Marčevski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Marčevski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a skyline » 31 mar 2014, 12:28

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――

1. Lane Hayes - Better Than Good (Better Than #1) (Goodreads) ★★★★★
2. Lane Hayes - Better Than Chance (Better Than #2) (Goodreads) ★★★★★
3. Riley Hart - Broken Pieces (Goodreads) ★★★★★
4. Suzanne Brockmann - Do or Die (Reluctant Heroes #1) (Goodreads) ★★★★
5. Abigail Roux - Ball & Chain (Cut & Run #8) (Goodreads) ★★★★★
6. Abigail Roux - Shock & Awe (Sidewinder #1) (Goodreads) ★★★★★
7. Ann Montgomery - Unhinge Me (Goodreads) ★★
8. Tracey Garvis-Graves - On the Island (On the Island #1) (Goodreads) ★★★★
9. Tracey Garvis-Graves - Uncharted (On the Island #1.5) (Goodreads) ★★★★
10. Kaylea Cross - Extinguished (Titanium Security #4) (Goodreads) ★★★★
11. Kaylea Cross - Rekindled (Titanium Security #5) (Goodreads) ★★★★★
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
elchy
Bralni izziv 2017 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2017 s 4 zvezdicami

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 mar 2014, 13:02

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――

1. Elizabeth Hoyt - Wicked Intentions (Maiden Lane #1) (Goodreads) ★★★★
2. Rachel Gibson - True Love and Other Disasters (Chinooks Hockey Team #4) (Goodreads) ★★★
3. Kathleen E. Woodiwiss - Petals on the River (Goodreads) ★★★★
4. Julie Garwood - The Wedding (Lairds' Fiancées #2) (Goodreads) ★★★★★

Uporabnikov avatar
matty
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 31 mar 2014, 17:47

The Bourne Identity (#1)
od Robert Ludlum

Najprej moram izpostaviti, da je knjiga nekaj čisto drugega kot so filmi (ki so meni odlični, by the way), zato me je najprej malce vrglo iz tira, da se vse dogaja mnogo počasneje. Seveda tako premisa štorije izpade mnogo bolj realistična kot neverjetna hitrost dogodkov v filmu, čeprav je še vedno veliko stvari, ki se verjetno ne bi odvile v resničnem svetu na način kot v knjigi. But you never know…

Izguba spomina je predstavljena zelo dodelano, z občasnimi manjšimi epizodami flashbackov ali samo občutkov in instinktov. Kar ne morem si predstavljati kako svetovna je ta knjiga mogla biti prvim bralcem, ki še niso imeli pojma česa vsega je Bourne zmožen in ali je the bad guy. Jaz sem od začetka vedela kdo je (or I thought so – knjiga nam ponuja različno razlago dogodkov in oseb, ki so zelo kompleksni) zato mi njegovo počasno odkrivanje kdo je in kaj je v življenju počel najprej ni bilo pretirano zanimivo, ko pa je srečal Marie in jo potegnil v svojo mrežo mednarodne špijonaže in nasprotnikov, je zadeva postala hudo napeta.

Moram reči, da me je knjiga prijetno presenečala, zato nočem izdati več podrobnosti vseh zapletov, ugotovitev in drugih nepredvidljivih dogodkov, vedite le, da Jason sestavlja svoj spomin skupaj več kot leto dni in da niti takrat ne more biti popolnoma prepričan, da si česa ni kratko malo izmislil. Vsekakor brez Marie ne bi prišel daleč. Bilo mi je všeč, da je bila ona tista, ki ga je držala skupaj, čeprav je bil on prvi, ki jo je rešil iz nevarnosti. Čudovito sta se dopolnjevala. Vsekakor so ženski liki v knjigi prijetno presenečali – kar nekaj močnih žensk je notri, kar ni najbolj običajno v kakšnih kriminalkah ali spy romanih. Samo spomnimo se Jamesa Bonda in njegovih deklet.

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

Anna and the French Kiss
od Stephanie Perkins

Gre za zelo luštno zgodbo o mladi ljubezni, prijateljstvu in odraščanju. Najprej sem bila rahlo skeptična glede glavnega lika – Anne – potem pa mi je prirastla k srcu. Najbolj sem uživala v prvih 2/3 zgodbe, ko je njena zveza z Etiennom naravnost čudovita navkljub nekaterim neumnostim in zamujenim priložnostim. Sem pa bila malce razočarana nad delom štorije, ko kar naenkrat več ne najdeta drug k drugemu in vse izpade tako kot da bosta zapravila čudovito prijateljstvo in možnost za nekaj več. Mislim – tip je bil božanski navkljub napakam, (kot se za glavni love interest pač spodobi), vendar je bilo tista neumnost malo too much za moj okus. Seveda pričakujte HEA, ampak verjamem, da je bil tisti twist brez potrebe. Meni je deloval prisiljeno, kot da ga je avtorica vključila ker je to pač del strukture običajnih romanc.

Sem pa zelo uživala v opisih Pariza, vseh znamenitosti, parkov in ulic, ljudi, v glavnem v vzdušju mesta luči. Zdaj je malce daljši obisk eden izmed mojih bližnjih načrtov. Rada bi se sprehajala ob reki, si ogledala katedrale, muzeje in galerije, se usedla v kafiču in se naužila sonca. Če pa na ulici zasledila še kakega zapeljivega Francoza, pa bi bil to moj dan. Ah, se bom morala kot Anna tudi jaz naučiti Francosko.

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

The Earthsea Quartet (#1-4)
od Ursula K. LeGuin

Gre za zbirko, ki vsebuje 4 knjige iz serije Zemljemorje, kakor so serijo prevedli v Slovenščino, če se ne motim. Stil pisanja je drugačen kot sem ga vajena iz moje običajne izbire čtiva, zato sem rabila nekaj časa, da sem se navadila, potem pa me je bogat fantazijski svet potegnil vase. Če se prav spomnim obstaja tudi TV serija ali film po teh zgodbah, ki jih moram najti ASAP. Me prav zanima, če so ujeli te like, ki dejansko niti nimajo toliko besedila. Gre res za zelo pripovedno zgodbo – verjetno jo je čudovito poslušati v rokah spretnega pravljičarja.

Sparrowhawk je odličen junak, ki pa navkljub svoji močni magiji ni brez napak in slabosti. Kljub temu (ali zaradi tega) mu uspevajo najrazličnejše stvari, ki bi v rokah drugih ljudi verjetno klavrno propadle. Maybe I've got a little crush here, sam meni so kompleksni karakterji zelo fascinantni. Zato mi je škoda, da i vedno glavni junak v teh zgodbah, čeprav ima pomembno vlogo. Vsekakor so mi zgodbe kjer je bolj v ospredju neprimerno bolj všeč.

Tenar iz druge zgodbe mi ni tako všečen karakter, vendar je to posledica vzgoje v templju, ki jo je popolnoma spremenil in naredil tako kruto in neumno hkrati. Čez čas ti priraste k srcu, vendar ni moj najljubši lik.

Vsekakor pričakujte kompleksne zgodbe z težkimi temami, ki so spretno zavite v tkanino širše zgodbe in sistema magije (ki je fenomenalen, res – bolj mi je všeč kot magija v HP). Avtorica nam ponuja te zgodbe na način, da sami pridemo do zaključkov in odgovorov kaj je prav in kaj ne. Ne vsiljuje mnenj, ne moralizira in v tem je neverjetno podobna Sparrowhawku. Ah ja – ta serija je bila prva fantazijska serija, ki ni imela večinskih belih protagonistov ampak ljudi različnih barv kože – od zamolkle črnine, temne rjave in bronaste, do redkejše svetle poti. Mislim, da nastopajo prav vse rase in nobena ni boljša ali močnejša od druge. Svetovno!

Ocena:
Izziv: mesečni

Slika

Dirty Blood
od Heather Hildenbrand

No, to je ena izmed Kindle freebies, ki mi je ostala še od prejšnjega meseca.

Štorija je precej klišejska, zato sem jo brala kar nekaj časa, ker me enostavno ni preveč interesirala, vendar ni tako slaba. Enostavno mi ni bilo do standardne premise o volkodlakih, hunterjih in podobno, na povrh pa je govora še o mešanju dveh smrtnih sovražnikov in nastanku nekih hibridov – dirty bloods. You get the drift…

Osebe so ok, vendar nič posebnega. Seveda imamo dekle in skrivnostnega fanta, pa skupino nasprotnikov, ki jo hočejo ubiti. Mogoče bi bla dobro čtivo poleti, ko hočeš izklopiti možgane. Je pa res, da sem predvidela kar nekaj 'zapletov' tako da ni pričakovati neke svežine. Vse skupaj je nastavljeno za daljšo serijo zato se pred koncem odpre mnogo več vprašanj kot dobi odgovorov. Vsekakor me ne zanima, kaj se bo zgodilo, ker mi res ni brati te serije. Bom raje prebrala nadaljevanja Earthsea.

Ocena:

Slika
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 31 mar 2014, 17:50

1. Marata Eros - The Darkest Joy (The Darkest Joy #1) (Goodreads)
2. Lili St. Germain - Six Brothers (Gypsy Brothers #2) (Goodreads)
3. Ella Fox - Catch My Fall (Catch #1) (Goodreads)
4. Belle Aurora - Raw (Goodreads)
5. Priscilla Glenn - Coming Home (Goodreads)
6. Abigail Roux - Ball & Chain (Cut & Run #8) (Goodreads)
7. Barbara Elsborg - With or Without Him (Goodreads)
8. Skyla Madi - Consumed (Consumed #1) (Goodreads)
9. Shay Savage - Surviving Raine (Surviving Raine #1) (Goodreads)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 31 mar 2014, 19:53

Maybe Someday
od Colleen Hoover

Ta knjiga je res super - sploh če odmisliš varanje, ampak ker ga nisem mogla odmislit, dajem oceno 4. Ne glede na vse, mi gre res na živce, da je Maggie bila izigrana, ker je bila res dobro dekle. Vem, da so okoliščine take, da se Sydney in Ridge-u "oprosti", ampak Ridge bi lahko to milijonkrat boljše speljal... pač... Glede na to, da je mislim, da Maggie ljubi do Lune pa nazaj, bi se moral znat upret. Ker pa je ni v resnici ljubil do Lune pa nazaj, se ni mogel upret, ampak glih zato, ker se ni mogel, bi moral prej z Maggie prekinit - da bi bilo do obeh punc bolj fer.

Drugače pa ful dobra zgodba, polna emocij, malo drugačen NA. Super in priporočam!

Ocena:

Slika

Nil
od Lynne Matson

Čeprav ima ta zgodba slabšo romanco in pisanje od zgornje zgodbe, ji dam oceno 5, ker me je čisto navdušla s svojim The Lost pridihom. Tudi če bi še bla enkrat daljša, bi še in še in še brala dgodoviščine na otoku. Ful si želim nadaljevanja, da še več zvem, ampak mislim, da ga ne bo. Mislim, da je pisateljica zanalašč zaključila tako, da si vsak sam razlaga zakaj človek pride na otok Nil in ga zapusti oz. zakaj mu poteče čas in na njem umre.

Priporočam!

Ocena:

Slika
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 31 mar 2014, 20:20

Anna and the French Kiss (Anna and the French Kiss #1)
od Stephenie Perkins

Knjigo sem prebrala drugič, prvič že pred časom in takrat sem bila navdušena. Očarala me je ta romanca v Parizu, mestu ki si ga želim obiskat že zelo dolgo časa. In čez dober mesec mi bo končno uspelo in res upam, da me ne bo razočaralo. Tudi sama zgodba je očarljiva, čeprav me po drugem branju ni tako navdušila kot prvič. Predvsem zato, ker sem vedela kaj se bo zgodilo, ko sem pa prvič brala je bilo pa seveda vse novo. Kljub temu bom dala ponovno pet zvezdic, ker je to še vedno ena mojih najljubših mladinskih romantičnih zgodb.

Ocena:
Izziv: mesečni izziv (za 1 dodatno točko)

Slika

Ball & Chain (Cut & Run #8)
od Abigail Roux

Veliko sem že napisala o tej zbirki. Veliko sem že napisala o tej knjigi. Ampak vseeno si zasluži, da še enkrat povem, da je to moja najljubša zbirka na celem planetu in da mi bo hudo, ko se bo končala. In konec se žal hitro približuje. In da je Abi s to knjigo še enkrat pokazala, da dogodke od prve do zadnje knjige med seboj povezuje in da po vsakem branju odkrijem neko novo plast, ki je še nisem opazila prej.

Ocena:

Slika

1. James Buchanan - The Good Thief(Goodreads)
2. Aleksandr Voinov & L.A. Witt - Unhinge the Universe (Goodreads)
3. T.J. Klune - Bear, Otter and the Kid (Bear, Otter, and the Kid #1) (Goodreads)
4. Scarlet Blackwell - Inferno (Goodreads)
5. J.C. Stryker - Kostas (Goodreads)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Alexis
Elf
Kraj: Ljubljana

PrispevekNapisal/-a Alexis » 31 mar 2014, 22:01

Se me spomniš?
od Sophie Kinsella

Lexi se po avtomobilski nesreči zbudi v bolnišnici, misleč da ima še zmeraj krive zobe, slabo službo in predsem obupno ljubezensko življenje. Vendar izve, da je leto 2007 - stara je 28, z ravnimi zobmi in lepo postavo predvsem pa je poročena z milijonarjem ter je šefica njenega oddelka. Zakaj se ne spomni ničesar? Niti njenega "popolnega" moža? Misleč, da živi popolno življenje se odpravi na lov za svojimi spomini.

Na zabaven način opisana zgodba in zelo lahkotno branje. Zelo navdušena nad knjigo!

Ocena:
Izziv: Mesečni za 2 dodatni točki

Slika

1. Molière - Tartuffe (Goodreads)
2. Richelle Mead - Shadow Kiss (Goodreads)
3. Richelle Mead - Blood Promise (Goodreads)
4. Richelle Mead - Spirit Bound (Goodreads)
5. Richelle Mead - Last Sacrifice (Goodreads)
6. J.K. Rowling - Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Goodreads)
7. J.K. Rowling - Harry Potter and the Goblet of Fire (Goodreads)
8. J.K. Rowling - Harry Potter and the Order of the Phoenix (Goodreads)
“Butterflies are proof that you can have a second life.”

Uporabnikov avatar
wanderlust
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a wanderlust » 31 mar 2014, 22:16

The Chocolate Touch (Amour et Chocolat #4)
od Laura Florand
V Dominiquovo čokoladnico vsak dan prihaja dekle, ki jo on z zanimanjem opazuje, saj je na njej nekaj drugačnega. In ko se spoznata, se med njima hitro vname iskrica - ali kar plamen.
Zelo dinamična zgodba s hitrim tempom. Njun odnos eksploziven, temperamenten. In čokolada… mmmm

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

The Last Letter from Your Lover
od Jojo Moyes

1960. Jennifer Stirling se zbudi v bolnišnici, brez kakršnegakoli spomina na življenje pred prometno nesrečo. Ima moža, denar, status v Londoski visoki družbi - vendar čuti da ji nekaj manjka, da ni vse na mestu. Tako med brskanjem po svoji hiši in iskanjem kaj, kar bi ji spodbudilo spomin, naleti na ljubezenska pisma. Polna vneme in strasti, vendar preprosto podpisana s “B.”

2003. Ellie, novinarka pri časniku “The Nation” v arhivu najde ista ljubezenska pisma, ki so po naključju zašla tja. Odločena je, da bo stvar razrešila do konca in ugotovila, kakšna je bila usoda ljubimcev za pismi.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

The Winter's Tale
od William Shakespeare

Vzela sem jo v roke kot predpriprave na Hamleta, ki ga moram kmalu prebrati. Zanimiva izkušnja, predvsem se prebivat skozi angleščino Shakespearovega časa.
Zgodba vsebuje pre(več) stvari; romanco, plemstvo, izgubljenega otroka, politične teme, klovna, pastirja, magijo…, vse, o čemer je Shakespeare rad pisal.
Mogoče mi prav zato ni najljubša ali pa me ne pritegne zaradi književne vrste same po sebi - tragikomedije.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE I.

Slika

Winter's Tale
od Mark Helprin
Ulice New Yorka, early 1900’s, še enkrat kasneje, v bolj modernem času. Vendar v neki drugi dimenziji, kjer je vse mogoče. Zgodbe ljudi iz mesta, ki se prej ali slej izvedo, da imajo kaj skupnega. In tako se prepletajo njihove zgodbe.

Stil pisanja mi je všeč, zato sem uspela prebroditi skozi vseh 768 strani, drugače bi verjetno obupala. Zgodba je razvlečena, veliko je oseb, problemov, od katerih razpletov ne izvemo. Pa vendar tako dobro zadane bistvo ljubezni in pravice, skozi zgodbo na površini pronica vse kar nam avtor želi sporočiti.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE II.

Slika

1. Jennifer Ashley - The Duke's Perfect Wife (Highland Pleasures #4) (Goodreads)
2. Jennifer Ashley - A Mackenzie Family Christmas: The Perfect Gift (Highland Pleasures #4.5) (Goodreads)
3. Jennifer Ashley - The Seduction of Elliot McBride (Highland Pleasures #5) (Goodreads)
4. Jennifer Ashley - The Untamed Mackenzie (Highland Pleasures #5.5) (Goodreads)
5. Jennifer Ashley - The Wicked Deeds of Daniel Mackenzie (Highland Pleasures #6) (Goodreads)
6. Katee Robert - Wrong Bed, Right Guy (Come Undone #1) (Goodreads)
7. Katee Robert - Chasing Mrs. Right (Come Undone #2) (Goodreads)
8. Katee Robert - Two Wrongs, One Right (Come Undone #3) (Goodreads)
9. Donna MacMeans - The Education of Mrs. Brimley (Chambers Trilogy #1) (Goodreads)
10. Stephanie Laurens - The Promise in a Kiss (Cynster #0.5) (Goodreads)
11. Stephanie Laurens - Devil's Bride (Cynster #1) (Goodreads)
12. Stephanie Laurens - A Rake's Vow (Cynster #2) (Goodreads)
13. Stephanie Laurens - Scandal's Bride (Cynster #3) (Goodreads)
14. Ruthie Knox - About Last Night (Goodreads)
15. Kristen Proby - Come Away with Me (With Me in Seattle #1) (Goodreads)
16. Romain Rolland - Michelangelo (Goodreads)

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 31 mar 2014, 23:54

If I Should Die (Revenants #3)
od Amy Plum

If I Should Die je zadnja knjiga v trilogiji Revenants. Pustila mi je neke mešane občutke. Prvo knjigo sem prebrala že pred leti in takrat sem bila nad njo navdušena. Druga knjiga je bila zato veliko razočaranje, ta tretja pa nekaj srednjega. Dogaja se v Parizu, zato ima veliko francoskih besed notri, glavna junakinja Kate ima rada umetnost..to da seriji nek poseben čar. V zadnji knjigi se je dogajalo res ogromno stvari, vendar jih je bila večina tudi zelo predvidljivih. Veliko ugank sem ugotovila veliko prej kot Kate, tako da ni bilo ravno zelo napeto. Vseeno ne morem reči da je bila knjiga slaba, bila mi je všeč. Pisateljica ima večen stil pisanja, zato bom šla brat tudi njeno novo knjigo, v novi seriji, ki izide letos.

Ocena:
Izziv: ZMesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

Archetype
od M.D. Waters

Archetype je zelo napet distopijski triler. Vedno so mi bili všeč taki psihološki trilerji, kjer je glavni prepovedovalec nezanesljiv. Archetype je zgodba polna preobratov. Že s povzetka se da razbrati bistvo, vendar se zadaj skriva še veliko več skrivnosti kot samo to, kateri moški je njena prava ljubezen. Še proti koncu knjige odkrijemo nekatere skrivnosti glede Emme, in nekaterih res nisem pričakovala. Komaj čakam na nasednjo knjigo, moram pa tudi začet brat več knjig v tem žanru, ker so mi taki preobrati in psihološke zadeve res zanimive.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

1. Robert Louis Stevenson - The Strange Case of Dr. Jekyll & Mr. Hyde (Goodreads)
2. Madeleine L'Engle - A Wrinkle In Time (The Time Quintet #1) (Goodreads)
3. Margaret Peterson Haddix - Found (Missing #1) (Goodreads)
4. Meg Cabot - Abandon (Abandon Trilogy #1) (Goodreads)
5. Lucy Cristopher - Stolen: A Letter To My Captor (Goodreads)
6. Annabel Monaghan - A Girl Named Digit (Digit #1) (Goodreads)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost