Septembrski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Septembrski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 sep 2014, 00:04

Za 1 dodatno točko preberi zgodbo s student-teacher tematiko
Za 2 dodatni točki preberi knjigo, ki je napisana v stilu dnevnika*
Za 3 dodatne točke preberi delo od “one-hit wonder” avtorja**

22. september je Dear Diary Day
25. september je One-Hit Wonder Day
*V mislih imamo knjige kot so The Diary of a Young Girl od Anne Frank, Bridget Jones's Diary od Helene Fielding, The Princess Diaries od Meg Cabot in podobne.
________________________________________________________________________________________________________________

**Pod “one-hit wonder” avtorje se smatrajo vsi tisti pisatelji in pisateljice, ki so do sedaj napisali samo eno knjigo in je od takrat, ko so jo izdali, minilo najmanj 10 let.
:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

ines1982
Elf

Re: Septembrski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 02 sep 2014, 15:39

The Princess Diaries
od MEG CABOT

Lahkotno branje bolj primerni za najstnice;) Sem kolebala med drugo knjigo Bridget Jones in tole pa sem se raje odločila za tole...in bila vesela...
Kaj bi vi storili, če bi bili še včeraj navadno srednješolsko dekle brez množice prijateljev in brez pravega osebnega stila? Danes pa bi izvedeli, da ste princesa manjše evropske državice? Jaz bi šla v šoping;)...hahaha
No Mii (Amelii) se vsekakor svet obrne na glavo in spozna tudi, da seveda obstaja tudi slaba stran slave...:(

Luštno branje ampak dvomim, da bom šla brat še ostale iz zbirke (10 sme jih naštela)

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

Losing it
od Cora Carmack

Knjiga je bila že nekaj časa na moji TBR listi pa nekako nisem prišla do nje tko da hvala za tale izziv;)... Super knjiga in odlična tematika...
Bliss je v zadnjem letniku collega in je še vedno devica. Ko to prizna svoji najboljši prijateljici, jo le-ta prepriča, da gresta ven in da končno najde nekoga s komer bo izgubila svojo v-card;) Tako Bliss v lokalu spozna Garricka in med njima se krešejo nore iskre... Odpelje ga k sebi domov in nekako sreči mečkanja po postelji se prestrasi in zbeži;)
In naslednji dan na predavanju ugotovi, da je Garrick njen novi učitelj;) Sicer le nekaj let starejši od nje ampak njuna romanca takoj postane nekaj prepovedanega...
Bliss je še vedno devica, zaljubljena je v svojega profesorja (in on tudi vanjo) poleg tega pa ji Cade (njen best frend) prizna, da je že lep čas zaljubljen vanjo...

Knjiga je super napisana, veliko je komičnih situacij,super je opisano študentsko življenje (popivanje, igra spin the bottle...) in pa seveda vsi navijamo, da Garrick in Bliss prideta skupaj;)

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

Gone with the wind
od Margaret Mitchell

FRANKLY MY DEAR - I DONT GIVE A DAMN...
Slavne besede Rhetta, ki jih je izrekel svoji preljubi Scarlett

Meni je bila knjiga všeč, se pa glih pripravljam da mogoče bi bil čas tut film spet vidt;)...
Scarlett je razvajenka, ki ponavadi doseže vse kar si zamisli... Edino kar ji ne uspe je ujeti sosedovega Ashleyja. In misel nanj jo muči zeeeelo dolgo časa... Vmes se dvakrat poroči z moškim , ki ji nič ne pomenita - iz razloga, da bi vzbudila ljubosumje v njenem Ashleyu...vendar pa je on srečno poročen.
Rhett je moški na slabem glasu in že ob prvem pogledu na Scarlett si zada nalogo, da bo nekoč njegova... In po kruti ameriški državljanski vojni le prideta skupaj...
Scarlett pa vendarle le ni še čisto pozabila Ashleya... Vesčas se vrti okrog njega... Tudi po rojstvu hčerke, se s hčerko bolj ukvarja Rhett, ki ji resnično ljubi... A po njeni nesrečni smrti (padec s konja) Rhett ne vidi več prihodnosti s Scarlett ter se odloči da jo bo zapustil. Scarlett končno spozna, da ga je ves čas ljubila in ga roti naj ostane...vendar jo on z zgornjimi besedami zavrne...
Scarlett pa ostane njena ljuba Tara - posestvo, ki ga ne bo nikoli zapustila...

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

Slammed
od Colleen Hoover

Poetry rocks;)
Amazing zgodba z neverjetnimi karakterji. Lake se s svojo mamo in bratom preseli na drug konec amerike in takoj spozna luštnega soseda Willa in njegovega bratca (ki z njenim postane najboljši prijatelj). Will Lake (Layken) povabi na zmenek in med njima je neverjetna kemija. Will jo odpelje na prvi zmenek in neverjetno je kako pašeta skupaj - kot da bi se poznala že celo svoje življenje.
Ampak seveda - knjiga me ne bi spravila v jok, če ne bi bilo zapleta...

Will in Lake na prvi dan šole spoznata, da je Will njen profesor in da si kot skrbnik svojega brata ne more privoščiti, da ostane brez službe... Zato želi z Lake prekiniti stike...

aaaa, knjiga me je nasmejala (Lakein brat Kel je smešen), jokala sem kot nora spala nisem ker me je mučila naslednja stran knjige... in sta še knjigi tako da se lahko spet posvetim njuni zgodbi...

Ocena:
Izziv: MESEČNI

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Cassandra Clare - City of Lost Souls (The Mortal Instruments #5) (Goodreads)
2. Colleen Hoover - Point of retreat (Goodreads)
3. Colleen Hoover - This girl (Goodreads)
4. Evie Harper - You loved me at my darkest (Goodreads)
5. Colleen Hoover - Hopeless (Goodreads)
6. Jessica Smith - Godcorp 2 (Goodreads)
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 25 sep 2014, 17:26, skupaj urejeno 10 krat.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 02 sep 2014, 19:11

Dear John
od Nicholas Sparks

Pred branjem knjige sem pogledala film, zato sem mislila, da mi bo knjigo lažje prebrati. Vendar sem se motila. Knjiiga je zelo lepa in čustvena in čeprav sem konec že poznala, so me vseeno zalile solze. Več mi je ker zgodba ni hollywood-ska ampak je bolj realna. Pripoveduje o ljubezni med vojakom Johnom in Savannah. Spoznata se in se zalubita, potem pa more on v vojsko, vendar se njuna zgodba tu še ne konča, saj si obljubita, da se bosta ponovno srečala. In res se, vendar pa vse ne poteka tako kot bi si želela. Konec je žalosten in pokaže kako veliko srce ima John, vendar si kot bralec vseeno želiš, da bi se s Savannah končalo drugače.

Ocena:

Slika

Losing It
od Cora Carmack

Ko sem prebrala opis, se mi je zdela knjiga zelo zanimiva, pa še same dobre stvari sem slišala v zvezi znjo.
Saj ne rečem, da je slaba, samo nisem začutila Bliss. Zgodba je OK, mi je pa zanimiv preobrat ( al kako naj rečem bolezni). Je blo nepričakovano. Sem pa skozi celotno zgodbo čakala, da bo kdo odkril za njiju.

Ocena:

Slika

Black Beauty
od Anna Sewell

Knjigo sem prvič prebrala, ko sem bila še v osnovni šoli :) ampak mi je bila že takrat všeč.
Celotno zgodbo pripoveduje konj Black beauty. Sledimo mu na njegovi poti v življenju, katero je postavljeno v sredino 19.stol. Takrat je bil namreč ves potniški promet potekal izključno le s pomočjo konjske vleke. Skozi zgodbo izvemo veliko o tem, kako se konji počutijo pri različnih opravilih, nekaj malega pa tudi o mučenju živali. Zgodba je zelo lepa in odkrie tudi marsikatero slabo lastnost ljudi.

Ocena:

Slika

The Diary of a Young Girl
od Anne Frank

Knjigo sem se že nakaj časa spravljala prebrati... in s tem mislim več let. Skratka ni mi žal, da sem se končno odločila.
Zgodbo pripoveduje Anna, ki piše dnevnik v času 2. svetovne vojne. Opisuje tako vojno dogajanje o katerem izvedo preko radija in o svojem življenju. Skozi leta ko piše dnevnik, se opazi njeno odraščanje in kljub temu, da je stara ( na koncu) 14 let, razmišlja zelo pametno, in se ukvaraja celo z malo bolj pomembnimi vprašanji. Njena želja je bila postati pisateljica, in načrtovala je celo, da bi o tem njihovem skrivanju napisala knjigo. Kljub temu, da ni nikoli izvedele, da se je to zgodilo, saj je dnevnik objavljen...sem bila vseeno zelo vesela, ko sem prebrala to njeno željo in vedela, da se je uresničila.
Zgodba je lepo napisana, glede na to, da je dnevnik po resničnih dogodkih. Ko sem prebrala epilog in knigo odložila, so me dobesedno zalile solze, saj enostavno ni bilo fer, da so se toliko časa uspešno skrivali, na koncu pa vseeno pristali v taborišču.

Ocena:

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Morgan Matson - Since You've Been Gone (Goodreads)
2. Emily Seife - The Hunger Games Tribute Guide (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 30 sep 2014, 20:11, skupaj urejeno 1 krat.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 18 sep 2014, 13:07

The Truth About You & Me
od Amanda Grace

Amanda Grace je s The Truth About You & Me želela ustvarit nekoliko drugačno student-teacher zgodbo, saj je zgodba napisana v obliki pisem (Madelyn piše Bennettu [njenemu prof.]), iz katerih lahko bralec že takoj na začetku razbere, da ne bo srečnega konca. Do neke mere ji je to tudi uspelo, vendar se ga je zalomlo pri likih, s katerimi si nisem mela kaj začet. Sploh Madelyn je bila problem. Tipični primer 16-letnice, ki misli, da je mature, a v bistvu še m od mature ni. Če bi res bla, se sploh ne bi znašla v taki situaciji. Zgodbi je definitivno manjkala globina, da bi lahko trdila, da je imela neki impact na mene.

Ocena:
Izziv: Mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

1. Stephanie Perkins - Isla and the Happily Ever After (Anna and the French Kiss #3) (Goodreads) ★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

PrispevekNapisal/-a narcissa » 22 sep 2014, 09:28

Inferno
od Dan Brown

Dan Brown kot vedno fenomenalno zapleta in razpleta! Stalno nestrpno pričakovala, kaj se bo zgodilo in stran požirala druga za drugo. Kljub temu da je knjiga precej debela, mi je na koncu, kot vedno pri Brownovih knjigah, postalo žal, da sem jo že prebrala in da je že konec… Brown, začni pisati hitreje!

Ocena:
Izziv: mesečni

Slika

1. Veronica Roth - Allegiant (Goodreads)
2. Gillian Flynn - Gone Girl (Goodreads)
3. Hugh Howey - Wool Omnibus (Goodreads)
Nazadnje uredil/a narcissa dne 27 sep 2014, 22:51, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 26 sep 2014, 15:16

Unteachable
od Leah Raeder

Uhhhh...I LOVE THIS BOOK!
Tole je bila moja prva knjiga s teacher-student temo...načeloma mi takšne knjige ne ''potegnejo''...ampak sem vesela, da sem za prvo izbrala tole :P ...pri takšnih knjigah sem vedno pričakovala naivne, noro zaljubljene glavne junakinje, ki s puppy dog eyes gledajo na profesorja...zato mi je knjiga tako všeč...glavna junakinja je ZAKON...močna oseba, sarkastična, z daddy issues...privlačijo jo starejši moški...in zaljubljena je v svojega učitelja.
Všeč mi je kako knjiga dejansko ujame njeno težavno otroštvo in njene občutke ob stvareh, ki so se ji oz. se ji dogajajo.
Pisateljica je vsekakor naredila bolj temačno ozračje, ki se povsem sklada z Maisenim načinom življenja in odlično je opisala njuno prepovedno razmerje. Njun odnos je bil odličen in skozi celotno knjigo sem upala na HEA... :P

Ocena:
Izziv: Mesečni za 1 dodatno točko

Slika

When It Rains (Rain #1)
od Lisa De Jong

Še ena knjiga, ki mi je bila noro všeč... :P
To je ena izmed tistih knjig o kateri razmišljaš še nekaj časa...izredno čustvena in lepo napisana...
Ko sem jo brala sem jokala, kot dež :P
V knjigi spoznamo Kate, ki se zaradi travmatičnega dogodka povsem zapre vase...ob strani ji stoji le najboljši prijatelj (prva ljubezen...) Beau, ki pa odhaja na kolidž. Beau ji izpove svoja čustva pred odhodom in kljub temu, da bi bila tega nekaj let nazaj vesela...se s tem ne more soočiti in ga zavrne.
po njegovem odhodu spozna Asherja, ki se ves čas vrača v restavracijo kjer dela. Asher bi jo na vsak način rad spoznal in ji pomagal in Kate si prvič po dolgem času želi poizkusiti.
Zgodba nas popelje skozi čudovit in tragičen odnos, ki ga imata Kate in Asher...in skozi pot, ki jo skupaj prehodita medtem, ko eden drugemu pomagata pri ''celjenju'' čustvenih ran.
When it rains, Kate. Remember me.

Ocena:
Izziv: Mesečni

Slika

1. Laini Taylor - Daughter of Smoke & Bone (Daughter of Smoke & Bone #1) (Goodreads)
2. Laini Taylor - Days of Blood & Starlight (Daughter of Smoke & Bone #2) (Goodreads)
3. Laini Taylor - Dreams of Gods and Monsters (Daughter of Smoke & Bone #3)
(Goodreads)
4. Gina L. Maxwell - Seducing Cinderella (Fighting for Love #1) (Goodreads)
5. Lisa De Jong - After the Rain (Rain #1.5) (Goodreads)
6. Brittainy C. Cherry - Loving Mr. Daniels (Goodreads)
Nazadnje uredil/a Karou dne 30 sep 2014, 21:18, skupaj urejeno 4 krat.
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
MintyBerry
Elf

PrispevekNapisal/-a MintyBerry » 28 sep 2014, 22:27

Vampirkin dnevnik #1: Prebujenje
od Lisa Jane Smith

O ja vampirji.. Serija Vampirkin dnevnik je že dolgo na moji to-read listi, ampak nikoli nisem prišla do tega, da bi si sposodila prvo knjigo (ali je ni bilo v knjižnici ali pa ni bilo časa), zdaj pa sem jo končno prebrala.
Serije (še) nisem gledala, tako da je nemorem primerjati s knjigo, sem pa videla nekaj izsekov na yt. In mi je žal, ker sem si potem v knjigi avtomatično predstavljala Eleno tako, kakor je v seriji, potem pa preberem opis in sem tko :121: ko piše da ima modre oči, blond lase, visoka in vitka..
Na začetku knjige mi je Elena delovala kot "high society barbie". Mislim, Stefan gre mimo nje, brez da bi jo pogledal, ona pa ima še naslednje tri strani monologa, kako je šel fant mimo nje brez da bi jo pogledal in da se to še ni zgodilo in nevem kaj use..cool down, girl. Takrat sem se mogla kar potrudit, da sm brala naprej.
S Stefanom sta mi tok srčkana in tudi mislim, da se ona zelo spremeni, ko začneta hodit (na boljše, seveda). Ful sem jezna na Damona, ker Stefanu vedno use uniči, potem ga pa še ubije (oz. tako zgleda za zdaj, nisem še brala naprej), sem pa že takoj od začetka vedela, da je on tisti vran.
Pa ta njena prijateljica Bonnie mi je ful simpatična, taka pozitivna, nasmejana..
Knjiga mi je dobra, ocena 4 zato, ker pričakujem, da bodo naslednji deli še boljši, se pa zaenkrat ne more primerjat z Vampirsko akademijo, my all time favourite.

Ocena:
Izziv: mesečni (za 2 dodatni točki)

Slika
"You have an interesting set of morals. Breaking out of jail is okay. But steal a car, and you sound totally outraged."

Uporabnikov avatar
wanderlust
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a wanderlust » 30 sep 2014, 20:46

Unteachable
od Leah Raeder

Tudi jaz čisto navdušena nad tem predlogom, hvala Marjetica! Super strukturirana, zanimivi in močni karakterji, celota se res lepo ‘poklapa’. Moja prva s to tematiko ter definitivno vredna branja.

Ocena:

Slika

Book of a Thousand Days
od Shannon Hale

Čisto na blef izbrana, ampak sploh ni tako napak. Temelji na Grimmovi pravljici, ampak se podobnosti skoraj ne prepozna. Dejansko sem pričakovala bolj malo, ampak je dosegla in presegla ta pričakovanja. In presenetljiv konec! Všečno.
Ocena:

Slika

To Kill a Mockingbird
od Harper Lee

Knjiga z večplastno zgodbo in klasika ameriške literature. Prikazuje probleme rasizma in nepravice, povzročene črnemu prebivalstvu v 30. letih prejšnjega stoletja in zgodbo o ljubezni med očetom in njegovimi otroci, ki živijo v tej družbi in se problemov zavedajo.

Ocena:

Slika

The Book Thief
od Markus Zusak

In še moja najljubša knjiga prebrana v tem mesecu. Že začetek je popolnoma drugačen od večine - pripovedovalec zgodbe je smrt sama, kar jo naredi še bolj unikatno. Pripoveduje o času med 2 sv. vojno, o mali Liesel ki pride živeti v vasico v Nemčiji. Zgodba sledi predvsem njenemu življenju, kot tudi nekaterim večjim dogodkom vojne.
V enem reviewu sem zasledila: “ It is an interesting viewpoint of World War II because it is told by Death but through the eyes of a child.”
Mislim, da je prav to največji čar te zgodbe.
Ocena:

Slika

1. Tessa Dare - Any Duchess Will Do (Spindle Cove #4) (Goodreads)
2. Jude Deveraux - Lavender Morning (Edilean #1) (Goodreads)
3. Hannah Harrington - Saving June (Goodreads)
4. Marina Fiorato - The Venetian Contract (Goodreads)
5. Stephanie Perkins - Isla and the Happily Ever After (Anna and the French Kiss #3) (Goodreads)
6. Laurel McKee - Duchess of Sin (The Daughters of Erin #2) (Goodreads)
7. Laurel McKee - Lady of Seduction (The Daughters of Erin #3) (Goodreads)
8. J.A. Redmerski - The Edge of Never (The Edge of Never #1) (Goodreads)

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 30 sep 2014, 22:26

Heir of Fire (Throne of Glass #3)
od Sarah J. Maas

Gre za čudovito nadaljevanje prejšnjih knjig in definitivno ena izmed najljubših serij, ki sem jih odkrila letos. Skoraj mi je žal, da avtorice in serije nisem odkrila že prej, vendar sem po drugi strani vesela, ker me je ta knjiga pričakala septembra in sem z branjem lahko nadaljevala. :D

Celaena končno vzame vajeti v svoje roke in se sooči s svojo preteklostjo – to bi bil dober kratek opis zgodbe, vendar vsekakor ne obsega nians in majhnih trenutkov, ki dajejo osebam življenje in čar. Verjetno mi je knjiga zato tako všeč. Vseeno bi bila knjiga boljša brez stranske štorije o teh iron-teeth čarovnicah – I was bored and kind of grumpy when reading it. Zato 4,5 zvezdic. Vsekakor pa knjigo in serijo priporočam prav vsem – ne bo vam žal. Bolje rečeno – ne bo vam žal, da se boste za nadaljevanje zgodbe malce načakali.

Ocena:

Slika

Frankenstein
od Mary Shelley

Ugh, nisem bila ravno blazno navdušena nad zgodbo – verjetno me je motila ta silna sentimentalnost. I want more action, more decisive people! Na koncu pošast izpade kot najbolj zanimiva oseba, vendar moramo klasiku priznati, da je bil za svoj čas res nekaj novega. No, vsekakor lahko sedaj knjigo črtam s seznama del, ki sem jih želela prebrati. Verjetno bi bila filmska verzija (z nekaj deviacijami) bolj zanimiva. Ouch.

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov