Bralni izziv 2015 - Jerneja

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

Bralni izziv 2015 - Jerneja

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 09 jan 2015, 20:09

Tudi jaz se sedaj pridružujem Bralnemu izzivu 2015.
V prejšnjem letu sem prebrala kar veliko knjig, vendar upam, da se bo v tem letu še bolj bralo, seveda dobrih knjig.
Happy Reading.jpg
Happy Reading.jpg (31.45 KiB) Ogledan 3173 krat
Slika
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 30 dec 2015, 18:31, skupaj urejeno 30 krat.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Ostale knjige

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 10 jan 2015, 10:57

Vse ostale knjige, ki ne ustrezajo nalogam Bralnega izziva 2015.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­―――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV―――――――――――――――――――――
JANUAR
1. J.A. Redmerski - The Edge of Never (Goodreads)
2. Joss Stirling - Seeking Crystal (Goodreads)

FEBRUAR
3. Laurie Faria Stolarz - Deadly Little Games (Goodreads)

MAJ
4. Loretta Lost - Clarity 2 (Goodreads)

JUNIJ
5. Loretta Lost - Clarity 3 (Goodreads)

JULIJ
6. Sara Shepard - Never Have I Ever (Goodreads, komentar - blog)
7. Rachel Gibson - Daisy's Back in Town (Goodreads)

AVGUST
8. Mary Higgins Clark - You Belong To Me (Goodreads, komentar - blog)
9. Marian Keyes - Sushi for Beginners (Goodreads)
10. Amanda Quick - Seduction (Goodreads)

SEPTEMBER
11. Debra Doxer - Like Candy (Goodreads, komentar - blog)
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 07 sep 2015, 21:20, skupaj urejeno 12 krat.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Beautiful Malice

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 24 jan 2015, 20:22

Beautiful Malice
od Rebecca James

Izziv: Knjiga, ki sem jo enkrat že prebrala
Ocena:
Povezava: http://www.goodreads.com/book/show/7720 ... ful-malice
Mnenje:
Da bi prikrila svojo preteklost, se je Katherine preselila v drugo mesto, zamenjala šolo in svoje ime. Zdaj je pozorna na okolico in vedno sama. Katherine pazi na svojo anonimnost. Vendar ji njen načrt prekriža Alice, najpopularnejša punca na šoli.
Začneta se družiti in Katherine preko nje spozna super prijatelja Robbie-ja, ki je do ušes zagledan v Alice ona pa se z njim samo igra. Razkrije jima tudi svojo skrivnost in zakaj se je v resnici preselila ( z mlajšo sestrico sta odšli na zabavo, kjer so jo omamili, Katherine zaradi strahu, da bi bila starša jezna sprejme prevoz neznancev, ko so v avtu ugotovi, da so le-ti izjemno živčni. Njihov vodja pa si veselo popeva na voznikovem sedežu. Odpelje jih v odmaknjen kraj, kjer Katherine zapre v nekakšno uto. Ona uspe pobegniti in ko pride ven vidi, da njeno nezavestno sestrico posiljujejo. ker ve, da sama proti njim ne more nič, steče po pomoč. Ko pa se vrne fantov že ni več, njena sestrica pa negibna leži na tleh, saj so jo v paniki umorili.)
Uživa v družbi novih prijateljev, vendar kmalu odkrije, da Alice ni samo prijazna in radodarna ampak zna biti tudi neverjetno hudobna. To bi sicer lahko vzela kakor opozorilno znamenje, vendar se prepričuje, da imamo prav vsi tako dobo in slabo stran.
Enkrat ko odidejo skupaj ven, Alice sreča svojega bivšega z novim dekletom. Nazadnje končajo za isto mizo in Alice se začne metati po bivšemu, kar spravi njegovo sedanje dekle v beg.. na stranišče. Katherine ji sledi in tam se pobližje spozna s Philippo, ki ji pove, da njeno prijateljevanje z Alice ni zdravo, saj je mentalno bolna. Katherine se zaveda, da ima do neke mere prav in to celo glasno prizna, vendar vseeno opraviči njeno slabo vedenje.
Vsi skupaj odidejo na zabavo, tam pa Katherine doživi dokončen šok. Igrajo se resnico ali izziv in do takrat je Alice že pošteno pijana, zlobno pogleda Katherine in jo vpraša:
So. Were you glad, deep down? Were you glad to be rid of her? Your perfect sister? Were you secretly glad when she was killed?
:105:

Katherine se zbliža s Philippo, ki ji tudi predstavi svojega brata ... s katerim se Katherine neverjetno ujame in postaneta par. :024: Spre se z Alice, ki pa ji začne slediti in jo na vsakem koraku opominja na sestrico in jo obtožuje, da je ona kriva.
Katherine zanosi in s fantom se odločita, da bosta otroka obdržala. Alice pa jima pošilja čudna obvestila tudi na dom. Nekega večera se sprehajata ob obali, začne deževati, ko se jima zopet približa Alice, ki je pijana. Zopet jo začne obtoževati, tokrat pa pove tudi, da je njen bratec v zaporu zaradi nje - eden izmed posiljevalcev.
Alice skoči v morje in zaslišita klic na pomoč, fant jo poskuša rešiti, vendar oba utoneta. :016:
Tako je Katherine sedaj, par let za tem, sama s punčko na izletu. Sankata se in tako ponovno sreča Robbie-ja. Konec je odprt vendar nakazuje na to, da bi se med njima lahko razvilo kaj več.

Knjiga je preplet preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Je zelo napeta in kljub temu, da je šlo za re-read sem na koncu potrebovala ogromno robčkov.

Vsekakor priporočam v branje!!
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 15 feb 2015, 16:09, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Deadly Little Secret

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 24 jan 2015, 23:19

Deadly Little Secret (Touch #1)
od Laurie Faria Stolarz

Izziv: Od nekdaj si jo želim prebrati
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads
Opis:
Nekatere skrivnosti bi morale ostati skrite.

Do pred tremi meseci je bilo življenje 16-letne Camelie normalno: lepe ocene, dobro razumevanje s starši, občasno delo v umetniškem studiu v mestu. Takrat ji je nekdo rešil življenje in takoj izginil in Camelie še danes čuti mravljince na koži, kjer je čutila njegov dotik. Ko se v njeno šolo vpiše Ben, skrivnosten zapeljiv fant, ga takoj prepozna, četudi Ben zanika, da jo je kdajkoli srečal. Vse do prvega dotika.

Sprožijo se govorice, da je Ben odgovoren za smrt njegove bivše punce. Vsi verjamejo v njegovo krivdo, razen Camelie, četudi jo prijateljice poskušajo prepričati, naj se izogiba Bena. A Ben jo privlači kot magnet, njegova pojava, njegove besede, njegovi dotiki. Kmalu začne Camelija prejemati telefonske klice, ki ji vzbujajo strah, in sporočila z grozljivo vsebino. Ben vztraja, da je Camelia v nevarnosti in da ji lahko pomaga. Mu lahko zaupa? Camelia ve, da Ben skriva nekaj pred njo. A Ben ni edini, ki nosi v sebi skrivnost.

Mnenje:
Knjiga me je seveda pritegnila zaradi naslovnice. Ni ravno klasična ampak je tako malo posebna na svoj način. Zgodba je pa super, tak lahkoten jezik zaradi katerega je izredno hitro berljiva. Ko sem prebrala prvo poglavje sem mislila, da je to čisto tipična knjiga kjer se spoznata fant in punca in potem se cela zgodba vrti okoli tega kdaj bosta postala par. Vendar ne, tukaj se ni šlo za to. :thumbup: Ben je nadvse skrivnosten in še s sumljivo preteklostjo in ravno ko pride v mesto Camelia začne dobivati čudaška sporočila, najprej samo fotografije. Potem pa tudi grozilna sporočila. Kljub temu, da jo prijatelja svarita pred Benom mu ona še kar verjame ko ji pove, da je takrat ko se je je dotaknil začutil, da je v nevarnosti. Kdo ji pošilja ta grozilna pisma in klice ufff sumila sem dve osebi, vendar nisemniti enkrat pomislila na pravo. Knjiga mi je zato še bolj všeč, saj ni predvidljiva. Se pa seveda ne razreši vse, saj obstajajo še trije deli ki so že na mojem to-read-listu. Če sta ti bili všeč knjigi Twilight ali Hush, hush; ti toplo priporočam tudi to.
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 15 feb 2015, 16:10, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Deadly Little Lies

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 26 jan 2015, 15:29

Deadly Little Lies (Touch #2)
od Laurie Faria Stolarz

Izziv: Drugi del poljubne serije
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Prejšnjo jesen se je Camelia zaljubila v Bena, skrivnostnega novinca na šoli z nadnaravno sposobnostjo, ki lahko preko dotika prebere prihodnost. Ko njuna čustvena navezanost postaja vse močnejša, Ben nenadoma odide. Camelia se s strtim srcem loti raziskovanja Benovih sposobnosti, da bi lahko prišla do razumnega zaključka. In takrat se tudi njej začnejo pojavljati slike iz prihodnosti. Je Ben prenesel svojo sposobnost na njo?

Tudi, ko se Ben vrne, mu Camelia ne more razkriti svoje skrivnosti. Kljub nenehni privlačnosti med njima, se je Ben vztrajno izogiba. Ko se nenačrtovan poljub preobrne v prepir, je Camelia odločna, da ne bo več čakala na Bena. Adam, katerega spozna v svoji občasni službi, se zdi kot poslan za njeno odločitev, saj je vse to, kar Ben ni in tudi njuna veza je enostavnejša. Kmalu se znajde v ljubezenskem trikotniku in grozljivi nepričakovani dogodki, ki si sledijo, odkrivajo skrivnosti o Benovi in Adamovi preteklosti. Nekdo se pretvarja. Nekdo laže. Camelia mora ugotoviti, kdo laže, preden bo prepozno.

Mnenje:
Ta del se nadaljuje 4 mesece po prvem, je prav tako napet, čeprav me je malo spominjal na New Moon, pač ta del ne moreva biti skupaj, za dobro obeh itd. :roll: V tem delu so zopet ti vložki tokrat iz dnevnika Cameliene tete. Všeč mi je bil konec, da je bil zopet popolnoma nepredvidljiv, čeprav ponovno ni bilo neki ful zaključka ampak vseeno je bilo bolje kot v prejšnjem delu. Super nadaljevanje, me pa zanima kaj se zgodi še v naslednjih dveh delih in upam, da se zgodovina ne bo ponovno ponovila, ker to bi bilo pa že mal bedno.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Just One Day

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 16 apr 2015, 16:17

Just One Day
od Gayle Forman

Izziv: Dogajanje v kraj, ki ga želiš obiskati
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Allyson Healey, pridna, predvidljiva in vedno prijazna najstnica je ravnokar končala srednjo šolo. Starši so ji kupili karte za izlet v Evropo, kamor se odpravi s svojo najboljšo prijateljico. Ko v Angliji spozna amaterskega igralca Shakespearove igre Dvanajsta noč, Willema, se ji svet obrne na glavo. Willem jo povabi v Pariz za en dan in Ally ponudbo sprejme.

Ally pa ne ve, da bo en dan v Parizu spremenil njen pogled na svet, njeno dojemanje same sebe in da bo odprl vrata v svobodo, ki je prej ni imela.

Mnenje:
No takole Pariz, mesto ljubezni, ki je vsekakor na mojem seznamu krajev, ki jih moram obiskati.
Knjigo sem na to-read list dodala kakšno leto nazaj in sem pozabila o čem se gre, zato sem bila zelo presenečena nad celotnim dogajanjem. Izredno všeč mi je bila ideja, da je enostavno odšla v Pariz, čeprav je dokaj nerealno, saj 1. drugače je bila zelo plašna in nesamostojna, zdaj pa je odpotovala 2. šla je z neznanim fantom in 3. prijateljica ji sploh ni ugovarjala. No, če vse to odmislim, je zgodba zelo lepa. Najprej z Willemom odide v Pariz, :024: kjer se imata neskončno lepo, potem pa ga zjutraj ni več in Allyson razočarana odide nazaj v Lodon. In s tem se začne drug del zgodbe, kjer Ally končno odkrije svoj pravi jaz in postane samostojna. Med zgodbo sem že mislila, da je pisateljica Willema uporabila samo kot nekakšen uvod, da je Ally spoznala kakšna je v resnici, saj se v zgodbi kasneje ne pojavi več. :016: Zelo mi je všeč, kako se je skozi zgodbo postopoma razvijala, saj je bilo to veliko bolj realno kakor sam začetek. Najboljši pa je seveda konec, ko se ponovno vrne v Pariz. :)

Naj citati:
''So, Lulu? What do you say? Do you want to go to Paris? For just one day?''
So this time, instead of saying no, I try something different. I say yes.
* Lulu - tako jo je klical Willem
I realize it's not just Willem I'm looking for; it's Lulu, too.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

A desirable residence - Madeleine Wickham (Sophie Kinsella)

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 30 apr 2015, 18:08

A desirable residence
od Madeleine Wickham (Sophie Kinsella)

Izziv: Izšla pred več kot 10 leti
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Liz in Jonathan Chambers sta do vratu v težavah, saj jima nikakor ne uspe prodati stare hiše. Na grbi imata dve hipoteki, vse večje dolgove in nesrečno najstniško hčerko, ki se sploh ni hotela preseliti. Nato pa se v njunem življenju pojavi Marcus Witherstone, za katerega se zdi, da ju bo lahko izkopal iz težav. Marcus namreč za njuno hišo pozna primerna podnajemnika iz Londona. Vse bo torej še dobro.

Toda nato se Marcus in Liz zapleteta v razmerje, in medtem ko se Liz predaja blaženim sanjarijam o ljubimcu, skrb za vodenje njunega kolidža v celoti pade na Jonathanova pleča. In tako noben od njiju nima časa, da bi opazil, da se je njuna najstniška hči Alice strastno navezala na nova podnajemnika.

Odnosi med njimi se kar najbolj nemogoče zapletejo. In ko se klobčič zategne, Marcus spozna, da za nekatere laži in prevare lahko plačaš previsoko ceno.

Mnenje:
Ob imenu Sophie Kinsella sem takoj pomislila na lahkotno in zanimivo branje, zato sem bila kar precej razočarana, ker se mi je knjiga zdela samo lahkotna. Ne rečem, da je slaba. Pravzaprav je dobro napisana in njeno sporočilo je tudi precej jasno podano. Verjemite takšnega konca ne boste pričakovali.

Zaključek me je presenetil, vendar obenem razočaral. Glede na potek celotne zgodbe, bi lahko bolj dodelala konec. Zdi se mi, da je kar malo pohitela, saj so nekateri dogodki ostali nepojasnjeni in na ta način tudi nedokončani. Kot recimo, kaj se je zgodilo s podnajemniki, da sta se tako hitro odselila, kaj čuti Alice....

Kljub vsemu pa se knjiga hitro bere in jo lahko brez skrbi vzamete s sabo na počitnice, saj se boste ob njej tudi nasmejali in svoje skrbi odložili na stran. Če pa želite prebrati kakšno zanimivo chick lit, vam je ne priporočam v branje.
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 29 jun 2015, 19:29, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Clarity

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 30 maj 2015, 10:14

Clarity
od Loretta Lost

Izziv: ena beseda v naslovu
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads
Celoten komnetar - blog

Opis:
Helen Winters je slepa, ampak nikoli ni dopustila, da bi jo to oviralo. Ni pa niti pričakovala travmatske izkušnje, zaradi katere je izgubila vero v ljudi, se izpisala iz univerze in pobegnila.

Sedaj živi v majhni koči, kjer piše knjige. Nekega dne pa jo obiščeta zdravnika, ter ji predlagata sodelovanje v raziskavi, zaradi katere bo mogoče lahko videla. Helen najprej predlog odločno zavrne, ko pa po treh letih prvič pokliče domov in izve, da je naslednji dan sestrina poroka, njuno ponudbo sprejme pod pogojem, da jo odpeljeta domov.

Mnenje:
Ko je Helen umrla mama, je postala depresivna in takrat je k njej pristopil prijazen neznanec. No izkaže se da je ‘prijazni’ neznanec bolj neznanec, kakor prijazen, saj jo posili. Helen, zato zbeži in začne življenje v samoti. Helen pride domov ravno še pravi čas, da ujame poroko. Vsi so srečni, nasmejani in polni energije, prav takšna je tudi Helen, potem pa spozna sestrinega bodočega moža. :115:
Knjiga je kratka zato jo prebereš v parih urcah, vendar se med tem tudi veliko presmejiš. Zdravnika, ki jo peljeta domov sta zabavna in tako pride do prav zanimivih pogovorov. Avtorica pa očitno obožuje pisanje koncev, saj po prebranem prvem delu moraš v roke vzeti še drugega. In tudi ta te prisili v branje tretjega dela.
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 02 jul 2015, 10:07, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Girl Online - Zoe Sugg

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 10 jun 2015, 20:10

Girl Online
od Zoe Sugg

Izziv: avtor mlajši od 30 let - Zoe je stara 25 let
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Penny ima skrivnost.

Pod vzdevkom GirlOnline piše o drami v šoli, fantih, svoji nori družini in paničnih napadih, ki so se začeli pojavljati pred kratkim. Ko se stvari premaknejo iz slabega na slabše, jo družina pošlje v New York, kjer spozna čudovitega Noaha. Penny se zaljubi in njena celotna zgodba postane del bloga.

Toda, tudi Noah ima skrivnost. Takšno, ki lahko za vedno uniči Pennyino krinko in njeno najpomembnejše prijateljstvo.

Mnenje:
Za to knjigo sem slišala že pred časom, vendar je takrat žal še nisem uspela prebrati. Spremljam Zoe tudi na YouTube, zato me je zanimalo kakšno knjigo bi lahko napisala. Pred tremi dnevi sem jo vzela v roke, ter začela brati, vendar kmalu obupala. Sicer je začetek veliko obetal, vendar mi nekako ni bila všeč. Kasneje se je knjiga nekako zares začela in postala mi je všeč. Tudi Penny mi je na začetku delovala otročje, vendar se je kasneje spremenila, tako da me ni motil njen način razmišljanja.
Všeč mi je njeno celotno potovanje v Ameriko in tudi Noah je super. Žal pa mi tudi tukaj konec ni preveč všeč, saj je površen. Nekako ne morem razumeti, kako bi lahko punca oprostila nekomu po samo 5 minutah opravičevanja (ki še to ni bilo), medtem ko je prej trpela precej dlje. Drugače pa zelo lahkotno najstniško branje.
Knjigo bi lahko ocenila tudi s petimi zvezdicami, vendar me je preveč motil dolg in dolgovezen uvod.
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 29 jun 2015, 19:28, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

The Book of Broken Hearts - Sarah Ockler

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 15 jun 2015, 17:40

The Book of Broken Hearts
od Sarah Ockler

Izziv: vijolična platnica
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Jude se je naučila ogromno od svojih starejših sester, ampak najpomembnejša stvar je: Vargasovi fantje so razvpiti lomilci src. Jude je videla koliko solz in katastrof lahko sprožijo zmenki z enim od njih in prisegla je - s svečami in vsem ostalim - da nikoli ne bo imela ničesar z nobenim od njih.

Zdaj je Jude še edina, ki živi doma in med počitnicami bo pomagala svojemu težavnemu očetu popraviti starinski motor - kar pomeni, da potrebujeta mehanika, ki jima bo pomagal. Ali je Judina krivda, da je simpatičen? In neverjetno sladek? In eden od Vargasov? :019:

Jude si reče, da se bo njen posel z Emiliom striktno vrtel okoli posla o motorju. Njenim sestram tako ne bo nikoli treba izvedeti, ona pa tako že na kilometre daleč opazi njegove spogledljive trike, in nikakor jim ne bo podlegla.
Ampak njena obramba se začne drobiti, in ali se bo zgodovina ponovila, ter se ji bo zlomilo srce ... ali pa so se sestre motile.

Mnenje:
Knjiga, ki se je takoj povzpela med moje najljubše. :106: Zaradi opisa sem imela popolnoma napačno predstavo o čem naj bi se šla, seveda se nisem spet tako zelo zmotila pa vendar. Pričakuješ lahkotno romanco, dobiš pa tako veliko več. Odnos med Jude in Emiliom mi je sijajen, tako realen, pa vendar s pridihom španske vročekrvnosti - Emilio je namreč Španec. :101: Všeč mi je tudi, ker knjiga nosi tudi sporočilo, ki je tudi precej aktualno. Ali pa sem knjigo tako razumela samo jaz, saj sem se res zatopila vanjo.
Toplo vam jo priporočam, saj vas bo nasmejala ob tem pa boste zaradi nje potočili tudi kakšno solzo :016: ( še posebej če ste bolj čustvene narave).
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 29 jun 2015, 19:29, skupaj urejeno 1 krat.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 4 gostov