Bralni izziv 2015 - Jerneja

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

Message in a Bottle - Nicholas Sparks

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 30 sep 2015, 18:44

Message in a Bottle
od Nicholas Sparks

Izziv: tvoj priljubljen avtor
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Theresa se odpravi na zaslužen dopust v Cape Cod, kjer se ji zgodi nekaj neverjetnega. Morje na obalo naplavi steklenico s pismom, ki pravi: My Dearest Catherine, I miss you, my darling, as I always do, but today is especially hard because the ocean has been singing to me, and the song is that of our life together...

Pod pismo se podpiše Garret in Theresa je dovolj radovedna, da se odloči, da najde tega moškega. Ko ga najde pa se zgodba ne zaključi pri tem, saj Theresa vedno bolj spoznava kdo je Garret in kdo je bila Catherine.

Mnenje:
Nicholas Sparks je eden izmed mojih priljubljenih avtorjev. Pa ne zaradi romantike, kakor bi lahko zmotno mislila, ampak zaradi super, napete, kriminalne knjige Safe Haven (po naše Varno zavetje).

Naj že kar za začetek povem, da me je Nicholas Sparks s to knjigo zares razočaral. Pričakovanja so bila precej velika, žal pa jih ni dosegel.
Gre za tipično romantično zgodbo, ki pa se, glede na njegov sloves, pričakovano konča. Ne trdim, da je slabo napisana ali pa nezanimiva, vendar bi lahko bila boljša.
Zgodba je zanimiva in dobro napisana, tako da se hitro bere. Vendar sem prebrala boljše njegove knjige, tako, da jo enostavno ne morem dati boljše ocene. Zame je bil zgolj povprečna.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Snežak - Jo Nesbø

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 04 nov 2015, 23:12

Snežak
od Jo Nesbø

Izziv: dogajanje v gorah ali na snegu
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
November je in v Oslu je zapadel prvi sneg. Birte Becker se vrne iz službe domov in pohvali snežaka, ki sta ga na vrtu naredila mož in sin. Ampak onadva ga nista. Ko se družina postavi k oknu v dnevni sobi in začudena opazuje snežaka, sinka prešine, da gleda proti hiši. Da črne oči strmijo v okno. Vanje.
Višji inšpektor Harry Hole prejme anonimno pismo, ki ga je podpisal Snežak. Pozneje ugotovi presenetljive podobnosti med starimi izginotji. Poročene ženske izginejo, ko pade prvi sneg. Iste noči se Sylvia Pedersen opoteka po sveže zapadlem snegu v nekem gozdu zunaj Osla. Ve, da teče na življenje in smrt, ne ve pa, kaj jo zasleduje. In na srečo ne ve, kaj je pred njo ...

Mnenje:
Knjigo sem najprej zasledila na spletu in opis me je res takoj pritegnil. Ko pa sem bolje pomislila o vsebini, sem ugotovila, da ga lahko odlično uvrstim tudi v bralni izziv, saj sneg igra zelo pomembno vlogo.
Za pisatelja z imenom Jo Nesbø prej še nisem slišala, zato tudi nisem vedela kaj naj pričakujem. Ko pa sem malo pobrskala sem izvedela, da je detektivu Harry-ju namenjena kar cela serija, knjiga Snežak pa je 7. del.
Priznati moram, da sem od knjige pričakovala več. Mogoče zaradi Da Vincijeve Šifre, ki mi predstavlja nekakšno merilo pri kriminalkah. Zgodba pa mi je bila pa kljub temu zelo zanimiva. Edino kar me je zmotilo so bili osumljenci, saj nekateri res niso imeli tehtnega razloga in si jih lahko posledično takoj črtal s seznama potencialnih snežakov. Na tem mestu pa se seveda poraja ključno vprašanje, ali sem jaz ugotovila kdo je snežak? In odgovor bi bil ne, te osebe nisem sumila, vmes sem za kakšen moment pomislila, kaj pa če, vendar sume hitro ovrgla, čeprav je dokaj logično in bi ga/jo iz zgodbe lahko razbral.
Če imaš rada kriminalke priporočam, da jo prebereš, saj je zanimiva. Hkrati pa poudarjam, da ni nič posebnega, zato ne pričakuj preveč.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Pravljica mojega življenja - Hans Christian Andersen

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 09 nov 2015, 20:10

Pravljica mojega življenja
od Hans Christian Andersen

Izziv: resnična zgodba
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Pravljica mojega življenja je portret posebnega človeka. Je izpoved genija, ki je zvesto sledil svojemu poslanstvu. Je pač pravljica, s srečnim koncem seveda.

Mnenje:
Dolgo časa sem iskala knjigo, ki bi ustrezala temu bralnemu izzivu. Ko pa sem videla avtobiografijo slavnega pravljičarja sem se v trenutno odločila, to bo to.
Knjigo sem si naložila na bralnik in pričela.
Moje življenja je lepa pravljica, tako razkošna imenitna.
Tako se glasijo prve besede v knjigi in pomislila sem, da bo to res zanimiva knjiga. Žal pa sem nad celotnim delom razočarana. Pričakovala sem, da bom izvedela več o nastajanju slavnih pravljic, on pa je predvsem opisoval svoja potovanja in slavne osebe, ki jih je spoznal. Pri njegovih poznanstvih me je zmotilo predvsem to, da je vse opisal s pridevnikoma rahločuten in ljubezniv. Ko sem takšen in podoben opis prebrala že desetič, sem se resno vprašala, zakaj ni bil že od samega začetka popularen v svoji domovini, če pa so bili vsi tako 'ljubeznivi' kakor jih je opisal.

Knjigo sem se proti koncu silila, da sem jo prebrala, saj me naštevanje krajev in oseb ni navdušilo. Je pa že res, da nisem nikoli prej brala avtobiografije in sem zato imela napačno predstavo, da so veliko bolj zanimive.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

The Best Of Me - Nicholas Sparks

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 03 dec 2015, 21:08

The Best Of Me (Najboljše v meni)
od Nicholas Sparks

Izziv: po priporočilu nekoga iz Bralnice
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
V pomladi 1984 sta se srednješolca Amanda Collier in Dawson Cole noro zaljubila. Čeprav sta bila čisto različna, sta verjela, da bo njuna ljubezen preživela vse. Nato pa ju s koncem poletja nepričakovani dogodki spravijo narazen in pošljejo na različna pota.

Mnenje:
Ponovno sem brala knjigo Nicholasa Sparksa. Čeprav me z Beležnico, ene izmed njegovih največjih uspešnic, ni prepričal, me je s knjigo Safe Heaven tako očaral, da želim najti še kakšno podobno. Najboljše v meni, je zaenkrat najboljši približek Varnemu zavetju.

Pri Nicholasovih zgodbah mi je všeč romantika, ki se ponavadi konča precej realistično, čeprav pa me to hkrati tudi najbolj razočara. Kljub vsemu pa je knjiga nabita s čustvi in če se boš odločila, da jo prebereš le pripravi robček, ali dva.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

The Distance Between Us - Kasie West

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 22 dec 2015, 22:02

The Distance Between Us
od Kasie West

Izziv: lepa platnica
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Sedemnajst-letna Caymen Meyers preučuje bogataše kar tako, kot ekspriment. Po letih opazovanja je prepričana, da so uporabni le za eno stvar- porabljanje denarja za neuporabne stvari, kot so porcelanaste punčke v mamini trgovini.

Zato takoj ko v trgovino vstopi Xander Spence, da bi kupil eno teh punčk za svojo babico, Caymen sprevidi, da je nesramno bogat. Kljub njegovi očarljivosti in zanimanju, ki ga pokaže zanjo, ona ve, da njegovo zanimanje ni dolgoročno. To je ena izmed stvari, ki jo je naučila mama. Vendar Xander kar naprej prihaja nazaj, kljub njenim prizadevanjem, da ga odžene. Na njeno grozo pa začne v njegovi družbi celo uživati.

Vendar se zaveda, da mama ne sme izvedeti za to, saj ne bi odobravala. Želi si, da bi se Caymen družila s katerim izmed fantov, ki niso odrasli ob denarju. vendar ravno, ko jo Xander prepriča, da biti bogat ni nujno karakterska napaka, ugotovi, da ima denar večji vpliv v njunem razmerju, ko je mislila in Xander ni edini za katerega bi jo moralo skrbeti.

Mnenje:
Mislim, da mi ni treba posebej poudarjati, zakaj sem v roke vzela tole knjigo - zaradi lepe platnice seveda :)
Ko sem iskala knjigo, ki bi ustrezala temu izzivu, sem se precej namučila, saj nikakor nisem našla ustrezne knjige, dokler nisem na svoji to-read shelf odkrila tele :106:
Zgodba sama me ni preveč navdušila, je povprečno branje. Sicer bi v knjigi tudi lahko iskali neke večje pomene in ideje, vendar menim, da jo vsakdo hitro prebere in hitro pozabi.
Zgodba je prav luštna, najbolj me je navdušila Caymen, ki je prav super junakinja, katere drugo ime je sarkazem. Z njim je nasmejala vse okoli sebe kakor tudi mene, kot bralko. Všeč mi je, da se njena 'usoda' skozi zgodbo spremeni. Vendar je konec čisto preveč površno napisan, tako da po branju moraš malo pomislili: Kaj se je pravkar zgodilo?
Knjigo priporočam ljubiteljem young-adult žanra, romantike in tudi začetnikom v branju angleških knjig.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Twenty Boy Summer - Sarah Ockler

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 27 dec 2015, 10:59

Twenty Boy Summer
od Sarah Ockler

Izziv: knjiga z nagrado
nagrada.png
nagrada.png (32.34 KiB) Ogledan 2379 krat
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Frankie in Anna sta najboljši prijateljici in skupaj bosta preživeli dvajset dni v Zanzibarju. Frankie meni, da je to odlična priložnost, da doživita prvo poletno romanco, vse kar je potrebno storiti je spoznavati različne fante - vsak dan enega. Anna z veseljem pristane na igro, a pred Frankie nekaj skriva. Anna je že doživela poletno romanco, z Frankie-nim starejšim bratom, Mattom, tik pred njegovo tragično nesrečo pred letom dni.

Mnenje:
V toplih, s soncem ožarjenih poletnih zimskih dneh se prav prileže kakšno lahkotno branje. Knjigo sem na to-read list dodala že kar precej časa nazaj, zato pred branjem niti nisem vedela, kaj je glavna tema zgodbe. Vsekakor nisem pričakovala tega.
Ideja se mi je zdela dobra, vendar kaj, ko je bila na trenutke 'za lase privlečena'. Vsekakor pa lahko rečem, da govori o ljubezni, odpuščanju in žalovanju. Razočaral me je predvsem konec, Anna bi lahko kljub vsemu pokazala malo več čustev ob odhodu.
Kasneje sem na Bralnici opazila, da je knjiga visoko ocenjena, ter po mnenju nekaterih precej žalostna. Hmmm ja na trenutke je bila res malo melanholična, ampak naj te to ne ustavi pred branjem :)

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

The Rosie Project - Graeme Simsion

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 30 dec 2015, 18:26

The Rosie Project
od Graeme Simsion

Izziv: uspešnica, ki je še nisi prebrala
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Don ima aspergerjev sindrom, blažjo obliko avtizma, vendar se tega ne zaveda. Ko se odloči, da je čas za poroko, k temu projektu pristopi znanstveno. Da bi lažje našel pravo partnerko, sestavi večstranski vprašalnik (Petintrideseto vprašanje: Ali jeste ledvičke? Pravilen odgovor je c) občasno.). Večino žensk lahko izloči v manj kakor štiridesetih sekundah. Potem pa se pojavi Rosie, ki bi pogrnila že pri prvem vprašanju. Vendar mu pridejo na misel trije razlogi, zaradi katerih bi se moral z njo znova dobiti. Bralec sede na vrtiljak zabavnih zapletov in tuhta, ali bo temu nenavadnemu junaku, ki nakupuje, se prehranjuje in druži v skladu s strogim urnikom, uspelo omrežiti čustveno, vihravo in povsem neavtistično Rosie.

Mnenje:
Dolgo časa sem se 'otepala' tele knjige. Vsepovsod sem prebirala zgolj pozitivna mnenja. Ampak sama, se je kar nisem in nisem mogla spravit brat. Motilo me je, da ima glavni lik bolezen, ne vem no, ampak večinoma se te knjige ne končajo srečno.
Končno pa sem se opogumila in jo začela brat. Res čudovita zgodba. Glavna lika sta izredno zanimivi osebi, njuni dialogi pa neizmerno smešni. Tole je definitivno ena boljših knjig, ki sem jih letos prebrala!
Všeč mi je, da glavna tema knjige ni zgolj ljubezenska ampak tudi iskanje očeta. Don kot genetik ponudi pomoč Rosie pri tem njenem problemu. Tako se podata na lov za DNA, pri teh njunih dogodivščinah pa se zgodi skoraj vse. Na primer: Don, kot zelo socialno nespretna oseba, se mora v kratkem času naučiti celo knjigo o mešanju koktajlov, da bo skupaj z Rose delal v strežbi na dan obletnice. Seveda je popolnoma razumljivo, da je na tej obletnici ogromno 'Roseinih potencialih očetov' in tako s skupnimi močmi pobirata DNA s kozarcev.
Ob knjigi sem se velikokrat nasmejala do solz, tako da ti jo res toplo priporočam, saj ti bo res popestrila vsakdan.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2015 - Jerneja

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 30 dec 2015, 18:37

No, pa sem tudi jaz uspešno zaključila Bralni izziv 2015.
Letošnje 'bralno' leto je bilo izjemno pestro in v marsikateri meri je za to zaslužen tale bralni izziv. Zaradi njega sem prebrala tudi kakšno knjigo, ki je drugače ne bi, kar navsezadnje sploh ni slabo :)

Slika

p.s. Komaj čakam Bralni izziv 2016!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 7 gostov