Bralni izziv 2015 - Matty

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

Bralni izziv 2015 - Matty

PrispevekNapisal/-a matty » 09 jan 2015, 18:59

Pa še moja tema, da se uradno pridružim bralnemu izzivu 2015.
Lansko leto mi mesečni izzivi niso šli najbolj od rok, čeprav so bili odlično zastavljeni in jih bom kar malce pogrešala :122: , vendar mi je letošnja verzija zelo všeč, saj mi daje več časa za zbiranje točk. :D Upam, da se bom bolje odrezala kot leta 2014. Tudi ostalim bralcem/bralkam želim veliko uspeha!

Izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
Dogajanje v Evropi (2 točki)
Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)

Ena beseda v naslovu (2 točki)
Vijolična platnica (3 točke)
Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)
Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)

Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)
Romantika (2 točki)
Po lastni izbiri (1 točka)
Fantazija (2 točki)
Izšla leta 2015 (3 točke)

Lepa platnica (1 točka)
Več kot 400 strani (3 točke)
Znanstvena fantastika (2 točki)
Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
Tvoj priljubljen avtor (2 točki)

Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)
Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)
Drugi del poljubne serije (3 točke)
Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)
Resnična zgodba (3 točke)

CELOLETNI IZZIV - PREBRANE KNJIGE
1. Eleanor and Park (Rainbow Rowell) Goodreads
2. Oryx and Crake (Oryx and Crake #1) (Margaret Atwood) Goodreads
3. Fahrenheit 451 (Ray Bradbury) Goodreads
4. The infinite Sea (The 5th Wave #2) (Rick Yancy) Goodreads
5. Voyager (Outlander #3) (Diana Gabaldon) Goodreads
6. Clockwork Orange (Anthony Burgess) Goodreads
7. Landline (Rainbow Rowell) Goodreads
8. Dead Heat (Alpha & Omega #4) (Patricia Briggs) Goodreads
9. The Winner's Crime (The Winner's Trilogy #2) (Marie Rutkoski) Goodreads
10. Drums of Autumn (Outlander #4) (Diana Gabaldon)Goodreads
11. We Were Liars (E. Lockhart)Goodreads
12. What Maisie Knew (Henry James) Goodreads
13. The Grapes of Wrath (John Steinbeck) Goodreads
14. Pretties (Uglies #2) (Scott Westerfield) Goodreads
15. Cress (Lunar Chronicles #3) (Marissa Meyer) Goodreads
16. Talon (Talon #1) (Julie Kagawa) Goodreads
17. Les Liaisons Dangereuses (Pierre Choderlos de Laclos) Goodreads
18. Shatter Me (Shatter Me #1) (Tahereh Mafi) Goodreads
19. An Ember in the Ashes (An Ember in the Ashes #1) (Sabaa Tahir) Goodreads
20. Shadow of Night (All Souls Trilogy #2) (Deborah Harkness) Goodreads
21. The Book of Life (All Souls Trilogy #3) (Deborah Harkness) Goodreads
22. The Wrath and the Dawn (The Wrath and the Dawn #1) (Renee Ahdieh) Goodreads
23. Yes, Please (Amy Poehler) Goodreads
24. Snow Like Ashes (Snow Like Ashes #1) (Sara Raasch) Goodreads
25. Body Double (Rizzoli & Isles #4) (Tess Gerritsen) Goodreads
26. The Girl on the Train (Paula Hawkins)Goodreads
27. The Count of Monte Cristo (Alexandre Dumas)Goodreads
28. Finders Keepers (Bill Hodges Trilogy #2) (Stephen King) Goodreads
29. Shirley (Charlotte Brontë) Goodreads
30. A Court of Thorns and Roses (A Court of Thorns and Roses #1) (Sarah J. Maas)Goodreads
31. Hard Times (Charles Dickens)Goodreads
32. Nicholas Nickleby (Charles Dickens) Goodreads
33. The Girl with the Dragon Tattoo (Millennium Trilogy #1) (Stieg Larsson) Goodreads
34. The Girl Who Played with Fire (Millennium Trilogy #2) (Stieg Larsson) Goodreads
35. The Girl Who Kicked the Hornet's Nest (Millennium Trilogy #3) (Stieg Larsson) Goodreads
36. Vanish (Rizzoli & Isles #5) (Tess Gerritsen) Goodreads
37. Uprooted (Naomi Novik) Goodreads
38. Slave to Sensation (Psy-Changeling #1) (Nalini Singh) Goodreads
39. The DUFF: Designated Ugly Fat Friend (Kody Keplinger) Goodreads
40. Hell on Wheels (Black Knights Inc. #1) (Julie Ann Walker) Goodreads
41. Magic Bites (Kate Daniels #1) (Ilona Andrews) Goodreads
42. Cruel Beauty (Cruel Beauty Universe #1) (Rosamund Hodge) Goodreads
43. Slaughterhouse Five (Kurt Vonnegut) Goodreads
44. The Crucible (Arthur Miller) Goodreads
45. A Darker Shade of Magic (A Darker Shade of Magic #1) (V.E. Schwab) Goodreads
46. 1984 (George Orwell) Goodreads
47. The Gift of Fear: Survival Signals That Protect Us from Violence (Gavin de Becker) Goodreads
48. flowers for Algernon (Daniel Keyes) Goodreads
49. The Remains of the Day (Kazuo Ishiguro) Goodreads
50. The Young Elites (The Young Elites #1) (Marie Lu) Goodreads
51. The Maze Runner (The Maze Runner #1) (James Dashner) Goodreads
52. Lord of the Flies (William Golding) Goodreads
53. Red Queen (Red Queen #1) (Victoria Aveyard) Goodreads
54. Me and Earl and the Dying Girl (Jesse Andrews) Goodreads
55. Far from the Madding Crowd (Thomas Hardy) Goodreads
56. Nightmares and Dreamscapes (Stephen King)Goodreads
57. Dracula (Bram Stoker) Goodreads
58. The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde (Robert Louis Stevenson) Goodreads
59. Dangerous Girls (Abigail Haas) Goodreads
60. I Hunt Killers (Jasper Dent #1) (Barry Lyga) Goodreads
61. Er ist Wieder da (Timur Vermes) Goodreads
62. Noughts & Crosses (Noughts & Crosses #1) (Malorie Blackman) Goodreads
Nazadnje uredil/a matty dne 29 okt 2015, 11:03, skupaj urejeno 13 krat.
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2015 - Matty

PrispevekNapisal/-a matty » 14 jan 2015, 18:19

PRILJUBLJEN AVTOR - 2 točki
Naslov: Blood of Olympus (Heroes of Olympus #5)
Avtor: Rick Riordan
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/187 ... of-olympus
Prebrano: 11.1.2015

Mnenje:
Zadnja knjiga v seriji je bila odličen zaključek epskega potovanja naših polbogov. Ker ne želim izdati preveč vsebine zgodbe, ne bom komentirala posameznih nalog, ki jih morajo izpolniti pred zadnjim spopadom, vendar bom izpostavila moje najljubše osebe v tej knjigi. Prva oseba je Leo, ki se še posebej izkaže s svojimi domislicami in uvidom; svetoven tim in prijatelja postaneta tudi Reyna in Nicco. Ostali polbogovi dajo vse od sebe, vendar so mi ti trije izstopali iz povprečja. Nicco je vedno imel posebno mesto v mojem srcu saj je zmeraj potegnil ta kratko.
Nazadnje uredil/a matty dne 26 jan 2015, 23:05, skupaj urejeno 1 krat.
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 14 jan 2015, 18:35

KNJIGA, KI JO OD NEKDAJ ŽELIŠ PREBRATI - 1 točka
Naslov: Howl's Moving Castle
Avtor: Diana Wynne Jones
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/598 ... ing-castle
Prebrano: 12.1.2015

Mnenje:
Obožujem japonski animirani film te knjige zato sem zmeraj želela prebrati literarno osnovo in primerjati različni interpretaciji. Reči moram, da sta mi obe všeč, kar je presenetljivo zame.

Knjiga razširi dogajanje in poda nekoliko drugačno karakterizacijo oseb z bolj dodelano predzgodbo, vendar so najpomembnejše osnove iste. Branje prve polovice knjige me je konstantno spominjalo na film, še posebej posrečen se mi je zdel Calcifer. Razlika je bila le oblika gradu in kasnejše dogajanje, ki v filmu poteka popolnoma drugače.

V knjigi ima Sophie veliko večjo moč kot v filmu, vendar sta mi obe interpretaciji všeč. Njeni dve sestri, ki jo imata zelo radi, odigrata pomembno vlogo v knjigi. V filmu v kratkem prizoru vidimo le eno izmed njiju in na dogajanje nima nekega večjega vpliva. Howl je še vedno čarovnik, zagledan sam vase, vendar je bolj nepredvidljiv in ima veliko več skrivnosti kot sem si predstavljala. Njegov vajenec je prikupen, v knjigi pa je nekoliko starejši, a me to ni motilo – način kako ga je opisala Sophie je bil enostavno preveč zabaven. :D

Knjiga razširi dogajanje še z namigom, da obstaja več vesolj, eno izmed njih in rodni kraj Howla, je tudi naš svet. Ta poteza se mi ni zdela tako zelo pomembna, a je med filmom in knjigo naredila veliko večji razmik od pričakovanega.

Torej, če vas zanima magično popotovanje v svet magije, je to knjiga ali film za vas.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 26 jan 2015, 19:04

VEČ KOT 400 STRANI - 3 točke
Naslov: A Discovery of Witches (All Souls Trilogy #1)
Avtor: Deborah Harkness
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/866 ... of-witches
Prebrano: 17.1.2015
Mnenje:
Ta knjiga je začetek serije, ki je bila že dvakrat izbrana za zmagovalko Goodreads Choice Awards. Zato sem pričakovala nekaj dobrega oz. zelo berljivega. To sem vsekakor dobila. Knjiga je polna preobratov in junakom vsekakor ponuja kompetentne nasprotnike zato ni nikoli dolgčas. Avtorica lepo niza dogodke, začini pa jih še z mešanico počasne romance, magije, alkimije, zgodovine, ter tudi različnih bitij. Tako imamo navadne ljudi, demone (ki so kategorizirani kot geniji in ne peklenske narave – vem, zveni čudno), vampirje in čarovnice.

Čarovnice in čarovniki čarajo in so nevarni sami po sebi, vampirji se prehranjujejo s krvjo in tudi ubijejo marsikaterega človeka, vendar jim svetloba ne naredi nič, navadni ljudje pa nekako ne izvohajo teh čudnih bitij v svoji okolici. Seveda si magična bitja prizadevajo, da se o njih nič ne izve, ker jih ljudje enostavno številčno premagajo. Zato je vpadljivo druženje različnih bitij v javnosti prepovedano, prav tako vsakršno vpletanje v svet politike in religije. Zato je vpogled v uročen alkimistični tekst, ki govori o izvoru magičnih bitij in ki si ga množica bitij želi dobiti v roke, nevarno dejanje. Čarovnica Diana Bishop, ki zavrača svojo magijo in si je s trudom izborila akademsko kariero zgodovinarke, nevede prikliče ta tekst. S tem pa se njeno normalno življenje postavi na glavo. Da jo zasleduje vampir, ki ima lastne interese glede teksta, je le pika na i. Priporočam! :D
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 26 jan 2015, 19:33

ENA BESEDA V NASLOVU - 2 točki
Naslov: Uglies (Uglies #1)
Avtor: Scott Westerfeld
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/24770.Uglies
Prebrano: 18.1.2015
Mnenje:
Gre za distopijo; žanr, ki mi je zelo všeč in ki nenehno preseneča. V tej knjigi vsi odštevajo čas do svojega 16 rojstnega dne, ko bodo s plastično operacijo končno postali polnopravni člani družbe, t.i. Pretties. Sedaj spadajo v skupino Uglies, ki živijo na drugi strani reke in v starejšem delu mesta. Vsako noč lahko opazujejo bleščeči Ne Pretties Town, kjer se zabava nikoli ne konča.

Naša glavna junakinja, Tally, komaj čaka, da pride dan, ko se bo lahko pridružila svojim prijateljem saj je ena izmed zadnjih na vrsti za operacijo in jo daje osamljenost. Zato se odloči, da se bo neke noči pretihotapila na drugo stran reke, čeprav je to strogo prepovedano. Seveda ne gre vse po načrtu. Tally opazi, da se je njen najboljši prijatelj precej spremenil, vendar meni, da je enostavno bolj srečen sedaj, ko je lep. Ne zaveda se, kaj ta sprememba pomeni. Vsekakor je bralcem jasno, da za operacijami stoji nekaj več kot le goli lepotni standardi in ideologija o enakih možnostih. A nočem izdati preveč.

Tally se spoprijatelji s Shay, dekletom, ki si operacije ne želi. Ta ji pokaže, da izven mesta obstaja drug svet, prepovedan svet. Tally si še vedno želi le operacije in ne prisluhne idejam svoje nove prijateljice, a ko Shay pobegne, Tally pade v roke skupine, ki bo naredila vse, da najde Shay in druge ljudi, ki so pobegnili. Tally jih mora najti ali pa ne bo nikoli dobila svoje operacije. Odločitev je sprva lahka in povsem predvidljiva, vendar Tally izkušnje izven mesta spremenijo. To pa ogrozi prav vse.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 26 jan 2015, 23:02

ZNANSTVENA FANTASTIKA - 2 točki
Naslov: The Left Hand of Darkness (Hainish Cycle #4)
Avtor: Ursula K. Le Guin
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/184 ... f_Darkness
Prebrano: 25.1.2015
Mnenje:
Gre za odlično delo priznane avtorice, ki me je res navdušilo. Ker se dogaja na planetu, ki so ga raziskovalci poimenovali Winter (in kjer je res 9 mesecev zima za naše pojme), je bilo še posebej primerno za ta letni čas. Ker knjig s poletno tematiko sedaj res ne morem brati (ko me zebe si je težko predstavljati trope in obratno), so mi bili opisi snega, ledu, krute pokrajine in presenetljivih ljudi pisani na kožo.

Posebnost ljudstev na planetu Gethen/Winter je, da so obeh spolov. Niso ne moški, ne ženska, ampak potenciali. Vsak mesečni cikel imajo kratko plodno obdobje v katerem se v stiku z drugimi ljudmi prevzamejo en spol. Torej so lahko očetje številnih otrok in nekega dne tudi mati drugim otrokom. Izven plodnih dni niso seksualno aktivni, kar vpliva na njihovo družbo na presenetljive načine.

Genly Ai, poslanik skupnosti planetov in prvi, ki je uradno navezal stik z različnimi državami na tem planetu, se nikakor ne more navaditi na to dvospolnost. Prijateljska vez, ki se splete med njim in odstavljenim premierjem kraljestva, Therem Harth Estraven-om, ga nauči razumeti to razliko in v njem/njej enostavno prepoznati človeško bitje. Prav tukaj se knjiga izkaže. Še posebej pa bodo bralcem všeč krajši miti in zgodbe tega planeta, ki so pridani med poglavji. Svet in dogodke tako vidimo skozi oči številnih likov, vsak pa ima prav poseben glas. Klasik, ki je ob prvi izdaji 1969 prislužil nagradi Nebula in Hugo.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 29 jan 2015, 15:32

KNJIGA, KI JO IMAŠ DOMA – 3 točke
Naslov: The Bell Jar
Avtor: Sylvia Plath
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/599649.The_Bell_Jar
Prebrano: 29.1.2015
Mnenje:
Gre za pomembno literarno delo, ki pa ga nisem želela odpreti prav zaradi tematike in življenja pisateljice (storila je samomor le nekaj dni po izdaji knjige, ter v isti hiši pustila svoja otroka). Tako me je rabljena kopija knjige čakala na polici več kot leto dni.

Priznati moram, da me je slog pisanja pozitivno presenetil. Knjiga se neverjetno lahkotno bere; besede kar polzijo po straneh in strani se obračajo z presenetljivo hitrostjo navkljub tematiki. Tako sledimo življenju Esther, ki ni zadovoljna s svojim življenjem oz. možnostim, ki so na voljo ženskam v njenem času (60. leta). Misel, da bo postala žena in mati jo prej napolni z grozo in obupom kot pa s srečo. Da ji o vrlinah in ohranjanju devištva pridigajo vsi po vrsti, realnost življenja na kolidžih in mestu New York in Boston pa je precej drugačna, niti ni treba veliko govoriti. Esther tako jezijo dvojna merila, prizadevanja matere enega izmed fantov, da bi se poročila z njenim sinom, njegov pogled na svet in njena nezmožnost reči ne. Poleg tega doživi tudi krizo v svojem umetniškem in študijskem življenju.

Vse te stvari se ji nagrmadijo in njena nevrotična narava tega enostavno ne prenese. Esther doživi psihični zlom oz. zapade v težko depresijo in tudi poskusi narediti samomor, ki pa ji na srečo ne uspe. Pristane v psihiatričnem sistemu, ki se je takrat šele dobro razvijal. Doživi tako elektrošoke kot inzulinsko terapijo, metodi, ki sedaj nista več v splošni uporabi. Kljub temu s pomočjo dobre ekipe in psihiatrinje počasi le prične okrevati. Psihiatrinja mi je bila prav všeč, saj je resnično prisluhnila Esther in točno vedela kaj potrebuje za izboljšanje stanja. Esther se je tako rešila pritiska pričakovanj, ki jih je čutila v družini in okolici, ter si prišla na čisto kaj sploh želi. Prav to je bil njen največji problem – želela je veliko stvari, vendar se je zavedala, da jih ni mogoče imeti, nekaterim bi se morala odpovedati.

Opis depresije se mi je zdel izredno pretanjeno zapisan. Po drugi strani pa mi je jasno zakaj so si knjigo prisvojile feministke – večina tematik v knjigi zadeva prav življenje žensk, pričakovanja in merila družbe, želje žensk samih, ter kaj se zgodi, ko vse to pride v konflikt.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 13 feb 2015, 13:27

KNJIGA, KI JE IZŠLA PRED DESETIMI LETI
Naslov: Cryptonomicon
Avtor: Neil Stephenson
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/816.Cryptonomicon
Prebrano: 8.2.2015
Mnenje:
Cryptonomicon je knjiga z več kot 1100 stranmi in je res zalogaj. A številne zgodbe, ki se v njej preletajo skozi čas vse od druge svetovne vojne do 90ih jo naredijo res berljivo, še posebej ker ima avtor neverjetno dober smisel za sarkazem in prodorne komentarje, ki te kar silijo na smeh s svojo domiselnostjo. Seveda knjiga razkrije številne temne plati vojn in tudi ekonomskih vzponov in padcev. Vendar je izbor oseb in njihova karakterizacija tisto kar te potegne v knjigo in te ne izpusti.

Lawrence Waterhouse, matematični genij in lomilec tajnih vojaških kod, z opijem zasvojeni marinec Bobby Shaftoe, Alan Turing in še številni drugi so del tajnih operacij, ki skušajo s šifriranjem sporočil in dezinformacijami premagati nemški Tretji rajh. Meni je Shaftoe res prirasel k srcu, bil je prava faca in človek, ki mu veliko stvari mogoče res ni jasnih glede vojaških operacij, a ko je treba prijeti za delo in stvari opraviti je človek na katerega s je zanesti. Waterhouse pa je prisrčno zmeden genij, ki ima misli polne matematičnih formul. Gibanje v družbi in razumevanje namigov mu ne gre ravno najbolj od rok, vendar je pronicljiv kot le kaj. Na koncu knjige vam bo mogoče najljubša oseba, če vaše naklonjenosti ne bo ukradel njegov vnuk. Poleg tega imamo še nekaj ljudi na nasprotni strani – Japonca Goto Denga, poveljnika podmornice, nemškega kriptografa… etc.

Potomci junakov iz vojnega obdobja v 90ih poskuša vzpostaviti internetno podjetje in neodvisni center kjer bodo ljudje hranili svoje podatke pod varstvom močnih kriptografskih kod. Torej nekakšen Kajmanski otok za informacije. Seveda se v to zgodbo počasi vpletejo skrivnosti iz 2. sv. vojne in Randy Waterhouse, Amy Shaftoe in drugi bodo imeli polne roke dela, da rešijo svoj projekt, ki gre v nos številnim ljudem, poleg tega pa imajo nekateri še neporavnane račune iz vojne. Več pa nočem izdati. Počasi se različne zgodbe sestavljajo v neverjetno pripoved.

Moderni del zgodbe se bo močno naslonil na internet, na računalniško programiranje in vzpon Silicijeve doline. Knjiga tudi razloži kar nekaj matematičnih in kriptografsih teoremov, ponudi grafične prikaze nekaterih funkcij… zanimive stvari, ki ilustrirajo pogled na svet teh ljudi.

Močno priporočam! :D
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 13 feb 2015, 13:31

KNJIGA, KI JE DOBILA NAGRADO - GCAC
Naslov: Red Rising (Red Rising Trilogy #1)
Avtor: Pierce Brown
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/15839976-red-rising
Prebrano: 11.2. 2015
Mnenje:
Začetek serije je bil izbran za zmagovalko Goodreads Choice Awards - Best Debut Goodreads Writer.

Knjiga, ki sem jo dala tudi med svoje predloge za branje. Res me je navdušila. :D Verjetno bo to ena izmed mojih priljubljenih serij v tem letu. Res nisem pričakovala takšne knjige, ker enostavno v njej nisem našla niti ene same stvari, ki bi me zmotila. Ne vem, ali je to enostavno posledica tega, da sem jo kar požirala in nisem veliko razmišljala o vseh podrobnostih, vendar je napisana na tak način, da te enostavno potegne noter. Dogodki si sledijo eden za drugim, vendar prav nič ni pričakovano. Sledijo presenečenja, preobrati in dodelan world-building. Avtor nas ne zasipava z detajli ampak razkriva nove stvari, ko to zgodba in liki zahtevajo.

Darrow je lik, ki skozi zgodbo odrašča, se uči iz svojih napak, poleg tega pa si izbori svoj prostor v družbi, ki ne dopušča napak in šibkosti. Gre za distopijo, ki nas povede na druge planete v našem osončju – tukaj na Mars. Družbena ureditev po barvah in genetska manipulacija potegnejo med skupinami stroge ločnice. Gre za imperij, ki kljub svoji tehnologiji črpa navdih v starodavnem Rimu. A poznavanje zgodovine vam tukaj ne bo veliko v pomoč – ta družba si je postavila svoja pravila. Tudi stranski liki imajo dodelane zgodbe, svojo osebnost. Res odlično napisana knjiga, ki ne dovoli, da jo izpustiš iz rok.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 26 feb 2015, 12:00

DRUGI DEL SERIJE
Naslov: Golden Son (#2 Red Rising)
Avtor: Pierce Brown
Ocena:
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/18966819-golden-son
Prebrano: 14.2. 2015
Mnenje:
Drugi del serije je enako fantastičen kot prvi, vendar sedaj naši junaki igrajo mnogo bolj nevarno igro na neprimerno večjem igralnem polju. Od Lune do drugih planetov, predvsem pa na Marsu, se dogodki odvijajo neprimerno bolj hitro kot v prvi knjigi, poleg tega pa imajo vsi ljudje s katerimi ima Darrow opravka svoje interese in načrte. Krhajoča prijateljstva iz akademije so še ena izmed nevarnosti, ki mu prežijo na vsakem koraku. Ponovno nas presenečata world-building in tehnologija, a karakterizacija ni nič manj pomembna. Vsekakor ima Darrow težjo nalogo, hkrati pa se spopada še s številnimi dvomi in občutki krivde. Kljub temu se tekom zgodbe razvija, a po eni strani še zmerom ne razume popolnoma narave višjih družbenih slojev – njegovo odraščanje med neprimerno bolj povezano skupnostjo mu še zmerom daje občutek, da so prijateljstva in zavezništva trdna.
Komaj čakam na naslednji del serije! :D
- George Orwell

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov