Marčevski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Marčevski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 mar 2014, 00:08

Za 1 dodatno točko preberi zgodbo, ki se dogaja v Parizu
Za 2 dodatni točki preberi knjigo, v kateri je glavni lik izgubil spomin
Za 3 dodatne točke preberi dve knjigi z istim naslovom*

31. marca (1889) je bila otvoritev Eifflovega stolpa
21. marca je Memory Day
2. marca je dan soimenjakov
*Naslova morata biti identična. Odstopanja bomo dopuščali samo v primeru, če eden od naslovov vsebuje določni oz. nedoločni člen (THE, A/AN), drugi pa ne (oz. če gre za dva različna člena), in če naslova pomenita isto, a sta napisana malenkost drugače. Ne bomo pa upoštevali naslove, pri katerih je eden v ednini, drugi pa v množini.

Slika

V kolikor pa boš bral(-a) v slovenščini pa se mora vsaj 50% besed iz prvega naslova ujemat s tistimi v drugem naslovu.
:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

ines1982
Elf

Re: Marčevski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 03 mar 2014, 16:55

I HEART PARIS
od Lindsey Kelk

Po I heart New York sem se zaradi izziva lotila še Pariza...;)
Nerodna nefashion forward Angela se s svojim rock zvezdniškim fantom Alexom in nalogo za fashion revijo Belle odpravi v pariz... In seveda Angela ne bi bila Angela, če ne bi že na poti tja imela težav... Njeno prtljago so na letališču namreč primorani razstreliti;)... In tako se uboga Angela med suhimi, modnimi parižankami znajde brez houte couture oblačil, ki ji jih je posodila prijateljica Jenny:(
On top of everything else..... V Parizu živi tudi Alexova bivša punca - ja tista, ki mu je strla srce, ko je zavrnila njegovo snubitev... Ina ja - reeeees je lepa, francozinja, v bandu... Kaj še hočeš drugega:(
Dekle, ki je Angeli določeno za pomočnico je njena velika oboževalka... vsaj tako trdi, ko ji skuša na vse možne načine pokazati tisti šik Pariz... Vendar pa žal Angela spozna, da je le plačanka njene sovražnice iz NY:(
Bo Angela zbežala domov v London? Bosta z Alexom ostala skupaj in v New Yorku živela v njegovem stanovanju? Bo Angela obdržala službo?

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

WHERE IT BEGAN
od Ann Redisch Stampler

That one i did not like.(... Komej sem se prebila do konca... Sej zgodba je kr ok, sam napisano je tkooooo dolgočasno...
Uglavnem Gaby = Gabs se po prometni nesreči zbudi v bolnišnici...Brez spomina na to, kar se ji je zgodilo... izve, da je obtožena kraje Billyjevega (njen bogat fant) BMWja in vožnje pod vplivom alkohola - ki se je končala okrog drevesa....
Problem pa je, ker se ona res ničesar ne spomni... Večina pa ji seveda tega ne verjame.
Billy ji pove, da se morata zaradi njegovih prejšnjih DUIjev nehati javno družiti in da ji bo njegova družina pomagala pri spopadanju z sodnimi mlini.
Gabs doma trpi, čaka na sporočila njenega fanta in hodi na dolgočasne sestanke z različnimi strokovnjaki, kjer vztrajni trdi, da se nesreče in dogajanja pred nesrečo ne spomni. Njeni nepopularni prijatelji pa ji svetujejo naj namesto odvetnikov, ki ji jih je poiskala Billyjeva družina, poišče svoje.
V šoli Billyja srečuje v družbi popularnih deklet in ob tem ji seveda ni vseeno...
Ko jo njeni pravi prijatelji soočijo z dejanskimi dejstvi okrog nesreče pa se ji seveda podre svet....

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

WHERE I BELONG
od Gwendolyn Heasley

Odlična knjiga... Mal Texanskega lifestyla,)
Razvajeno Newyorčanko Corinne in njeno družino zadane recesija in primorani so svoje bogatunsko New Yorško življenje zamenjati za revnejše Texaško. Corrine se z bratom preseli k starim staršem v revni Broken Spoke... Z veliko željo, da kraj čimprej tudi zapusti...
Vendar pa ji Kitsy, Bubby, Hands, dedek in babica pokažeta, da imajo tudi mala mesta svoje čare in tudi obisk njene najboljše prijateljice Waverly, ki se nad krajem zmrduje, ji ne skazi njene "zaljubljenosti" v ta mali kraj...
Corinne dizajnerska oblačila zamenja za kavbojke, majico in kavbojske škornje in se le stežka poslovi od novih prijateljev, ko se njenemu očetu ponovno nasmehne poslovna sreča...
V malem kraju najde tudi svojo prvo ljubezen in iz razvajene bogatašinje postane pravo teksaško preprosto dekle - ki verjeli ali ne poje tudi kake hidrate,)

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

WHERE I BELONG
od Jody Morse in Jayme Morse

hehe, dve knjigi z enakim naslovom pa še obe se dogajata na bolj kavbojskem območju;)
Savannah in Wade - high school sweethearts...ki pa ju izguba nedolžnosti razdvoji...
Savanah namreč kmalu po tem ko oba izgubita nedolžnost zapusti Madison ter se brez pojasnila preseli v Boston... Ter pusti za sabo precej zlomljenih src... Ko se po skoraj 4ih letih vrne nazaj v rodno mesto (želi biti v pomoč svoji sestri, ki pričakuje dvojčka) se je seveda primorana srečati s svojo ljubeznijo (ki je še ni pozabila) in pokrpati odnose z družino in prijatelji...Še vedno pa ni pripravljena Wadu in ostalim razkriti pravega razloga zakaj je mesto zapustila tako nenadoma...
Meni s eje itaq že od začetka zdelo kaj je bil razlog ampak je vseeno napeto ker ne veš do konca ali imaš res prav...in ali bosta dva človeka, ki clearly spadata skupaj, skupaj tudi prišla,)
Vsak s svojimi križi in težavami, a oba reeeees zaljubljena eden v drugega... Ju je usoda razdružila, ju bo usoda združila??

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Cassandra Clare - MESTO KOSTI (Goodreads)
2. John Grogan - MARLEY AND ME (Goodreads)
3. Cassandra Clare - CITY OF ASHES (Goodreads)
4. Janez Jalen - BOBRI 1(Goodreads)
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 28 mar 2014, 21:38, skupaj urejeno 7 krat.

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 04 mar 2014, 20:04

Anna and the French Kiss
od Stephanie Perkins

Jaz ne bom zgubljala besed o tej knjigi, ker sploh v bistvu nimam nič pametnega za komentirat, razen da sem jo komaj komaj prebrala..
Na začetku mi je zgledala tak fajn, pol pa se mi je nekje pri 30% ustavilo, in sem se mučila do polovice (oz. še več). Glede na to, da ogromno preberem je kar pomembno da omenim da sem knjigo brala več kot 1 teden :D
Ok saj je sweet knjiga, ampak bi mi verjetno bla bolj všeč ene 200 knjig nazaj :D Zdaj pa se mi zdi taka čist povprečna romantična zgodba.

Ocena:
Izziv: Mesečni za 1 dodatno točko

Archetype
od M.D. Waters

Why, oh why ne napišem review-a takoj ko preberem knjigo? :D Head, meet wall :109:

V glavnem, spomnim se da sem bla čist navdušena nad knjigo. Na GR sem napisala da mi je bla ena izmed najboljših distopij ever in da mi je ena od najboljših knjig letos. Vmes sliči malo na Asylum, s tem da je much, much better..

That is all :oops:

Ocena:
Izziv: Mesečni za 2 dodatni točki

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Callie Hart - Deviant (Blood&Roses, #1) (Goodreads)
2. Eros Marata - The Darkest Joy (Goodreads)
3. Colleen Hoover - Maybe Someday (Goodreads)
4. Natasha Anders - The Unwanted Wife (Goodreads)
5. Kyra Davis - Deceptive Innocence Part Two (Pure Sin, #2) (Goodreads)
6. Stacy Borel - Ever Enough (Goodreads)
7. Angelisa Stone - Can't Go Without (Oasis Waterfall, #2) (Goodreads)
8. Cherise Sinclair - The Dom's Dungeon (Goodreads)
9. Jayna King - Troubled Son (Savage Sons Motorcycle Club #1) (Goodreads)
10. Lea Griffith - Bullet to the Heart (No Mercy #1) (Goodreads)
11. A. Meredith Walters - Reclaiming the Sand (Goodreads)
12. K. Bromberg - Fueled (The Driven Trilogy #2) (Goodreads)
13. K. Bromberg - Driven (The Driven Trilogy #1) (Goodreads)
14. Kirsty Moseley - Nothing Left To Lose (Goodreads)
15. Kyra Davis - Deceptive Innocence: Part 3 (Pure Sin, #3) (Goodreads)
Nazadnje uredil/a mejmi dne 31 mar 2014, 20:39, skupaj urejeno 7 krat.
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 05 mar 2014, 14:45

Slated (Slated #1)
od Teri Terry

4.05 povprečni rating (od 5000+ folka, ki je knjigo prebralo).
4.08 povprečni rating od mojih “frendov” na Goodreads.
A meni pa je bla knjiga totalni snooze fest. It’s a shame, really, because the synopsis didn’t sound boring at all.

London, 2020. V Evropi pride do kreditne krize in gospodarskega zloma. UK odstopi iz Evropske Unije in zapre vse meje. Pričnejo se protesti, ki sprva potekajo mirno. Z jezo in frustracijo raste nasilje. Začnejo se izgredi. Vse skupaj uide tak hudo izven kontrole, da se začne folk med sabo pobijat. Enter some douchebags, ki mislijo, da jim bo z novim režimom (The Law and Order movement – zero tolerance on violence and civil disobedience). Ampak vsak novi režim rabi tudi opozicijo, ki je pa bla big on liberty/freedom (of speech, actions, assembly) in rehabilitacijo law breakerjev. Sprejmejo kompromis -- vse, ki bodo kršli zakon, bodo “Slatali” in jim tak dali a second chance. See, s Slatanjem osebi v kompletu zbrišejo spomin in spremenijo identiteto. Ven pride a happy but mindless robot-like person, who can't think for him/herself.

London, 2050. Kyla, junakinja te zgodbe, je tak daleč, da po 9. mesecih v bolnici, odide nazaj k njeni družini. Samo kaj, ko ta družina sploh ni njena. Kyla je bila “Slatana.” Njeni spomini in prava indentiteta izbrisana. Vse kaj ve je to, kaj so ji povedali v bolnici. But – here’s the never ever done before (/sarcasm off) catch – KYLA IS DIFFERENT. (Inset massive eyeroll.) She thinks for herself. She questions everything – even things she shouldn’t be questioning. She has some memories, ki se odražajo skozi njene nočne more. Spominja se določenih stvari, kot je ta, da je levičarka, čeprav zdaj za pisanje/risanje uporablja desno roko. She remembers how to drive a car, etc... Se bi še blo vse ql, če bi se ti spomini in nočne more v kaj razvili. In tak si jaz pol tudi nisem mela s temi spomini kaj začet. Dobro, na koncu ti pisateljica te vrže (kinda scary) drobtinico, s katero je vrjetno upala, da bo folk zgrabo po nadaljevanju. But nah-a. Me nista ne zgodba in ne liki, še najmajn pa silly love story (or whatever that was), dovolj pritegnili, da bi nadaljevala z branjem.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Die for Me (Revenants #1)
od Amy Plum

Kak je lahko tolko let po zadnji knjigi v Twilight Sagi in številčnimi isto slabimi knjigami, ki so v tem času kapljale ena za drugo (Starcrossed, Firelight, Carrier of the Mark, ...) folk še zmeraj tak blind to all the cringe-worthy dialogs, insta-love, creepy stalker tendencies, Mary-Sue "heroines" and all the other almost unbearable stuff, da ma ta knjiga pri skoraj 31,000 ratingov povprečno oceno 4.03. I mean, what the fuck, people?

More to follow...
Sem napisala, da bo sledilo več, pa tri dni po prebrani knjigi nimam več pojma kaj se je dogajalo hehe. Te veš kaki lasting impression je knjiga pri meni pustila. Vse kaj se še spomnim je to, da je pisateljica še kr ql set up (doganje v Parizu + ideja o Revenants, ki so neka mešanca angelov in zombijev, I guess?) totalno zafookala z boring liki and a be-all end-all ljubezensko zgodbo. In to, da so bli dialogi med obema glavnima likoma tak hudo stiff, da sem se spraševala, če sem slučajno ki prešpricala info, da se zgodba dogaja v eri cilindrov in steznikov. V glavnem, I’m done with this series.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

Torn (Torn #1)
od K.A. Robinson

Včasih, ko gledam kaki film ali berem neko knjigo, znam dobit inspiracijo za mojo naslednjo NA zgodbo. V glavi grem skozi celi proces pisanja bukve. Vem za vse twists and turns, kdaj bi jih not vrgla v zgodbo in kak bi vse skupaj na koncu razpletla. Vem, kak bi dialogi med MC-jema potekali. Vidim, kak effing hot bi love scene izpadle. V glavnem, my NA novel would be awesome and really popular. I'm like super sure of it. BUT THEN I FUCKING REMEMBER THAT I CAN'T WRITE TO SAVE MY LIFE.
I guess K.A. Robinson skipped that part.

What a cheap and shitty Beautiful Disaster knock-off. Prav vidim, kak je K.A. Robinson brala to knjigo (and I know she did!) in si polna entuziazma mislila: »Uuu, I can do that too!« But quess what, lady, you can't. It takes talent to create a story like BD. Potrebni so zanimivi in likable liki, ki imajo med sabo kemijo, so that a reader can get emotionally invested in them and the story. Torn ni mel čisto popolnoma nič od tega. Edino kaj lahko tej knjigi štejem v plus je to, da sem porabla samo par ur, da sem jo prebrala. It’s a fast read, tak da čas, ki sem ga bek vrgla zaradi te knjige, nea tak hudo boli, kot bi, če bi se mogla 2 dni matrat z njo.

Zakaj zadne čase same shitty knjige berem? Ni čudno da mi reading mojo vedno bolj pada.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke [Part I])

Slika

Torn
od Cat Clarke

Torn sledi istemu principu kot marsikateri teen trilerji, ki mi jih je uspelo pogledat.
A mean girl, a joke/kidnapping/revenge gone wrong, lies and guilty consciences and a psyho teen with the weird name/behaviour, ki poskrbi za tazadnji twist (you know, for the shock value), and you got the basics covered. Tak da, v bistvu gre za povprečno zgodbo, s povprečnimi liki in še kar predvidljivim koncem. (Hence the 3-star rating.) Edino kaj Torn-u v prid hodi je setting zgodbe. Spominjal me je namreč na šolo v naravi in zaradi tega si je blo dosti lažje vse predstavljat in posledično tudi bolj v zgodbo not past.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke [Part II])

Slika

1. Robin York - Deeper (Caroline & West #1) (Goodreads) ★★★★★
2. Melissa Landers - Alienated (Alienated #1) (Goodreads) ★★★
3. Colleen Hoover - Maybe Someday (Goodreads) ★★★★★
4. Kassandra Kush - The Love Story (The Things We Can't Change #4) (Goodreads) ★★★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 12 mar 2014, 08:16

Where I Belong
od Gwendolyn Heasley

V knjigi spoznamo Corrinne, razvajeno in snobovsko 16letnico, ki živi v New Yorku...starši so premožni, obiskuje najboljše lokale in trgovine ter se pripravlja na odhod v svojo sanjsko šolo...potem pa jo udari realnost recesije. Njenega očeta odpustijo in družina je primorana prodati stanovanje...tako se Corrinne s svojim bratom in mamo preseli k dedku in babici v majhno mesto v Texasu....kjer mora (wait for it....) obiskovati javno šolo :P in si poiskati službo :P Corrinne je odločena, da bo svoje življenje spravila nazaj v ustaljen ritem, ampak...z novimi prijatelji se končno ustali in ugotovi, kaj je pomembno...

Knjiga je izredno luštna...ni nikakršen presežek, ampak je bila ravno prava za lenobno nedeljsko popoldne...lahkotno luštno branje...pa še prav fino sem se nasmejala nekaterim njenim idejam in mislim :P zelo simpatično :P

Ocena:
Izziv: Mesečni za 3 dodatne točke - I

Slika

Where I Belong
od Jody Morse, Jayme Morse

Glavna junakinja Savannah se po treh letih in pol na kolidžu vrača domov, da bi sestri pomagala ob rojstvu otrok...doma je brez pojasnila pustila svojo srednješolsko ljubezen in družino...Wade se že zadnja tri leta sprašuje zakaj je Savannah kar naenkrat odšla brez razloga...in ko se po treh letih končno vidita nihče od njiju ne more zanikati, da ljubezen še vedno obstaja...vendar morata premostiti razlog zakaj je Savannah v resnici sploh odšla...

Povzetek knjige se mi je zdel zanimiv in lušten...pa še dogajanje je postavljeno v southern Ameriko, kar je super...ampak, saj knjiga je bila načeloma OK, samo ne vem no...malo sem se matrala, da sem jo prebrala do konca...itak se mi je že na začetku zdelo kaj je razlog za odhod in ne vem...sam razlog za odhod in težave so bile povsem pretirane...liki v knjigi pa so mi šli občasno precej na živce...mahhh knjiga je bila tko, tko :P

Ocena:
Izziv: Mesečni za 3 dodatne točke - II

Slika

Anna and the French Kiss (Anna and the French Kiss #1)
od Stephanie Perkins

Anna se veseli zadnjega leta srednje šole...ima super službo, super prijatelje in tipčka, ki bi bil potencialno lahko njen fant...dokler se njen over the top oče ne odloči, da si mora razširiti obzorje in jo pošlje v šolo v Pariz... (saj vem boga :P )...kjer spozna Etienna, ki ima sicer resno punco, vendar...

Anni sledimo skozi njeno šolsko leto v Franciji, kjer jo je na začetku strah vsega...od tega, da bi jedla v šolski jedilnici, ker ne zna jezika...do tega, da bi dejansko odšla na sprehod izven šole :P ...ko ugotovi, da lahko v Parizu ''neguje'' svojo ljubezen do filmov...in dobi nove prijatelje...se stvari obrnejo na bolje...razen z Etiennom, pri njemu namreč nikoli ne ve pri čem je :P ...
Knjiga je noro simpatična...in na trenutke sem se zelo nasmejala...luštno lahkotno branje :P

Ocena:
Izziv: Mesečni za 1 dodatno točko

Slika

Archetype (Archetype #1)
od M.D. Waters

Noooo...tole je pa SUPER knjiga :P ...pri meni je že med favorites :P
Emma se zbudi v bolnici brez kakršnega koli spomina, kdo je...ob njen je Declan, njen mož s katerim naj bi bila poročena osem let, a se ga ne spomni...Declan ji z zgodbami gradi spomine, a ni povsem prepričana ali je vse res...Emma ima ponoči namreč sanje, nočne more, ki povsem nasprotujejo Declanovim spominom...ko spozna Noaha (moškega iz svojih sanj) ne ve komu naj verjame...

Ta knjiga je enostavno...AWESOME...začne se bolj počasi, saj Emma odkriva kdo je in še nima svoje prave osebnosti, ampak drugi del knjige povsem nadoknadi pomanjkanje večjega dogajanja v prvem delu in razkritje na koncu je enostavno wow...mislim, da je tole eden izmed boljših dystopian novels....komaj čakam na drugi del. Ne vem točno kako mi bo uspelo čakati tako dolgo...do julija!?!

In še quote, ki je resnično popoln za tole knjigo:
Seduce my mind and you can have my body, find my soul and I’m yours forever.—Anonymous

Ocena:
Izziv: Mesečni za 2 dodatni točki

Slika

1. Rebecca Shea - Undone (Unbreakable #2) (Goodreads)
2. Tillie Cole - Sweet Home (Sweet Home #1) (Goodreads)
3. Tillie Cole - Sweet Rome (Sweet Home #2) (Goodreads)
4. Colleen Hoover - Maybe Someday (Goodreads)
5. Kirsty Moseley - Nothing Left to Lose (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Karou dne 30 mar 2014, 15:59, skupaj urejeno 3 krat.
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

PrispevekNapisal/-a narcissa » 21 mar 2014, 15:06

Se me spomniš?
od Sophie Kinsella

Lexi se zbudi v bolnišnici in ugotovi, da se ne spominja zadnjih treh let svojega življenja. Opazi, da sedaj ni več »Škrba«, ima izjemne lase in postavo. V službi je vodja oddelka, poročena pa je s privlačnim milijonarjem. Lexi se je primorana spoprijeti z nastalo situacijo- še lastnega moža ne pozna! Čeprav najprej meni, da je pristala v sanjskem življenju, ugotovi, da ni vse tako čudovito…

Precej lahkotno branje, na trenutke izjemno zabavno ter šaljivo. Nad knjigo sem bila izjemno pozitivno presenečena in nisem je mogla odložit!

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

Fallen Angel
od Margaret Weis, Lizz Weis

Celotna knjiga je izjemno predvidljiva! Strašno se vleče in razpreda v vsako nesmiselno podrobnost. Vsebina je precej nesmiselna, nezanimiva, dolgočasna. Nekak se mi tudi ni zdelo povezano, neusklajeni dogodki. Kar naenkrat se knjiga zelo na hitro zaključi in te odreši branja. Razočarana, saj sem iz naslova in opisa pričakovala več!

Ocena:
Izziv: mesečni

Slika

Sarin ključ
od Tatiana de Rosnay

Gre za preplet dveh zgodb, eno v Parizu 1942, drugo pa v Parizu 2002. Desetletna Sara je Judinja, ki se sooči s posledicami odločitve Nejudov. Francoski policisti aretirajo Jude in jih odpeljejo v koncentracijska taborišča. Leta 2002 dobi novinarka Julia nalogo, da piše o obletnici velikega zajetja Judov na Veledromu d'Hiver…

Zgodovinskih knjig ne maram brati, a pisateljica je tokrat res znala v zgodbo mojstrsko vplesti zgodovino ter hkrati dala poudarek na ravno pravih stvareh, da ne gre (zgolj) za neko zgodovinsko knjigo. Super prepletanja krajših poglavij iz življenja Julie in Sare. Zelo čustveno, pretresljivo, žalostno.

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

1. Isabel Abedi - Isola (Goodreads)
2. Laini Taylor - Daughter of Smoke & Bone (Goodreads)
3. Veronica Roth - Insurgent (Goodreads)
4. Lauren Oliver - Delirium (Goodreads)
5. Lauren Oliver - Pandemonium (Goodreads)
Nazadnje uredil/a narcissa dne 28 mar 2014, 22:11, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 27 mar 2014, 19:01

Sweet Dreams
od Kristen Ashley

Trenutno sem zelo v fazi Kristen Ashley. Ker je zelo lušntna in se zelo hitro bere. Je pa čisto tipična KA. Hot, hot guy, pametna lepa junakinja, sex, ugrabitve, kretenski bivše/bivše
+zabavni, duhoviti pogovori
- predvidljivost (ampak ker tak roman pa ni?)

Ocena:

Slika

Lady Luck
od Kristen Ashley

KA's book številka 2. Glede na to da jih berem tko eno za drugo pol dejansko opazim vzorec. Kar je sicer pri vseh pisateljicah, but still. Ni mi všeč da vem točna na kerem % jo bodo ugrabil al pa kej.
+
Hot guyu je ime TY. TY. To je men tok hud ime.
In ja. KA zna. Dialogi so tako zabavni in osvežujoči da se zraven jst pošteno zabavam.
-
Čist isto kot pri zgornji.

Ocena:

Slika

Breathe
od Kristen Ashley

Luštna, hitr prebrana, zabavna, zanimiva.
V glavnem. KA obvlada pisanje ljubezenskih romanov za na plažo. Tko. In jst ta moment to rabim.

Ocena:

Slika

Jagged
od Kristen Ashley

Ok, s to knjigo sem imela malo težav. But it is still good.
Mogoče sem malo prenasičena. (sam me to ne ustavlja, da berem naprej)
In všeč mi je ime Zara. Resno.

Ocena:

Slika

1.Kristen Ashley-Kaleidoscope (Goodreads)
2.Kristen Ashley -Mystery Man (Goodreads)
3.Kristen Ashley - Wild Man(Goodreads)
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
soncek
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a soncek » 28 mar 2014, 13:06

The house I loved
od Tatiana de Rosnay

Že med iskanjem knjig sem ugotovila, da "romani, ki se dogajajo v Parizu" pomeni bolj ali manj zgodovinske romane, kar nikakor ni moja najljubša zvrst. Poleg tega me je kniga tudi na tem področju razočarala: ne moreš vendar zgodovine vplesti točno zgolj tam, kjer ti to ustreza. To izpade, kot bi se s kočijo pripeljal na letališče :x Druga stvar, ki je ne morem odpustiti, je vsebina - oz. pomanjkanje te. Gre namreč takole: tako rada imam to hišo - v njej sem preživela vse življenje - v njej si umrl ti - zdaj jo hočejo uničiti - toda jaz bom umrla skupaj z njo. Praktično vsako drugo poglavje je pismo, sploh pa je dogajanje tako zelo ... linearno, brez kakršnega koli preobrata. Eno hujših razočaranj zadnjega časa.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

Remember me?
od Sophie Kinsella

Lexi se zbudi iz kome, prepričana, da je spustila kakšen dan. Na njeno začudenje sploh ne prepozna nikogar: izgubila je tri leta spomina. Ampak, to je še najmanjši problem: zakaj se je nenadoma zbudila v čudovitem telesu ob še bolj lepem, da ne omenimo bogatem možu? Ne, niso je ugrabili marsovci, vse to je v zadnjih treh letih "pridelala" sama - le ne spomni se. In kakšen je občutek, ko ti nekdo prizna, da si njegova ljubimka, medtem ko se komaj navadiš, da imaš moža?

Dolgčas. Res, ne smem več brati chick-lit, ne prenesem tega konstantnega toka dogodkov brez kakršne koli razlage. Je pa plus, da je zabavna. In v bistvu več, kot sem pričakovala (ta mesečni bralni izziv je pre meni velika polomija...)

Ocena:
Izziv: mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Alchemist
od Peter James

Neobičajna kriminalka. Istočasno spremljamo (od pretirano vernih staršev mučenega) vzpenjajočega se satanista, ki zmore skoraj vse, in znanstvenico v senci svojega genialnega očeta, ki spoznava umazane spletka farmacevtske industrije v želji po dobičku. Zgodbi se odvijata v različnih časih, dokler se ne združita v sedanjosti - kjer so ogrožena življenja številnih žensk in njihovih še nerojenih otrok v namen večje prodaje zdravil, ljudje, ki se združijo v boju proti združbi, pa drug za drugim umirajo v tragičnih nesrečah ...
Zanimivo, nekoliko drugačno branje. V minus štejem zgolj zasuke, ki so malo verjetni in kar malo prisiljeni.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 3 dodatne točke - part I)

Slika

The alchemist
od Ben Johnson

Zanimiva izkušnja, brati (precej) starinsko angleščino. Sama zgodba me medtem ni hudo navdušila: saj veste, ljubezen je močnejša od alkimističnih trikov ... je bilo pa zanimivo dobiti nekaj pogleda v prepričanja tistega časa. Priznam, mogoče je tudi izključno moja krivda, da ne dam knjigi višje ocene, ker sem imela nekaj težav z razumevanjem.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 3 dodatne točke - part II)

Slika

1. Kim Edwards - The memory keeper's daughter (Goodreads) ****
2. Julian Barnes - The sense of an ending (Goodreads) ****
Nazadnje uredil/a soncek dne 30 mar 2014, 09:32, skupaj urejeno 1 krat.
The world we create on paper will always be bigger than the world we live in.

Uporabnikov avatar
Story
Pixy
Kraj: Ljubljana

PrispevekNapisal/-a Story » 29 mar 2014, 21:07

The loveliest chocolate shop in Paris
od Jenny Colgan

Sem se odločila, da končno začnem sodelovat v telih bralnih izzivih, glede na to, da sem imela knjigo, ki se dogaja v Parizu ravno na knjižni polici. Čeprav nisem nek huge fan chick-lita, sem tole naročila, ko je bila v Bargain Bucket na TBD in mi ni žal tistih 3 evrov in pol. Prav luštna contemporary romanca, ki je blazno fluffy in sweet, kar bi mi šlo v kakšnem drugem trenutku prav na živce, tokrat pa ... it hit the nail on the head. :mrgreen: Cutesy zgodba o Anni Trent, ki se je začela prav bizarno z nesrečo na delovnem mestu, v kateri glavna junakinja izgubi dva prsta na nogi (lol wut). Nadaljuje pa se z dvema story lines in dogajanju v Parizu, kje pa drugje. V glavnem, meni prav enjoyable knjiga, sem vesela, da je na moji polici, pa še naslovka je lepa. Uuu, pa v njej so recepti, ki jih moram ob priliki sprobat.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

1. Gillian Flynn - Sharp Objects (Goodreads)
2. Audrey Howard - Angel Meadow (Goodreads)
3. Veronica Roth - Divergent (Goodreads)
4. Jackson Pearce - Cold Spell (Goodreads)
5. Rachel Cohn & David Levithan - Dash & Lily's Book of Dares (Goodreads)
6. Cecelia Ahern - How to Fall in Love (Goodreads)
7. Maria Semple - Where'd you go, Bernadette (Goodreads)
8. Lauren DeStefano - Wither (Goodreads)
9. Lauren DeStefano - Fever (Goodreads)
10. Lauren DeStefano - Sever (Goodreads)

Uporabnikov avatar
calimero747
Fairy

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 30 mar 2014, 17:20

1. Kasie West - The Distance Between Us (Goodreads)
2. Victor Hugo - Les Miserables (Goodreads)
3. Agatha Christie - Murder on the Orient Express (Goodreads)
4. Claire Contreras - There is No Light in the Darkness (Goodreads)
5. Karen Marie Moning - Faefever (Goodreads)
6. James Patterson - Postcard Killers (Goodreads)
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov