Bralni izziv 2015

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2015

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 feb 2015, 17:59

Ja, velja (dokler je ime samo ena beseda) :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 18 feb 2015, 20:33

Hvala :)
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
malina15
Opravljen celotni bralni izziv 2018
Kraj: Koper

PrispevekNapisal/-a malina15 » 20 feb 2015, 19:37

Hej malina15!

Jaz sem ti popravila 1. post, tako da je slika zraven, da lahko pogledaš. Čer greš na urejanje (desni zgornji kot, ikonica kot svinčnik, še se postaviš z miško nanjo se izpiše Edit post), lahko vidiš kam se da koda [imgtt]. Tudi za oceno sem ti dala in notri vpišeš številko, koliko zvezdic daš knjigi. Če si hočeš narediti po svoje, samo zbriši tisto kar sem ti dodala.

Hvala ! Šele danes sem opazila, da si mi odpisala in popravila....ja sem tako v tem branju, da ...
no ....mi Primorci rečemo.."mi je prišlo malo več ksno" :101:

Zdaj sem vse popravila in je prav luštno :022: Pozdravček

Uporabnikov avatar
Levathana
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Levathana » 24 feb 2015, 12:30

Imam vprašanje knjiga Jej, moli, ljubi oz. Eat, Pray, Love avtorice Elizabeth Gilbert je leta 2008 prejela naslednjo nagrado Puddly Award for Nonfiction (2008). Velja za izziv knjiga, ki je dobila kakšno nagrado?

Hvala za odgovor :)

Uporabnikov avatar
Alayla
Human

PrispevekNapisal/-a Alayla » 24 feb 2015, 15:17

Na gr ima tudi napisano to nagrado, tako da bi ti jaz rekla, da velja.
We believed we'd catch the rainbow, ride the wind to the sun, sail away on ships of wonder...

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 24 feb 2015, 20:14

Imam vprašanje knjiga Jej, moli, ljubi oz. Eat, Pray, Love avtorice Elizabeth Gilbert je leta 2008 prejela naslednjo nagrado Puddly Award for Nonfiction (2008). Velja za izziv knjiga, ki je dobila kakšno nagrado?
Puddly Awards - Nothing makes us appreciate our customers more than the annual Puddly Awards. Every January, we ask you to name the best book you read the previous year, you respond in droves, and in February we publish the results: an eclectic, smart, surprising list of 50 great titles.

To ni literarna nagrada oz. nagrada, ki bi jo podelila stroka iz literarnega področja. Ta knjiga je bila super uspešnica, prevedena v več jezikov, ogromno prodanih izvodov, bralci so jo dobro sprejeli in bil je posnet film... Ni pa dobila literarne nagrade.

Puddly Awards podarjajo letno Powell's books, kjer bralci ki kopujejo pri njih predlagajo knjige in jih ocenijo. To je enako, kot če bi pri nas Mladinska knjiga dala neko nagrado glede na to, kako bi kupci ocenili določene knjige. To ni literarna nagrada, tako da ne bo upoštevana.

Ko smo sestavljali to nalogo, smo se dogovorili, da pa bomo (poleg vseh literarnih nagrad seveda) priznali knjige, ki so dobile Goodreads awards, ker je dost velika baza ocenjevalcev. Velja tudi, če je knjiga bila npr. v določeni državi proglašena za najboljši roman leta recimo.

Vsaka nagrada, ki jo knjiga dobi, ne bo priznana za to nalogo. Recimo na določenih straneh poklanjajo tudi nagrado za najlepšo platnico, pa nagrado za najbolj pričakovano nadaljevanje serije itd... nagrada mora imeti neko "literarno težo", ne da je kar nekaj.
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Alayla
Human

PrispevekNapisal/-a Alayla » 24 feb 2015, 20:37

Aha, torej ne veljajo knjige, ki so dobile nagrade samo na podlagi popularnosti, ampak morajo biti nagrade tudi uradno priznane. Hvala za pojasnilo ;)
We believed we'd catch the rainbow, ride the wind to the sun, sail away on ships of wonder...

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 24 feb 2015, 21:53

Sem opazila, da imajo nekateri že medalje z opravljenimi izzivi ob svojih imenih. Zakaj je nimam jaz? Imam že tri stolpce polne ...

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 25 feb 2015, 08:16

Viktorija - preberi zasebna sporočila :)

http://www.bralnica.com/forum/ucp.php?i=pm&folder=inbox

Edit: Vidim, da si veliko opisov knjig popravila - bo tista Book Crusaderka, ki spremlja tvoj napredek, povedala, če je ok in takrat seveda takoj dobiš značko :)

Nismo vse vedno online, zato morda katera kdaj prej pride in kdo drug prej dobi značko.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Levathana
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Levathana » 25 feb 2015, 11:06

Hvala za pojasnilo. Mogoče obstaja kakšna stran, kjer so navedene knjige, ki so dobile tovrstne lit. nagrade?

Lep pozdrav :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov