Bralni izziv 2015 – elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Bralni izziv 2015 – elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 10 jan 2015, 12:40

Pa še moja tema za letošnji bralni izziv. :)

Slika

Uporabnikov avatar
elchy

Re: Bralni izziv 2015 – elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 11 jan 2015, 20:59

UGLY LOVE
od Colleen Hoover

Naloga: Priljubljen avtor (2 točki)
Goodreads povezava: Ugly Love

Colleen Hoover je postala ena izmed mojih najljubših avtorjev. Preprosto obožujem njene knjige in jih tako rekoč požiram. :)

Z Ugly love ni bilo nič kaj drugače. Knjiga mi je bila enostavno noro dobra. Zgodba je bila skozi vso knjigo napeta. Včasih sem kaj pričakovala, ampak zgodilo se je čisto nekaj drugega. Knjige enostavno nisem mogla odložit, tako me je zanimalo kaj se je zgodilo z Milsom, da je postal takšen. Zanimalo me je zakaj se je odpovedal ljubezni. Predvidevala sem smrt njegove punce, a na koncu sem bila resnično presenečena. Zraven knjige sem se jokala, ko mali otrok. Toliko občutov sem imela ob knjigi, tako žalostne kot tudi vesele. In Miles... Obožujem ga. In še povrhu je pilot. Ah. <3

Knjiga je ena izmed mojih najljubših in prav gotovo jo še kdaj preberem.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 12 jan 2015, 20:44

A THOUSAND PIECES OF YOU (Firebird #1)
od Claudia Gray

Naloga: Lepa platnica (1 točka)
Goodreads povezava: A Thousand Pieces of You

Priznam, da sem knjigo šla brati večinoma zaradi lepe platnice. Vsekakor mi je bila zanimiva tudi ideja o potovanju po različnih univerzih, a nikakor nisem veliko pričakovala.

Že takoj na začetku knjige me je zgodba pritegnila. Bolj sem brala, težje sem odložila knjigo. Zanimalo me je kaj bo naprej. Karakterji so mi postali takoj všeč, sploh Marguerite. Edino pri Paulu sem bila mal skeptična. A ko je Marguerite potovala za njim v različne svetove, sem tudi njega vzljubila. Še posebej mi je bilo všeč, ko se je zgodba odvijala v Rusiji.

Skozi zgodbo je nekaj nepričakovanih zapletov oz. razpletov, kar mi je zelo všeč, da knjiga ni bila predvidljiva. Komaj čakaj na drug del. Oh, kje je še ta november. :|

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 19 jan 2015, 19:28

CINDER (The Lunar Chronicles #1)
od Marissa Meyer

Naloga: Znanstvena fantastika (2 točki)
Goodreads povezava: Cinder

To knjigo sem že resnično dolgo mela na to-read listi, vendar me je vedno kakšna druga knjiga bolj zamikala in tako ni prišla na vrsto. Za bralni izziv pa mislim, da je več kot primerna. :)

Knjiga me je mikala predvsem zaradi vsebine, ker me je zanimalo kako se bo pepelka obnesla v prihodnosti. Tudi to, da je bila kiborg, je bil le še dodaten plus. Cinder mi je bila od prvega trenutka všeč. Takoj sem jo vzljubila. Tudi sama zgodba je bila dobra, čeprav sem pričakovala več podobnosti s Pepelko. Bilo je nekaj nepričakovanih trenutkov, a večinoma je bila zgodba kar predvidljiva. Že kar hitro sem predvidevala kdo je izgubljena princeska oz. da le ni umrla in da je ušla svoji kraljici teti. V zgodbi je bil tudi tipičen prizor, ko pepelka izgubi čevljček, samo v tem primeru je bila pač noga. :D

Skratka, knjiga mi je bila resnično všeč, samo za oceno 5, je malenkost zmanjkalo. Recimo, da dam oceno 4,5. V prihodnje bom mogla prebrati tudi ostale dele, saj še vedno pričakujem happily ever after. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 21 jan 2015, 22:46

WE WERE LIARS
od E. Lockhart

Naloga: Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
Goodreads povezava: We Were Liars

Hm, resnično ne vem kaj naj napišem o tej knjigi, da ne bi izdala preveč. Skozi vso knjigo sem ugibala kaj se je zgodilo na otoku. Kakšna je resnica. Imela sem kar nekaj teorij, ampak konec me je povsem presenetil oziroma bolje rečeno šokiral. Niti v sanjih nisem pričakovala takšnega konca.

Sama zgodba je resnično čustvena in te ne pusti ravnodušnega. Priznam, na koncu sem potočila tudi par solzic. Skozi celo zgodbo nisi vedel kako se bo končalo in o čem se natanko gre knjiga. Vsekakor jo je vredno prebrati. Priporočam. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 30 jan 2015, 14:13

WORLD AFTER (Penryn & the End of Days #2)
od Susan Ee

Naloga: Drugi del poljubne serije (3 točke)
Goodreads povezava: World After

Prvi del sem prebrala že kar nekaj časa nazaj in mi je bil zelo všeč. Pred kratkim sem se šele spomnila, da pogledam, če je že izšel drugi del in sem videla, da je že kar nekaj časa nazaj.

Ko sem začela brati, sem videla, da sem ogromno stvari vmes pozabila in nisem točno vedela o čem se že gre. A ko sem začela brati, sem se počasi spominjala. Čeprav je knjiga kar kratka, se mi je resnično vlekla. Včasih sem se mogla prav prisiliti, da sem prebrala vsaj 30 strani na dan.

Bolj je šlo proti koncu knjige, bolj zanimiva mi je postajala in tako sem zadnjih nekaj strani kar hitro prebrala. Bilo je nakej romantike na koncu, a sem si zaželela, da bi jo bilo mogoče malo več. Tudi parkrat sem se nasmejala zraven, sploh tedaj, ko je Penryn povedala kako je imenovala svoj angelski meč. :D

Knjiga me je malo razočarala, sem pričakovala več. Zaradi konca ji dam malo višjo oceno. Serijo bom pa vseeno končala, ker me resnično zanima kako bo naprej ter če bosta Penryn in Raffe imela svoj srečen konec.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 01 feb 2015, 22:07

EVERLASTING
od Kathleen E. Woodiwiss

Naloga: Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
Goodreads povezava: Everlasting

Knjigo sem dobila za darilo od prijateljice. Imam že kar veliko knjižno zbirko in večina knjig še vedno nisem prebrala, a to sem morala pod nujno prebrati, ker je menda zelo dobra. :)

Knjiga me je že od začetka potegnila vase. Že od vsega začetka sem jo z veseljem brala in sem jo težko odložila. Že dolgo nisem kakšne knjige tako hitro prebrala kot to. Nisem je mogla odložit, preden je nisem prebrala in tako sem končala z branjem malo čez 3h. :)

Že od vsega začetka sem predvievala kakšen bo konec, ker pri zgodovinskih romancih kar hitro ugotoviš kdo bo na koncu skupaj, a kljub temu mi ni bila niti trenutek dologčasna. :) Bilo je vmes par zanimivih prigod, tudi nepričakovanih. Glavna karakterja sta mi bila tudi všeč, sploh pa Raven. Kaj je boljšega kot pa skrivnosten Škot? :P

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 04 feb 2015, 21:49

WHEN HE WAS WICKED (Bridgertons #6)
od Julia Quinn

Naloga: Knjiga, ki je izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
Goodreads povezava: When He Was Wicked

Ko sem gledala naslove zbirke, sem se najbolj veselila te, ker ima zanimiv naslov. :D

Do sedaj mi je bila ta knjiga najboljša v celi seriji. Bila je nekoliko drugačna, saj ni blo veliko omembe ostalih članov družine. Ta knjiga je zgodba Francesce, ki je šesti otrok od osmih v družini Bridgertons. V pejšnih delih je bila bolj malo omenjena, zato nisem točno vedela kaj pričakovati. Spomnim se samo, da je hitro postala vdova, pri 22 letih.

V tej knjigi je bil bolj poudarek na čustvih kot v prejšnih. Nekoliko bolj temačna, saj govori o smrti mladega moškega, ki je zaradi glavobola šel spat in se nikoli več ni zbudil. Skratka, da ne bom preveč napisala, bom enostavno samo rekla, da je knjiga res vredna branja in komaj čakam, da grem brat naslednji del. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 07 feb 2015, 21:51

NEVER NEVER (Never Never #1)
od Colleen Hoover, Tarryn Fisher

Naloga: Knjiga, ki je izšla leta 2015 (3 točke)
Goodreads povezava: Never Never

Po dveh zaporednih zgodovinskih romancih sem si zaželela nekaj kar ne bi bilo iz te kategorije. :D Najboljša izbira je bila knjiga od Colleen. Colleen je vedno najboljša izbira. Vedno. :)

Prvi občutki, ko sem prebrala knjigo so bili; WTF? Kje je naslednja knjiga? Kaj je blo to? Ne more se tako končat. Ne morem čakati do maja na nadaljevanje. Ampak očitno bom morala. :cry:

Knjiga je napisana iz dveh različnih POV, Silas in Charlie. Oba se znajdeta v šoli brez spomina. Ne spomnita se kdo sta, niti kdo so ljudje okoli njiju. Vse kar vesta so nepomembne stvari, kot recimo kdo je Jerry Springer. :D Kot pri vseh knjigah od Colleen, mi je tudi pri tej zelo všeč stil pisanja. V določenem delu so mi prav šli po celem telesu mravljinci. Ne bi rada preveč izdala o samo zgodbi, mislim da je najbolje, če greš brati s čim manj inf. :) Edina negativna stvar je bila, da je bila prekratka.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 13 feb 2015, 23:58

IT'S IN HIS KISS (Bridgertons #7)
od Julia Quinn

Naloga: Dogajanje v Evropi (2 točki)
Goodreads povezava: It's in His Kiss

Spet je bila na vrsti zgodovinska romanca in Julia Quinn. :) Rada bi prebrala vse začete serije do konca, da potem začnem z drugimi. Sama serija pa tudi ni slaba, zato bi jo rada čimprej dokončala.

Knjiga govori o Hyacinthi, ki je najmlajša od osmih Bridgertonovih otrok. Zgodba je kot ostale v seriji dobra in mi je bila všeč. Bilo je kar nekaj smešnih prizorov oz. dialogov pri katerih sem se mogla res smejati. :) Knjiga ni bila moja najljubša v seriji, tudi Hyacinth in Gareth nista bila moj najljubši par, vednar ni bila nič kaj slabša od prejšnih delov.

Sedaj ostane le še en del in tako rekoč nekakšen zaključek od vseh. Se že veselim, da bom prebrala tudi te dve. :)

Ocena:
Nazadnje uredil/a elchy dne 19 feb 2015, 21:47, skupaj urejeno 1 krat.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov