Aprilski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Aprilski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 apr 2014, 00:07

Za 1 dodatno točko ponovno preberi najljubšo mladinsko zgodbo*
Za 2 dodatni točki preberi poljubno pesniško zbirko**
Za 3 dodatne točke preberi biografijo Damjana Murka

2. aprila je svetovni dan otroške knjige
April je mesec poezije
15. aprila je That Sucks Day
*Mladinske knjige = knjige, katere si bral(-a) od 6. do 8./9. razreda osnovne šole.
V mislih imamo knjige kot so Lažniva Suzi od Dese Muck, Se je poljubljati s punco, ki kadi, kot da bi lizal pepelnik? od Randyja Powella, Mi otroci s postaje Zoo od Christiane F., zbirka Pet prijateljev od Enid Blyton, Silvija od Nejke Omahen, Debeluška od Janje Vidmar, itd...

FYI: Ker nimamo "middle grade" kategorije, kamor bi ta mladinska dela spadala, bomo prebrane knjige izjemoma šteli pod YA Fiction oz. YA Fantasy.
________________________________________________________________________________________________________________

**Pri izbiri pazi na to, da ima pesniška zbirka več kot 100 strani.
Igre in novele napisane v verzih ne bomo upoštevali.
:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

ines1982
Elf

Re: Aprilski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 01 apr 2014, 21:18

FIVE ARE TOGETHER AGAIN
od ENID BLYTON

Ko sem videla izziv sem takoj vedela, da se bom lotila branja 5 Prijateljev,)... Celotno zbirko sem seveda prebrala v OŠ, potem pa ponovno cca 2 leti nazaj, ko sem celotno zbirko dobila v knjižnici zaradi odpisa,)...
George (Georina), Julian, Dick in Anne se za velikonočne počitnice odpravijo na Kirrinovo domačijo. Tam pa žal zaradi bolezni kuharice ne morejo ostati in tako se vseh pet (še psiček Timmy) odpravijo na Veliko Plano k Šraufu, njegovi opici Nani in njegovemu očetu ter kuharici Jenny.
Kaj kmalu spoznajo da zaposleni profesor in 5 nadebudnih otrok (ter pes in opica) ne bodo dobro shajali zato se odpravijo taborit. Na travniku, ki si ga izberejo za taborjenje pa ravnokar svoje šotore postavlja tudi čisto pravi cirkus.
S cirkusanti se hitro spoprijateljijo in Šrauf tamkajšnjemu čarovniku ponesreči izda nekaj očetovih skrivnosti (njegov oče je tako kot Georgin oče, znanstvenik).
In še isto noč neznanokako iz visokega stolpa, kjer gospod Hayling hrani svoje zapiske in modele, izgine kopica pomembnih papirjev...Otroci se zopet znajdejo sredi napete pustolovščine!

Ocena:
Izziv:MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO
Slika

SEDMERO ISKANJ pesmi
od KUD MATIJA VALJAVEC PREDDVOR

Uf, sem se kr zgrozila, ko se videla, da je med izzivi tudi pesniška zbirka... Če ne bi bila tako zagreta, da letos res poskusim dobiti več točk kot lani bi ga kar spustila... Pa sem se le lotila...
Zbirko sestavljajo pesmi večih avtorjev: Polona Bizjak, Nande Vončina, Jože Ekar, Petra Lombar, Slavko Prezelj, Ivo Kaštrun, Stane Nič...

JAZ - POLONA BIZJAK
Ne boš me razumel,
preveč sem drugačna,
preveč svojeglava...
Bojim se, bojim se tvoje bližine,
ne vem,
mogoče se bojim njegove bližine,
mogoče njegove!

VRH - NANDE VONČINA
Vse tiho je,
vse skrivnostno je,
pa vendar,
tako lepo božansko je.

Če povedal bi vam resnico,
izrazil bi se slabo,
a če šli bi za menoj,
vrnili, vrnili,
se ne bi nikoli.

PESNIKI - JOŽE EKAR
Pesmi piše danes že vsak,
če pameten je ali pa bedak.
Besede zlaga sem ter tja,
lase si puli, misli kar se da.

Rime zlaga, rime ni.
Gleda, išče, se jezi,
ker nobena njegova pesem,
rime prave ne dobi...

KAPLJICA - PETRA LOMBAR
Kapljica polzi po šipi.
Majhna, prozorna.
Skoraj neopazljiva.
Toda lahko se jih združi sto!
Ali pa tisoč!
Miljin!
Kapljica postane kaplja,
kaplja pa reka.
Nepremagljiva.

HEROJ - IVO KAŠTRUN
Jaz nisem heroj,
vendar deklica postoj,
da vprašam te še kaj,
"me boš imela rada kdaj"

Jaz nisem heroj,
da pometal bi s teboj,
pa vem kako hud je boj,
zato le deklica - daj postoj!

Ocena:
Izziv:MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

BRIDGET JONES DIARY
od HELEN FIELDING

Hmmmm, trenutno se tudi filma ne spomnim najboljš...Ampak me niti ne mika, da bi ga še enkrat pogledala... Knjiga JE smešna ampak drugače pa mi je bila dokaj muka jo brat... Tisto štetje meric alkohola, pokajenih cigaret....Booooring.... Vmes sem kar stežka brala... Ampak morm pa priznat da sem se na momente tudi precej nasmejala situacijam, v katerih se je Bridget znašla...;)
Nerodna, rahlo bolj okrogla kot bi si želela, brez sreče v ljubezni se najprej noro zaljubi v svojega šefa Daniela, ki pa jo potem zapusti zaradi mlajšega in bolj manekenskega modela... Hkrati pa ji nekako ves čas ob strani stoji uglajeni Darcy...
Kateri bo tisti, ki ga bo osvojila? Bo novo leto ponovno pričakala samska?

Ocena:
Izziv:MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

CITY OF GLASS
od CASSANDRA CLARE

Tretja v zbirki Mortal instruments... Nisem drugače nek hud fan take zvrsti (oziroma sem mislila da nisem)... Potem pa sem neke nedelje pogledala film, posnet po prvi knjigi in seveda sem se potem MOGLA lotit še knjig...
Tko da sem preko City of bones, City of ashes prišla do zadnje - City of glass... Ki pooseblja mesto nefilov Alicante. Tja se Jace, Isabelle, Alec in njuna družina odpravijo po pomoč za Claryjino (in Jaceovo) mami... In s sabo po nesrečnem naključju odpeljejo tudi Simona (ki po vseh pravilih, ker je vampir, v mesto ne bi smel priti).
Ker pa Clary ne bi bila Clary, če ne bi spet naredila nove neumnosti, jim skupaj z lukom sledi (tudi on v mestu zaradi svoje likantropije ni zaželen).

Ne bi rada preveč izdala... Ampak... Clary in Jace sta noro zaljubljena eden v drugega... Vendar pa sta brat in sestra (tako verjameta) in je njuna medsebojna ljubezen seveda v neskladju z moralo... Njun oče je Valentine, ki skuša prevzeti oblast nad steklenim mestom oziroma v primeru, da se mu nefili ne vdajo, z demonsko vojsko pobiti vse nefile in si s pomočjo keliha nesmrtnosti ustvariti novo vojsko nefilov...

Clary spozna očarljivega Sebastiana, vemdar pa jo ob njegovi bližini prevevajo čudni občutki... Le kdo je "temnolasi" fant?
Ali bo Clary s pomočjo čarodeja Magnusa (ki je zaljubljen v Aleca) uspelo obuditi nejno mamo iz spanca? Ali bo zbrani druščini uspelo prepričati Klavo, naj se združi z doljnjimi (vilinci, volkodlaki, vampirji in čarodeji) in s skupnimi močmi premaga Valentina?
Kako se bo končala ljubezenska zgodba Clary in Jacea?

Ocena:
Izziv: MESEČNI IZZIV
Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Janez Jalen - BOBRI 2 (Goodreads)
2. Cassandra Clare - CITY OF GLASS (Goodreads)
3. Jennifer Foor - LOVE`S SUICIDE (Goodreads)
4. Janez Jalen - BOBRI 3 (Goodreads)
5. J.K. Rowling - Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Goodreads)
6. J.K. Rowling - Harry Potter Chamber of secrets (Goodreads)
7. K.A. Robinson - Shattered Ties (Goodreads)
8. Frank W. Abagnale - Catch Me If You Can (Goodreads)
9. J.K. Rowling - Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Goodreads)
10. Tracy Clark - Elevate the Everyday: A Photographic Guide to Picturing Motherhood (Goodreads)
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 29 apr 2014, 08:33, skupaj urejeno 14 krat.

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 02 apr 2014, 19:34

See Ya, Simon
od David Hill

Moja najljubša mladinska knjiga ever. It makes me laugh. And it makes me cry so hard, that I can't breathe. In to vsakič znova.
Sicer je nisem brala že nekaj let. Ampak vedno, vedno me pretrese. In vedno mi da mislit.
Simon ima mišično distrofijo. Ampak on zarad tega ne joka v kotu. On je tok poln življenja in ima tak smisel za humar da sploh ne moreš verjet, kaj se lahko zgodi. Sej veš, da se bo. Ampak še vedno je tko heartbreaking.

*zdej grem še mal jokat*

Ocena:
Izziv: mesečni, za 1 dodatno točko.

Slika

Five on a Treasure Island
od Enid Blyton

Ne vem sicer, če sem z vami že kdaj delila tole: http://med.over.net/forum5/read.php?151%2C7266009
, ampak men se recimo nikoli ni zdel probel v tem, da bi bila George rada fant in recimo kaj so jedl.

Sem se pa spraševala, zakaj za boga so jih starši pustil same na otok za ne vem več kok časa, glede na to, da so bli stari 10, 11 pa 12 let. Ponavljam. SAME. Oo, ni panike, sej so imel zraven psa.
But, I was still having fun. Sedla mi je brat, spomnila me je na dneve, k sem bla pr babi pa sem vsak dan prebrala eno.

Ocena:
Izziv: mesečni, za eno dodatno točko

Slika

Allegiant
od Veronica Roth

Finally. Uspelo mi jo je prabrat. Vmes sem se kar malo zgubila. In zadnjič, ko smo šle s prijateljicam v kino gledat Divergent sem se odločila, da jo pa res morm prebrat do konca.
Bad idea.
Sama kjniga je daaaleč od prvih dveh. Na žalost. Razen konca. Konec je napisan tako, da zaradi njega nisem spala ceeelo noč.

Ocena:
Izziv: mesečni

Slika

Own the Wind
od Kristen Ashley

(mogoče bi morala pisat mnenja sprosti. Recimo takoj ko končam s knjigo, ne vse na enkrat na koncu meseca, ker 3/4 pozabim. sploh ta zanimive.)
V glavnem. I like it. A lot.
And I like Shy Cage. :D

Ocena:

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Kristen Ashley - Motorcycle Man(Goodreads)
2. Kristen Ashley - Knight (Goodreads)
3. Gaelen Foley - Lord of Ice (Goodreads)
4. Gaelen Foley - Lord of Fire (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Lisa dne 29 apr 2014, 19:46, skupaj urejeno 1 krat.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 08 apr 2014, 17:19

1. Kate McCarthy - Fighting Redemption (Goodreads)
2. Amy Harmon - Making Faces (Goodreads)
3. Katie McGarry - Red at Night (Goodreads)
4. Carmen Jenner - Enjoy Your Stay (Sugartown #2) (Goodreads)
5. K.A. Robinson - Breaking Alexandria (Goodreads)
6. Steph Campbell, Liz Reinhardt - Golden Hour (Crescent City #1) (Goodreads)
7. R.S. Grey - With This Heart (Goodreads)
8. Robin York - Deeper (Caroline & West #1) (Goodreads)
9. Samantha Young - Into the Deep (Into the Deep #1) (Goodreads)
10. Samantha Young - Out of the Shallows (Into the Deep #2) (Goodreads)
11. Kasie West - Pivot Point (Pivot Point #1) (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Karou dne 29 apr 2014, 08:26, skupaj urejeno 2 krat.
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 21 apr 2014, 22:26

Love, In English
od Karina Halle

Še ena zgodba, ki spada pod kategorijo "good plot, bad book."

Glede na to kak priljubljene so knjige od Karine Halle tukaj na Bralnici, sem bila prepričana, da bo Love, in English the next big thing; a great, emotional and intense rollercoaster ride, ki bi se ga dalo primerjat s tem v Beautiful Disaster, Thoughtless, On Dublin Street in podobnimi. I mean, did you read the synopsis? Bere se kot a wet dream of (almost) every bookworm. But insted of Love, in English I got Early Midlife Crisis, in English. :thumbdown:

Če hočeš, da taka knjiga (falling in love with a married man who also has a kid) funkcionira je potrebno, vsaj pri meni, ustvarit neko epic and emotional connection med tema dvema likoma. Sparks need to literally fly off the pages. Their chemistry has to be off the charts. Ob branju moram dobit filing, da je to to. Da sta se našla dva, ki sta ustvarjena drug za drugega. Samo takrat lahko "razumem / sprejmem" zakaj pride do varanja. Katarini Halle tega niti malo ni uspelo ustvarit. In zaradi tega je vse skupaj izpadlo dosti preveč sleazy and insubstantial. Like a really bad soap opera. Kljub temu, da se je Vera spustila v to afero, čeprav je, ko je bila mala skusla isto situacijo pri njenem fotru (he cheated and left her mom in od takrat dalje je šlo vse še samo navzdol) sem z njo mela še najmajn problemov. Mateo on the other hand... UGH! :x This dude was such a major sleazeball! Točno tak je prišo naprej, kot da se je znašo v midlife crisis. Same take je ven metal, kot da jih je pobral iz priročnika "Hitting the Midlife Crisis? Great Lines That Will Help You Get Younger Chicks & Shit On Your Marriage."
» "My relationship with Isabel is…complicated.”
» "I love Isabel, but…not the way that I should."
» "What can I say, Vera, you make me want to reach for the stars."
» “You burn so brightly. I would like to burn with you.”
» “I told you I was creating a new universe. And I want you in it. To be the center.”
» "...He wants me to go work from home. But, I just can’t.”
“Why?” I asked, though I had an inkling.
“Because Isabel is there,” he said. “And I can’t stand to look at her.”
My chest squeezed and I tried to take a deep breath. “Are you going to tell her?”
“I don’t know,” he said. “It is the right thing to do, yes? I just need…more time
.
*bruh* :sick:

Mogoče bi blo drugače, če bi bila knjiga napisana v dual POV in bi lahko tudi njemu "vidla" v glavo. Tak pa je vse, kaj je iz njegove strani prišlo, pri meni pristalo v "Oh hell no!" košu. Pa kaj se mi je pri tej knjigi še ful mimo zdelo je bilo sporočilo -- dokler sta oba in love je varanje totz okay. Because life works like this, you know. *rolls eyes so hard it's audible* Dobro, tu in tam si v knjigi naletel tudi na kako negativno mnenje (češ, da je to kaj Vera dela morally wrong [which it was]). Samo kaj ko so taka mnenja izražali sami taki liki, ki so že od vsega začetka bli odštemplani kot "Total Bitch." Kar pomeni, da bralec teh mnenj tak ne bo niti upošteval, ker bo to prej vzel kot dokaz za "ah pa res je total bitch."

V glavnem, Love, in English niti malo ni blo to, kaj sem pričakovala in upala, da bo.

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

Sh*t My Dad Says
od Justin Halpern

Prvotno sem planirala, da bom za to nalogo prebrala The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, katerega že mam od prej na TBR listi. Samo ali jaz nisem bla in the mood za take fore ali pa je knjiga res kr nekaj. V glavnem, vedla sem, da rabim nekaj novega. Po možnosti nekaj kaj se bo hitro bralo in blo dejansko tudi funny. Sh*t My Dad Says je nekah še najbolj ustrezal temu. Gre za neke vrste zbirko anekdot in prigod Sama Halperja, who is "like Socrates, but angrier, and with worse hair." Njegov sin, Justin Halpern, ki je knjigo napisal, se je pri 28. letih vselil nazaj v rojstno hišo (his longterm girlfriend dumped him) in pričel s twittanjem komentarjev, ki vsakodnevno pridejo iz fotrovih ust. Kmalu je sledil naval followerjev, nato intervjuji, knjiga in celo TV serija.

Knjiga ma svoje momente, ki so me nasmejali do solz. (The “she saw Dad’s wiener, then he tried to kill her” incident.) Moments that made me chuckle. ("It looks like two squirrels crawled on their head and started fucking.”) Momente ko sem bla like "Ooh, I need to remember that one for later!" ("asshole-tightening time") :lol: In nekaj momentov, ko sem si mislila "Well said, Sir, well said." (“Sometimes life leaves a hundred-dollar bill on your dresser, and you don’t realize until later it’s because it fucked you.”) Ampak drugače pa ni bla nič kaj extra, no. Njegova neprestana uporaba besed shit, bullshit in raznih variacij besede fuck mi je hitro šla na živce. Ne vem če bi rada mela takega fotra kot je Sam Halpern. "Od daleč" verjamem da je poslušt Sama Halperna funny in zanimivo. Ampak "od blizu" s takim človekom gor rast pa ziher ni tak ha-ha funny kot se na prvi pogled zdi.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

Welcome to Dead House (Goosebumps #1)
od R.L. Stine

I need to confess something.
I cheated.
Sort of.
This is not my favorite story.

But the thing is, I don’t have a favorite Middle Grade story. Why? Because back then I was a bloody dimwit who thought reading is a waste of time. Občasno se je sicer zgodilo, da sem celo odnesla kako knjigo iz šolske knjižnice, ampak večino od teh sem odprla, prebrala par poglavij, knjigo zaprla, ker mi več ni blo do branja in potem je tudi nikoli več nisem odprla. Edino za par knjig iz serije Kurja polt se spomnim, da sem jih prebrala do konca. Verjetno za to, ker so relativno kratke. Plus, očitno sem že takrat začela razvijat okus za all things weird and creepy. :P

Pričakovala sem, da mi Welcome to Dead House, napram te, ko sem knjigo prvič brala (v 6. ali 7. razredu?), sploh ne bo creepy in se bom zraven dolgočasla. But I have to admit, the book still gave me the chills. Maybe not as big ones as back then, but still... Creepy house, creepy little kids and animals acting creepy—vse to so stvari, ki pri meni trofijo v “that’s some creepy shit” bullseye. Sure, nekaj stvari v knjigi je blo zdaj, ko sem brala skozi oči odraslega, tak rahlo za lase privlečenih. Samo sem pa pol taki stuff kompenzirala z lastno domišlijo. Like dosti krat sem si predstavljala kak bi lahko stvari dodelal, prilagodil starejšim bralcem in s tem naredo zgodbo še bolj creepy. And that creeped me out even more hehe. (And they say TV kills your imagination. They no nothing! :D )

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

Poems by Emily Dickinson, Series One
od Emily Dickinson

You gotta admire Emily Dickinson. Za nekoga, ki je živel a mostly introverted and reclusive life, je njena poezija pravo nasprotje tega. She sure knew how to use them words. In ravno to je mi je včasih delalo manjše težave. I’m not used to reading poetry, še majn pa če so napisane v angleščini. In kljub temu, da njena dela, napram nekaterim drugim pesnikom, niso tak zakomplicirana, da jih ne bi šlo razumet (kar je bil en od razlogov zakaj sem na koncu zbrala njene poezije), sem kar nekaj krat mogla eno pesem 4x prebrat (in to počasi; vrstico za vrstico), da sem razvozlala njen pomen. Včasih pa si je blo treba tudi z googlom ven pomagat hehe. Da ne omenim, kak hudo fejst uporabni je bil Kindlov slovar. :P

Some poems made click.
Some poems did not.
While others will stay with me
Because I liked them a lot.

(Ha! Look at me -- I am a poet myself LOL :lol: )

Nekaj mojih najljubših pesmi:

SUCCESS is counted sweetest
By those who ne'er succeed.
To comprehend a nectar
Requires sorest need.

Not one of all the purple Host
Who took the Flag today
Can tell the definition
So clear of Victory

As he defeated—dying—
On whose forbidden ear
The distant strains of triumph
Burst agonized and clear.

IF I can stop one heart from breaking,
I shall not live in vain ;
If I can ease one life the aching,
Or cool one pain,
Or help one fainting robin
Unto his nest again,
I shall not live in vain.

THE pedigree of honey
Does not concern the bee ;
A clover, any time, to him
Is aristocracy.

LOOK back on time with kindly eyes,
He doubtless did his best ;
How softly sinks his trembling sun
In human nature's west!

I LIKE a look of agony
Because I know it 's true ;
Men do not sham convulsion,
Nor simulate a throe.

The eyes gaze once, and that is death.
Impossible to feign
The beads upon the forehead
By homely anguish strung.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

1. Samantha Young - Out of the Shallows (Into the Deep #2) (Goodreads) ★★★
2. Jessica Sorensen - The Forever of Ella and Micha (The Secret #2) (Goodreads) ★★★
3. Lynne Matson - Nil (Goodreads) ★★
4. Rick Yancey - The 5th Wave (The 5th Wave #1) (Goodreads) ★★★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

PrispevekNapisal/-a narcissa » 22 apr 2014, 13:05

Five on a Secret Trail
od Enid Blyton

Moja najljubša zbirka osnovnošolskih dni! Nisem ravno prepričana, če sem sploh takrat prebrala točno tole, a prebrala sem jih mnogo! Vsekakor pa moja prva Pet prijateljev v angleščini :lol: .

Še vedno tako super kot takrat!

Sem že malo pozabila, kaka faca je Timmy :thumbup: !

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

Poezije
od France Prešeren

Prešernove Poezije… Končno sem jih prebrala. Čeprav na splošno strašno nerada berem pesmi, so mi bile večinoma všeč! Tokrat na srečo ni bilo treba analizirati vsake besede :P .

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

Štoparski vodnik po galaksiji
od Douglas Adams

Weird! Vsebina je izjemno trapasta, brezvezna!! Uf!

Na srečo vsaj kratka!!

Všeč pa mi je bila ideja, da so miši najpametnejše na Zemlji :rock: .

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika

The Fault in Our Stars
od John Green

Globoka. Žalostna.

Knjiga, ki me je prisilila k nadaljnjem in skorajda neprekinjenem branju, čeprav sem jo z vsako stranjo brala težje…

Ocena:

Slika

1. Annalight Night - Uslužbenka smrti (Goodreads)
2. J.D. Robb - Naked in Death (Goodreads)
3. James Patterson - Cross Fire (Goodreads)
4. Douglas Preston - The Codex (Goodreads)
5. James Patterson - Kill Alex Cross (Goodreads)
6. Rick Riordan - The Maze of Bones (Goodreads)
Nazadnje uredil/a narcissa dne 28 apr 2014, 17:17, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
calimero747
Fairy

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 26 apr 2014, 10:41

Making Faces
od Amy Harmon

An emotional rollercoaster. Globoko sporočilo. Realistični karakterji, ki so vsi something special. This book got to me in a way only a few did until now. Pokaže, da je bolj važno kdo si, kot kako izgledaš, in to nak nek nov, svež, poseben način.

Ocena:

Slika

Maybe Someday
od Colleen Hoover

Gorgeous. Typical Colleen Hoover. Go read it! Now!
In velik boljš je če poslušaš pesmi medtem ko jih Sydney pa Ridge usvarjata v knjigi. You can find the songs here: http://www.maybesomedaysoundtrack.com/

Ocena:

Slika

Pride and Prejudice
od Jane Austen

Za nekaj tok starega in glede na to, da je ta knjiga "klasika", se presentljivo lahko bere. Lahkotna, romantična knjigica about falling in love without a decent conversation and with NO TOUCHING! (Seriously, they don't kiss. Ever)
Je pa Elizabeth fajn role model. Strong and capable, sploh če pomisliš v katerem času se je to dogajal. And she has a special spark about her that you don't see so often.

Po tem, ko sm jo prebrala, sm šla gledat še film (the 2005 one, with Keira Knightley). In je dejansko zlo dober. Če odšteješ to, da Darcy tam ni zgledal troubled, badass in neprijeten, samo zlo žalosten. Like someone killed his puppy. Nasplošno mi je bil v filmu velik bolj všeč Bingley with his cute awkwardness and ginger hair.
Keira je res dobr zadela Lizzie in igralka k je igrala Jane mi je bla tud všeč. Odnos v familiji je bil nasplošno velik bolj prijeten kot v knjigi. Cause they look like they actually care about each other. V knjigi so vsi prikazani zlo neumni al pa zlo zagrenjeni. V filmu pa kljub temu funkcionirajo skupi. And I like this version better.

Ocena:

Slika

When It Rains
od Lisa De Jong

Fuck, well I don't know what to say. Tik po tem ko sm jo prebrala sm bla čist pod vtisom knjige in bi ji brez razmišljanja dala 5 stars. The book has everything. It's funny, sweet and it broke my heart and left a sobbing mess behind. Ful je bla dobra knjiga ampak je ne grem niti slučajno še enkrat brat. I'm not suicidal.
Ne bom spoilala kaj se zgodi in zato je opisovat knjigo rahlo pointless. Loh sam rečem da če ne marate ljubezenskih trikotnikov in nočte konstantno jokat še naslednje par dni... well then maybe this book is not for you. Ampak nočem strašit nobenga, ker je drgač v vseh pogledih AMAZING.
So, po tem ko sm jo prebrala sm bla... ne glih navdušena, ampak tok in awe da sm sposobna tok solz prejokat zarad knjige, da bi loh takoj rekla da je to ena od boljših knjig, kar sm jih kadarkoli prebrala. Ampak zdej, ko sm se mal pomirila in me ne prime več da bi iz svoje sobe naredila bazen vsakič ko začne deževat (“When it rains, Kate. Remember me."), sm se mal začela spraševat o določenih sporočilih knjige in o Kate-ini morali.
Recimo to s kom pristane na koncu. It felt like Beau was a replacement. He was a second choice. And I get that Kate had to move on with her life but we just watched her fall for another guy! Če bi se stvari drgač odvile bi bla še zmer z Asherjem. And that makes Beau a second choice.
Knjiga ful lepo pokaže how someone healthily moves on with their life after a loss. And the last line is just so beautiful... The whole last scene actually. Kate razmišlja o prihodnosti in je srečna z Beau-jem. She knows she will someday have kids with this guy and a house and a dog. But she will always remember the one who made it all possible for her and brought the real Kate back. She'll always remember him when it rains.

Ocena:

Slika

Nazadnje uredil/a calimero747 dne 29 apr 2014, 21:43, skupaj urejeno 3 krat.
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 26 apr 2014, 14:05

Love, In English
od Karina Halle

Najprej pregledam plot in mi je fula zanimivo.
Pol preberem reviews na GR in mi je ono "jaaa, bukva za mene trenutno fula".
Pol pa preberem mnenje od FreakChiq, pa mi ni nič več jasno. So bad? Really?
In kombinacija vsega je itak bla, da sm jo vzela v roke, da vidim kako čudo je zdaj to.
Glede na vse napisano, kar sem pred tem prebrala, sem mela svoj scenarij v glavi, kak se bo zgodba razvila in kaj se bo zgodilo in nism nič kiksnila, tak da ni blo ravn surprise, surprise. Mogoče imam tud zaradi tega čist drugo mnenje o knjigi kot FC, ker sm mela dokaj realna pričakovanja.

Velik zadev v knjigi me je zmotlo, priznam, predvsem reakcije od Matea. Ampak 5 zvezdic dobi zaradi tega, ker sm js pri branju mela popolnoma nasprotni feeling, kot ga je opisala FC:
Če hočeš, da taka knjiga (falling in love with a married man who also has a kid) funkcionira je potrebno, vsaj pri meni, ustvarit neko epic and emotional connection med tema dvema likoma. Sparks need to literally fly off the pages. Their chemistry has to be off the charts. Ob branju moram dobit filing, da je to to. Da sta se našla dva, ki sta ustvarjena drug za drugega. Samo takrat lahko "razumem / sprejmem" zakaj pride do varanja. Katarini Halle tega niti malo ni uspelo ustvarit. In zaradi tega je vse skupaj izpadlo dosti preveč sleazy and insubstantial.
Ko sm js brala to knjigo, sem mela popolnoma nasprotni feeling. Ja, včasih je blo napisano kot sleazy, ampak ne vem, mogoče zato ker poznam dva primera iz real lajfa, ko je blo točno to in mal drugače gledam na to.

Prvo kot prvo je jasno, da je poroka z Isabel bla v štartu že napaka, Mateo ni bil srečen, to je bil njegov kiks. In tak kot pri 50% vsega folka, sta ostala skupi zarad froca. To je meni najbolj zgrešen vzrok, da dva ostaneta skupaj. Da je pol ta family life dejansko kot navada, kot neka toleranca drug drugega, zato ker pač mata froca. Pr njima pa se je vidlo, da sta se oddaljila in da je vsak furu svoj lajf. Isabel je bla dama, ki je vzela v svoje roke njegove probleme in jih popredalčkala tak kot je njej pasalo, ga usmerla na to pot za lastnika restavracij, ker je bila ona zainteresirana, ne glede na to, da on ni bil happy. O Isabel sm mela zlo tako mnenje, da je fula izkoristla njegovo nemoč po poškodbi in ga spremenila v nekaj, kar je ona hotla da njen partner je, da ga spremeni v nekaj, kar ona hoče imet zravn sebe. Glede na to, da je vedla, da Mateo obožuje hčerko, ga je s tem držala v šahu skoz. In ja, moje mnenje je, da je tuki bil Mateo na začetku kot copata, ker ji je pustil da z njim dela tako. In itak, logična posledica, fural je to vlogo moža in očeta, čeprav je bil razočaran nad vsem skupaj in ni bil happy, pač sprijaznil se je, da je pač tako. In tak zakon faking sploh ni več nek zakon, ker ni niti več volje za trud da bi se izboljšalo med njima, razen zarad hčerke. In v tej situaciji štekam tole popolnoma:
"...He wants me to go work from home. But, I just can’t.”
“Why?” I asked, though I had an inkling.
“Because Isabel is there,” he said. “And I can’t stand to look at her.”
My chest squeezed and I tried to take a deep breath. “Are you going to tell her?”
“I don’t know,” he said. “It is the right thing to do, yes? I just need…more time.

Ko si itak razočaran nad svojim lajfom, v partnerstvu ni prave ljubezni, vztrajaš ker pač faking vztrajaš in nimaš alternative v tistem momentu, ker je pač to "prav da vztrajaš" in pričakovano da vztrajaš, pač toleranca osebe s katero si zarad hčerke... in pol BUM, spoznaš osebo, ko ti spodnese noge, ki je dala Mateu vse kar bi moral čutit ob Isabel, sprejela ga je takega kot je, sprejela in podpirala njegove muhe, njegove želje, njegov lajf, štekala da mu gre na živce to popredalčlkanje problemov, ob njej je bil točno to kar je ne pa to kar je blo pričakovano, in ja, privihrala je v njegov lajf kot vihar in mu postavila vse na glavo, ker je vidu, kaj BI LAHKO imel, kako bi njegov lajf bil lahko happy, zaljubil se je maksimalno, ker se je lahko, ker z Isabel ni blo več prave ljubezni... In ja, stvari niso ble rožnate, ampak Vera mu je dala voljo, dala mu je energijo za trud, željo da je happy, da spremeni nekaj ker tak ne more it več naprej, dala mu je nov zagon (love does that to you), in s tem ko je bil z Vero, so vse napake in spoznanja, ki jih je toleriral z Isabel, prišle na površje. Prej jih je skrival v sebi in se sprijaznil, zdaj pa je vse butnilo ven, sploh ker je Vera bila čist nasprotje Isabel - nič ni hotela spreminjat pri njemu, ga preoblikovat, ni ga imela v šahu kot Isabel. Sam sebe je melv šahu zarad ljubezni, ki jo je čutil do Vere. In zato se je oklepal Vere kot bilko, ki mu je edina rešitev za njega. Ampak ja, ko si poročen in imaš otroka... thing are fucking complicated, ko želiš spremeniti to.
Pa kaj se mi je pri tej knjigi še ful mimo zdelo je bilo sporočilo -- dokler sta oba in love je varanje totz okay. Because life works like this, you know. *rolls eyes so hard it's audible*
Meni pa to ful NI blo sporočilo knjige. Verjetno tud odvisno kako gledaš na varanje. Meni osebno poroka predstavlja le listek papirja z dvema podpisoma in glede varanja mi je vseeno, ali je a married man with a kid al pa samo fant od ene druge, varanje je varanje. V idealnem svetu, bi on šel z Isabel narazn, se loču, uredil vse glede skrbništva, POTEM pa se zapletel z Vero, ker bi bil ločen samski moški, ki ima otroka iz prvega zakona, ki se ni izšel. To je idealnen svet. BUT... life doesn't work this way sometimes. Ne zagovarjam varanja, da ne bo pomote, fuck no!!!, ampak v taki situaciji ga mogoče malo lažje razumem. Tuki se strinjam z FC, da bi mi bilo še lažje, če bi bla napisana bukva iz dveh POV, tud njegovega, ker... če je bil zakon z Isabel le toleranca, pol je tud sex lajf škripal, pol je vse faking škripalo, ona je hodla po svoje, on je hodil okol po svoje, predanost je bla izključno zarad otroka, ne zarad njunih čustev, onadva sta bla rečmo pač partnerja iz navade... Vera je bla pa za njega kot čustven in strasten vihar, ki mu je zmešal glavo, bla je kemija, seksualna kemija, bil je smeh, bla je romantika, bli so odrezani od sveta v tistem resortu, kot je blo povedano, bubble kjer zunanji svet ostane zunaj... blo je faking vse, kar s svojo partnerko ni mel. In ja, tukaj štekam faking varanje, ne zagovarjam ga!!!!, ampak ga štekam, da se je zgodilo.
Dobro, tu in tam si v knjigi naletel tudi na kako negativno mnenje (češ, da je to kaj Vera dela morally wrong [which it was]). Samo kaj ko so taka mnenja izražali sami taki liki, ki so že od vsega začetka bli odštemplani kot "Total Bitch." Kar pomeni, da bralec teh mnenj tak ne bo niti upošteval, ker bo to prej vzel kot dokaz za "ah pa res je total bitch."
Eeeeeemmmm... tuki se pa ono... totalno ne strinjam, niti malo :lol:
Meni je šlo v knjigi na živce to, da je mela kao ful slabo vest Vera. Again... njuna situacija ni bla idealna v idealnem svetu. AMPAK... Vera je bla fraj, tak da iz tega vidika mi je šlo na živce, da so vsi NJO imeli za homewrecker, ker je kao on a married man... Mogoče sm mal feminist, ampak... Zakaj so vsi krivili njo? On je poročen in on je flirtal, njemu je pasala njena pozornost, on ji je dal vedet da je kao dosegljiv, da je na razpolago, on je delal stvari, ki so vodile v to, kar se je zgodilo... Zmešal ji je glavo, ja. Spala je s poročenim moškim, ja. Ampak... fak a veš, ni njen problem, da je njegov zakon bil drek, da se je on spustil v afero, on je bil porčen, ne ona, ona je bla fraj. Dejanska afera pri njej ni prizadela nobenega, nebi vplivala na nobenega, razen na njo in na njeno krivdo. Pri njemu je pa afera bla ključna stvar, ki je podrla njegov lajf, ki ga je mel prej. Zakaj je tukaj ona odgovorna? Ja, ni blo lepo, ni blo prav iz moralnega vidika, to je res, sam zakaj bi bla ona kriva za to? IN sploh glede na to, kolk je mela Laura za povedat čez Vero, kako je kao umazan sex simbol, kako se ne spoštuje, kako "zapeljuje" poročenega moškega, mela tolk za povedat čez Vero in njena dejanja... po drugi strani se je pa Lauri naredlo enako, da se je zaljubila v tem resortu. In iz tega vidika mi je Lauren bla bitch, ker je mela tolk za povedat čez vse druge, svojga praga pa ni spucala. Pa še to, who the fuck is she, da bi govorila kak se nekdo naj oblači, kaj je primerno in kaj ne, kaj vse jo moti na Veri, kaj vse Vera ne dela prav po njenem mnenju. Da men to eden guši, jo tud označim kot bitch in jo pošlem v PM. Če je bla Vera fraj, js ne obtožujem nje, js obtožujem njega, in moralno sporno je blo iz njegove strani, ne tolk iz njene.

Mene je od vsega najbolj zmotlo to, kako je v določenih situacijah Mateo odreagiral. Npr. ko je bla Vera v Madridu in jo je verbalno Isabel napadla in focnila, Mateo pa se ni postavil za njo. TO me je pa pribilo in sm ga zasovražla v tistem trenutku. Ampak kot je blo napisano... dve osebi je mel v svojem lajfu, ki sta mu pomenili največ: svojo hči in Vero. Če bi se takrat postavil na Verino stran, bi izgubu hčerko. Če se nebi, kot se ni, je izgubil Vero. Dal je hči na prvo mesto v tistem trenutku odločitve. In fak, tud tuki mu ne morm zamerit, lahk mu zamerim samo reakcijo. Sam jebi ga, če bi ga Vera poslušala, kot ji je naročil, kot so ji vsi rekli, naj se ne vmešava, bi mogoče blo drugače. Saj je vedla da je latino tip, da je zaščitniški do hčere, da jim familija pomeni vse, da je temperament na višku, pa je vseeno šla se soočit z Isabel, takrat pa zmrznila, ker situaciji ni bla kos. Ta cela scena je bla men totalno fucked up recimo in v takem primeru ga bi js na gobec.

Ne vem no, all in all mi je bla bukva cool, definitivno bi lahko malo manj pocukrani bli določeni dialogi, ampak vseeno, dobro branje mi je blo, že dolg nism brala te tamtike.

Ocena:
Izziv: MESEČNI

Slika

1. J.R. Ward - The King (Black Dagger Brotherhood #12) (Goodreads) ★★★★★
2. J.R. Ward - Lover Eternal (Black Dagger Brotherhood #2) (Goodreads) ★★★★★
3. J.R. Ward - Lover at Last (Black Dagger Brotherhood #11) (Goodreads) ★★★★★
4. J.R. Ward - Lover Unbound (Black Dagger Brotherhood #5) (Goodreads) ★★★★★
5. Stacy Borel - Bender (The Core Four #1) (Goodreads) ★★★★★
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
soncek
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a soncek » 29 apr 2014, 11:02

WINNETOU
od Karl May

Neobičajno, toda definitivno najljubše branje tam med 6im in 9im razredom.Knjiga(e), ki sem jo prebrala največkrat v življenju, ker vsakič najdem kaj novega in se je ne morem naveličati.
Obnova najbrž ni potrebna, ker je knjiga (predvsem starejši generaciji) znana. Na kratko: pustolovski roman z divjega zahoda.
Zdaj, ko jo berem nekoliko starejša, moram priznati, da me prav toliko fascinira. Napisana je v odličnem slogu, z izrazitimi, močnimi liki (čeprav nekoliko enostranskimi, predvsem pa so vsi Nemci good guy-i :lol: ).
Klasika. Potrebno prebrati.

Ocena:
Izziv: mesečni(za 1 dodatno točko)

Slika

ALEKSANDER SERGEJEVIČ PUŠKIN {•}

Trenutno sem nekoliko padla v obdobje ruskih klasikov. In uživam.

Črni šal
Kot blazen na šal tu pred sabo strmim
in v duši ledeni trpim in medlim.

Bil mlad sem še in lahkoveren, zaupljiv,
ko v Grkinjo mlado zaljubljen sem bil.

Kako sem bil ljubljen, kako milovan!
A kmalu doživel nesreče sem dan!

Ko znance nekoč sem veselo gostil,
potrkal na vrata je Aid zaničljiv.

»Zabavaš se z gosti,« - mi zašepeta -
»a Grkinja tvoja se z drugim peča.«

Zlata sem mu dal in ga vsega preklel,
in hlapca poklical in s sabo ga vzel.

Na iskrem sem konku čez plan topotal,
sočutja nobenega nisem poznal.

Ko k znani me hiši privede korak,
vzdrhtim – in v očeh se mi storil je mrak.

Ko vrata v poslednjo sobano odprem,
nezvesto v poljubu z Armencem uzrem.

Bilo je po meni – zablisnil je meč,
Armenec poljuba pretrgal ni več.

Ves divji teptal sem brezglavo telo.
Blede, brez besede, strmel sem na njo.

Nje prošnje... In kri... Ta spomin je preživ!
Ubil sem jo, ž njo sem ljubezen ubil.

In črni sem šal ji snel z mrtve glave,
ž njim kri sem obrisal z rezila molče.

Ko se je stemnilo, sem hlapca pozval,
da v Donavo trupli je njuni zagnal.

Odtlej ne poljubljam več lepih oči,
odtlej ne poznam več veselih noči.

Kot blazen na šal tu pred sabo strmim
in v duši ledeni trpim in medlim.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 2 dodatni točki)

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (Hitchhiker's Guide to the Galaxy #1)
od Douglas Adams

Če gre za humor, ni ničesar primerljivega s Štoparskim vodnikom. Seveda je re-read, kdo-bi-vedel-katerič.
Začetek je malo čudaški, zato sem prvič vztrajala samo, ker sem dobila zelo pozitivna priporočila. In seveda moraš rad brati znanstveno fantastiko, drugače ne gre.
Po uvodu se divji tok (nesmislov) nekoliko umiri in nas samo vsakih nekaj strani premeče na druge konce vesolja, toda ob tem je neprestano zabaven in na svoj način izredno kritičen do družbe.
Še to, je neusahljiv vir citatov. Najbrž znam zato že pol knjge na pamet...

Ocena:
Izziv: mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

THE LAST COLONY (Old man's war, #3)
od John Scalzi

Všečna, nekoliko drugačna znanstvena fantastika nas pripelje v čas kolonializma drugih planetov. Človeštvo se kot druge oblike življenja bori za obstanek in razširitev. Skladno z našo naravo vse to poteka v vzdušju bojevanja.
Zanimiva družina (z zgodovino iz prejšnjih knjig) postane vodja kolonije, s katero je že od začetka vse narobe, tako da se morejo sprva znajti celo z ročnim orodjem! Sčasoma ugotovimo, da je za nastanek kolonije odgovorna tekma dveh vesoljnih organizacij, zato ji je večkrat namenjeno uničenje - ki se mu pogosto izognejo z dobrimi idejami.

Ocena:

Slika

1. Dostojevski - Bratje Karamazovi (#1) {•} (Goodreads) ******
2. Dostojevski - Bratje Karamazovi (#2) {•} (Goodreads) ******
3. Muriel Spark - Memento Mori (Goodreads) **
4. Gillien White: Dogboy (Goodreads) ****
The world we create on paper will always be bigger than the world we live in.

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a elchy » 29 apr 2014, 15:31

Bridget Jones's Diary (Bridget Jones #1)
od Helen Fielding

To knjigo sem izbrala, ker sem že gledala film in koker se spomnim, ni bil neki slab. Sicer sem že pozabila samo zgodbo filma in tudi kater del sem gledala. No, ko sem prebrala knjigo, sem ugotovila, da sem pogledala očitno drugi del, ker nič kar se spomnim iz filma, ni bilo v knjigi. :)

Zgodba je zabavna, sem se kar dober parkrat nasmejala zraven. Lepo, tekoče se bere, vendar ni nek presežek. Uživala v branju, vendar mi ni pustila nekih globjih občutkov.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

The Flame and the Flower (Birmingham #1)
od Kathleen E. Woodiwiss

Za nekaj časa sem posodila svoj kindle prijateljici in ona je meni v zameno posodila svoje knjige. Med drugimi je bila tudi ta. Ponavadi nikoli ne posegam po takšnih knjigah, a ker mi je prijateljica rekla, da je dobra, sem jo začela brati. In morem reči, da je res dobra.

Zgodba in sam stil pisanja mi je resnično odgovarjal. Knjiga je bila napeta in na trenutke tudi malenkost predvidljiva, sploh pri morilcu, ker sem kar hitro ugotovila kdo je. Super knjiga in komaj čakam, da preberem še drugi in tretji del.

Ocena:

Slika

The Night Circus
od Erin Morgenstern

Ta knjiga je bila že zelo dolgo na mojem to-read seznamu. Ne vem zakaj sem tako dolgo odlašala s to knjigo. No, in končno sem jo prebrala.

Knjiga je bila od začetka malenkost zmedena, saj so bila poglavja napisana v različnih časih. Večina je bilo napisano od začetka, kako je cirkus nastajal. Od same ideje in izvedbe. Nekaj poglavij vmes pa je bilo v prihodnosti, ko je sam cirkus že bil odprt in je pripovedoval zgodbo fanteka...

No, pač knjiga je bila dobra. Ni sicer med mojimi najljubšimi knjigami, očitno sem pričakovala preveč od nje, glede na dobre ocene, ki sem jih videla. Mogoče bi mi bolj odgovarjal drug stil pisanja. Ne vem. Kljub temu, dam oceno 5, ker drugače mi je bilo vse všeč. Sama zgodba, je bila nekaj novega. Všeč so mi bili karakterji, vsa ta skrivnostnos o tekmovanju itd. :)

Ocena:

Slika

1. Elizabeth Hoyt - Notorious Pleasures (Maiden Lane #2)[/i] (Goodreads) ★★★★★
2. Elizabeth Hoyt - Scandalous Desires (Maiden Lane #3) (Goodreads) ★★★★★
3. Julie Garwood - The Bride (Lairds' Fiancées #1) (Goodreads) ★★★★★

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov