Aprilski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

Re: Aprilski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 30 apr 2014, 11:29

A Light in the Attic
od Shel Silverstein

A Light in the Attic je druga pesniška zbirka, ki sem jo letos prebrala od Shel Silversteina. Obe knjigi sta me navdušili, in čeprav so pesmi mišljene bolj za otroke, je v njih polno modrosti, ki bi prišla prav tudi odraslim. Pesmi so preprosto smešne in nagajive. Silversteinove knjige zasluženo spadajo pod klasike, so pesmi ki bi jih moral poznati vsak otrok.

“Now I lay me down to sleep,
I pray the Lord my soul to keep,
And if I die before I wake,
I pray the Lord my toys will break.
So none of the other kids can use 'em....
Amen.”

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
od Douglas Adams

Tale knjiga je bila na moji to-read listi že doolgo časa, zato sem vesela, da sem jo končno prebrala za ta mesečni izziv. Moram priznati, da ni bila to kar sem pričakovala. Znanstvena fantastika in fantazija sta med mojimi najljubšimi žanri, ampak pri tej knjigi se mi je kar zatikalo. Verjetno samo nisem vajena tega angleškega humorja in nisem bila v pravi volji. Saj je bila smešna na trenutke, ampak dogodki so se mi zdeli tako random, vse skupaj je bil en sam absurd - čeprav zdaj vem, da je to bil namen te knjige. Na osebe se nisem navezala, tudi ko zlobni vesoljci uničijo Zemljo, je to napisano na tak matter-off-fact način, da nisem bila prav nič žalostna :) še najbolj mi je bilo hudo za manično depresivnega robota, ki ga nihče ni maral. Na začetku sem dala knjigi 3*, vendar bolj ko razmišljam, bolj mi je bila všeč, in mogoče jo bom še kdaj prebrala in takrat bom vedela, kaj pričakovati. Naša knjižnica ima tudi naslednje knjige v seriji v angleškem jeziku, tako da mogoče bom serij otudi nadaljevala.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke)

Slika

This Song Will Save Your Life
od Leila Sales

Sweet holy crap, ta knjiga je awesome! Želela sem si jo prebrati že odkar je prišla ven, in žal mi je da sem toliko zavlačevala, saj je zdaj ena mojih najljubših knjig. Elise je mlado dekle, ki se je vedno počutilo drugačno, kot da nikamor ne spada. Je brez prijateljev, sošolke jo zafrkavajo, nihče je zares ne opazi. Že začetek je heart-breaking, ko Elise opisuje, kako se je trudila, da bi se spremenila, da bi jo zanimale stvari ki očitno zanimajo druge punce, nje pa pač ne.. in ko se ji ta poskus ne posreči, se odloči da bo naredila samomor. Seveda to preživi in po spletu naključij najde smisel življenja v DJ-janju. Knjiga je napisana na tak lahkoten in humoren način, ampak vseeno s takim globokim pomenom, da sem se redno jokala ob branju. V Elisi sem se zlahka prepoznala in nekateri spomini so bili kar preveč boleči. Všeč mi je tudi, ker je v knjigi omenjena glasba, ki jo tudi jaz poslušam, oziroma sem jo poslušala, to so The Cure, The Strokes, Bruce Springsteen,.. Konec je bil super, ampak sem bila malo žalostna, ker pri nas nimamo teh indie klubov, kot os očitno v Ameriki.. Všeč mi je tudi, da je bila romanca bolj postranska zadeva, v ospredju pa so prijateljstva in iskanje samega sebe. Res priporočam!

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

Defending Jacob
od William Landay

Temu jaz pravim dober triler! Redkokdaj se zgodi, da me zgodba tako pritegne, da ne morem nehat brat niti za trenutek in to je tej knjigi definitivno uspelo. Zgodba se dogaja v mirnem predmestju, ko nekdo umori mladega fanta. Glavni osumljenec kmalu postane Jacob, sin znanega odvetnika in sošolev umorjenega fanta. Večina zgodbe se dogaja na sodišču, ko odkrivajo dokaze in kaj se je v resnici zgodilo. Sprva sem mislila, da mi to ne bo preveč všeč, ampak je bilo tako napeto, da zdaj iščem podobne zgodbe.. Skozi celotno zgodbo nisem vedela, kaj naj si mislim glede Jacoba, vedela sem da bo na koncu nek velik preobrat, ampak ga nisem niti slučajno predvidevala. Zgodba je na trenutke zelo grozna, celo shrljiva, predvsem pa zelo dober psihološki triler!

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Dinah Sanders - Discardia (Goodreads)
2. Lauren Kate - Fallen (Fallen #1) (Goodreads)
3. Cat Patrick - Forgotten (Goodreads)
4. Jay Kristoff - Kinslayer (The Lotus War #2) (Goodreads)
5. E. Lockhart - The Disreputable History of Frankie Landau-Banks (Goodreads)

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 30 apr 2014, 16:03

NA POTEPU
od Enid Blyton

Moja najljubša knjiga iz otroštva. No,cela zbirka. Prebrana tolikokrat, da ne znam niti povedat številke. V živo si še danes predstavljam kako so na jezeru iskali pravi položaj, da so našli zvonik in ostale stvari zi navodil. Prava dogodivščina! :D

Ocena:
Izziv: mesečni izziv (za 1 dodatno točko)

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Garrett Leigh - Slide (Roads #1) (Goodreads)
2. Garrett Leigh - Rare (Roads #2) (Goodreads)
3. Beth Revis - Shades of Earth (Across the Universe #3) (Goodreads)
4. Avril Ashton - Love the Sinner (Brooklyn Sinners #1) (Goodreads)
5. Avril Ashton - Sinner, Savior (Brooklyn Sinners #2) (Goodreads)
6. Tinnean - Houseboat on the Nile ((Spy vs. Spook #1) (Goodreads)
7. Tinnean - Not My Spook! (Spy vs. Spook #2) (Goodreads)
8. Tinnean - Forever (Spy vs. Spook #3) (Goodreads)
9. Cat Grant, L.A. Witt - The Only One Who Knows (Goodreads)
Sarah Granger - A Minor Inconvenience (Goodreads)
10. Salifiable - Heart in Hand (Goodreads)
11. S.A. Mcauley - Dominant Predator (The Borders War #2) (Goodreads)
12. S.A. McAuley - Powerless (The Borders War #3)* (Goodreads)
* word count je 61894, ne vem ali je to 1000 strani
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 30 apr 2014, 17:26

1. Lili St. Germain - Five Miles (Gypsy Brothers #3) (Goodreads)
2. Kassandra Kush - The Love Story (The Things We Can't Change #4) (Goodreads)
3. Alessandra Torre - The Dumont Diaries (Goodreads)
4. S. Walden - LoveLines (The Wilmington Saga #1) (Goodreads)
5. Ella Frank - Veilen Innocence (Goodreads)
6. Amber L. Johnson - Beatless (Goodreads)
7. Marni Mann - Pulled Beneath (Goodreads)
8. Jennifer L. Armentrout - Don't Look Back (Goodreads)
9. Karina Halle - Love, In English (Goodreads)
10. Judith McNaught - A Kingdom of Dreams (Goodreads)
11. Nicole Jacquelyn - Craving Redemption (The Aces #2) (Goodreads)
12. Tammy Falkner - Tall, Tatted and Tempting (The Reed Brothers #1) (Goodreads)
13. Linda Kage - Price of a Kiss (Forbidden Men #1) (Goodreads)
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 30 apr 2014, 22:53

Five on a Treasure Island (The magnificent five #1
od Enid Blyton

Ta serija knjig je bla ena izmed mojih priljubljenih, ko sem bila stara okrog 8-11 let. Vsake poletne počitnice sem si izposodila kakih pet knjig naenkrat in jih požrla v kar se da najkrajšem času. To je prva knjiga iz serije, en lep uvod v dogodivščine, ki Juliana, Dicka, Anne, Georga in Tima še čakajo. Še vedno je moj najljubši lik Julian, čeprav se fantovski Georgini in njenemu zvestemu prijatelju Timu ni mogoče upreti. Knjige so izjemno kratke, včasih pa so se mi zdele ravno prav dolge. :D

Še zmeraj me fascinirajo ti opisi hrane, pa vseh mogočih sendvičev in čajev, ki jih Slovenci nismo ravno vajeni in delujejo ravno prav tuje, da zgodbe izpadejo še toliko bolj zanimive. Če bom kdaj imela otroke bodo zagotovo morali prebrati celotno serijo. Otroštva si brez teh knjig in prijateljev pač ni mogoče predstavljati. Klasik!

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

The Complete Poems
od John Keats

No, Keatsa sem želela prebrati odkar smo ga obravnavali na faxu; zdaj se mi je želja uresničila. Moram priznati, da so me nekatere pesmi presenetile – še posebej pesnitev o mački, opis njenih krempljev in podobno. :D It was just there – bamf. Let's read a poem about Mrs. Reynolds's Cat. I loved it. :D

Na splošno ima Keats rad naravo, mite in razmišljanje o pesništvu samem, kar se mu spodobi kot predstavniku romantičnega gibanja. Seveda je veliko število pesmi posvečenim ljubezni, pesniškim vzornikom in drugim ljudem v njegovem življenju. Vsekakor se pesmi ne morejo sramovati.

Priznati moram, da imam raje krajše pesmi, zato me izjemno dolge pesnitve navkljub dovršenosti niso tako pritegnile. Vsekakor mi je slovar v e-bralniku prišel še kako prav – brez njega sploh ne bi vedla koga omenja. Vse te mitološke osebe, metafore za različna čustva in podobno mi hitro uidejo izpod nadzora. Sem bila pa presenečena nad več igrami, ki jih je v pesniški obliki spisal. Solidno in pohvalno, ker je bil eden izmed njegovih vzornikov tudi Shakespeare.

Verjetno si bom morala v prihodnosti vzeti še malo časa in se ponovno poglobiti v nekatere pesmi. Ah ja, pa film o njem še je tudi na vrsti. Res ga je bilo škoda - človek je umrl mnogo premlad. Stupid doctors and stupid bloodletting. WTF?! Tip vam umira za tuberkulozo, vi pa mu puščate kri? UGH.

Ocena:
Izziv: Mesečni za 2 dodatni točki

Slika

Good Omens
od Terry Pratchett in Neil Gaiman

No, za humor sem segla po tejle knjigi, ki mi je prejšnje leto tako čudovito krajšala čas. Priznati moram, da humor ni izgubil niti kančka moči; verjetno so mi določene scene in opisi še bolj komični kot prej. Saj veš kaj se bo sedaj zgodilo, a opisi te ubijejo. Ta tipični angleški humor, to podiranje vseh pričakovanj in prepričanj o koncu sveta… to moraš pač enostavno prebrat in se zraven smejat kot počen pisker. (Iz tega razloga se previdnostno te knjige raje ne lotite na javnih lokacijah – trust me, sam brala doma, pa me je sestra kar naprej spraševala kaj je tako smešno.)

Moj najljubši lik je še zmerom demon Crowley. You gotta love this guy. :D Telefonska centrala, pa rastline, njegov radio in meltdown, ko ga nihče ne posluša… Pa ne da druge osebe niso komične, ampak Crowley je v ligi zase.

Ah, mislim da se bom k tej knjigi vračala vsakokrat, ko bom potrebovala nekaj oddiha v življenju. Nihče drug še ni opisal apokalipse na tako zabaven način. It's brilliant!

Ocena:
Izziv: Mesečni za 3 dodatne točke

Slika
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
Alexis
Elf
Kraj: Ljubljana

PrispevekNapisal/-a Alexis » 30 apr 2014, 23:16

The Princess Diaries
od Meg Cabot

Mia Thermopolis je visoka dijakinja s ploskimi prsmi, povrhu vsega pa še prava nula v matematiki. A čaka jo kar nekaj presenečenj. Najprej ji mami oznani, da hodi z njenim profesorjem matematike. Potem ji očka razkrije, da je prestolonaslednik Genovije - in tako se Mia v trenutku spremeni v najbolj nenavadno princeso vseh časov!

Ena izmed najljubših mladinskih knjig. Ravno prava mešanica humorja in high school drame :thumbup:

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

1. J.K. Rowling - Harry Potter and the Half-Blood Prince (Goodreads)
2. J.K. Rowling - Harry Potter and the Deathly Hallows (Goodreads)
3. Samantha Young - On Dublin Street (Goodreads)
4. Richelle Mead - Bloodlines (Goodreads)
5. Richelle Mead - The Golden Lily (Goodreads)
“Butterflies are proof that you can have a second life.”

Uporabnikov avatar
wanderlust
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a wanderlust » 30 apr 2014, 23:52

City of Masks
od Mary Hoffman

Renesančna Italija kot vzporedni svet, kamor potujejo ‘stravaganti’ iz našega sveta. Že od 6. razreda ena mojih naljubših knjig in zbirk.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

100 Selected Poems
od E.E. Cummings

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-GWtaHZzKA4[/youtube]

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

The Princess Bride
od William Goldman

Wiliam Goldman je kot otrok poslušal Morgansternovo prvotno zgodbo o princesi, vendar si je zapomnil samo zanimive stvari, izpustil pa vse ostale podatke ki so samo polnili strani. Tako je po svojem občutku preoblikoval originalno verzijo zgodbe.

“What's it about? Fencing. Fighting. True Love. Strong Hate. Harsh Revenge. A Few Giants. Lots of Bad Men. Lots of Good Men. Five or Six Beautiful Women. Beasties Monstrous and Gentle. Some Swell Escapes and Captures. Death, Lies, Truth, Miracles, and a Little Sex.

In short, it's about everything.”

Prijetna, zabavna in lahkotna. Romantična pravljica prikazana na bolj komičen način.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

Perfect Chemistry
od Simone Elkeles

Ne vem, zakaj sem sploh odlašala z branjem, knjiga je res lušna. Mogoče malo predvidljiva, romantična zgodba. Alejandro je mehiški ‘bad boy’, član tolpe, popolno nasprotje Brittany, lepi in popularni navijačici. Seveda ji postane všeč Alex, ki obrne njen popoln svet na glavo.

Ocena:
Izziv: MESEČNI

Slika

1. Stephanie Laurens - A Rogue's Proposal (Cynster #4) (Goodreads)
2. Kody Keplinger - Shut Out (Goodreads)
3. Kody Keplinger - The DUFF: Designated Ugly Fat Friend (Goodreads)
4. Mary Hoffman - City of Stars (Stravaganza #2) (Goodreads)
5. Mary Hoffman - City of Flowers (Stravaganza #3) (Goodreads)
6. Mary Hoffman - City of Secrets (Stravaganza #4) (Goodreads)
7. Mary Hoffman - City of Ships (Stravaganza #5) (Goodreads)
8. Mary Hoffman - City of Swords (Stravaganza #6) (Goodreads)
9. William Shakespeare - Hamlet (Goodreads)
10. Simone Elkeles - Rules of Attraction (Perfect Chemistry, #2) (Goodreads)
11. Simone Elkeles - Chain Reaction (Perfect Chemistry, #3) (Goodreads)
12. Charles Sheehan-Miles - A Song for Julia (Thompson Sisters #1) (Goodreads)
13. Sylvain Reynard - Gabriel's Inferno (Gabriel's Inferno, #1) (Goodreads)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov