads) ★★
16. Dahlia West - Shooter (Burnout, #1) (Goodreads) ★★★★
17. Calia Read - Unravel (Goodreads) ★★★★★
18. Shay Savage - Transcendence (Goodreads) ★★★★★
19. M. Pierce - Night Owl (The Night Owl Trilogy, #1) (Goodreads) ★★★★
20. Mia Sheridan - Stinger (A Sign of Love, #2) (Goodreads) ★★★★
21. Kasie West - Pivot Point (Pivot Point #1) (Goodreads) ★★★★
22. Amelia Hutchins - Taunting Destiny (The Fae Chronicles #2) (Goodreads) ★★★
Nazadnje uredil/a mejmi dne 25 feb 2014, 10:44, skupaj urejeno 6 krat.
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 09 feb 2014, 17:10

Until You (Fall Away #1.5)
od Penelope Douglas

Mogoče je to zato ker sem to knjigo brala takoj za prvo, ker je bil vsaj en del zgodbe že povedan..ampak ni mi bila tako super knjiga kot prva. Ko je zgodbo govorila Tate je bilo boljše, bolj zanimivo, bolj skrivnostno ker ni bilo čisto jasnega pojasnila za Jaredovo obnašanje, določene stvari so bile skrite. Pri tej knjigi pa je vse razkrito, saj celotno dogajanje spremljamo iz Jaredovega POV.
Všeč mi je bilo to, da kljub temu da se gre za isto zgodbo kot iz Tatinega POV se ne ponavlja tolko in npr. opisuje stvari, ki so bile v prvi knjigi preskočene in proti koncu je kot neko nadaljevanje vsega, kjer se je v Bully končalo.
Izvemo nove informacije, predvsem pa razloge za Jaredovo obnašanje.
Verjetno bi bilo bolj pametno, da bi knjigo kasneje vzela v roke, bi bil boljši efekt.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

Bully (Fall Away #1)
od Penelope Douglas

Super knjiga! Ne morem verjeti, da je prva od te avtorice. Po dolgem času ena knjiga z dobrimi glasbenimi referencami :thumbup: Zgodba govori o Jaredu in Tate, ki sta bila najboljša prijatelja od 10. leta starosti, ko se je Tate z očetom preselila v sosednjo hišo, kjer je Jared živel s svojo mamo. Zelo sta si bila blizu do tam nekje 14. leta, ko se je nekaj zgodilo in so se stvari obrnile za 180 stopinj. Od takrat naprej je bil Jared zelo zloben do Tate, konstantno je širil grde govorice za njenim hrbtom in zganjal potegavščine, ki so jo osramotile pred celo šolo in mestom. Tate odide za eno leto v šolo v Francijo, in ko se vrne nazaj za zadnje šolsko leto, so stvari drugačne. Ker je ona drugačna.
Tale stavek mi bo še dolgo ostal v spominu: "This is how bullies are made."
Res je dobra knjiga, zelo težko sem jo odložila med branjem, ker me je pritegnila, všeč so mi bili karakterji, zgodba, odvijanje..Pri Tate mi je bilo dobro, da se je borila nazaj, da ni pustila da so hodili po njej, vsaj kasneje. In nekatere njene izjave so bile preprosto priceless. Sicer je razvila navado tepsti ljudi, ampak ok, vsaj branila se je vsakič ko je to storila.
Najhuje je, ko te človek, ki se izživlja nad tabo spremeni v tako osebo kot je on. Ko se trenutka tega preobrata niti ne zavedaš..

~ "The heat of anger clouded my reason. I was fucking mad, and I wanted her to feel as bad as me. This is how bullies are made I thought, but it still felt good to lash out, and I didn't want to stop."

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Transcendence
od Shay Savage

Hudo hudo hudo!! Nikoli si nisem mislila, da bom tako fascinirana nad knjigo, kjer ni praktično nič dialoga. Kako lahko ljudje živimo in se razumemo in najdemo ljubezen brez uporabe govora oz. besed. Noro dobro, niti malo ni bila dolgočasna knjiga, ni se vlekla. Ubistvu je bla ful sweet..zelo dobro opisuje odnose med moškim in žensko in kar nekajkrat sem se pošteno nasmejala. Temelji so pa le enaki :) Res priporočam v branje!

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

1. Garrett Leigh - RARE (ROADS #2) (Goodreads)
2. Bella Jewel - ENSLAVED BY THE OCEAN (CRIMINALS OF THE OCEAN #1) (Goodreads)
3. Amanda Johnson - LUCKY NUMBER FOUR (Goodreads)
4. R.S. Grey - BEHIND HIS LENS (Goodreads)
5. Calia Read - UNRAVEL (Goodreads)
6. Lili St. Germain - SEVEN SONS (GYPSY BROTHERS #1) (Goodreads)
Nazadnje uredil/a illy dne 28 feb 2014, 23:36, skupaj urejeno 3 krat.
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 10 feb 2014, 13:46

5 do 12h
od Lenart Zajc

Prvič sem to knjigo brala v četrtem (ali tretjem? I’m not sure, dosti predolgo je že od tega) letniku srednje šole. Spomnim se, da sem takrat celo uro matematike zabušla, ker ni šlo knjige nikah odložit. Tokrat ni blo nič kaj drugače, le da nisem zabušavala pri pouku, ampak pri ostalih opravilih. Nekaj je na knjigi, kar te totalno posrka not, pa čeprav se moreš a) prvo navadit, da bereš v slovenskem jeziku (it’s harder than it looks, sploh ko si tak daleč, da že razmišljaš v ang. jeziku), b) navadit na ljubljanski slang (čeprav je ravno ta kriv za to, da je roman tak ql in pristen) in c) sprejet dejstvo, da je Jaka antihero na kvadrat.

Mogoče sem v četrtem (ali tretjem?) letniku Jaka drugače dojemala. Se vemo, kak je ko si v srednji šoli. Ne moreš da ne bi skozi dal obdobje anarhističnega obnašanja in razmišljanja. Ne vedno v taki dozi, kot ga je Jaka, but still. In kot najstnici mi je bilo vrjetno ql brat o takem liku. Ampak pol vidiš, da tak skozi lajf ne boš mogo it. In zaradi tega sem tokrat mogla kar nekaj krat globoko vzdihnit, ker mi je blo to, kaj je Jaka počel, čisto… ugh! (Sploh tam, ko je psa v glavo bincno.) Zraven tega pa me je zmotlo tudi to, da nisi deležen nobenega spreminjanja lika. Jaka skozi celo zgodbo ostane taki kot je. Okej, čisto na koncu, se mu te začne nekaj bliskat (he does start to redeem himself a little oz. vsaj za opazit je, da se nahaja na taki poti), ampak to je vse premalo, glede na stuff, ki ga je prej delal. Mi je malo žal, da Zajc ni nikoli razmišljal o kakem nadaljevanju Jakove zgodbe. Bi blo zanimivo brat o tem kje sta Jaka in Vanja pristala 4 leta po dogajanju v 5 do 12h. Jaz bi definitivno segla po tej knjigi.

(BTW, očitno tudi slovenski avtorji niso prišparani s insta-love sindromom. To z Jako in Leo (plus ona ena scena z Nino) je blo tak hudo cheesy, da ni šlo brez zavijanja z očmi.)

V glavnem, kljub some ups and downs, mi ni žal, da sem še enkrat prebrala to zgodbo.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

Send
od Patty Blount

Send govori o 18-letnem Danielu, ki je, ko je bil star 13 let, kliknil na gumb “send,” kar je za zmeraj spremenilo in zaznamovalo njegovo življenje. Takrat, 5 let nazaj, mu je bilo ime Kenneth, and Kenneth was a bully. Njegovo nepremišljeno dejanja ga je za 9 mesecev spravilo v mladoletniški zapor, kjer je doživljal pravi pekel na zemlji, pa ne samo za to, ker je 24 ur na dan razmišljal o tem, kaj je naredil. Ta pekel se je za njega in njegovo družino nadaljeval tudi po tem, ko je prišel iz zapora. Zaradi tega so se mogli večkrat preselit in na koncu celo spremenit imena. Vse kaj si Dan sedaj želi je v miru, brez da bi kdo ugotovil kdo je in kaj je naredil, dokončat zadnji letnik srednje šole. A že takoj prvi dan je Dan deležen bullyinga. Will he stay away and keep out it or will he interfere and stand up fort he one who’s being bullyed?

Send je dober primer oz. prikaz za to, kaj se lahko zgodi, če ne razmišljaš o posledicah, ki jih ima lahko še tako seemingly nedolžno dejanje kot je kliknit na gumb “pošlji.” Ne samo za tistega, ki je trpinčen, ampak tudi za tistega, ki trpinči.

Patty Blount really pulls you in with her writing. I loved the conversations Dan had with Kenny, his 13-year-old self. Edino kaj mi je šlo na živce je bila love story. V prvi polovici knjige se je stvar razvijala še nekah normalno (za srednješolsko ljubezen), pol pa je postalo vse skupaj too much. Na enkrat je bilo govora o poroki, skupnem življenju in ljubezni za vedno. Ta del zgodbe bi IMO dal dosti več smisla, če bi šlo za New Adult bukvo. Ampak ajde, Send ni ljubezenska zgodba. It’s a story about redemption and forgiveness that leaves an impact on the reader.

Ocena:

Slika

The Lost Prince (The Iron Fey: Call of the Forgotten #1)
od Julie Kagawa

The Lost Prince je spin-off The Iron Fey serije, ki je pri meni pustila še kar dober vtis. To je bil tudi glavni razlog, zakaj sem se za to knjigo odločla. No, to in dejstvo, da je Julie Kagawa v zadnjem delu The Iron Fey serije hintala na zgodbo, ki se bo dogajala v Call of the Forgotten. In ta hint je bil dovolj, da sem jaz v moji glavi že v kompletu vse predstavljala kak bo plot potekal. And let me tell you this, what I saw was AWESOOOMEE! Picture the world of Asgard, Thor and Loki and replace it with Nevernever, Ethan and Kierran. (Man, I wanted Kierran to be lika a version of Loki so, so bad.) Verjetno ne rabim extra povedat, da se to, kaj sem vidla, ni niti malo ujemalo s tem, kaj sem brala, ne? :)

Zgodbo pripoveduje Ethan, brat od Meghan, glavne junakinje v The Iron Fey seriji, ki ni več just a little kid, ampak 16-letnik, ki je totalno preveč emo za moj okus. (Okay, he’s emo for a reason, but still...) Who is not at all emo is Kenzie, Ethan's love interest. Samo kaj, ko je pa ženska zato ful preveč annoying. So, problem number 1 – I didn’t really feel Ethan, and I wanted to strangle Kenzie. Not a good start. Problem number 2 – Kierran ni mel niti kančka Lokija v sebi. Napram Ethanu mi je bil on sicer bolj pri srcu, ampak tudi pri njem ni blo pravega sparka. Malo je za to krivo tudi to, da dosti preveč časa zamudi s tem, da se obnaša kot love sick puppy. And that takes us to Problem number 3 – Kagawa porabi skoraj 400 strani za nekaj, kar bi komot rablo samo pol tolko. Se ne da mi je bla muka teh slabih 400 strani prebrat ali pa da zgodba ni enjoyable (for a 3-star read, of course). Je Kagawa dovolj dobra pisateljica, da zna z besedami poskrbet za to, da bralcu ni dolgčas. Ampak pol, ko si gotov z zgodbo, in preletš kaj se je vse zgodlo, ugotoviš, da je kar nekaj od teh slabih 400 strani porabljenih samo za to, da liki hodijo iz točke A do točke B brez da bi se kaj bistvenega zgodilo.

But The Lost Prince did teach me something:
a) Nujno si morem nehat že vnaprej predstavljat, kak bo zgodba potekala in kako vlogo bodo liki zavzeli, ker sem pol samo še 1x bolj razočarana, ko ne gre nič po mojih—awesome, I might add ( :P )—načrtih.
b) I MUST HIRE A GHOST WRITER AND MAKE HIM WRITE DOWN MY »ASGARD MEETS NEVERNEVER« STORY! :lol:

Ocena:

Slika

Split Second (Pivot Point #2)
od Kasie West

Preden se lotim mnenja za to knjigo, morem prvo povedat, da mi je bla Pivot Point, prva knjiga iz te serije, ful huda. Predvsem zaradi tega, ker je bil način pripovedovanja oz. odvijanja zgodbe drugačen napram vsem knjigam, ki sem jih zadnje čase brala. Glavni lik ima namreč ta super power, da lahko vidi prihodnost. Well, sort off. Ko je postavljena pred dve opciji, lahko “searcha” kaj se bo zgodilo, če bo zbrala opcijo A, in kaj, če bo zbrala opcijo B in na podlagi tega potem zbere najbolj idealno pot za njo. In ti kot bralec si deležn obeh opcij. V enem poglavju bereš, kako se stvari odvijajo, če se je odločla za opcijo A. V drugem poglavju pa bereš, kako se stvari odvijajo, če se je odločla za opcijo B. V glavnem, to make it short, čisto awesome zgodba, kljub temu, da sem vedla kaj bo na koncu.

Valda, da sem šla takoj za tem še drugi del prebrat...

Split Second is a great story. It's entertaining, ful hitro se bere, not sem padla pa vse to, samo žal pa nima pa več takega čara, kot ga je imel Pivot Point. Tokrat si namreč nea Addie deli POV z Addie iz ‘Opcije B,’ ampak z Leilo, njeno najboljšo prijateljico. In taki dual POV je naredil knjigo pretty ordinary. I won’t lie, malo sem bla razočarana nad tem. Ampak hvala bogu to ni preveč dolgo trajalo, saj je Laila a pretty cool chick hehe. Plus, there is this whole story with Connor in her POV and hell, I liked it. (Celo malenkost bolj kot Addie and Travor's love story. :shifty: :) ) I liked their chemistry and banter. Za manjšo oceno, kot jo je dobila prva knjiga, pa ni kriv samo ordinary dual POV, ampak tudi to, da je kar nekaj vprašanj še ostalo odprtih. Sploh o Compoundu smo IMO zvedli dosti premalo. But all things considered, it was a great and addictive follow-up. *thumbs up*

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

1. Susan Ee - World After (Penryn & the End of Days #2) (Goodreads) ★★★★★
2. Kimberly Afe - The Headhunters Race (Headhunters #1) (Goodreads) ★★
3. Kasie West - Pivot Point (Pivot Point, #1) (Goodreads) ★★★★★
4. Elana Johnson - Elevated (Goodreads) ★★★
5. Elizabeth Eulberg - Better Off Friends (Goodreads) ★★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 14 feb 2014, 15:29

The Beginning of Everything
od Robyn Schneider

Ne vem čisto točno kaj naj si mislim o tej knjigi...začela se je precej obetavno, pa se mi je potem malo vlekla...malo sem se mogla ''prisiliti'' da sem jo nadaljevala. Na koncu pa mi je bila, predvsem zaradi realnosti precej všeč.

V knjigi Ezra (golden popular boy, uspešen športnik, itd.) doživi prometno nesrečo in mora zaradi posledic opustiti igranje tenisa...posledično se oddalji od svojih prijateljev in se ponovno zbliža s svojim najboljšim prijateljem iz otroštva in njegovo skupino ''geekov''. Ob enem spozna še ''the new girl'' Cassidy, v katero se zaljubi...in mu obrne pogled na svet na glavo...

Všeč mi je bilo, da se na koncu izkaže, da to ni le teenage love story, ampak zgodba pokaže kako Ezra zaradi nesreče odraste in končno pokaže svoj jaz...

Ocena:

Slika

Bully (Fall Away #1)
od Penelope Douglas

Tale knjiga mi je bila pa res všeč...res super knjiga. Prebrala sem jo v hipu... :thumbup:

V knjigi spoznamo Tate in Jareda, ki sta bila v otroštvu najboljša prijatelja. Vendar se vse spremeni med poletnimi počitnicami, ko Jared pride nazaj domov, potem ko nekaj tednov preživi pri očetu...Jared se spremeni in začne ustrahovati in poniževati Tate, o njej razširi zlobne govorice in ji dve leti srednje šole spremeni v pekel. Tate nato za eno lete odide na šolanje v Francijo in se v zadnjem letu srednje šole vrne domov...vendar ji je dovolj ustrahovanja in poniževanja, zato se začne upirati...

Najbolj sta mi všeč ravno oba glavna karakterja...Tate odraste, postane močnejša in pokaže, da se lahko upre Jaredovim provokacijam...med tem, ko je Jared bad boy, za katerega se izkaže, da je precej sweet :thumbup:
Občasno mi je šla na ''živce'' le njena najboljša prijateljica...med tem, ko je bil Madoc kul :thumbup:

Ocena:

Slika

1. Karina Halle - Sins & Needles (The Artists Trilogy #1) (Goodreads)
2. Karina Halle - Shooting Scars (The Artists Trilogy #2) (Goodreads)
3. Karina Halle - Bold Tricks (The Artists Trilogy #3) (Goodreads)
4. Karina Halle - On Every Street (The Artists Trilogy 0.5) (Goodreads)
5. Penelope Douglas - Until You (Fall Away #1.5)(Goodreads)
6. Patty Blount - Send (Goodreads)
7. Renee Carter - His Eyes (Goodreads)
8. Miranda Kenneally - Catching Jordan (Hundred Oaks #1) (Goodreads)
9. Rebecca Shea - Unbreakable (Unbreakable #1) (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Karou dne 27 feb 2014, 07:35, skupaj urejeno 2 krat.
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov