Avgust 2010 - Unwind (Neal Shusterman)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
0
Brez glasov
3
1
13%
4
1
13%
5
6
75%

Skupaj glasov: 8

Uporabnikov avatar
vamp
Fairy

Re: Avgust 2010 - Unwind (Neal Shusterman)

PrispevekNapisal/-a vamp » 21 avg 2010, 10:53

No ja to je res. Nisem mislila vsi vsi, ampak vsi vodilni oz. ti ki o tem odločajo.

Drugače pa ja. Mogoče pa res ni tako daleč od resnice, odvisno a akterega zornega kota gledamo.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 21 avg 2010, 10:59

Ne bi bla to dobra knjiga za SŠ za obvezno branje? Meli bi se ful za pogovarjat pa eseje pisat :D

Čeprav se mi zdi, da smo vse bolj starejše pa nam je zato zanimivo komentirat :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 25 avg 2010, 21:38

prebrala :thumbup:

hm, hm, hm, kje začet. knjigi sm dala 4ko - ker se mi zdi, kot da je neki mankal, kaj ne vem. mogoče je bil problem v tem, ker je zelo podobno današnjemu svetu s takšnimi odmiki, ki si jih ne predstavljam. nekaj je science fiction, tole je blo pa neki na pol.

po drugi strani, pa sta mi zelo všeč Risa&Connor kot karakterja! sploh Connor - though on the outside but, oh so soft on the inside <3 in pa opis Graveyarda :thumbup: :thumbup:

Lev mi je tko meh. :-|

scena z Rolandom na operacijski mizi je bla creepy in sad :( :cry: sploh, k so se nehal pogovarjat z njim in so se pogovarjal o športu :x

glede unwindanja - mah, meni se zdi a bit far fetched idea tole - kako je bil lahko pri zavesti, ko pa ni mel več srca in pljuč, samo še možgani :shock:

glede duše - huh, taka filozofska razprava, v kateri ima lahko vsak prav ;) hm, kaj js mislm - men je kr všeč ta zakonska točka, ko je še dovoljen splav - mislm, da 3 mesce - ne me citirat.

ste že slišal zato, da imajo nekateri po transplantaciji popolnoma drugačen okus za hrano, al pa spomine, k niso njihovi? js sm že vidle ene te dokumentarce, kok so pa resnične te izjave, pa nevem. se zelo dobr spomnm, kako je ena starejša gospa dobila od mladeniča srce in je naenkrat začela zelo rada pit pivo, prej ga pa ni marala :D

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 26 avg 2010, 10:51

Malo filozofije mora bit :lol:

To sem jaz že tudi slišala ja...kr zanimivo :) Verjetno je ob tem tudi idejo potem pisatelj dobil :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 26 avg 2010, 18:19

Malo za v razmislek kaj je science fiction kaj pa reality:

;) ;) ;)

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 30 avg 2010, 12:17

Samo danes pa jutri še :P

P.S. Nekdo je še glasoval pa ni oddal komentarja - brez komentarja se ne dobi "priznanje" v profil :) Ni treba na dolgo pisat pa vsega analizirat, samo povejte svoje mnenje :D

Uporabnikov avatar
larlopz
Fairy

PrispevekNapisal/-a larlopz » 30 avg 2010, 21:32

Js se ponovno vračam v branico.
Prebrala Unwind, čeprav sem se z njim kr mučila, ker sem imela en velik bralni štoplc.
Tako da moja ocena bi rekla da je tam nekje 3 (od 5).

Na splošno je zgodba dobra, celotni sistem unwindanja in vse to je logično, edino ta storking sistem mi je mal čuden pa to. Druagače mi osebe in karakterji niso bili nič posebnega, Lev mi je bil še najbolj pri srcu lahko rečem, pa tista Dragon Lady al koko so ji že rekli mi je bla všeč. Ne vem zakaj, ampka ja.
Drgače mi pa Connor nikoli ni dajal vtis kot da je pretepač pa to, čeprav je skozi celo knjigo poudarjen blo, ampak sem vseeno mela občutek da bi ga Roland zlahka premagal.
Za konec raje ne bi komentirala, ker sem že tako se trudla da bi prebrala zadnjih par strani, in mi je blo tisto z Connorjevo roko ( delfinček gor :) ) mal feaky. Tko ko cela stvar s CyFyem pa to.
U glavnem se raj ne bi bolj poglabljala, ni bla glih moj tip knjige, na začetku mi je blo zanimivo, potem pa nič več. Tako da sem med Unwindom še prebrala Morganville vampires in pa Mockingjaya, pa me je to verjetno še bolj stran potegnilo.
Slika
"Books may well be the only true magic." Alice Hoffman

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 31 avg 2010, 06:57

Evo si si pa prislužila priznanje, da si prebrala :)

Girl, how many books you have on currently reading list! :D :D

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 31 avg 2010, 19:38

Tako, naš prvi bralni izziv se je zaključil.

Imeli smo 7 udeležencev in dobili različne ocene :) Vse sodelujoče najdete na tej povezavi: http://www.bralnica.com/izziv/Avgust%202010.html

Jaz sem vesela, da smo izbrali to knjigo, danes pa začnemo zbirati predloge za 2. izziv :D Upam, da bo udeleženost na naslednjem malo večja :D

Edit: Še eno bralko imamo pa ni mogla oddati svojega mnenja, ker sem jaz prehitro temo zaprla - zato ji dajem možnost, da še danes komentira :) Upam, da se strinjate, ker je to bila res moja napaka in bi uporabnica lahko komentirala ob 10 zvečer, če bi tema bila še odprta ali pa če bi bila jaz na forumu :)

Kate

PrispevekNapisal/-a Kate » 01 sep 2010, 23:53

Hvala. *hug*
No, bom čisto kratka [ pa pri naslednji knjigi malo daljša. ]

Knjigi dam petico, ker je res super.
Prebrala sem jo skoraj v enem dnevu, ker je kar nisem mogla odložit. =D Res smo izbrale super knjigo in mi ni žal, da sem jo brala. :D Pa tudi platnica je nora.

No, to je še z moje strani, res na kratko. =D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost