Bralni izziv 2015 – elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2015 – elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 19 feb 2015, 21:45

BOLD TRICKS (The Artists Trilogy #3)
od Karina Halle

Naloga: Romantika (2 točki)
Goodreads povezava: Bold Tricks

Končana še ena serija in zaključek mi je bil kar všeč. V celi seriji mi je bil še najbolj všeč prvi del.

Knjiga se mi je na začetku malo vlekla. Parkrat sem zaspala ob branju, a ne vem ali je bilo krivo to, da je bila dolgočasna ali mogoče to, da sem bila izmučena. Verjetno oboje malo. :) Ko sem prišla nekje do polovico knjige, se je zalčelo bolj dogajati in knjiga mi je postana veliko bolj zanimiva. Prvo polovico knjige sem brala kakšnih 5 dni, drugo pa mislim, da v enem dnevu.

Karakterji so mi bili všeč, sploh Camden. V prvi polovici knjige me je motil tudi ta ljubezenski trikotnik med Camdenu, Ellie in Javierju. Ampak potem se tudi to uredi. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 23 feb 2015, 09:58

POTENT PLEASURES (Pleasures #1)
od Eloisa James

Naloga: Več kot 400 strani (3 točki)
Goodreads povezava: Potent Pleasures

Včasih sploh nisem rada brala zgodovinskih romanc, vse so se mi zdele napisane po istem kopitu in me prav preseneča, da sem jih zdaj resnično rada začela brati. Zadnje čase mi pašejo bolj lahkotne knjige, ob katerih se sprostim in zg. romance to zagotovo so. Hvala tudi moji prijateljici, ki me pridno zalaga z njimi in mi priporoča same dobre. :)

Prvič sem sedaj prebrala knjigo od Eloise James in mi je njen stil pisanja resnično všeč. Sama zgodba je nekoliko drugačna kot pri ostalih zg. romancih, ki sem jih prebrala in mi je prav všeč. Charlotte se odpravi na ples v maskih, ki se ga udeležujejo nižji sloji in tam spozna moškega, ki ga ima za služabnika. Ta je v resnici plemič in jo na vrtu zapelje. Po kar nekaj zapletih, se seveda vse srečno konča. :D

Karakterji so mi bili všeč, sploh Charlotta. Tudi Alex mi je bil všečen, saj ni bil tipičen plemič kot pri ostalih knjigah in je imel kar nakaj napak. Skratka knjigica je luštna in če vam je všeč takšen stil, jo vsekakor priporočam. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 27 feb 2015, 10:42

NOCTE (The Nocte Trilogy #1)
od Courtney Cole

Naloga: Ena beseda v naslovu (2 točki)
Goodreads povezava: Nocte

Preden sem začela brati to knjigo, sem imela malo dvomov ali mi bo sploh všeč. Mislila sem, da bo malce depresivna oz. težka za brati, vendar sem kljub temu posegla po njej že zaradi dobrih ocen in čudovite naslovnice.

Knjiga mi je bila takoj všeč, tako sama zgodba, kot tudi stil pisanja. Bila je zelo zanimiva in me je dobesedno potegnila vase, tako da sem jo težko odložila. :) Čeprav sem sprva predvidevala, da bo nekoliko temačna, ni bila. Napisana je iz dveh POV, Finna in Calle. Finn je imel vmes le nekaj kratkih poglavij. Bolj se je zgodba odvijala, več je bilo skrivnosti in že samo to me je povleklo, da sem komaj čakala, da lahko spet vzamem knjigo (kindle) v roke.

Karakterji so bili super dodelani in so mi res všeč. Na trenutke mi je Calla šla malo na živce, ker je bila tako skoncentrirana na brata Finna in si ni upala živeti (iti na ločene šole). Ni si dovolila biti srečna. Očitno so dvojčki bolj povezani, sploh ker sta imela le drug drugega in nista imela prijateljev. Vendar se mi je zdelo na trenutke pretirano. Tukaj je bil pa še Dare. <3 Razmerje med njim in Callo se je počasi razvijalo, kar je še dodaten plus.

Na koncu se končno izve Finnova skrivnost in je res nepričakovana. Imela sem kar nekaj teorij, vendar na kaj takega nisem niti pomislila. Me pa močno spominja še na eno drugo knjigo, ki sem jo letos prebrala. Sam konec je zelo podoben. Ostane le še Dare in njegova skrivnost. Komaj čakam, da preberem naslednjo knjigo in da izvem kaj skiva. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 05 mar 2015, 16:10

THE RUBY CIRCLE (Bloodlines #6)
od Richelle Mead

Naloga: Fantazija (2 točki)
Goodreads povezava: The Ruby Circle

Mi je kar malo žal, da je konec serije in ne bo več Adriana. :( Čeprav sem uživala v knjigi, ni ravno moja najljubša iz serije.

Kot vse do sedaj v seriji, mi je bila tudi ta všeč. Prav sede mi stil pisanja od Richelle in bom resnično pogrešala vse karakterje, še posebej Adriana. Zgodba ima nekaj nepričakovanih dogodkov in ni bila ravno predvidljiva. Čeprav sem itak vedela kakšen bo konec, še preden sem začela brati oz. bolje rečeno, sem domnevala kakšen bo. :)

Super se mi zdi, da v to knjigo vključi še Rose in Dimitria. Edina negativna stvar, ki bi jo izpostavila je bila Sydney. Že od vsega začetka, ko se je pojavila v VA, mi ni bila tako všeč kot mi je bila Rose, vendar sem jo sčasoma vzljubila. V tej knjigi mi pa gre že kar na živce, zaradi svojega obnašanja do Adriana. Bila je preveč zaščitniška, preveč mu je težila, da ne sme uporabljati svojih moči. Včasih se mi je zdelo, da se bolj obnaša kot mama in ne kot punca/žena. Kljub temu, mi je bila knjiga zelo všeč in to ne pokvari celotnega vtisa. Ni čista 5ka, ampak bolj 4,5. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 12 mar 2015, 10:43

ON THE WAY TO THE WEDDING (Bridgertons #8)
od Julia Quinn

Naloga: Po lastni izbiri (1 točka)
Goodreads povezava: On the Way to the Wedding

Še ena serija (skoraj) končana in bila mi je resnično všeč. Sedaj me še čaka nekakšen zaključek vseh karakterjev in komaj čakam, da še tisto preberem. :) V seriji je bil pounadrek na otrocih in me prav zanima kakšna je zgodba njihovih staršev.

Ta knjiga je nekoliko drugačna kot so bile prejšne v seriji. Govori o najmlajšem sinu iz družine Bridgertons, ki je 7. otrok po vrsti. Vsi njegovi bratje in sestre so imeli srečo v ljubezni, vendar Gregory ni bil tako srečen. Njegova prva izbranka se je poročila z nekom drugim. Prav tako se je njegova druga izbranka poročila z nekom drugim. Na trenutke se mi je prav zasmilil, ko sem že upala, da se bo vse uredilo, se stvar le še bolj zakomplicira. Bo tudi Gregory dobil svoj Happily Ever After? To pa ne bom izdala. :P

Knjiga je bila čudovit zaključek serije in je med mojimi najljubšimi v seriji.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 12 mar 2015, 14:01

SHATTER ME (Shatter Me #1)
od Tahereh Mafi

Naloga: Avtor mlajši od 30 let (3 točke)
Goodreads povezava: Shatter Me

To knjigo oz. serijo si želim že dolgo prebrati. Sploh ne vem zakaj sem tako dolgo odlašala, a sem vesela, da sem jo končno le prebrala.

Na začetku mi knjiga ni ravno potegnila. Prve par strani sem se spraševala kam vse pelje in sem si mislila, da se gre o duševni bolezni. O tej temi pa nisem želela brati, tako da sem že razmišljala, da bom prenehala z branjem. Ne vem zakaj, a sem ji kljub temu dala še eno možnost ter nadaljevala in mi ni žal! Knjiga me je kar hitro potegne vase, potem ko pride Adam. Začne se bolj dogajati in zgodba ni dolgčasna.

Všeč mi je tudi, da se hitro bere in tako sem jo prebrala v dveh večerih. Edino kar mi ni bilo preveč všeč, je bil stil pisanja. Na trenutke mi deluje malo zmedeno in prav tako mi ni všeč, da se ponavljajo besede, stavki. Kljub temu je zgodba zanimiva in bom definitivno prebrala nadaljevanja.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 23 mar 2015, 00:05

A NIGHT TO SURRENDER (Spindle Cove #1)
od Tessa Dare

Naloga: Vijolična platnica (3 točke)
Goodreads povezava: A Night to Surrender

To knjigo mi je priporočala kolegica, ki ima podoben okus za knjige kot jaz, samo za razliko od mene, ona bere samo zgodovisnke romance. :)

Ker sem že slišala kar nekaj pohval glede pisateljice, sem jo z veseljem vzela v roke. Začela se je kar obetavno, samo kar naenkrat mi je postala dolgočasna. Sama zgodba mi ni bila kaj preveč všeč oz. mi ni bila nič kaj posebnega. Tudi glede stila pisanja nisem preveč navdušena.

Kljub temu se je knjiga lepo brala in sem jo hitro prebrala. Bom pa pisateljici dala še kakšno možnost in prebrala še kakšno knjigo od nje. Upam, da bo boljša kot pa je bila ta.

Ocena:
Nazadnje uredil/a elchy dne 28 apr 2015, 00:48, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 mar 2015, 18:27

IF I STAY (If I Stay #1)
od Gayle Forman

Naloga: Knjiga, ki sem jo enkrat že prebrala (3 točke)
Goodreads povezava: [url=hhttps://www.goodreads.com/book/show/4374400-if-i-stay]If I Stay[/url]

Ko sem prvič prebrala to knjigo, mi je bila zelo všeč. Zgodba mi je bila nekaj novega. In tudi sedaj mi ni nič kaj slabša kot prvič.

Odločila sem se, da še enkrat preberem to knjigo, ker je pred kratkim izšel film, ki je posnet po tej knjigi. Ker sem že kar nekaj stvari pozabila, sem še bolj z veseljem ponovno prebrala. Knjiga je vedno boljša kot film in bi rada primerjala knjigo iz filma, da vidim koliko so spremenili samo zgodbo.

Film imam namen pogledati ta vikend in upam, da me ne bo razočaral oz. da niso preveč spreminjali same zgodbe. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 28 apr 2015, 00:42

Samorastniki
od Prežihov Voranc

Naloga: Knjiga, ki bi jo morala prebrati v šoli (2 točki)
Goodreads povezava: Samorastniki

Mislim, da so Samorastniki ena izmed redkih knjig oz. če ne celo kar edina, ki je nisem prebrala v šoli. Bilo je obvezno branje, saj smo pisali esej o tej knjigi. Na hitro sem prebrala obnovo en dan prej in to je bilo to. :)

Čeprav je bila knjiga zelo kratka, se mi je neznosno vlekla. Na dan sem prebrala samo nekaj strani, tako da sem jo brala skoraj cel mesec. Mislim, da je to moj rekord. :D Zaradi te knjige sem resnično izgubila vso voljo do branja in upam, da jo spet kmalu dobim nazaj.

Knjiga me ni kaj preveč pritegnila, čeprav sama zgodba ni bila tako slaba. Nekaj stvari mi je bilo všeč, kot je npr. ljubezen med Meto in Ožbijem, zato ne bom dala najslabše ocene. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 06 maj 2015, 20:23

ANNA DRESSED IN BLOOD (Anna #1)
od Kendare Blake

Naloga: Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
Goodreads povezava: Anna Dressed in Blood

Še ena knjiga, ki sem si jo želela prbrati že kar nekaj časa. Mogoče bi jo mogla prebrati že prej, bi mi bila verjetno bolj všeč.

Knjiga ni slaba. Sama zgodba mi je všeč, vendar se mi zdi, da nekaj manjka. Mogoče nisem več navajena brati takšnih knjig ali pa sem enostavno pričakovala preveč. Mi je pa sama naslovnica prečudovita in tudi opis je obetal.

Upala sem, da bo bolj grozljiva, čeprav morem priznati, da je bila Anna ubita na prav krut način. Vendar sem si resnično želela bolj strašno zgodbo. Nenako sem tudi predvidevala romanco med Anno in Casom, vendar je tudi tukaj nekaj manjkalo. Vem, da naj bi bila grozljivka, samo se ne bi branila nekoliko več čustev, mogoče malo več romance.

Dvomim, da bom šla brat še drugi del, saj imam še veliko boljših knjig na to-read listi.

Ocena:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov