Bralni izziv 2015 – Ever

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Bralni izziv 2015 – Ever

PrispevekNapisal/-a Ever » 09 jan 2015, 15:42

Odpiram svojo temo, v kateri bom vpisovala knjige za svoj bralni izziv :)

Slika

Upam, da mi bo letos uspelo prebrati več knjig kot prejšnja leta :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2015 – Ever

PrispevekNapisal/-a Ever » 15 mar 2015, 20:25

Po 2 mesecih objavljam svojo prvo prebrano knjigo letos :D

The Ruby Circle
Richelle Mead

Knjiga po lastni izbiri (1 točka)

Torej ja... ta serija je prišla h koncu in moram reči, da mi je bila res zelo, zelo všeč... Ampak zadnji del me pa ni ravno prepričal. Se mi zdi, da bi se lahko že prejšnji del zaključilo, ta pa je bil dodan samo malo za zabavo in neke nove ideje. Ne vem, če namerava zaradi Declana še kaj več razviti? Nova rasa? :D Tudi Sydney in Adrian mi nista več mela tako napete dinamike kot v prejšnih delih... takrat sem vedno s takim zanimanjem brala njune dialoge, tukaj pa se mi niti osladni niso zdeli :( Škoda...ampak vseeno, super serija, ne morem dati manjše ocene, ker si ne zasluži. Lep konec. Ko bereš prvo knjigo, nikoli ne bi pričakoval tako lepega konca... Super :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 19 mar 2015, 09:16

Nocte
Courtney Cole

Ena beseda v naslovu (2 točki)

To knjigo so na GR vsi dodajali na ne vem kakšne sezname, lepli gife, vzdihovi za njo in ne vem kaj vse še... Meni je average. Začne se s pisateljičino napovedje, da je ta zgodba grozno temačna, da jo je mogla napisat točno takšno kot je, grozljivo in srhljivo... Pričakovala sem, da me bo vrglo na rit, ko zvem kaj je finta. Pričakovala sem tudi paranormalne stvari. Tako da me je "twist" zelo razočaral - sem ga že večkrat doživela v katerih drugih knjigah in upam, da se to zdaj ne začne ponavljati...

S twistom je povezana tudi romanca med glavnima junakoma in moram reči, da sem že res sita teh standardnih glavnih junakov, ki so dark and broody in jih glavna junakinja NON STOP opazuje. Poleg tega mi ni bilo všeč, da vsakič, ko je odkrila nekaj čudnega o njem, je tekla k njemu, zahtevala pojasnilo in potem, ko ji ga je dal, niti premislila ni o tem, če je legit ali ne. Ok, bilo je legit, ampak vse skupaj se je parkrat ponovilo in je delovalo res čudno.

Mogoče pa moram nehat brati YA knjige...

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 23 mar 2015, 08:12

Amour, Amour
Krista Ritchie, Becca Ritchie

Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)

Končno po dolgem času knjiga, ki ima nekaj karakterja :D Res dobra zgodba - cirkus in akrobati in trening in predanost in ljubezen... Ima vse kar dobra knjiga rabi :) Najbolj mi je bilo všeč, da (a) ni bilo prisiljenega ljubezenskega trikotnika, (b) ni bilo nekega dogodka, ko se glavna junaka za brezveze skregata (prav na živce mi gre, ko mora vsaka knjiga met nek dogodek, ko se skregata pa ne govorita nekaj časa, potem pa vidita, da ne moreta brez drugega živeti in se vrneta nazaj) in (c) vzpodbuda, ki si jo dajeta glavna junaka je res kul.

Priporočam vsem - sploh tistim, ki težko berete zadnje čase :)

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 29 mar 2015, 08:15

Eyes Turned Skyward
Rebecca Yarros

Lepa platnica (1 točka)

Ta knjiga ma ful velik potencial... ampak... Ljubezenska zgodba se začne z varanjem, glavna junakinja je "southern girl", ki mi ne potegne (ne da mam kaj proti njim, ampak tako split-personality mi ima... ) Všeč mi je, da je bilo nekaj drugega - torej letalci in letenje - ampak sama romanca pa se mi zdi že milijonkrat videna in nič kaj dih jemajoča. Konec sem že potem ful površno brala, ker me "skrivnosti" niso ravno ful šokirale... njeno skrivnost smo pa tak že vsi vedeli.

Nekje v istem rangu kot Nocte mi je, mogoče za malenkost slabša.

Letos sem pa res stroga :122:

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 26 apr 2015, 16:33

Misty Falls
Joss Stirling

Fantazija (2 točki)

Četrti del dobre stare serije Benedicts, s tem da tokrat iskanje usodne ljubezni Benedictov vidimo šele iz druge roke. V glavni vlogi sta dva čisto nova junaka oziroma izgleda kot da bi glavno junakinjo mogla poznati iz prejšnjih knjig pa sem jo pozabila. Nekako so mi prejšnje zgodbe bile dosti boljše... Pa celo knjigo oh in ah o Benedictih kot da so oni resnično edini "najboljši" med sevanti mi je tudi bilo že malo odveč poslušati/brati... Drugače pa sladka zgodba... Res se mi zdi, da sem že prestara za te YA knjige. Ampak ta pisateljica res dobro piše, tako da ta knjiga ni mogla mimo mojega Kindla.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 24 nov 2015, 07:45

Ten Thousand Skies Above You
Claudia Gray

Izšla leta 2015 (3 točke)

Tega drugega dela sem se zelo zelo zelo veselila :) Sicer mi je bil všeč, ampak se mi zdi, da sem pri prvem delu bila bolj v pričakovanjih in bolj na trnih kaj se bo zgodilo. Všeč mi je, da so malo zamenjali vloge in da so dobri junaki prikazani tudi kot slabi - da je Marguerite, da je osebnost človeka tudi odvisna od tega kakšno življenjsko pot imaš in v kakšnem okolju živiš. Oceno sem 4 sem dala verjetno predvsem zato pomanjkanja romance in mojega reading moja - ampak definitivno je ocena 4 super za super nadaljevanje serije.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 24 nov 2015, 07:49

The Summer of Chasing Mermaids
Sarah Ockler

Romantika (2 točki)

Zelo simpatična poletna zgodbica, ki ima osnovo v zgodbi o mali morski deklici. Gre za zgodbo o prijateljstvih, o odpuščanju, o ljubezni do morja, o ljubezni do sonca, o ljubezni do življenja. Takih knjig smo prebrali že malo morje, a še vedno se je včasih lepo vrniti h kakšni in se malo potopiti v nek drug svet. Ocena 3, ker zgodba ni nek presežek, a je kljub temu lepa in dobra.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov