Julijski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Julijski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 jul 2014, 01:56

Za 1 dodatno točko preberi zgodbo o Nezemljanih*
Za 2 dodatni točki preberi knjigo, ki bazira na video igri ALI knjigo, ki govori o video igrah
Za 3 dodatne točke preberi poljuben potopis

2. julij je World UFO Day
8. julij je dan video iger
*Vseeno je ali se zgodba dogaja na Zemlji ali v vesolju, pazit je potrebno le na to, da Nezemljani v knjigi predstavljajo zlo/grožnjo človeštvu. (Primer: The War of the Worlds ali Invasion of the Body Snatchers)
Alien romance zgodb kot sta na primer Lux serija od Jennifer L. Armentrout in Katherine »Kitty« Katt serija od Gini Koch NE bomo upoštevali.
:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

ines1982
Elf

Re: Julijski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 01 jul 2014, 20:24

THE WAR OF THE WORLDS
od H.G. Wells

Hmmm, sem gledala tudi že film pa se več kot to, da je igral Tom Cruise, ne spomnem... Men nekako knjiga ni potegnila...Sem se grozno namučila z branjem:( Preveč "star" jezik. Je pa Wells bil za svoje čase res napreden, saj takrat o vesoljcih res niso veliko pisali;)...
Mal se mi je tudi zdelo čudno, da so mnda vse ladje priletele ravno v Anglijo??

ne vem, nekako se ne vidim, da bi še kdaj posegla po "vesoljski" knjigi....

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

AT ANY PRICE
od Brenna Aubrey

Emilia (Mia) je revna video game blogerka in se odloči, da na svojem blogu objavi dražbo za njeno nedolžnost (ja punca je pri 22ih še nedolžna).

Prijatelj Heath izmed vseh dražiteljev izbere sexy, mladega, bogatega Adama Draka, ki ima v lasti podjetje, kjer video igre tudi "delajo".

Emilia in Adam podpišeta pogodbi ter se zmenita za prvi zmenek, kjer naj bi se tudi izpolnili pogoji pogodbe. Vendar pa ju zmoti Adamova služba in zmenek sta prisiljena prestaviti...
Ker pa Adam, kljub njuni neizmerni medsebojni privlačnosti, konsumacijo pogodbe stalno prestavlja, začneta Heath in Emilia sumiti, da something smells fishy...

Emilia se na Adama tudi močno naveže. Ker pa zaradi svoje težke preteklosti in očeta, ki jo je zapustil preden je bila rojena. moškim ne zaupa, se odloči pogodbo razdreti in Adama nikoli več videti..... Jima bo uspelo?

Knjiga mi je bila super všeč. In tudi sama razmišljam, da bi postala computer geekinja in ulovila kakega mladega in sexy geeka,)

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

Neither Here Nor There: Travels in Europe
od Bill Bryson

Zanimiv potopis...je seveda že mal zastarel ampak sem se ob trenutkih kar nasmejala potovanju američana/angleža Billa po Evropi;) še posebej njegov pijani padec v obcestni jašek v Splitu;)... Škoda ker ni opisal še kakega Londona, Barcelone - tam sem tudi sama že bila in bi me kar zanimalo kako bi ju opisal;)..
Drugače pa - priporočam;)

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

Rapture (Fallen #4)
od Lauren Kate

aaaaaa, jst bi mogla knjige pisat;) ker tut tale se je končala tko kot se mi je dozdevalo že od drugega dela dalje,)..
v četrti knjigi se končno odvije "obračun" med padlimi angeli - u bistvu bolj točno angeli in demoni (tisti, ki so pred padcem izbrali Luciferja).
Luce spozna, da njena prva ljubezen le ni bil Daniel... in na moje razočaranje tudi ne Cam....ampak....nočem spoilat;)

uglavnem, kr fletna zbirka....

Ocena:
Izziv: MESEČNI IZZIV

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Kelly Oram - More Than Jamie Baker (Goodreads)
2. Jane Green - Swapping Lives (Goodreads)
3. Marina Anderson - Dark Secret (Goodreads)
4. Lauren Kate - Fallen (Fallen #1) (Goodreads)
5. Lauren Kate - Torment (Fallen #2) (Goodreads)
6. Lauren Kate - Passion (Fallen #3) (Goodreads
7. Jessica Smith - Godcorp (Goodreads
8. Marko Juhant - Srečni otroci (Goodreads
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 24 jul 2014, 18:47, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

PrispevekNapisal/-a narcissa » 17 jul 2014, 14:11

Ender's Game
od Orson Scott Card

Preveč science fiction na meni ne preveč ljubi način… Stalno neko bojevanje, treniranje za neko zmago… Dolgočasno, preveč razvlečeno, se kar ne neha! A vendarle, knjiga me je na trenutke tudi precej pritegnila k branju ali pa sem morda komaj čakala, da začnem brati drugo…

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

Erebos
od Ursula Poznanski

Knjiga, ki super prikaže, kako lahko hitro postaneš odvisen od igranja raznih računalniških iger, kako to vpliva nate in na vse ostale zraven, kako se hitro spremeniš in si za neko virtualno življenje pripravljen narediti vse…
Čeprav mi sama tema ni delovala preveč zanimivo, sem si po nekaj straneh popolnoma premislila in jo z zanimanjem prebrala.

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

V 80 dneh okoli sveta
od Michael Palin

Moj prvi prebrani potopis. Ne, ni me ravno navdušil… Brati o nekem potovanju je popolnoma drugače, kot pa dejansko sam to doživeti, sploh težje pa si je predstavljati stvari, če zraven ni nobene slike! Ja, na momente sem se zato precej dolgočasila ob branju …

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Tiffany Reisz - The Siren (Goodreads)

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 21 jul 2014, 08:32

1. Sarah Alderson - Hunting Lila (Lila #1) (Goodreads)
2. Sarah Alderson - Losing Lila (Lila #2) (Goodreads)
3. Erika Ashby - Broken Wings (Goodreads)
4. Robin York - Harder (Caroline & West #2) (Goodreads)
5. R.S. Grey - Scoring Wilder (Goodreads)
6. Jennifer L. Armentrout - Obsidian (Lux #1) (Goodreads)
7. Jennifer L. Armentrout - Onyx (Lux #2) (Goodreads)
8. Jennifer L. Armentrout - Opal (Lux #3) (Goodreads)
9. Jennifer L. Armentrout - Origin (Lux #4) (Goodreads)
10. Kasie West - On the Fence (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Karou dne 29 jul 2014, 08:14, skupaj urejeno 1 krat.
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 21 jul 2014, 12:55

The Umbrella Conspiracy (Resident Evil #1)
od S.D. Perry

Preveč se je poznalo, da gre za zgodbo, ki skoraj v kompletu temelji na prvi igri iz serije Resident Evil. In posledično je bil tud moj enjoyment pri branju na minimumu.

Tak kak si v igri (sploh taki iz leta 1996) vržen v dogajanje z minimalnimi podatki kaj se likov in same zgodbe tiče, tak si tudi v tej knjigi vržen direkt v zgodbo. Nobenega character developmenta ni, prav tako ni praktično nič backstories, ki bi razložle zakaj so liki taki kot so, ... O osebah v zgodbi veš res samo ime in zakaj so tu, zdaj, v tem trenutku. This may work for a game, but it certainly does not work for a book. Pri samem plotu pa me sicer to, da si »kr tak« vržen v dogajanje ni tolko motlo, kot me je začelo motit to, da so mogli reševat neke čudne puzzle, ki nekah sploh niso pasali k zgodbi. Pa tudi število različnih zombie-pošasti je kar hitro postalo preveliko. Human and dog zombies I get. Samo vrane, kače, neke weird human-eating rastline in the big bad monster na koncu so pa bli čisto preveč. Se pravim, tipični game plot, ki pa pri knjigi ne more funkcionirat. Vsaj ne dolgoročno.

Začetek zgodbe moram rečt, da je bil obetaven, mogoče tudi zato, ker si je bilo zaradi filmov (iger nisem nikoli igrala) na easy predstavljat dogajanje. Samo z vsakim novim poglavjem so začele postajati pomanjkljivosti vedno bolj opazne, zato tud na koncu knjga od mene ni dobila več kot 2 zvezdici.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika

Breathe, Annie, Breathe (Hundred Oaks #5)
od Miranda Kenneally

I was expecting more.

Sicer je bila to moja prva knjiga od Mirande Kenneally, samo glede na to kak vsi hvalijo njena dela, sem bla no malo razočarana. Nekaj sem si tudi sama kriva, saj kljub temu, da gre za stand-alone knjigo, je Breath, Annie, Breath vseeno del serije, kar pomeni, da v njej nastopajo liki iz prejšnjih zgodb—liki, katere jaz nisem poznala in za katere mi je zdaj blo pretežno vseeno. Verjetno bi izpadlo drugače, če bi bila že od prej “navezana” na like. Samo taglavni problem, ki sem ga imela je itak bla kemija med glavnima likoma, which just didn’t work. For me at least. Annie in Jere are both interesting, strong and smart characters. Samo med njima pa ni blo nobenega sparka, ne. Zato mi je romance v tej zgodbi ni preveč sedla. Ostalo, kaj se pa ni sukalo okrog ljubezenske zgodbe, pa je blo sicer boljše, samo vseeno me pa ni tak pritegnilo, kot bi me lahko. There is A LOT of running and running related topics in this book, and I am just not a runner. Never was. Never will be.

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

1. Jamie McGuire - Beautiful Oblivion (Beautiful #3) (Goodreads) ★★★★
2. Kassandra Kush - The Epilogue (The Things We Can't Change #5) (Goodreads) ★★★
3. Robin York - Harder (Caroline & West #2) (Goodreads) ★★★★★
4. Noelle August - Boomerang (Boomerang #1) (Goodreads) ★★★
5. Veronica Rossi - Into the Still Blue (Under the Never Sky #3) (Goodreads) ★★★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 23 jul 2014, 17:09

1. Lauren Oliver - Before I Fall(Goodreads)
2. Becca Fitzpatrick - Hush, Hush (Goodreads)
3. Veronica Roth - Divergent (Goodreads)
4. Veronica Roth - Insurgent (Goodreads)
5. Veronica Roth - Allegiant (Goodreads)
6. Kody Keplinger - The DUFF: Designated Ugly Fat Friend (Goodreads)
7. Stephanie Perkins - Anna and the French Kiss (Goodreads)
8. Suzanne Collins - The Hunger Games (Goodreads)
9. Suzanne Collins - Catching Fire (Goodreads)
10. Suzanne Collins - Mockingjay (Goodreads)
11. Kristin Hannah - Summer Island (Goodreads)
12. Louise Bagshawe - Destiny (Goodreads)
13. Nicholas Sparks - Safe Haven (Goodreads)
14. Ally Condie - Matched (Goodreads)
15. John Green - The Fault in Our Stars (Goodreads)
16. George R.R. Martin - A Game of Thrones (Goodreads)
17. George R.R. Martin - A Clash of Kings (Goodreads)
18. George R.R. Martin - A Storm of Swords (Goodreads)
19. George R.R. Martin - A Feast for Crows (Goodreads)
20. George R.R. Martin - A Dance with Dragons (Goodreads)
21. Simone Elkeles - Perfect Chemistry (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 25 jul 2014, 12:22, skupaj urejeno 1 krat.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
calimero747
Fairy

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 24 jul 2014, 20:45

1. Jenny B. Jones - There You'll Find Me (Goodreads)
2. Priscilla Glenn - Coming Home (Goodreads)
3. Elle Casey - The Changelings (Goodreads)
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 27 jul 2014, 12:54

1. Mel Bossa - In His Secret Life (Goodreads)(Goodreads) ★★★★★
2. Kate Sherwood - Mark of Cain (Goodreads) ★★★★★
3. Aria Grace - More Than Friends (More Than Friends #1) (Goodreads) ★★★★
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Alexis
Elf
Kraj: Ljubljana

PrispevekNapisal/-a Alexis » 28 jul 2014, 21:57

1. John Green - The Fault in Our Stars (Goodreads) {•}
2. Sarah Mlynowski - Ten Things We Did (and Probably Shouldn't Have) (Goodreads) {•}
“Butterflies are proof that you can have a second life.”

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 31 jul 2014, 11:20

The 5th Wave (#1)
od Rick Yancey

Gre za izredno napeto distopijo, kjer dejansko sovražnike iz vesolja srečamo face-to-face relativno pozno, pa še takrat te zgodba tako potegne vase in premeša tvoja čustva, da nisi popolnoma prepričan kako bi nanje reargiral. Vsekakor je zgodba izjemno zanimiva, navkljub začetnim težavam – prvih 20 strani sem rabila, da me je zgodba res pritegnila, a od takrat naprej je bilo 'smooth sailing' vse do konca. Zdaj pa rabim drugo knjigo in to TAKOJ!

Osebe so razumljivo bolj kot ne v šoku in izgubljene večino časa – kdo pa ne bi bil, če bi izgubil družino, dom, celotno civilizacijo? A to še ne pomeni, da so popolnoma brezglave. Kot izjavi ena izmed protagonistk: »S tem ko so v posameznih valovih pobili večino človeštva, so dejansko proti sebi obrnili le najmočnejše od nas. Velika napaka.«
A ne si zdaj mislit, da bo to zgodba ala Independence Day, še zdaleč ne. Gre bolj za psihološko dramo, a brez akcije in napetih trenutkov tudi ne gre. Vsekakor pa se potiho noter vpleta tudi ljubezen (ampak res potiho, zato še zdaleč ne moti). Bomo videli kaj nam bo pisatelj ponudil v nadaljevanju. Upam, da se vrne Evan, in da majhna skupina najstnikov, ki sedaj ve več o zaroti proti človeštvu, ne bo storila kopico neumnih napak (ki si jih resnično ne morejo privoščiti). Vsekakor nisem prepričana ali bomo deležni srečnega konca, imam pa občutek, da bo avtor postregel s čim originalnim in nam bo dal nekakšen kompromis. Tudi prav. Bo vsaj sledilo temačnemu vzdušju te knjige, ki jo toplo priporočam vsem fanom in fanicam distopij.

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

At Any Price (#1 Gaming the System)
od Brenna Aubrey

No, gre bolj za romanco z elementi gamerske kulture, a ker je bila priporočena (thanks Ever!) sem jo z veseljem prebrala.

Knjiga se začne zelo zanimivo, čeprav je moja notranja feministka kričala od groze, ko se je Mia odločila prodati svojo nedolžnost. Mahinacije okoli te (nevarne in neumne, pa tudi ilegalne) ideje so bile dovolj zapletene, da sem se nekoliko pomirila, trdno prepričana, da iz tega ne bo nič. To se je delno potrdilo, ko v igro vstopi Adam. Dejansko ga Mia pozna pod drugim imenom v spletni igrici, ki jo vsakodnevno igra in o njej tudi piše na svojem blogu. Dejansko sta super prijatelja, vendar Mia ne opazi njune iskrice. Zato se tip odloči, da bo pod lastnim imenom stopil z njo v stik in jo prepričal naj opusti svojo neumno idejo. Seveda se zaplete – on je itak zaljubljen v njo, ona pa se boji imeti z njim kaj več. Sledi zatiskanje oči, veliko vročih trenutkov in frustracije, dokler se vse skupaj ne sfriži. Delno je za to kriva Mia in njeni potlačeni problemi (eden izmed njenih fantov jo je prisilil k oralnemu seksu, poleg tega ne zaupa moškim), delno pa tudi Adam s svojimi negotovostmi in deloholizmom.

Več ne bom povedala, vendar je knjiga informativna glede kulture igralstva, likov in tržnih potez v tem svetu. Ker sama ne igram igric (nazadnje sem igrala eno izmed zgodnjih verzij igrice Ken – astronavt, ki potuje po nemogočih planetih… Zagotovo ima daljše ime, samo se je spomnim enostavno kot Ken) mi je bilo zanimivo izvedeti nekaj o neskončnih spletnih igricah.

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

Eat, Pray, Love
od Elizabeth Gilbert

Ah, kaj naj povem o tej knjigi? Pred leti sem videla film in ob njem uživala, zato mi ni bilo težko vzeti v roke še knjige. Najbolj všeč mi je bil del v Italiji. Vsi ti opisi ljudi, mest, ki jih je obiskala, njeno kulinarično raziskovanje, pa tudi vsa prijateljstva in kratki stiki, ki jih je našla tam. Prav uživala sem ob opisih njene ponovno najdene sreče. Italija se mi je nekako kar sama od sebe izrisala pred očmi – mesta, ljudje… Drobni podatki, ki jih nasuje v svoje opisovanje so me obenem zabavali kot tudi poučevali. Res je bil užitek prebrati ta del. Humor je srce te knjige.

Nekoliko manj sem uživala v opisu Indije, ker se je tam zadržala izključno v ashramu – templju. Res, da je spoznala kopico izjemno zanimivih oseb, vendar so bili vsi večinoma osredotočeni na meditiranje, na iskanje notranjega miru, zato se je ta del zgodbe nekoliko vlekel. Liz seveda ni mogla preživeti časa tam, ne da bi se ji pripetila kopica smešnih dogodkov, vendar so druge osebe nekako stopile v ozadje (ali pa se je meni to samo zdelo). Izjema je bil Richard iz Teksasa, a sem hotela izvedeti še več. Priznam, da brez filma knjige verjetno ne bi mogla dokončati, ker nam ponudi le omejen del njenega potovanja po svetu. Večinoma je osredotočena na njo in njene občutke, kar je značilno za moderne potopise. V filmu so to rešili na odličen način.

Zgodba se nato preseli še na Bali, kjer sem najraje brala o zdravilcu Ketutu in njeni počasni romanci s Felipom. Očitno si bom morala omisliti kakšnega Brazilca v svojem življenju. :D Je pa res, da sem upala na kaj več. Knjiga zato dobi 3,5 zvezdice. Nasmejala me je v času, ko sem bila na psu, zato jo bom imela v dobrem spominu.

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika

―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Diana Gabaldon – Outlander (#1) (Goodreads)****
2. Dan Brown – The Lost Symbol (#3 Robert Langdon) (Goodreads) ****
3. Marjane Satrapi – The Complete Persepolis (Goodreads) *****
4. Marissa Meyer – Scarlet (#2 The Lunar Chronicles)(Goodreads) *****
5. Alexandre Dumas – The Three Musketeers (Goodreads) ****
6. Anna Zaires – Close Liasons (#1 Krinar Chronicles)(Goodreads) ***
7. Eve Langlais – Alien Mate (#1)(Goodreads) ***
8. Michelle M. Pillow – The Barbarian Prince (#1 Dragon Lords)(Goodreads) ***
9. M. K. Eiden – Grim (#1 Tornians)(Goodreads) ***
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov