Avgustovski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

Re: Avgustovski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 31 avg 2014, 18:02

Storms of Lazarus (Shadows of Asphodel #2)
od Karen Kincy

Prvi del te serije sem lani prebrala ko sem sodelovala v blog tour-u in bila sem navdušena nad zgodbo, zato sem komaj čakala da začnem drugi del. Na žalost sem bila na koncu malo razočarana, verjetno sem preveč pričakovala. Zgodba je bila prav tako zanimiva kot v prvi knjigi, osebe pa zelo všečne. Glavni junak, Wendel, je biseksualec, kar se redko sreča v literaturi in to je bil definitivno velik plus. Tudi en gay parček je v tej zgodbi in sem komaj čakala da bosta skupaj ker se je videlo na kilometre da sta si všeč :). V bistvu je bila edina stvar ki me je (precej) motila stil pisanja.. dialogi so bili pogosto malo čudni in brez smisla, hotela sem da bi se osebe več pogovarjale, tako pa je bilo vse skupaj ful pomanjkljivo. To me je večkrat zmotilo, ko sem se jezila da bi bila kakšna stvar lepše izpeljana. Mogoče je problem ta, da je knjiga self-published in bi verjetno kakšen dober editor to znal izboljšat. Druga stvar, ki me je zmotila, pa je bil world-building..zgodba je namreč alternate history, dogaja se pred prvo svetovno vojno v Avtro-ogrski in Prusiji, kar me je navduševalo, ampak sem hotela več opisovanja, politike, detajlov.. Nad samo zgodbo nimam pripomb, ampak kak bolj spreten in izkušen avtor bi lahko iz take zgodbe naredil veliko več.

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

Hot Blooded (Jessica McClain #2)
od Amanda Carlson

Pred približno pol leta sem prebrala prvi del, ki je bil malo preveč predvidljiv in se je tako tudi končal, zato sem se bala, da bo tudi ta knjiga čisto predvidljiva. Na srečo sem se motila. Celotna zgodba se praktično vrti okoli tega, da mora Jessica rešiti svojega dragega, Rourka, iz krempljev zlobne boginje. Skupaj s kolegi se poda na to dolgo pot, polno presenečenj, in v bistvu mi je bilo vse skupaj zelo zabavno, celo spominjalo me je na Hobbita. Knjiga je lahko, zabavno paranormal branje, in prav to je njen čar - ni presežek literature, ampak je lahka in kratka, idealna za krajšanje časa na počitnicah.

Ocena:

Slika

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Harry Potter #3)
od J.K. Rowling

Nadaljujem s ponovnim branjem Harryja, po nevemkolikih letih.. Spomnim se, da mi je bil tretji del najljubši od prvih štirih knjig ko sem bila mlajša in zdaj sem se spomnila zakaj. Takrat so se mi ti obrati v zgodbah zdeli tako nevrjetni in spretno izpeljani.. celotna zadeva okoli Sirius Blacka in Wormtaila je res genialno zamišljena. Zdaj ko imam manj časa za branje, mi je prav lepo se vrnit k Harryju in počasi brat te knjige..ko sem končala to, sem takoj začela Goblet of Fire. Te knjige bodo zagotovo vedno med mojimi najljubšimi in jih bom spet ponovno prebrala čez nekaj let.

Ocena:

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Emylia Hall - The Book of Summers (Goodreads)
2. Antologija - Lore: Tales of Myth and Legend Retold (Goodreads)
3. Khaled Hosseini - And the Mountains Echoed (Goodreads)
4. Brandon Sanderson - The Way of Kings (The Stormlight Archive #1) (Goodreads)

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 31 avg 2014, 18:19

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Nina Lane - Awaken (Spiral of Bliss #3) (Goodreads)
2. Colleen Hoover - Ugly Love (Goodreads)
3. Karina Halle - Love, in English (LIE #1) (Goodreads)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 31 avg 2014, 18:53

1. Huntley Fitzpatrick - My Life Next Door (My Life Next Door #1) (Goodreads) ★★★
2. Colleen Hoover - Ugly Love (Goodreads) ★★★★
3. Patty Blount - Some Boys (Goodreads) ★★
4. Lisa Schroeder - The Bridge from Me to You (Goodreads) ★★★
5. Whitney G. - Reasonable Doubt: Volume 3 (Reasonable Doubt #3) (Goodreads) ★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Alexis
Elf
Kraj: Ljubljana

PrispevekNapisal/-a Alexis » 31 avg 2014, 19:51

Silver Shadows
od Richelle Mead

Končno nadaljevanje! Nepričakovan obrat proti koncu knjige. Verjetno mi je to še najljubša knjiga iz serije. Can't wait for the next one :mrgreen:

Ocena:
Izziv: MESEČNI

Slika {•}

Beautiful Bastard
od Christina Lauren

Že samo naslovnica knjige me je pripravila do tega da sem jo preprosto morala kupiti. Sicer še nisem prebrala 50 shades of grey ampak se mi zdi da je podobn tematika (usaj tako se govori).

Ocena:

Slika {•}

Beautiful Disaster
od Jamie McGuire

Klasična zgodba med bad boy-em&good girl z nekaj nepričakovanimi preobrati.

Ocena:

Slika {•}

The Perks of Being a Wallflower
od Stephen Chbosky

Sicer sem najprej pogledala film in šele potem prebrala knjigo tako da sem imela slike likov že v glavi. Mi je bilo pa drugače to da zgodbo pripoveduje skozi pisma.

Ocena:

Slika {•}
“Butterflies are proof that you can have a second life.”

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 avg 2014, 21:46

A Rose in Winter
od Kathleen E. Woodiwiss

Knjigo mi je priporočila prijateljica in ker ima podoben okus za knjige kot jaz, sem jo seveda mogla prebrat. Glede na to, da sem jo brala cel mesec, mi je bila knjiga res všeč.

Sama zgodba je dobra, a kot pri marsikateremi ljubezenski knjigi, ni bila predvidljiva. Bilo je nekaj resnično nepričakovanih zapletov. Z užitkom sem jo brala in me niti malo ne čudi, da je knjigo tako težko dobiti, ker je povsod razprodana (govorim za slovenski prevod).

Priporočam ljubiteljev ljubezenskih knjig.

Ocena:

Slika

Uporabnikov avatar
wanderlust
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a wanderlust » 31 avg 2014, 22:32

Flirting in Italian
od Lauren Henderson

Italija, no v bistvu njboljši del Italije - Toskana. Že ko sem odprla knjigo in me je na prvi strani čakal citat oz. del besedila italijanskega pevca Jovanottija sem vedela da ne more preveč razočarati. :D Privlačna zgodba, vseeno bi si pa želela da bi bili karakterji malo bolj dodelani, da bi pustili močnejši vtis. Thumbs up za stavke v italijanščini in lepega glavnega akterja Luco - princa z gradom na toskanskem hribčku!

Slika

Ocena:

Slika

There You'll Find Me
od Jenny B. Jones

Presenetljiva, na čisto pozitiven način. Knjiga je iskrena in polna upanja, opisuje Finleyino pot skozi vse težave - žalostjo zaradi smrti brata, depresijo ter začetki anoreksije. Finley se odloči leto preživeti na Irskem, kjer je zadnje leto šolanja preživel tudi njen brat. Skozi dnevnik, ki ga je pisal popelje Finely po njegovi poti. Seveda je v knjigi tudi fant, lušn (in slaven) igralec Beckett, ki v mestu snema nov vampirski film. Kar jo loči od drugih podobnih knjig je močna povezava z vero in Bogom, ki se vpleta v dogajanje. Najprej čisto zmedena Finley poslednjič le najde upaje v sebe, v Boga, življenje. Spozna, da se mora prepustiti življenju ki ji je dano.

Ocena:

Slika

Beautiful Disaster
od Jamie McGuire

Razočarana, glede na to koliko se pri nas ta knjiga prodaja in kupuje… Od kdaj naj bi bili neki ‘abusive’ tipi seksi? Kdo bi si sploh želel tako razmerje? Hmm I don’t think control freak boyfriends are romantic… Brezveze vse skupaj, ne dojamem načina razmišljanja niti ene osebe iz knjige.
“Love it or hate it; there's no in between” totalno opiše tole knjigo.

Ocena:

Slika

Fall from India Place (On Dublin Street #4)
od Samantha Young

Težko pričakovan del ene najboljših serij v žanru! Samantha spet ni razočala, zanimivo, dramatično, predvsem pa neka sveža zgodba (kolikor se sploh v romantičnih zgodbah da). Ampak so mi vseeno prejšnji deli bili bolj všeč, glede na vsebino in pare.

Ocena:

Slika

1. Lauren Henderson - Kissing in Italian (Flirting in Italian, #2) (Goodreads)
2. Tina Reber - Love Unscripted (Love, #1) (Goodreads)
3. Tina Reber - Love Unrehearsed (Love, #2) (Goodreads)
4. Richelle Mead - Silver Shadows (Bloodlines #5) (Goodreads)
5. Loretta Chase - Silk Is for Seduction (The Dressmakers #1) (Goodreads)
6. Loretta Chase - Scandal Wears Satin (The Dressmakers #2) (Goodreads)
7. Stacey Lynn - Just One Song (Just One Song #1) (Goodreads)
8. Laura Florand - The Chocolate Rose (Amour et Chocolat #3) (Goodreads)
9. Jodi Ellen Malpas - This Man (This Man #1) (Goodreads)
10. Jodi Ellen Malpas - Beneath This Man (This Man, #2) (Goodreads)
11. Johanna Lindsey - Fires of Winter (Haardrad Viking Family #1) (Goodreads)
12. Tessa Dare - A Night to Surrender (Spindle Cove #1) (Goodreads)
13. Tessa Dare - Once Upon a Winter's Eve (Spindle Cove #1.5) (Goodreads)
14. Tessa Dare - A Lady by Midnight (Spindle Cove #3) (Goodreads)
15. Tessa Dare - Beauty and the Blacksmith (Spindle Cove #3.5) (Goodreads)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov