Majski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Majski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 maj 2014, 00:05

Za 1 dodatno točko preberi knjigo, katere tematika je nosečnost pri najstnikih
Za 2 dodatni točki preberi zgodbo, ki se dogaja na ladji*
Za 3 dodatne točke preberi dve knjigi iz poljubne serije o bratih**

4. maj je dan preprečevanja najstniške nosečnosti
22. maj je dan pomorstva
24. maj je dan bratov
*Če že ne cela zgodba, pa se mora vsaj večina le-te dogajati na ladji.
Pod "ladja" mislimo vsa vodna plovila, tudi podmornice in (rešilne) čolne oz. splave
________________________________________________________________________________________________________________

**V mislih imamo serije kot so:
Chase Brothers od Lauren Dane
The Beck Brothers od Andria Large
Elemental serija od Brigid Kemmerer
Benedicts serija od Joss Stirling

Veljajo pa seveda tudi knjige iz serije, ki niso osredotočene zgolj na brate, ampak na celo družino (npr.: The Sullivans serija od Bella Andre). Pazit je treba samo na to, da je prva knjiga, ki si si jo zbral(-a) za izziv, osredotočena na enega brata, druga knjiga pa na drugega brata.
:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

ines1982
Elf

Re: Majski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 08 maj 2014, 17:21

Someone Like You
od Sarah Dessen

Najstnica se zaljubi in s fantom izgubi nedolžnost... Fant naslednji dan umre v prometni nesreči in ji pusti spominek v obliki majcenega bitja, ki se mu ona kljub priporočilom svoje mame noče odreči.
Scarlett se s pomočjo najboljše prijateljice Halley prebija skozi nosečnost, kljubuje svoji materi, ki sprva želi hčerko poslati splaviti potem pa jo nagovarja k oddaji otroka v posvojitev....
Halley tudi sama preživlja prvo ljubezen in razmišlja o tem, da bi tudi sama svojo nedolžnost izgubila s prvim resnim fantom...

Ocena:
Izziv:MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

Message in a Bottle
od Nicholas Sparks

Theresa med sprehodom po obali najde stekleničko v kateri se skriva pismo Garretta svoji Catherine... Pismo jo spravi v jok, saj opisuje neskončno ljubezen moškega do ženske. Na pobudo svoje nadrejene Deanne pismo objavi kot del svoje kolumne in kmalu odkrije še dve pismi. Zaradi slabe izkušnje v zakonu (mož jo je varal) se odloči poiskati Garretta saj meni, da je takih moških malo in ga želi spoznati.
Garretta obišče in tudi on začuti neko naklonjenost do nje ter jo povabi na jadranje s svojo Hapestance. Zaljubita se, Theresa pa mu ne pove, na kakšen način ga je spoznala.
Garrettu kmalu predstavi tudi svojega sina in skupaj se naučita potapljanja...
Ker pa živita še vedno vsak na svojem koncu, Garretta večkrat muči skrb in vedno večkrat se mu v sanje prikrade umrla Catherine.
Končno Thereso zaprosi, da se preseli k njemu... Ob tem se sporečeta in Garrett najde tri njegova pisma. Spozna, da je Theresa vedela več o njem, kot mu je povedala in v besu odide nazaj domov...

Kmalu pa spozna da je le čas, da Catherine pusti za sabo in znova poišče srečo v ljubezni. Theresi napiše pismo in ji ga v steklenički odpošlje (po pošti), pravtako pa zadnje pismo napiše tudi Catherine ter se s Hapenstance odpravi na odprto morje, da bi stekleničko odvrgel v morje. Žal ga na njegovem jadranju ujame huda nevihta....

Ocena:
Izziv:MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

Storm (Elemental #1)
od Brigid Kemmerer

Huh spet ena super serija odkrita ravno zaradi majskega izziva na bralnici;)... Hvala bralnica,)
Najprej sem prebrala Elemental 0,5 (preddel serije) potem pa sem se lotila prve knjige - o Chrisu, ki lahko nadzira vodo. Serija govori o štirih bratih, ki vsak nadzira po en osnovni element: Michael, ki je po smrti njihovih staršev tudi skrbnik ostalih treh bratov nadzira element zemlja, Gabriel (bolj športni od dvojčkov) nadzira ogenj, Nick (pametnejši od dvojčkov) nadzira zrak in pa Chris, ki nadzira vodo.
V prvem delu spoznamo tudi Becco, za katero se izkaže, da nadzira petega izmed elementov in sicer spirit=duh.
Becco in Chrisa spoznamo na začetku knjige, ko Becca Chrisa reši iz rok dveh šibkejših elementarjev (Setha in Tylerya)... Becca seveda ne ve kaj Chris je. Kmalu začnejo groziti tudi Becci in novi sošolec Hunter ji kmalu stoji ob strani.
Poleg tega se v mestu dogaja vedno več čudnih stvari - nenavadna dogajanja v naravi (tornado, plazovi, nesreča na mostu...)
Hunter in Chris se ne marata. Chrisu je namreč Becca všeč, vendar pa ji tega ni povedal in ona se je začela dobivati s Hunterjem...
V mesto se po 5ih letih vrne tudi Beccin oče... Le zakaj in kaj v resnici on je?

Kdo je kaj, kdo komu želi slabo in s kom bo na koncu pristala Becca pa se odkrije na koncu, ko iz objema smrti rešujejo Nicka in Chrisa....

Ocena:
Izziv:MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

Spark (Elemental #2)
od Brigid Kemmerer

No po Breathless in Fearless (vmesni noveli) sem se lotila branja zgodbe športnega dvojčka Gabriela, katerega element je ogenj.
Gabriel je športnik, Nick pa je tisti, ki namesto njega rešuje težavne šolske naloge. Dokler Gabriel ne spozna Layne, ki je edina, ki je ugotovila, da namesto Gabriela šolske teste rešuje Nick. Layne je doma iz bogate družine in ima gluhonemega brata Simona, ki obožuje košarko...in Gabriela....
Laynin oče je nek hot-shot odvetnik in ko prvič spozna Gabriela Layne prepove, da se z njim dobiva in Gabrielu celo zagrozi s tožbo posilstva...Vendar pa se med njima kljub temu močno krešejo iskrice in svojega druženja ne nameravata opustiti...
V mestu se začnejo pojavljati požari in Hunter in Gabriel se odločita, da bosta požare spremljala in skušala skrivoma pomagati gasilcem (Gabriela namreč ogenj ne more poškodovati). Žal pa vsi njegovi brati sumijo, da požare povzroča prav Gabriel (ker še nima dovolj nadzora nad svojimi močni) in zato seveda med njimi nastane spor.

Gabriel in Hunter iz požarov rešita več žrtev, ki bi drugače v požarih umrle... Zadnja rečena je Layne in po tem Gabriela zaradi anonimne prijave zaprejo in obtožijo požigalstva. Ker Layne sumi, da Gabriel požarov ni zagrešil, da pa je v njih sodeloval drugače, prosi svojega očeta, naj mu pomaga pri obrambi...

V napetem zaključku spoznamo, kdo je resnični požigalec, Layne se znebi bolečih spominov na preteklost in Gabriel se pobota s svojimi brati...

Ocena:
Izziv:MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Brigid Kemmerer - Spirit (Elemental #3) (Goodreads)
2. Brigid Kemmerer - Elemental (Elemental #0.5) (Goodreads)
3. Brigid Kemmerer - Fearless (Elemental #1.5) (Goodreads)
4. Brigid Kemmerer - Breathless (Elemental #2.5) (Goodreads)
5. J.K. Rowling - Harry Potter and the Order of the Phoenix (Goodreads)
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 28 maj 2014, 19:21, skupaj urejeno 5 krat.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 12 maj 2014, 19:21

Hooked
od Catherine Greenman

Phu, kak sem se pa zraven te knjige namatrala. Zgodba se je tak vlekla kot trije ponedeljki skupaj. Malo zato, ker si nimam s teen pregnancy kaj začet. Dosti pa zato, ker je zgodba pretty weird. (And I don’t mean that in a good way.)

Thea je bila stara 16-let (or 17?), ko je spoznala Willa, ki je takrat obiskoval zadnji letnik srednje šole. They instantly fall in love, kar je pri meni povzročlo prve izpuščaje. Niti prvo poglavje ni minlo, ko sta ta dva že bla skupaj. In tak kak pa še pri vseh zgodbah, ki so se tak začele, je tudi tu z vsakim novim poglavjem zadeva postala vedno bolj vredna zavijanja z očmi. These two had nothing in common, no chemistry, they didn’t talk… They just were a couple for the sake of the story. (Plus, Will mi je bil uber creepy.) Then, just when Will’s about to head to college Thea zve, da je noseča. Sprva je trdno odločena, da bo naredila splav, a ko pride tak daleč, si zadnji hip premisli. She wants to keep the baby in tak se z Willom, ki mora zdaj zraven faksa še občasno tudi delati, vselita v svoje stanovanje. A čeprav od začetka zgleda vse idilično, se po porodu hitro začnejo prve težave. Thea je rahlo overwhelmed z vso situacijo, Will pa se počuti trapped. Zadeva eskalira, ko otrok pristane v bolnici in Willu postane jasno, da še ni ready za tako odgovornost. So what does he do? Theaji predlaga, da bi dala otroka posvojiti. Like he’s some sort of toy you want to get rid of because you’re sick of it. (Samo moški lahko kaj takega skupaj spravijo, ne.) To seveda za Theao ne pride v poštev pa naj bo še tak overwhelmed. In tak konča z Willom in se preseli k fotru, ki ji pomaga z otrokom in spravit njen lajf v red.

Zraven pregnancy zgodbe, s katero si, kot sem že omenila, nisem mela kaj za začet, je pa še tu neki (again) weird side plotline o kvačkanju. Like WTF? S kvačkanjem si mam še majn kaj za začet kot pa z nosečnostjo pri najstnikih. Prav extra dolgočasla me je ta stranska zgodba. And the worst part? Ko je Thea padla noter v kvačanje, te je bla ženska NOTER. Proti koncu je sicer vse skupaj postalo malenkost boljše, ampak takrat je že blo prepozno, da bi knjigi lahko dala več kot 2 zvezdici. Hooked was a weird story.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

Unbreak My Heart
od Melissa C. Walker

15 let stara Clementine je imela najboljšo prijateljico, nekaj dobrih prijateljev s katerimi se je družila v šoli, kakor tudi izven nje--a normal social life pač. 15 let stara Clem se je smejala in je bila srečna. 16 let stara Clementine nima več nič od tega. She is unhappy and depressed and she doesn’t smile anymore. Zato nima tudi čisto nič proti, da bo naslednje 3 mesece skupaj s starši in mlajšo sestro preživela na ladji. Nato pa v enem od pristanišč spozna vedno nasmejanega Jamesa, ki z njegovim očetom jadra po isti jadralni poti kot Clem in njena družina. Bo Jamesu uspelo Clementine ponovno narisati nasmeh na obraz? In pa kaj se je pravzaprav zgodilo, da je Clem postala a social outcast?

Čeprav Unbreak My Heart ni a happy-go-lucky story mi je kljub temu ful lušte naredla, da bi se tudi sama čez poletje odpravila jadrati po morju. (Ampak samo če mi lahko kdo garantira, da bom skozi mela lepo vreme. I don’t want to be anywhere near a boat or the see when a storm hits.) Mora bit pravi luksus plut iz enega pristanišča v drugo. Vsaki dan si lahko neki drugje in vidiš nekaj novega. You’re free to do whatever you want, whenever you want and that sounds like the ultimate freedom. *starts daydreaming*

Glede zgodbe pa... Od daleč se že voha, kaj se je zgodilo, zakaj je Clem ostala brez prijateljev. Čeprav me je pa razplet tega dela zgodbe vseeno preseneto. Drugače pa morem rečt da je bla knjiga napram pričakovanju, ki je baziral predvsem na povprečni oceni na Goodreads, še kar dobra in zanimiva. (IMO si zasluži več kot 3.79 zvezdice.) I liked Clementine’s voice in čeprav bi ji marsikdo dal štempl “smili se sama sebi,” sem jaz vseeno razumela where she’s coming from.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Stealing Phoenix (Benedicts #2)
od Joss Stirling

Se ne vem kaj je hujše – insta love, ali insta love skrit pod some sort of predefined soulmates bullshit.

Skušala sem vzet zadevo takšno kot je, da je ta sorodni duši shit pač del zgodbe, da sta ta dva lika narejena drug za drugega in kak se najdeta špila na enkrat vse. Samo lej, nisem mogla, ne. Ajde, vse bi še blo ql, če bi soulfinder pomenlo, da se taki dve osebi ful privlačita (ne samo fizično ampak tudi karaktersko/umsko) in čutita neko nadnaravno kemijo med sabo. Občutke bi pa vseeno s časom razvila drug do drugega. Samo ta iz 0 na 100 princip pa nikakor ne morem prebavit. Sploh ko besede “I love you” padejo že po enem ali dveh dneh. Tretji dan pa sledi še celo poroka. Pri 17 letih. Eh. Or maybe it’s me and I’m missing my romantic bone? Samo bi prej rekla, da so knjige kot je ta krive, da je moj romantic bone defektn. Okej, se ni tak, da nisem vedla v kaj se spuščam, saj sem prvi del te serije prebrala že pred časom. Samo očitno je moj romantic bone še takrat bil intakten in mi taki pocukrani stuff še ni šel tak na živce. Je pa škoda, ne, saj drugače zgodba ne bi bla tak švoh, kljub temu, da me je plot malo spominjal na neki film?

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 3 dodatne točke [Part I])

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Gayle Forman - Just One Day (Just One Day #1) (Goodreads) ★★★
2. Cecelia Ahern - Where Rainbows End (Goodreads) ★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 14 maj 2014, 09:23

Running Barefoot
od Amy Harmon

V knjigi spoznamo 13 letno Josie in 18 letnega Samuela, ki je indijanskega porekla... Josie je v rani mladosti izgubila mamo in živi z očetom in brati..medtem, ko Samuel živi pri babici in dedku, ker ga je mama zaradi težav poslala od doma...nenavadno poznanstvo se začne na šolskem avtobusu in se skozi šolsko leto spremeni v pravo prijateljstvo.
Josie Samuelu med vožnjo v šolo in nazaj pomaga pri učenju angleščine, da bi lahko uspešno izdelal srednjo šolo in se pridružil vojski...s tem pa mu pomaga tudi pri njegovih težavah in mu pokaže pravo prijateljstvo in ljubezen do glasbe in knjig...Po koncu srednje šole Samuel odide iz mesta in njuno prijateljstvo se nadaljuje preko pisem...a se s časoma oddaljita. Ko se po nekaj letih Samuel vrne domov ugotovi, da se je Josie spremenila...osebna tragedija je pripeljala do tega, da sedaj ona potrebuje njega...

Zgodba je resnično lepa in romantična...iz prijateljstva se razvije prava ljubezen...Mislim, da mi je najbolj všeč ravno realnost, saj se celotna zgodba odvija v obdobju 10 let in pokaže kako sta se oba razvila in odrasla...
Edina stvar, ki me je malce zmotila je malce večji poudarek na veri...oz. odseki, ki so se nanašali na citiranje verskih izrekov...mislim, da jih je bilo malce preveč. V osnovi me vera ne moti, vendar je bilo teh delov mogoče preveč in so bili malce preveč razvlečeni.

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

A Different Blue
od Amy Harmon

Ahhhh še ena lepa zgodba od Amy Harmon...iiii do sedaj so mi bile všeč čisto vse njene knjige :thumbup:
Glavna junakinja Blue je cca. 19 letno dekle, ki ne ve točno kdo je...mama jo je pri 2 letih zapustila v tujem avtomobilu...ne ve kdaj je rojena, kdo so njeni pravi starši...in v šolo je začela hoditi šele pri 10 letih, ko je moški, ki jo je vzgajal nenadoma izginil...
Z neznano preteklostjo in še slabšimi obeti za prihodnost je seveda precej težavna dijakinja...vse dokler se ne pojavi nov učitelj zgodovine...simpatični Britanec Wilson (aka. Mr. Darcy :P ),ki s svojim simpatičnim pristopom in prijaznostjo pritegne njeno pozornost...Blue z njegovo pomočjo spremeni svojo pot in postane nekdo in na koncu končno izve kdo je!

Še ena super lepa zgodba o prijateljstvu, ki s časoma preraste v ljubezen...luštna knjiga :thumbup:

Ocena:

Slika

Storm (Elemental #1)
od Brigid Kemmerer

Tole serijo sem imela že nekaj časa na to read listi in ko sem videla mesečni izziv je bilo ravno prav, da jo preberem...na začetku zaradi nekaterih review-ov nisem pričakovala nekega presežka, ampak sem ugotovila, da je v bistvu super serija...zanimiva in zabavna :thumbup:

V prvi knjigi spoznamo Becco in Chrisa...Becca ima preceja slabe izkušnje z bivšim fantom, ki je o njen razširil govorice in tako precej težko zaupa fantom...Chris po smrti staršev živi s tremi brati, se drži bolj zase in je drugačen od drugih...saj lahko nadzira vodo. Spoznata se, ko Becca Chrisa reši pred pretepom in ga odpelje domov...s tem pa se čudne stvari šele začnejo...kar na enkrat ji začnejo groziti in Chris je precej skrivnosten. Potem pa se pojavi še nov dijak Hunter in Becca ne ve komu naj verjame...pojavi pa se tudi njen odtujeni oče...

Na koncu se je izkazalo, da je knjiga precej zabavna in nimam večjih pripomb, pravzaprav mi je bila zelo všeč...razen tisti obupni pasji ukazi v nemščini...vsakič, ko sem to prebrala mi je šlo neverjetno na smeh :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu:

Ocena:
Izziv: Mesečni za 3 dodatne točke

Slika

Spark (Elemental #2)
od Brigid Kemmerer

Druga knjiga v seriji je osredotočena na Gabriela, ki lahko nadzira ogenj...Gabriel je precej svojeglav, aroganten in vročekrven...in ko pride v mestu do požigov mu še bratje s težavo verjamejo, da ne stoji za požigi...
edina, ki mu verjame je sošolka Layne...simpatična punca, ki se drži zase in se zaradi osebnih razlogov skriva za svojimi očali in puliji :P ...ko Gabriel rabi pomoč pri matematiki mu Layne ponudi pomoč in kar naenkrat Gabriel ne more razmišljati o ničemer drugem razen o njen in seveda požigih...poleg tega pa njemu in bratom še vedno grozi smrt...

Druga knjiga mi je bila še bolj všeč kot prva, pa čeprav bi Gabriela nekajkrat najraje kar malo :107: :107: ...na trenutke bi ga pa malo objela :024: ...z Layne sta neverjetno luštna...

Ocena:
Izziv: Mesečni za 3 dodatne točke

Slika

1. Kasie West - Split Second (Pivot Point #2) (Goodreads)
2. Kasie West - The Distance Between Us (Goodreads)
3. Kirsty Moseley - The Boy Who Sneaks in my Bedroom Window (Goodreads)
4. Cheryl McIntyre - Getting Dirty (Dirty #1) (Goodreads)
5. Cheryl McIntyre - Playing Dirty (Dirty #2) (Goodreads)
6. Cheryl McIntyre - Talking Dirty (Dirty #3) (Goodreads)
7. Cheryl McIntyre - Fighting Dirty (Dirty #4) (Goodreads)
8. Brigid Kemmerer - Spirit (Elemental #3) (Goodreads)
9. Brigid Kemmerer - Secret (Elemental #4) (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Karou dne 30 maj 2014, 18:41, skupaj urejeno 3 krat.
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a elchy » 20 maj 2014, 13:22

Finding Sky (Benedicts #1)
od Joss Stirling

Tale zbirka je že zares dolgo na moji to-read listi. Prav veseli me, da je ravno naneslo tako, da sem jo začela brati. :)

Nisem vedela kaj naj pričakujem, saj pri knjigah, ki imajo dobre ocene, nikoli ne grem brat opisa. :D Takoj, ko sem začela brati, me je sama zgodba potegnila vase. Že začetek je bil obetaven, saj te žene naprej, ker te zanima kaj se je zgodilo punčki, ki so jo samo našli zapuščeno in kakšna je njena prihodnost.

Lepa ljubezenska zgodba, kjer pa vse ni bilo vedno najbolj rožnato in z nekaj zanimivimi zapleti. Vsekakor super branje.

Ocena:
Izziv: Mesečni (prvi del za 3 dodatne točke)

Slika

Stealing Phoenix (Benedicts #2)
od Joss Stirling

Druga knjiga mi je še boljša kot prva. Kakšno naključje je, da odkriješ, da je ravno tatica, ki te poskuša okrasti tvoja druga polovica "duše".

Že pri prvi sem takoj padla v samo zgodbo in pri tej ni bilo nič drugače. Zelo všeč so mi tudi nenavadna imena. Sploh pa Phoenix... :) Morem kmalu prebrati še tretji del in ne dvomim, da bom spet navdušena. :)

Ocena:
Izziv: Mesečni (drugi del za 3 dodatne točke)

Slika

The Fiery Heart (Bloodlines #4)
od Richelle Mead

Knjigo sem požirala kot vsako v tej seriji. Prav nič slabša ni kot prejšni deli. Oh in Adrian... Prav celo knjigo sem imela občutek, da se ne bo dobro končalo zanj in Sydney. Nažalost sem imela prav. Konec pa... Neverjeten. Komaj čakam, da izide 5. knjiga, da vidim kako gre naprej. :105:

Ocena:

Slika

Losing Hope (Hopeless #2)
od Colleen Hoover

Že nekaj časa nazaj sem brala prvi del in sem kar nekaj stvari že pozabila. Bolj, ko sem brala, bolj sem se spominjala zgodbe. In bolj kot sem brala drugi del, bolj mi je bil všeč. Veliko bolje kot prvi. Všeč mi je, da je pisano iz POV Holderja, tako da lahko vidimo kako je vse skupaj doživljal on. Kakšne občutke je imel ob izgubi sestre in kakšne ob odkritju Hope. Resnično top knjiga. :)

Ocena:

Slika

1. Jessica Spotswood - Star Cursed (The Cahill Witch Chronicles, #2) (Goodreads) ★★★★★
2. Elizabeth Hoyt - Thief of Shadows (Maiden Lane #4) (Goodreads) ★★★★★
3. Elizabeth Hoyt - Lord of Darkness (Maiden Lane #5) (Goodreads) ★★★★★
4. Karina Halle - Shooting Scars (The Artists Trilogy #2) (Goodreads) ★★★★★
Nazadnje uredil/a elchy dne 30 maj 2014, 20:24, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 28 maj 2014, 10:06

1. K.S. Thomas, Karina Gioertz - I Call Him Brady (Goodreads) ★★★
2. Kristina Mathews - Better Than Perfect (More Than A Game #1) (Goodreads) ★★★
3. K.C. Wells - Love Lessons Learned (Love Lessons Learned #1) (Goodreads) ★★★★
4. S.A. McAuley - Dominant Predator (The Borders War #2) (Goodreads) ★★★★★
5. S.A. McAuley - Powerless (The Borders War #3) (Goodreads) ★★★★★
6. Skylar M. Cates - The Guy From Glamour (The Guy #1) (Goodreads) ★★★
7. Lynn Kelling - My Brother's Lover (Twin Ties #1) (Goodreads) ★★★★★
8. Lynn Kelling - Twin Affairs (Twin Ties #2) (Goodreads) ★★★★★
9. Linda Kage - Price of a Kiss (Forbidden Men, #1) (Goodreads) ★★★★
10. Linda Kage - To Professor, with Love (Forbidden Men #2) (Goodreads) ★★★★
11. Garrett Leigh - Only Love (Goodreads) ★★★★
12. Erika Ashby - Broken Wings (Goodreads) ★★★★
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 28 maj 2014, 20:22

Ship of Magic (Liveship Traders #1)
od Robin Hobb

Ta knjiga me je prijetno presenetila z svežimi idejami. Res gre za obsežno delo, ki pa nikakor ne dolgočasi. Dogajanje je razdeljeno med več skupin ljudi, kar pomemben del knjige pa se odvija na palubah najrazličnejših ladij. Seveda je najpomembnejša med njimi Vivacia – čarobna ladja, ki s smrtjo treh generacij naročnikov oživi. Ko njeni kapitani svoja življenja končajo na njeni palubi, se njihovi spomini ohranijo v kipih na premcu ladje, to pa njihovim družinam daje veliko prednost saj se tako lažje izognejo piratom in plujejo v nevarnih vodah.
Brez magije in pošasti tudi ne gre – tako je morje polno ogromnih zmajev, ki najraje sledijo ladjam, ki prevažajo sužnje. Temu svetu nikakor ne manjka okrutnosti in iz tega razloga je kar podoben Game of Thrones. Tu se pa primerjava tudi konča.
Liki so zanimivi, vendar hkrati tudi neverjetno frustrirajo bralca – pa naj bo to njihova trmoglavost, neumnost, ali pa okrutnost. Še posebej piratski kapitan me je spravljal v obup – najbolj zloben lik, ki pa ga vsi častijo kot velikega človekoljuba in dobrega človeka. Ne bi mogli bolj brcniti v meglo. Verjetno se bo njegova sreča obrnila v drugi knjigi, vendar je sedaj že naredil dovolj škode, da dvomim, da se bodo ladja Vivacia in njeni lastniki iz godlje izvlekli s celo kožo.
Priporočam jo bralcem, ki jih ni strah debelih knjig, ki imajo radi dolge zgodbe in številne like, in ki se ne vznemirjajo preveč, ko jim knjige ne izdajo vseh skrivnosti.

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

Storm (Elementals #1)
od Brigid Kemmerer

Tudi ta del izziva mi je bil všeč. Elementals ima dokaj obrabljeno premiso, vendar jo uporabi na zanimiv način, ter nas ne obremeni takoj z epskimi boji in zapleti. Gre za knjigo v kateri je nadnaravni element skoraj postranskega pomena – liki in njihovi odnosi, želje, preteklost in strahovi so tisti, ki poganjajo to zgodbo. In to mi je bilo izjemno všeč. Ti najstniki morajo šele najti svojo mesto v svetu zato ni čudno, da ob tem naredijo kakšno napako ali dve, spregledajo kakšno opozorilo ali se vržejo v nevarnost. Moram priznati, da mi je obvezni ljubezenski trikotnik šel na živce (hence 4 stars), vendar me je obenem tudi pritegnil. Nikakor se nisem mogla odločiti za enega izmed fantov. Hunter je bil tisto kar je Becca potrebovala v tistem trenutku in tip je bil res spoštljiv do nje in ji omogočil, da najde tla pod nogami, vendar tudi Chris ni bil tako napačen. Imel je neprimerno več napak in lastnih problemov, vendar so bila njegova čustva močnejša. Ma, seveda je bilo očitno kdo bo dobil punco, vendar bi Becca lahko izbrala kateregakoli fanta in bi bila jaz zadovoljna. Mi je pa bilo všeč, da ni bilo nekega uber macho postavljanja v tej knjigi. Alpha males mi že gredo na živce, zato sem izjemno srečna, da so liki v tej zgodbi tako normalni navkljub norosti, ki jih njihove moči prinašajo s sabo. Flawed but very charismatic characters = me like.

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika

Spark (Elementals #2)
od Brigid Kemmerer

To je drugi del v tej seriji knjig, ki pa mi je bil izjemno všeč. Gabriel – OMG. Ti njegovi monologi in misli so bili tako izjemno dobro zapisani. Ta njegova frustriranost, jeza, neukročenost njegove moči – res je bil pravi ogenj. Čeprav se je obnašal nemogoče na čase, si nisem mogla kaj, da mi ne bi bil všeč. Znal je biti prav zabaven – I love sarcasm, people and he knows how to deliver.
Layne je bila dokaj kompleksen karakter navkljub prvim vtisom. Spoiler:Ampak avtoričin način kako odpravi njene brazgotine in jo naredi popolno mi ni ravno sedel. Res, da je lahko šlo za metaforo kako se oba dopolnjujeta in oh in ah, ampak bolj realno bi mi bilo, da bi ohranila te poškodbe, ker jo je Gabriel ljubil navkljub njim. Ta message, da je ona v njegovih očeh popolna z vsemi napakami, se s tem izgubi.
Hunter si nekoliko popravi svoj imidž v tej zgodbi, zato so mi bile njune skupne akcije kul. Ampak the bad guy pa je bil tako očiten, da sem vedela skoraj takoj. Ma, serija me zabava, zato si moram ostale knjige prihraniti za dni, ko bom rabila pick-me-up.

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika

―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Jonathan Stroud – The Amulet of Samarkand (Goodreads) ****
2. Julia Quinn – The Duke and I(Goodreads) ****
3. Mira Grant – Parasite(Goodreads) ***
4. Laini Taylor – Dreams of Gods and Monsters (Goodreads) ***
5. Marie Lu – Legend(Goodreads) ****
6. Lois Lowry – The Giver (Goodreads) *****
7. Jim Butcher – Summer Knight (Goodreads) ***
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 30 maj 2014, 09:45

Wither (The Chemical Garden #1)
od Lauren DeStefano

Wither bila meni taka solidna knjiga. Ta svet v prihodnosti je res krut do žensk, zato mi je bilo na začetku kar težko brat, ker ponavadi berem knjige zato, da me spravijo v boljšo voljo, ne razjezijo.
Hmm težko sploh kaj rečem o tej knjigi. Karakterji so bili taki "meh", nobeden ni izstopal, da bi mi bil zelo všeč.. Jenna in Cecily sta bili drugi dve Lindenovi ženi, poleg glavne junakinje Rhine. Včasih sta mi bili zoprni, včasih pa zelo všeč, sploh kadar so bile vse tri skupaj kot prijateljice, ti deli so mi bili verjetno še najbolj fajn za brat. Linden je bil sicer dobra oseba, ampak popolnoma slep za vse, kar se dogaja okoli njega. Pa tudi to, da je imel spolne odnose s 13-letnico (ki je potem zanosila in rodila otroka) mu ne pišem v dobro, čeprav so to drugačni časi in je bila njegova žena.
Ne vem sploh kaj točno bi si mislila o tej knjigi, po eni strani je bila depresivna in disturbing, po drugi strani pa mi je bila na momente zelo zanimiva in všeč.. mislim, da bom počasi postala sita raznih distopij.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

Mistborn: The Final Empire (Mistborn #1)
od Brandon Sanderson

To knjigo sem res brala več kot dva meseca, ker je precej debela, a zadnjih 40% sem prebrala v dveh dneh. Je napeta, zelo berljiva, s super karakterji in odličnim world-buildingom. Glavna junakinja je Vin, najstnica, ki je ostala brez družine in sodeluje s tatovi. Dokler je nekega dne ne odkrije Kelsier, ki je mistborn (neke vrste čarovnik - je zapleteno), ki ugotovi, da je tudi Vin mistborn, kar je redkost. Kelsier popelje Vin na nevarno pot, saj želi premagati Lord Rulerja, krutega in skorajda nesmrtnega vladarja. Vin tako postane vohunka, potem pa spozna mladega bogataša Elenda, v katerega se zaljubi in s tem ogrozi misijo..
Največja odlika te knjige so zagotovo karakterji, saj so mi bili vsi po vrsti zelo všeč. Knjigo bi definitivno priporočala vsem fanom epic fantasy, ker je ena boljših kar sem jih kdaj prebrala. Je kot Game of Thrones, samo malo bolj pozitivna, čeprav ima tudi svoje temne strani.

Ocena:

Slika

Throne of Glass (Throne of Glass #1)
od Sarah J. Maas

Že prej sem vedela, da mi bo Throne of Glass všeč, saj sem prej prebrala kratke prequel zgodbe. Že preko tistih zgodb sem spoznala Celaeno, ki je zagotovo ena mojih najljubših junakinj, čeprav pogosto slišim, da je preveč arogantna.. podobno kot Rose v Vampire Academy, ampak meni je Celaena bolj všeč, še bolj kick-ass, inteligentna in smešna, ampak obenem polna emocij, ki jih včasih tudi pokaže.
V zgodbi je tudi malenkost romance, oblikuje se nek ljubezenski trikotnik, čeprav ni tako očiten, ni bilo takega poudarka na tem, zato me ni niti najmanj motil. Oba, Chaol in Dorian sta mi všeč, težko bi se odločila samo za enega :). Stil pisanja te avtorice mi je super, pravi užitek je brat njene knjige. Čeprav sem dokaj hitro ugotovila, kdo je pravi krivec, mi to zgodbe ni pokvarilo. Tudi prijateljstvo med Celaeno in Nehemio mi je naredilo zgodbo še toliko boljšo. Zagotovo jo priporočam vsem, ki radi berejo YA.

Ocena:

Slika

My Sister's Keeper
od Jodi Picoult

Uh, tale knjiga mi je pa dala mislit. Všeč mi je bilo, da se je pisateljica dotaknila težke etične dileme. Kate je bila pri treh letih diagnosticirana s težko obliko levkemije, zato se njeni starši odločijo, da bodo imeli še eno hčerko, Anno, ki bo genetsko modificirana tako, da bo lahko svoji sestri darovala matične celice, kri, kostni mozeg itd.. Zdaj je Kate 16-letnica, ki potrebuje presaditev ledvic, sicer bo umrla. 13-letna Anna je edina, ki jo lahko reši s tem, da daruje svojo ledvico. Vendar Anna poišče pomoč odvetnika in toži svoje starše za pravico, da bi se lahko sama odločala o svojem telesu.
Zgodba mi je bila na splošno zelo všeč, saj je zelo tought-provoking in me je zelo zanimalo, kako se konča. Pripovedovana je s strani več oseb, kar mi je zgodbo naredilo še bolj zanimivo. Anna se mi je vseskozi smilila, saj je bila res zanemarjena, čeprav tudi staršem ni bilo lahko, ampak vseeno se mi je zdelo, da predvsem mama bi naredila vse za Kate, magari žrtvovala Anno. Kot rečeno, zgodba je zapletena in poraja veliko vprašanj.
Motilo me je edino, da je bila napisana preveč dramatično za moj okus. Ker je npr. oče bil gasilec in je imel rad astronomijo, so vse metafore bile povezane z ognjem in zvezdami, do te mere da mi je šlo na živce. Pisateljica ima tudi tak stil pisanja, da stalno uporablja cliff-hangerje. Le kratki odstavki so se dogajali v sedanjosti in ko je bilo najbolj napeto, je sledilo pripovedovanje o preteklosti. Pa sicer zelo rada izvem ozadje in preteklost karakterjev, ampak skozi vso zgodbo so bili ti cliffhangerji, kot da pisateljica zanalašč čustveno manipulira.
Konec je bil nepričakovan in še vedno nisem prepričana, da mi je bil všeč.. Sicer pa je bila knjiga vseeno zelo dobra in bom verjetno prebrala še kakšno knjigo te pisateljice.

Ocena:

Slika

1. Sarah J. Maas - The Assassin's Blade: The Throne of Glass Novellas (Goodreads)
2. Dan Brown - Angels & Demons (Goodreads)

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

PrispevekNapisal/-a narcissa » 30 maj 2014, 23:24

Someone like you
od Sarah Dessen

Izbrala sem to knjigo, ker je bila po hitrem pregledu ta najbolj brana, in tako upala, da bo ok.

Halleyina prijateljica je pri šestnajstih noseča. Zgodbo spremljamo s Halleyine strani- njen prvi »pravi« fant, težave doma, najboljša prijateljica noseča…

Bila je ok! Čisto najstniška tematika, odraščanje… Ker v Ameriki noseče najstnice niso tako redke, se je družba kaj hitro privadila, da bo njihova sošolka, soseda zelo mlada mamica. Precej presenečena, upam, da je tudi v real life-u vsaj približno tako!

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

20.000 milj pod morjem
od Jules Verne

Knjiga je bila že doolgo na mojem »preberi« seznamu!

Super, vse precizno domišljeno, podrobno opisano, da si res predstavljaš, da si zraven!

Slabosti sta bili zgolj dve- kot popolna nepoznavalka rib so mi bili opisi raznoraznih rib preobširni (morda bi lahko sedaj dodali zraven slike, da bi si dejansko predstavljali, za kake ribe gre), drugo pa je to, da je bila moja knjiga že izjemno stara (majhne črkice, tako da gre branje vsake strani zelo počasi- rajši imam debelejšo knjigo pa večje črke).

Dodala bi le še, da sem knjigo našla na mladinskem oddelku, torej najverjetneje knjige Julesa Verna ne dosežejo večine bralcev, ki bi si knjigo želeli ali pa jo zgolj slučajno prebrali (dvomim, da po njih pogosto posegajo šolarji nižjih razredov osnovne šole).

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

1. G.P. Taylor - Shadowmancer (Goodreads)
2. James Patterson - Merry Christmas, Alex Cross (Goodreads)

Uporabnikov avatar
calimero747
Human

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 31 maj 2014, 10:39

1. Mia Sheridan - Archer's Voice (Goodreads)
2. J. D. Salinger - The Catcher in the Rye (Goodreads)
3. Gayle Forman - If I Stay (Goodreads
4. Gayle Forman - Where She Went (Goodreads
5. Glenda Millard - The Naming of Tishkin Silk (Goodreads
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost