Avgust 2010 - Unwind (Neal Shusterman)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
0
Brez glasov
3
1
13%
4
1
13%
5
6
75%

Skupaj glasov: 8

Pam
Fairy

Re: Avgust 2010 - Unwind (Neal Shusterman)

PrispevekNapisal/-a Pam » 21 avg 2010, 10:22

Mene je pa zmotlo še nekaj. NAj bi se 100% človeka porabilo ane, no mal majo fore. Kam pa dajo potem lobanjo, pa obraz brez oči, pa vse te zadeve. Razumem da bi celo glavo presadil (no ja), ampak ce oberejo dol ušesa, pa oči, pa zobe... potem še vedno ostane nekaj neporabljenega.
Verjetno gre tudi za presaditev kosti. Čeprav se sliši tole z lobanjo malo kripi.
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 21 avg 2010, 10:23

Mene je pa zmotlo še nekaj. NAj bi se 100% človeka porabilo ane, no mal majo fore. Kam pa dajo potem lobanjo, pa obraz brez oči, pa vse te zadeve. Razumem da bi celo glavo presadil (no ja), ampak ce oberejo dol ušesa, pa oči, pa zobe... potem še vedno ostane nekaj neporabljenega.
"Then, aren't you breaking the law? Doesn't the law specify that you have to keep 100 percent of an Unwind alive?"
The smile has begun to fade from the counselor's face. "Well, actually it's 99.44 percent, which takes into account things like the appendix."
;)

Zdaj če je glih to točno preračunano pa dunno. Ampak pač, najdejo se stvari, ki jih bek fooknejo hehe.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
vamp
Fairy

PrispevekNapisal/-a vamp » 21 avg 2010, 10:25

Meni se pa zdi, da je toliko nerealnih stvari v knjigi, da se je škoda na to obešat. Če ti zaradi tega knjiga ni toliko všeč je bad, mene osebno zadeve niso zmotile.

Se mi zdi hecno ob neki taki zgodbi potem padat v debato, kdaj se duša res razvije in če se res del človeka prenese naprej z eno roko... pač domišlija

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 21 avg 2010, 10:27

Jaz sicer to težko sprejmem, ampak pomoje ko umreš te pač več ni... V taki obliki kot si zdaj, se več nikoli ne zavedaš... Kar mene ful straši :?

Ja, to je tudi res... recimo lobanje nekomu ne bodo presadili... Razen, če jo za kako predelavo v ne vem kaj uporabijo :shock: Dobesedni Chop Shop :shock:

Drugače meni je tudi blo všeč, da so ti otroci zdaj bli voditelji, ker so po tem kaj so doživeli že zdavnaj postali odrasli... nehali so bit otroci prvi trenutek, ko so zvedli, da bodo Unwindani. Lev je sicer še vedno bolj tak tak, sicer je veliko bolj odrasel kot prej, ampak pomoje še bo mel nekaj od "otroštva", Connor pa Risa sta mi pa čisto super pasala v Graveyard :) Risa že prej ni bla več otrok, Connor se je pa tudi čez te mesece ful spremenim in ful bolj odgovoren postal :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 21 avg 2010, 10:28

Ok, vse lepo in prav, ampak najstniki, da bi vodli takšno javno tajno zadevo, za toliko ljudi, pod takšnimi pogoji, mi je malo mimo.
Vidiš, meni pa sploh ne, ker sem že kar nekaj krat v kaki knjigi/filmu brala/vidla to. :) V Lord of the Flies so froci na novo vzpostavli "vlado," sicer s katastrofalnim rezlutatom, but still. V Kid Nation, sicer reality show, tak da ne veš kolko je reality in kolko showa, so tud froce stare od 8-15 let pustili same živet na neki farmi in so tudi mogli sami "law & order" vzpostavit.
Vidiš, v prvem primeru je bilo katastrofalno stanje, kar pomeni, da je bila zamisel napačna. V drugem primeru je šlo za resničnostni šov, se mi zdi, da sem tudi jaz nekje nekaj gledala o teh otrocih v resničnostnih šovih, kjer so morali sami vzpostavit neko sožitje. Ampak po nekem času se vedno najdejo konflikti in otroci so po koncu šova zleteli mamicam in očijem v naročje, samo da je bilo konec vsega. Otroci niso sposobni vladati, saj še niso razvite osebnosti. Še marsikatera odrasla oseba ne bi mogla narediti tega.
Samo njim ni treba na novo vzpostavit, le dalje vodit. IMO so froci zmožni kaj takega. Mogoče ne glih 13-letniki, ampak v graveyardu maš tud en kup 17-letnikov. Pa poglej Riso recimo. Ona se že celi lajf mora sama znajt.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 21 avg 2010, 10:29

Meni se pa vseeno zdi, da naša realnosti vseeno ni tako daleč od tiste v knjigi in to ni neka huda znanstvena fantastika, čeprav se zdaj marsikaj zdi neizvedljivo. Na žalost.
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
vamp
Fairy

PrispevekNapisal/-a vamp » 21 avg 2010, 10:37

Meni se pa ne zdi tako blizu realnosti, sploh pa ne da bi se po celem svetu zedinili o eni stvari :) Mogoče mi je še najbolj realno kako je do te ideje sploh prišlo. S pretirano idejo (pomojem ne preveč premišljeno) so hoteli da bi se obe strani malo zamislile, pa so dosegli ravno nasplortno. Mogoče mi je to še najbolj podobno našemu svetu.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 21 avg 2010, 10:40

Meni se pa prav zdi, da debatiramo hehe :)

Je kar nekaj nerealnih stvari ja - to z presaditvijo organov še najbolj, ampak IMO je pisatelj vse stvari ful dobro povezal pa dobre odgovore na vprašanja dal. Četudi se nam danes ne zdijo realni.

Jaz mislim, da duša ne more naprej živet - pisatelj jo je pa razdelil na tisoč majhnih delčkov. Tak je zgodbo povezal in to je njegov odgovor na naša vprašanja :)

Zato je to znanstvena fantastika :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 21 avg 2010, 10:44

Ja, ampak z vprašanjem duše po smrti se vseeno tudi danes ukvarjamo. Saj se danes tudi presajajo organi, sicer ne tako obširno, kot v knjigi, tako da zame ni to takšna znanstvena fantastika. Je pa res, da je pisatelj dobro povezal stvari in na vsa vprašanja podal odgovore. :)

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 21 avg 2010, 10:45

Meni se pa ne zdi tako blizu realnosti, sploh pa ne da bi se po celem svetu zedinili o eni stvari :)
Saj tudi v knjigi niso bili vsi zedinjeni o tej ideji. Kar poglej, koliko ljudi se je zbralo na graveyardu, ti se zagotovo niso strinjali z oblastjo, ki je uzakonila unwindanje.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov