Novembrski izziv (Bralni izziv 2014)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

Re: Novembrski izziv (Bralni izziv 2014)

PrispevekNapisal/-a matty » 30 nov 2014, 22:22

Shifting Shadows: Stories from the World of Mercy Thompson
od Patricia Briggs

Gre za res čudovito zbirko kratkih zgodb ene izmed mojih priljubljenih serij. Avtorica se je potrudila in nam predstavila kar nekaj novih oseb, ki bi jih sedaj z veseljem srečala še v njenih naslednjih knjigah.

Najbolj so me pritegnile zgodbe o Marroku, kako je postal volkodlak in kaj se dogaja z njegovim tropom v Montani. Res, da se ti pri tem trga srce, ker so ti osebe že blizu iz prejšnjih knjig, pa vendar je bila zgodba o samem začetku najmočnejšega volkodlaka nekaj, kar smo bralci serije morali izvedeti. Tudi zgodba o Asilu je bila izjemna. Čez mojo najljubšo zgodbo, ki je spodbudila razvoj spin-off serije, pa je vendarle ni. Charles in Anna sta moja najljubša junaka tega sveta, zato komaj čakam na novo knjigo, ki bo izšla naslednje leto. :D

Serijo priporočam vsem bralcem Mercy Thompson ali Alpha and Omega serije. Ne bo vam žal.

Ocena:
Izziv: mesečni za 1 dodatno točko

Slika

Opposition (Lux #5)
od Jennifer L. Armentrout

No, naši junaki iz prejšnjih knjig se morajo soočiti s hordami sovražnih alienov, ki si stvari in politično ureditev na zemlji razlagajo malce drugače od prvega vala nezemljanov. Daemon, Dee in Dawson se morajo pretvarjati, da so na njihovi strani, čeprav si želijo le miru in življenja s svojimi najbližjimi. Dee le stežka kljubuje glasovom horde sovražnih Luxen, ki ji nenehno odzvanjajo v glavi, Daemon in Dawson pa se želita le vrniti k svojim izbrankam. Seveda ne gre z lahkoto. Da o nenadni zavezi z smrtnimi sovražniki Arum sploh ne govorimo.

Ne vem, če je od prejšnje knjige preteklo preveč časa, ampak sem imela kar nekaj težav pri branju. Nekako so se mi zdeli dialogi med Daemonom in Kathy enostavno preveč pocukrani in končni preobrat preveč neverjeten. No ja, serije verjetno ne bom prebrala še enkrat, vendar so me prve knjige zabavale dovolj, da jo bom ohranila v lepem spominu. Despite this book. (sirote so Daemon, Dee in Dawson)

Ocena:
Izziv: mesečni za 2 dodatni točki

Slika

The Absolutely True Diary of a Part-Time Indian
od Sherman Alexie, ilustrator Ellen Forney

Knjiga me je res prijetno presenetila in tudi nasmejala, čeprav govori o precej temačnih in depresivnih stvareh. Glavni junak, Junior, je enostavno prikupna oseba; pameten, prijazen, rahlo nevrotičen in prestrašen na čase, pa vendar se v njem skriva neupogljiv duh človeka, ki od svojega življenja želi več. Življenje v rezervatu je prežeto z žalostjo, alkoholizmom in počasnim umiranjem ljudstva, ki so se mu in se mu še dogajajo velike krivice. Junior ne želi končati kot drugi sovrstniki in generacija njegovih staršev, zato se ob spodbudi učitelja odloči prepisati na belsko šolo izven rezervata. Ker je pameten, rad bere in ga zanimajo reči okoli njega, mu ni težko dobiti dobrih ocen, le vključiti v popolnoma novo družbo je nekoliko težje. Poleg tega si mnogi njegov odhod razlagajo kot izdajstvo njegovih korenin – zato naslov o 'občasnem' indijancu.

Pohvaliti moram ilustratorko, ki je zajela duh najstnika, risarja stripov in izjemno prodornega duha. Knjigo priporočam v branje – jaz sem jo požrla v enem dnevu, v času lukenj med predavanji. :D

Ocena:
Izziv: mesečni za 3 dodatne točke

Slika
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 30 nov 2014, 22:23

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――
1. Sarah J. Maas - Heir of Fire (Throne of Glass #3) (Goodreads)
2. Gail Carriger - Curtsies & Conspiracies (Finishing School #2) (Goodreads)
3. Gail Carriger - Waistcoats & Weaponries (Finishing School #3) (Goodreads)
3. Caitlin Moran - How to be a Woman (Goodreads)

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 30 nov 2014, 22:34

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV――――――――――――――――
1. Brittainy C. Cherry - Loving Mr. Daniels (Goodreads)
2. Paramahansa Yogananda - Kako biti vedno srečen (Goodreads)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 30 nov 2014, 22:52

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――――――――
1. Priscilla Glenn - Back to You (Goodreads)
2. Michelle Hodkin - The Unbecoming of Mara Dyer (Mara Dyer #1) (Goodreads)
3. Michelle Hodkin - The Evolution of Mara Dyer (Mara Dyer #2) (Goodreads)
4. Michelle Hodkin - The Retribution of Mara Dyer (Mara Dyer #3) (Goodreads)
5. Lauren Oliver - Panic (Panic #1) (Goodreads)
6. Penelope Ward - Stepbrother Dearest (Goodreads)
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 30 nov 2014, 23:14

1. Tiffany Truitt - Because You Exist (Light in the Dark #1) (Goodreads) ★★★★
2. Colleen Hoover - Maybe Not (Maybe #1.5) (Goodreads) ★★★★
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 5 gostov