Bralni izziv 2015 - narcissa

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

Re: Bralni izziv 2015 - narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 01 jun 2015, 15:18

4. vrstica prebrana!

Slika
Nazadnje uredil/a narcissa dne 20 dec 2015, 22:38, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 17 jun 2015, 16:19

USPEŠNICA, KI JE ŠE NISI PREBRALA:

Fifty Shades Darker
Od E.L. James

Anastasia začne z novo službo. Seveda brez Christiana ne zdrži dolgo in tako sta kmalu spet skupaj. O njem izvemo mnogo njegovih temnih skrivnosti.
Christian se tekom zgodbe bojuje s svojimi notranjimi demoni, Anna pa se mora spopasti s svojo jezo in zavistjo glede žensk pred njo…

Hmmm… Zgodba je totalno drugačna, kot pa sem pred branjem pričakovala! Vse teče precej drugače, počasneje, več je romantike...

Najprej, res je precej dolga (a bere se hitro), veliko (preveč) je bilo pretiravanja, različnih in “šokantnih” stvari- Leila, helikopter, Mrs Robinson, Annina služba…

Všeč mi je bilo, da sta se Anna in Christian tako zbližala, razkrila svoje temačne plati, se karakterno oba zelo spremenila (lahko bi rekli, da kar preekstremno).

Najbolj všečni so bili spet maili! Res zabavni, v tej knjigi je bilo tudi precej več humorja, tudi Christian je postal bolj deški, zabaven. On se mi je precej bolj prikupil, Anna pa mi je bila tokrat malenkost manj všečna, morda zaradi njene prehitro spremenjene osebnosti- precej bolj samozavestna, popoln izgled, hkrati pa je na momente preveč otročja!

https://www.goodreads.com/book/show/118 ... des-darker

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 02 jul 2015, 18:12

IZŠLA PRED VEČ KOT 10 LETI:

Prevzetnost in pristranost
Od Jane Austen

Zgodbo spremljamo skozi oči Elizabeth, ene izmed petih sester Bennett. Edina želja njihove matere je, da vseh 5 hčera dobro poroči. Tako je edino razvedrilo teh mladih deklet pričakovanje potencialnih snubcev…

Gre za precej drugačno zvrst knjige, kot pa jih zadnje čase berem. Zelo sem občutila ta pridih prejšnjih časov, kjer je bil nujno potreben moški potomec, ženske so se morale kmalu poročiti, čeprav jim morda bodoči partner ni bil povšeči, izredno pomembno vlogo je imelo premoženje in letni prihodek.

Elizabeth mi je bila karakterno zelo všeč, ni se bala povedati svojega mnenja, prvega snubca je celo zavrnila in si ni dopustila nobenega očitanja ali obžalovanja. Vedla se je res nepričakovano za tisti čas, a je bila hkrati ravno zaradi svoje odkritosrčnosti in neposrednosti precej cenjena. Zmotilo me je edino to, da je dala jasno vedeti, da sta ona in njena najstarejša sestra Jane precejšnji lepotici in tudi zelo pametni, ostale tri sestre pa so neumne… Od ostalih sester ni bila nikoli povedana kaka posebna in/ali dobra lastnost, pa čeprav so se verjetno obnašale precej povprečno za tiste čase.

https://www.goodreads.com/book/show/188 ... _Prejudice

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 02 jul 2015, 18:22

1. vrstica prebrana!

Slika

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 11 jul 2015, 19:39

KNJIGA, KI JO ŽE IMAŠ DOMA:

Robinson Crusoe
Od Daniel Defoe

Robinson kljub odsvetovanju staršev odpotuje na morje. Že na prvi plovbi doživi brodolom, a se posadka uspe rešiti. Robinsona na naslednjem potovanju ujamejo pirati in tako dve leti preživi v ujetništvu kot suženj. Uspe mu pobegniti.

Na potovanju za Novo Gvinejo doživi brodolom. Reši se na samoten otoček. Kljub pomanjkanju si uspe svoje življenje uspešno na novo preoblikovati.

Knjige o samotnih otokih imajo vedno nek poseben čar. Ker sem do sedaj gledala le film, mi je bilo branje knjige vzbujalo kar precej drugačne občutke. Avtor res čudovito opiše Robinsonov trud in prizadevanje, da bi čim bolj normalno živel.
Začetek knjige oz. življenje pred otokom je bilo precej na dolgo razloženo, kar mi ni bilo tako zanimivo, kot pa njegovo bivanje na otoku. Življenje na otoku bi lahko bilo tudi bolj na podrobno opisano, živali- pes, mačke so bile bolj kot ne le omenjene, pa bi verjetno imele na samotnem otoku precejšen vpliv na človekovo življenje.

https://www.goodreads.com/book/show/226 ... son-crusoe

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 11 jul 2015, 19:44

3. vrstica prebrana!

Slika

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 18 jul 2015, 22:14

RESNIČNA ZGODBA:

A Street Cat Named Bob: How One Man and His Cat Found Hope on the Streets
Od James Bowen

Zgodba se začne leta 2007, ko James v bližini svojega doma najde poškodovanega mačka. Odloči se, da mu bo pomagal in ga potem vrnil na ulico. Maček pa se odloči, da mu bo sledil in tako ostaneta skupaj…

Sama obožujem mačke, tako da je bilo le še vprašanje časa, kdaj sežem po tej knjigi. Gre za res izjemno zgodbo! James nam res čudovito prikaže, kako ti lahko žival spremeni življenje, ti da nek nov smisel, v človeku vzbudi izjemne občutke.

James nas s preprostim jezikom, brez pretiravanja popelje skozi delček svojega življenja. Knjiga mi je pokazala drugačen način življenja- človeka, ki je bil odvisen od drog, koliko truda in volje je moral vložiti na poti odvajanja; človeka, ki se na ulici preživlja kot glasbenik, kot ulični prodajalec časopisa; kako je potrebno gledati na vsak posamezen kovanec, da preživiš...

Tako Bob, kot tudi James sta drug drugemu rešila in osmislila življenje. Zagotovo pa sta vsak dan na ulici polepšala dan tudi mnogim mimoidočim.

Gre za zgodbo, ki se verjetno vsakega dotakne, sploh pa tiste, ki imamo živali, ali pa do njih čutimo vsaj naklonjenost.

https://www.goodreads.com/book/show/123 ... -named-bob

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 26 sep 2015, 19:48

TVOJ PRILJUBLJEN AVTOR:

Nypd: Rdeči
Od James Patterson, Marshall Karp

Zach Jordan je detektiv prve stopnje pri Newyorški policiji, in sicer v posebni Enoti za slavne žrtve. Ker je njegov partner pristal v bolnišnici, dobi novo partnerico, ki je obenem tudi njegovo nekdanje dekle Kylie MacDonald. Obadva se podata v boj proti psihopatu, ki v podroben scenarij zapiše pretkan umor in je seveda odločen, da bo vsak njegov scenarij do potankosti uresničen…

Knjiga je še ena tipična, Pattersonova. Zaplet in vrh same zgodbe seveda fantastična, skozi celotno knjigo ne moreš prekiniti z branjem, ker je vsaka naslednja stran tako “odločilna”.

Vendar pa me je marsikatera Pattersonova knjiga bolj osupnila, bila je bolj izpopolnjena. Čeprav je proti zaključku vse čedalje bolj napeto, se izjemno stopnjuje, sem pogrešala kak bolj poglobljen zaplet, več poudarka na samem detektivu. Zdelo se mi je, da je Kylie prevladala, da je bila preveč popolna… Morda bi morala biti celotna zgodba malenkost daljša.

Da omenim še res pozitivno lastnost Zacha- Kylie se mu zdi še vedno izjemno privlačna, a ker je srečno poročena, se do nje vede zgolj prijateljsko!

https://www.goodreads.com/book/show/14781501-nypd-red

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 28 nov 2015, 17:48

VIJOLIČNA PLATNICA:

Lavender Morning
Od Jude Deveraux

Jocelyn že kot majhna deklica izgubi mamo, njen oče pa se znova poroči. Mala Jocelyn je tako postavljena na stranski tir. Ko spozna 60 let starejšo Edilean, postaneta neločljivi. Po smrti stare gospe Jocelyn podeduje hišo v Edileanu, za katero sploh ni vedela. Jocelyn je tako soočena z mnogo zamolčanimi skrivnostmi...

Zaradi pomanjkanja časa sem knjigo brala resnično predolgo...
Čudovita naslovnica.
Začetek je bil zanimiv, zanimivi delčki zgodbe, ki jih bo potrebno razvozlati.
Zdelo se mi je, da se je avtorica trudila podaljšati knjigo in je tako nekaj stvari popolnoma brez zveze vključila. Preveč oseb, preveč dogodkov in skakanja sem in tja, poleg tega pa še dve zgodbi, ena iz sedanjosti in druga iz preteklosti... Nekako preveč vsega natlačeno v eni knjigi, a hkrati premalo dodelani sama vsebina ter liki.

https://www.goodreads.com/book/show/454 ... er-morning

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 28 nov 2015, 17:52

2. vrstica prebrana!

Slika

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 10 gostov