Bralni izziv 2015 - Adelaide

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

Re: Bralni izziv 2015 - Adelaide

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 07 jul 2015, 23:27

The Darkest Minds
Avtor: Alexandra Bracken
Ocena:
Naloga: knjiga, ki jo že imaš doma
Link: https://www.goodreads.com/book/show/105 ... minds?ac=1

Še ena znanstveno fantastična zbirka - ugotavljam, da so te moje najljubše :)
V Ameriki se je na otroke od 8 do 14 leta razširila bolezen IAAN in ubila 98% otrok. Preostali so le tisti, ki imajo posebne sposobnosti in te so odrasli zaprli v tabore po celi Ameriki, zgrajene posebno za njih, staršem otrok pa so rekli, da bodo tam ozdraveli.
Po temu, kar je Ruby ponesreči naredila svojim staršem je bila zaprta v enega hujših taborov, imenovanega Thurmond. Otroci so razvrščeni po barvah - Zeleni imajo najmanj škodljive in šibke lastnosti, modri malce močnejše, rumeni še močnejše, rdeči precej škodljive in oranžni najbolj. Rdeči in oranžni otroci so bili po par letih pobiti in Ruby, oranžna, je ostala živa, samo zato, ker ji je uspelo pretentati zaposlene, da je zelena.
Ko ji s pomočjo uspe pobegniti iz tabora, se ponesreči znajde v avtu treh drugih otrok, ki potujejo s ciljem, da najdejo kraj, ki naj bi bil raj za otroke, kot so oni.
Naj najprej povem, da knjiga ni bila, kar sem pričakovala. Po opisu sem predvidevala, da se bo večino zgodbe dogajalo v kakšnem podzemnem taboru, kakor recimo pri Unravel Me, ali pa pri The Host, medtem ko so Ruby, Zu, Chubs in Liam večino časa preživeli na potovanju in v tabor prispeli šele proti koncu in bili tam le kakšen mesec.
Ruby je bila malce zmedena in neodločna, saj po šestih letih v Thurmondu ni vedela, kaj bi zdaj, ko je prosta. Domov ni mogla in ostal ji ni nihče razen babice, ki je pa morda že umrla, a vseeno ni bila šibka in jokava, česar ne prenesem pri glavnem karakterju.
Romanca med njo in Liamom se je lepo postopoma razvijala. Med njima ni bilo nobenih velikih dogodkov, a je bilo jasno, da se imata rada.
And i think i love Liam :D ni skrivnosten, temačen, dober v bojevanju, kot je značilno za takšne trilogije, ampak prisrčen, odkrit, prijazen, strasten, obupen v telesnih aktivnostih in pogumen. Pri njemu mi je bilo najbolj všeč to, kako čista so bila njegova čustva do Ruby - nobenih kompleksov ali skrivnosti.
Na koncu mora Ruby sprejeti težko odločitev - ostati z Liamom (sebična rešitev, a taka, ki ustreza obem) ali ga pustiti, da živi svoje življenje in gre nazaj domov, kar si je želel že od vsega začetka?

Slika
"He who leaps for the sky may fall, it`s true. But he may also fly."

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 07 avg 2015, 21:41

Collide
Avtor: Gail McHugh
Ocena:
Naloga: dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati
Link: https://www.goodreads.com/book/show/17158596-collide

Zgodba se dogaja v New Yorku (v Manhattnu natančneje), ki si ga že od nekdaj želim obiskati in preživeti teden kot New Yorčanka.
Emily ima lepega in uspešnega fanta, a po enem kratkem pogovoru z Gavinom, ustanoviteljem pomembnega in bogatega podjetja, si ga ne more izbiti iz glave. Dopoveduje si da ljubi svojega fanta, a Gavin je odločen, da bosta z Emily končala skupaj, pa čeprav je njen fant eden izmed njegovih najboljših prijateljev.
Še ena NA knjiga, ki ni bila slaba, ampak tudi ni izstopala od drugih, zaradi česar si zasluži 3 zvezdice. Motilo me je to, da je napisana v tretji osebi. Je dobra za si krajšat čas na počitnicah. Konča se s cliffhangerjem, zato sem se lotila brat še drugi del, ampak sem na polovici nehala, saj mi je bil dolgočasen in se nisem hotela mučiti z njim.

Slika

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 18 sep 2015, 14:02

Thoughtless
Avtor: S. C. Stephens
Ocena:
Naloga: vijolična platnica
Link: https://www.goodreads.com/book/show/9436924-thoughtless

Torej. Kiera ima fanta, Dennya, ki ga ljubi in na začetku večkrat ponovi, kako srečna je, da ga ima. Skupaj se preselita v stanovanje njegovega prijatelja, Kellana, glavnega pevca njegove skupine. Ko gre Denny na službeno pot se Kellan in Kiera zbližata in ob nesporazumu z njenim fantom, ko prekineta za eno noč, Kiera spi s Kellanom, a se potem z Dennyem spet pobotata. Nato ona in Kellan spet spita skupaj, a ona noče prekiniti s fantom, ker ga "ljubi" in se potem jezi, ko vidi da se Kellan sogleduje z drugimi puncami. Ko mu končno prizna, da čuti čustva do njega, še vedno ne prekine z Dennyem in je tako z obemi skupaj in kar naprej prelaga odločitev, koga bo 'obdržala', dokler ne Denny izve, da ga vara in se preseli nazaj domov v Avstralijo in Kiera se odloči, da je že od vsega začetka hotela Kellana, ki je pa zdaj tudi noče, zato joče skoraj do konca knjige.
Večino knjige sem v glavi kričala na Kiero in če bi lahko, bi šla v knjigo in jo močno klofnila. Na živce mi je tudi šlo, kako nadležna je bila na začetku - cel čas je zardevala, tudi če se je kdo le zasmejal ali jo pogledal. Komaj sem se prepričala, da sem prebrala knjigo do konca. Oba, Denny in Kellan sta mi bila všeč kot karakterja. Eden je bil skrben in ljubeč, drugi ognjevit in impulziven in noben si ni zaslužil, kar jima je Kiera delala.

Slika

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov