Novembrski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Novembrski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 01 nov 2014, 08:09

Za 1 dodatno točko preberi knjigo od najljubšega avtorja
Za 2 dodatni točki preberi zgodbo, ki se dogaja v sirotišnici oz. knjigo, katere glavni lik je sirota
Za 3 dodatne točke preberi delo, katerega glavni lik je indijanskega rodu

1. november je dan avtorjev
10. november je svetovni dan sirot
28. november je Native American Heritage Day

:goodluck:

Formo za vnašanje knjig dobite TUKAJ!
Simbol za knjige, ki se naj štejejo v kategorijo THE POLYGLOT - {•}
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Novembrski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 01 nov 2014, 21:01

Pandemonium
od Lauren Oliver

Pandemonium me je za razliko od prvega dela, zelo navdušil. Bil je poln akcije in preobratov..konec je pa itak :118: Lena je v tem delu precej bolj aktivna in močna oseba. So se mi pa že prej porajale misli, kaj če je Alex živ..ampak sem jih odrinila stran, ker to tak ni mogoče. Potem pa šok. Me je presenetila Raven, ker si sploh nisem mislila, da ji bo na koncu pomagala. Njena mama pa me je kr razočarala, lahka bi vsaj kak namignala al pa kej, tak pa nič. To še čakam da se v tretjem delu razvozla, in pa seveda Alex (kaj za vraga se dogaja).

Ocena:
Izziv: MESEČNI

Slika

Harry Potter and the Sorcerer's Stone {•}
od J.K. Rowling

Ko sem knjigo prijela v roke, sem bila čisto začudena nad dejstvom, da je tako tanka. V spominu sem jo imela kot čisto povprečno knjigo... zdaj pa se mi je zdela kakor kakšna otroška knjigica. No vsaj vsebina se ni spremenila :) Je blo kr mal nolstalgično brat tole knjigo po tolikem času. Zgodbo tako vsi dobro poznamo, Harry je pa itak legenda in bo to tudi ostal.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 DODATNO TOČKO

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――
1. Ivan Cankar - Na Klancu (Goodreads) {•}
2. Ivan Cankar - Hlapci (Goodreads){•}
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 29 nov 2014, 21:30, skupaj urejeno 4 krat.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

ines1982
Elf

PrispevekNapisal/-a ines1982 » 05 nov 2014, 14:14

THE GLASS KITCHEN
od Linda Francis Lee

Obožujem knjige, ki vsebujejo tudi kuharske recepte,)... In predvsem knjige s srečnim koncem.
Zgodba me je navdušila..Gre za zgodbo treh teksaških sester, ki se po smrti staršev, babice in stare tetke vse znajdejo v New Yorku. Portia je sveže ločena in se odpravi živet v mestno hišo, ki jo je sestram zapustila stara teta. Ostali dve sestri sta svoj delež hiše prodali in Portia kmalu spozna svojega soseda Gabriela, ki jo takoj omreži. Portia ima poseben dar in sicer večkrat sanja hrano oziroma cele menije, ki napovedo prihodnja dogajanja. Daru se sicer skuša ogniti oziroma ga ne uporabljati a kmalu spozna, da s svojim darom in pomočjo svojih sester lahko tudi služi.
Medtem skrbi za kuho Gabriela in njegovih dveh hčera Mirande in Ariel in tudi tam se odvija neskočna drama. Ali je Gabriel res oče obeh deklic?
Portia in Gabriel se zapleteta...A njuna zgodba tudi skoraj ne dobi srečnega konca....

Ocena:
Izziv: MESEČNI IZZIV

Slika

UGLY LOVE
od Colleen Hoover

ha, pri najljubšem avtorju sploh ni bilo potrebno razmišljati. CoHo je postala my favourite one,)... In vesela sem, da sem si pustila še kakšno knjigo za takele izzive,)
ah Miles;) pilot pilot pilot.... need i say more?!?

Tate se vseli k svojemu bratu Corbinu in že prvi večer spozna luštnega soseda Milesa (kasneje se izkaže, da je Corbinov prijatelj in seveda tudi pilot). Med njima je že od začetka neka kemija in končno se ji le predata (pod dvema Milesovima pogojema - naj ga ne sprašuje o njegovi preteklosti in naj ne pričakuje nobene prihodnosti z njim).
Žal pa Tate kmalu spozna, da je precenila svoje zmožnosti biti z nekom samo za seks in seveda se v Milesa zaljubi in želi več izvedeti o njegovi preteklosti in zakaj se je odpovedal ljubezni.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 1 TOČKO

Slika

THE BOOK THIEF
od Markus Zusak

Majhen nemški kraj med drugo svetovno vojno. Liesel njena mati zaradi nevzdržnih razmer odda v posvojitev starejšemu paru. Rosa in Hans zanjo lepo skrbita, Rosa je bolj stroga, Hans pa Liesel nauči brati knjige. Ljubezen do knjig Liesel pripelje do tega, da začne knjige krasti. In ne nazadnje, ljubezen do knjig ji na koncu tudi reši življenje. Žal pa Liesel nikoli ne prizna svoje ljubezni do prijatelja Rudyja in njen prvi poljub njemu je šele po njegovi smrti.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 2 TOČKI

Slika

The Absolutely True Diary of a Part-Time Indian
od Sherman Alexie

HUH, najprej sem imela namen prebrati Zadnjega Mohikanca pa se si premislila - predolga,)...
Tko da sem začela brati dnevnik pol indijanca Juniorja.
Junior se je rodil s "poplavo v možganih" in je že od malega poseben. V svojem rezervatu ni najbolj priljubljen in njegov edini prijatelj je pretepaški Rowdy. Ko se Junior odloči, da bi šolanje nadaljeval na "beli" šoli, pa mu Rowdy (in ostali) to grozno zamerijo. Junior na novi šoli počasi pridobi nekaj prijateljev in se tudi pridruži košarkaški ekipi, kjer tudi blesti.
Zanimiva pripoved najstnika... O življenju v rezervatu, revščini, indijanskih navadah, prijateljstvu in iskanju svojega kotička na svetu...

Ocena:
Izziv: MESEČNI IZZIV ZA 3 TOČKE

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――
1. Stella Wilkinson - The Flirting Games (Goodreads)
2. Suzanne Jenkins - Someone like you (Goodreads)
3. Emma Chase - Tamed (Tangled #3) (Goodreads)
Nazadnje uredil/a ines1982 dne 29 nov 2014, 09:45, skupaj urejeno 9 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 07 nov 2014, 13:59

BLOODLINES
od Richelle Mead

richelle mead je postala ena izmed mojih naljubših avtojev po tem, ko sem prebrala vampirsko akademijo. s to knjigo sem odlašala kar precej časa, a sem bila vesela ko sem se je končno lotila :) čeprav mi je bila vampire academy precej bolj všeč

Ocena:
Izziv: mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

1. avtor - NASLOV (Goodreads)
2. avtor - NASLOV (Goodreads)
3. avtor - NASLOV (Goodreads)
"He who leaps for the sky may fall, it`s true. But he may also fly."

Uporabnikov avatar
Mondus
Pixy

PrispevekNapisal/-a Mondus » 10 nov 2014, 16:57

Last Sacrifice (Vampire Academy #6)
od Richelle Mead

Richelle Mead je tekom serije VA postala ena mojih najljubših avtoric. Zadnja knjiga - Last Sacrifice me je še posebej navdušila, mogoče sem pričakovala, da se bo serija proti koncu začela slabšati, a se ni. Tole z Roso in Dimitrijem se je tako dolgo vleklo, v tej knjigi pa končno, uf :D
Mogoče sem bla malo razočarana glede zaključka, ampak to je vedno tako, ko pričakuješ da bodo zaključki spektakularni, potem pa niso nič več kot le dobri. Ampak vseeno si knjiga po mojem mnenju zasluži najboljšo oceno, kot si jo tudi vse ostale knjige ki jih preberem v manj kot 2 dneh ;)

Ocena:

Slika

Fifty Shades of Grey (Fifty Shades #1)
od E. L. James

Knjigo sem se odločila prebrat zaradi vsega tega kravala okoli nje. Ko sem jo končno vidla v knjižnici na polici sem se odločila da je zdej pravi čas, ker očitno ni več rezervirana cel čas ;)
Začela sem jo brat malo z rezervo, ampak sem čisto padla not in danes tečem v knjižnico po drugi del :D Sem vidla da jo vsi komentirajo kot ful slabo napisano, ampak js sem itak brala slovenski prevod, ta je kar v redu. Zgodba mi je pa svetovna! Res noro,... tudi konec, čisto nepredvidljiv, še dobro da ni zadnji del :shock:

Ocena:
Izziv: MESEČNI IZZIV

Slika

1. Richelle Mead - Vampire Academy (Goodreads)
2. Richelle Mead - Frostbite (Goodreads)
3. Richelle Mead - Shadow Kiss (Goodreads)
4. Richelle Mead - Blood Promise (Goodreads)
5. Richelle Mead - Spirit Bound (Goodreads)
6. Markus Zusak - The Book Thief (Goodreads)

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 20 nov 2014, 14:42

1. Michelle Hodkin - The Evolution of Mara Dyer (Mara Dyer #2) (Goodreads)
2. Michelle Hodkin - The Retribution of Mara Dyer (Mara Dyer #3) (Goodreads)
3. Rick Yancey - The Fifth Wave (The Fifth Wave #1) (Goodreads)
4. Rick Yancey - The Infinite Sea (The Fifth Wave #2) (Goodreads)
5. K. A. Merikan - Guns n' Boys: Book 1, Part 1 (Guns n' Boys #1.1) (Goodreads)
6. K. A. Merikan - Guns n' Boys: Book 1, Part 2 (Guns n' Boys #1.2) (Goodreads)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 z 2 zvezdicama
Bralni izziv 2018 z 2 zvezdicama

PrispevekNapisal/-a narcissa » 21 nov 2014, 11:53

Unlucky 13
od James Patterson

Težka! Le kdo je moj najljubši avtor?!? Enostavno jih je preveč, da bi se lahko odločila le za enega… Pobrskala sem po knjižnici po mojih najljubših policah ter se tako ustavila pri Pattersonu. Torej, gre za knjigo enega izmed ljubših pisateljev ter knjigo, ki je bila v knjižnici prosta.

K branju sem pristopila rahlo skeptična. Nikoli ne veš, ali bo ta knjiga dejansko vsaj toliko dobra kot ostale, ali pa bo avtor tokrat razočaral. A takoj na začetku sem že vedela, da bo ena tistih boljših! Branje teklo kot po maslu in seveda knjige prekmalu konec!! Čeprav že trinajsta po vrsti iz te zbirke, je bila res zelo napeta, stalno neko dogajanje, veselje, trepetanje…

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

Anne of Green Gables
od L.M. Montgomery

Že precej ostarela brat in sestra k sebi vzameta deklico iz sirotišnice. Ana je zelo živahna, polna domišljije. Na začetku me je ta njena domišljija precej motila, saj je bilo njeno opisovanje vsega lepega precej obširno… Sčasoma pa sem se malo privadila, tudi ona je počasi odraščala in tako me njeno sanjarjenje ni več motilo. Zabavna, lahkotna, vsakdanje življenje v preteklosti, na deželi.

Morda celo kmalu sežem po nadaljevanju!

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

Mackenzie's Mountain
od Linda Howard

Wolf je mešanec med Indijancem in belcem. Knjiga se začne s kratkim opisom našega Indijanca ter okolišem, nato pa spoznamo še učiteljico Wolfovega sina.

Čeprav nisem navajena branja takih zgodb, sem z lahkoto brala! Seveda pa gre za knjigo, kjer že po uvodnih straneh dejansko veš, kako se bo vse razpletlo na koncu…

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika

City of Stars
od Mary Hoffman

Precej lahkotna fantazijska zgodba. Celo nekaj slikic je zraven! Za moj okus na malce preveč najstniškem oz. otroškem nivoju, a še vedno ok. Ves čas nekak zanimiv tempo, zanimiva zgodba.

Ocena:
Izziv: mesečni

Slika

1. Gaby Hauptmann - Suche impotenten Mann fürs Leben (Goodreads)
2. Cassandra Clare - City of Bones (Goodreads)

Uporabnikov avatar
elchy
Bralni izziv 2017 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2017 s 4 zvezdicami

PrispevekNapisal/-a elchy » 30 nov 2014, 14:03

Silver Shadows (Bloodlines #5)
od Richelle Mead

Poleg Colleen Hoover, mi je Richelle Mead ena izmed mojih najljubših pisateljic. Ker še vedno nisem prebrala 5. dela Bloodlines, je bila odločitev katero knjigo prebrati, precej lahka. :)

Kot vsi deli iz serije, je tudi v tem delu veliko zapletov. S težavo bereš vse težave Adriana in Sydney. Na koncu, ko pa že pobegneta skupaj in prideta v svoj "brlog" kjer jima alkimisti nič ne morejo, se spet zgodi nekaj nenačrotvanega. In potem konec knjige. :D Komaj čakam še zadnji del serije, da končno vidim srečen konec tudi za Adriana. Predvidevam, da bo srečen. :)

Ocena:
Izziv: mesečni (za 1 dodatno točko)

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV――――――――――――――――――――――――
1. Kathleen E. Woodiwiss - The Elusive Flame (Birmingham #3)(Goodreads)

Uporabnikov avatar
wanderlust
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a wanderlust » 30 nov 2014, 15:19

The Lost Symbol (Robert Langdon #3)
od Dan Brown

Ob vprašanju kdo je moj najljubši avtor mi še vedno na pamet pridejo tisti, ki so me res močno navdušili že v osnovni šoli in imam doma tudi njihove knjige. :) Poleg J. K. Rowling, Mary Hoffman in Jamesa Pattersona, sem se odločila da si malo osvežim spomin na starejšo knjigo Dana Browna, ki mi ni tako ostala v spominu kot ostale. Seveda pa sploh ne zaradi vsebine, najbrž zato, ker sem ostale večkrat prebrala.

Ocena:

Slika

Harry Potter and the Goblet of Fire (Harry Potter #4)
od J.K. Rowling

Evo, pa imam dve knjigi mojih najljubših avtorjev v izzivu! :D Ko naj bi napisala nekaj o katerikoli knjigi iz zbirke ostanem kar brez besed, ker je bilo povedano že toliko dobrega in resničnega da ne vem kaj dodati, razen tega da mi je zbirka polepšala otroštvo in jo bom z veseljem še enkrat prebrala vsakih nekaj let.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 2 DODATNI TOČKI

Slika

Ceremony
od Leslie Marmon Silko

Tayo se po koncu druge svetovne vojne, ki jo je večinoma preživel v ujetništvu na Japonskem, vrne domov. Travmatiziran in depresiven noče poiskati rešitve v drogah in alkoholu, kot ostali. Po pogovoru z ekscentričnem zdravilcem se zave, da lahko samo on, počasi in skozi čas, popravi sam sebe. Pri tem pa si najbolj pomaga z vrnitvijo k tradicionalni duhovnosti in obredom svojega plemena.

Ocena:
Izziv: MESEČNI ZA 3 DODATNE TOČKE

Slika

Delirium (Delirium #1)
od Lauren Oliver

Kar ne morem verjeti, kako sem jo lahko toliko časa prezirala na to-read listi… Knjiga je odlično in okusno spisana, kar daje knjigi neko drugo literarno dimenzijo. Živijo v tem svetu, ki si ga lahko celo predstavljam kot našo prihodnost. Mešajo se elementi sedanjosti, našega načina življenja in dystopian prihodnosti, vse skupaj pa se zdi precej realistično. Skupaj z lepo zgodbo o ljubezni, ki sploh ne bi smela obstajati, resnično predstavlja eno najboljših YA fantasy knjig. <3

Ocena:
Izziv: MESEČNI

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――――
1. Amy Tintera - Reboot (Reboot #1) (Goodreads)
2. Bella Jewel - Angels in Leather (Rebels on Bikes #1) (Goodreads)
3. Kiera Cass - The One (The Selection #3) (Goodreads)
4. Rachel Van Dyken - The Bet (The Bet #1) (Goodreads)
5. Kira Johns - Destroyed (Satan's Rebels MC #1) (Goodreads)
6. Katie Ashley - Music of the Heart (Runaway Train #1) (Goodreads)
7. Maya Banks - In Bed with a Highlander (McCabe Trilogy #1) (Goodreads)
8. Maya Banks - Seduction of a Highland Lass (McCabe Trilogy, #2) (Goodreads)
9. Maya Banks - Never Love a Highlander (McCabe Trilogy, #3) (Goodreads)
10. L.H. Cosway - Six of Hearts (Goodreads)
11. L. Marie Adeline - S.E.C.R.E.T. (Secret #1) (Goodreads)

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 30 nov 2014, 21:35

1. Amy Tintera - Reeboot (Goodreads)
2. L. Marie Adeline - S.E.C.R.E.T.(Goodreads)
3. Soraya Naomi - For Luca (Goodreads)
4. Soraya Naomi - For Fallon (Goodreads)
5. Sarah Brianne - Nero (Goodreads)
6. E.L.Montes - Disastrous (Goodreads)
7. London Miller - In The Beginning (Goodreads)
8. London Miller - Until the End (Goodreads)
9. London Miller - The Final Hour (Goodreads)
10. Nancy Haviland - A Love of Vengeance (Goodreads)
11. Jamie Begley - Razer's Ride (Goodreads)
12. Jamie Begley - Knox's Stand (Goodreads)
13. Jamie Begley - Shade's Fall (Goodreads)
14. Jamie Begley - Viper's Run (Goodreads)
15. K. A. Tucker - Burying Water (Goodreads)
16. K. A. Tucker - Five Ways to Fall (Goodreads)
17. Cat Porter - Wolfsgate (Goodreads)
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov