Bralni izziv 2015 - Adelaide

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

Bralni izziv 2015 - Adelaide

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 09 jan 2015, 22:28

Še moja tema za letošnji bralni izziv :)

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 07 jul 2015, 23:38, skupaj urejeno 3 krat.
"He who leaps for the sky may fall, it`s true. But he may also fly."

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

Re: Bralni izziv 2015 - Adelaide

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 11 jan 2015, 16:49

Carter Reed
Avtor: Tijan
Ocena:
Naloga: romantika
Link: https://www.goodreads.com/book/show/182 ... arter-reed

To je druga knjiga, ki sem jo prebrala od te avtorice. Prva mi je bila dokaj všeč, zato sem se odločila da bom poskusila s še eno njeno knjigo.
Pri tej me je zelo navdušila zgodba. Emma pride zgodaj v svoje stanovanje, kjer zasači fanta njene sostanovalke, kako jo posiljuje, zato ga ustreli. Problem pa je, da je bil to sin Franca, vodje mafije in če si ne dobi zaščite, jo bodo ubili. Ker ji ne preostane nič drugega se napoti k najboljšemu prijatelju njenega brata, Carterju Reedu, članu mafije, sovražniku Franca. Ta je obljubil njenemu bratu pred njegovo smrtjo, da ji bo vedno ponudil zaščito, če jo bo potrebovala. Za to omogočiti pa se mora Emma preseliti k njemu.
Proti koncu me je zgodba začea malo dolgočasiti. Nasplošno se mi je zdela knjiga solidna in bi jo priporočila tistim, ki imajo radi malo več akcije.

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 20 feb 2015, 20:25, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 14 jan 2015, 18:01

Choosing you
Avtor: Allie Everhart
Ocena:
Naloga: knjiga, ki si jo od nekdaj želiš prebrati
Link: https://www.goodreads.com/book/show/183 ... g-you?ac=1

To knjigo sem si želela prebrati že ogromno časa, a je nikjer nisem mogla najti, zato sem pred meseci obupala nad njo. Pred kratkim mi je članica bralnice poslala link, kjer jo lahko downloadam, kar sem takoj naredila in se lotila branja.
Knjiga sicer ni bila tako dobra kot sem pričakovala, a sem v njej vseeno uživala in jo prebrala v dveh dneh. Na začetku me je zelo pritegnila, a se je proti koncu začela vleči. Jade mi je bila zelo všeč kot karakter, saj obožujem ženske like, ki niso mushy, so odrezave in majo na splošno "girl power".
Všeč mi je bil tudi Garrett, a ne toliko, da bi ga dodala na svojo "Best book boyfriends" listo.
Zgodba je bila precej povprečna, a lahko da je to samo zato, ker sem prebrala že toliko knjig s podobno tematiko. Pol leta prej bi jo verjetno ocenila z vsaj eno zvezdico več.
Ta zbirka ima 8 knjig (i think), katerih pa verjetno ne bom vseh prebrala, saj dvomim, da je zgodba čez toliko delov še lahko zanimiva. Na splošno imam najraje trilogije.

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 20 feb 2015, 20:26, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 17 jan 2015, 14:01

Playing for Keeps
Avtor: R.L. Mathewson
Ocena: (4.5)
Naloga: po priporočilu nekoga iz bralnice
Link: https://www.goodreads.com/book/show/113 ... keeps?ac=1

Playing for Keeps sem videla pod priporočili v bralnici in ko sem šla malo brskat po reviewih na goodreads sem se odločila da jo bom prebrala.
Haley je pet let živela zraven Jasona, ki ji je življenje milo rečeno zelo otežil, a mu zaradi svoje sramežljivosti ni nikoli nič rekla. Večkrat je poskusila prodati hišo a je vse kupce njen sosed odpodil s svojim obnašanjem. Ko ga zaloti kako trga njene rože, ji prekipi in ga nadere, ampak se dogodki nekako obrnejo in postane dobra prijatelja. Kmalu ugotovita, da sta popolna drug za drugega, a Haley si ne upa predstavljati prihodnosti z Jasonom, saj ve o njegovi zgodovini z dekleti, on pa je odločen, da ji bo pokazal, da to ni le igra za njega.
Karakterji so bili precej starejši, okoli trideset let in sem bila zato malo skeptična, a se je moje mnenje skozi knjigo hitro spremenilo. Oba, Jason in Haley sta bila precej otročja in trapasta, a na zabaven način. Večino knjige sem se smejala, sploh zaradi Jasonovih izjav in dejanj. In njegova obsedenost s hrano naredi zgodbo še toliko bolj zabavno.
Proti koncu knjiga ni več tako lahkotna, saj morata Haley in Jason rešiti njune težave, kar je težko, saj sta oba trmasta, ampak vseeno dobimo HEA :)

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 20 feb 2015, 20:26, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 21 jan 2015, 16:43

Nero
Avtor: Sarah Brianne
Ocena:
Naloga: avtor, mlajši od 30 let
Link: https://www.goodreads.com/book/show/22494969-nero

Glede na oceno sem pričakovala več. Na GR ima oceno 4,22 kar je ogromno in sem bila zato precej razočarana, da mi ni bila tako všeč. Stil pisanja me je na začetku motil, a sem se kasneje privadila. Avtorica je tudi kdaj pa kdaj iz tretje sebe prešla kar na prvo. Drugače ni nič drugega tako zelo izstopalo, da bi lahko pokazala s prstom in rekla: "Tudi to me je motilo." Celotna zgodba se mi je zdela povprečna.

Made men

I see four made men standing, I shall not tell.
The Boss.
The Terrifying.
The Scary.
The Paranoid.

I see three made men standing, I shall not tell.
The Boss.
The Terrifying.
The Scary.

I shall not ever tell.

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 20 feb 2015, 20:27, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 24 jan 2015, 10:06

Dominic
Avtor: L.A. Casey
Ocena:
Naloga: knjiga, ki si jo enkrat že prebrala
Link: http://www.goodreads.com/book/show/21473305-dominic

Dominica sem prebrala pred kakšne pol leta nazaj in že takrat sem ga ocenila s čisto petko. Zdaj sem se ga odločila re-readat in sem zelo vesela, da imam še vedno isto mnenje. Ne vem, kaj je s to knjigo, but it got me completely hooked. Ja, Bronagh mi je šla kdaj pa kdaj tako na živce, da sem jo hotela klofniti, ampak drugače sem se pa zaljubila v njo, Dominica in njegove brate. In naglas je bil samo plus.
Prejšnič nisem prebrala drugega dela, ki govori o Alecu, ker na splošno ne maram brati zgodb kjer je glavni junak karakter, ki je nastopal že v prvi knjigi, a tokrat sem se odločila da bom poskusila.

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 20 feb 2015, 20:27, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 25 jan 2015, 18:16

Alec
Avtor: L.A. Casey
Ocena:
Naloga: drugi del poljubne serije
Link: https://www.goodreads.com/book/show/20737459-alec

No, to je drugi del serije Slater brothers. Sicer mi je bil všeč, a se ne more primerjati z Dominicom. Tukaj sta glavni osebi Alec, drugi najstarejši brat in Keela, sestrična Micah, ki smo jo spoznali že v prvem delu, ko je hodila na isto šolo kot Dominic in Bronagh, ter jo enkrat napadla.
Keela in Micah se nista nikoli razumeli, zato je zelo presenečena, ko dobi vabilo na njeno poroko na Bahamih. Kar je še huje, je to, da se bo Micah poročila z Jasonom Baneom, fantom, ki se je pretvarjal da je zaljubljen v Keelo, samo zato, da bi naredil Micah ljubosumno, ker ga je varala. Keela seveda noče iti na poroko, a če bi ostala doma, ji njena mama, ali The Devil, kot jo pogosto kliče, ne bi dala miru do konca življenja. Ker hoče pokazati Jasonu in njeni sestrični, da se ima bolje kot kadarkoli, gre h Alecu, ki ga sicer ne more prenesti, ter ga prosi, da bi se pretvarjal, da je njen fant, a na Bahamih začneta drug do drugega gojiti čustva ter se odločita, da bosta zares par. But shit gets ugly ko se prikaže Marco, član mafije, ki je mučil brate Slater že v prvem delu in stvari se zapletejo.

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 20 feb 2015, 20:28, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 27 jan 2015, 19:38

Bbeautiful Oblivion
Avtor: Jamie McGuire
Ocena: (3.5)
Naloga: lepa platnica
Link: https://www.goodreads.com/book/show/181 ... l-oblivion

Od Jamie sem prebrala že dve knjigi, Beautiful Disaster in Walking Disaster (kar je dejansko ista zgodba s Travisovega vidika) in se zaljubila, zato sem seveda mislila, da bo tudi njena tretja knjiga dobra, kar je sicer bila, a niti približno tako kot Beautiful Disaster. Tu spremljamo Cami, natakarico v klubu The Red Door, katero je parkrat omenil Travis v njegovi knjigi, in Trentonom, njegovim starejšim bratom, ki je bil zaljubljen v njo že celo življenje. Cami ima fanta, o katerem je zelo skrivnostna in s Trentom ne moreta biti nič več kot prijatelja, vseeno pa se zaljubita, zaradi česar Cami pusti T.J-ja, njenega fanta v Californiji in s Trentom postaneta par.
Moja prva reakcija, ko sem prebrala konec je bila samo "what" in me čisto zmedla, in čez nekaj minut sem imela še veiko vprašanj.
V knjigi se občasno pojavljata tudi Travis in Abby.
Odločala sem se med oceno tri in štiri, in odločila sem se za vmesno, saj je bila na začetku obetavna, a sem se proti koncu začela dolgočasiti.

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 03 mar 2015, 19:15, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 01 feb 2015, 18:22

The Perks of Being a Wallflower
Avtor: Stephen Chbosky
Ocena:
Naloga: izšla pred več kot 10 leti
Link: https://www.goodreads.com/book/show/226 ... Wallflower

Charlie se ne znajde najbolje v prvem letniku gimnazije - je sramežljiv in nadpovprečno pameten, za kar vsi vemo da tega učenci na gimnaziji ne cenijo najbolj. Poleg tega pa njegove socialne spretnosti skoraj ne obstajajo. Vse od sebe daje, da bi sodeloval v dogodkih okoli njega, a ljudem se zdi, kot da je nekje drugje.
Na neki nogometni tekmi spozna brata in sestro, tri leta starejšega Patricka in Sam, ki ga izpostavita stvarem, kot so zabave, kajenje, pitje alkohola. Zaradi njiju dobi prvi poljub in prvo punco, ves ta čas pa piše pisma, v katerih opisuje, kaj se mu je skozi leto zgodilo. Skozi zgodbo nam pisatelj opiše kako Charlie odraste ter spozna ogromno pomembnih stvari.

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 20 feb 2015, 20:28, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 01 feb 2015, 18:35

The Golden Lily
Avtor: Richelle Mead
Ocena: (4.5)
Naloga: tvoj priljubljen avtor
Link: https://www.goodreads.com/book/show/870 ... olden-lily

Drugi del serije Bloodlines, ki sem jo prebrala približno štiri mesece nazaj in si šele zdaj v knjižnici sposodila drug del, saj želim to zbirko prebrati kot se spodobi, ne pa v elektronski obliki.
Richelle Mead me je zasvojila že s serijo VA, a sem s to odlašala. Po končanem prvem delu pa sem vzljubila Sydney, posebno ker je tako drugačna od Rose, saj si nisem želela še enkrat podobne zgodbe njene replike.

V tem delu se morajo Sydney in njena druščina spopasti z "lovci na vampirje", ki ugrabijo Sonjo Karp, saj mislijo, da je še vedno strigojka. Sydney dobi prvega fanta, ki je popolnoma isti kot ona, a se na koncu razideta in Adrijan ji prizna svoja čustva, Sydney pa mu obrne hrbet, ker je še vedno zvesta svojim načelom, ki so ji jih pribili v glavo že ob majhnem, čeprav ji jih je nenehno druženje z vampirji omajalo.
Komaj čakam, da dobim v roke še tretji del :eyebrows:

Slika
Nazadnje uredil/a Adelaide dne 20 feb 2015, 20:29, skupaj urejeno 1 krat.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost