Bralni izziv 2015 – elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2015 – elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 23 jun 2015, 16:58

ASHES IN THE WIND
od Kathleen E. Woodiwiss

Naloga: Uspešnica, ki je še nisem prebrala (1 točka)
Goodreads povezava: Ashes in the Wind

Za to knjigo sem se odločila, ker mi je pisateljica zelo všeč. Vse njene knjige so uspešnice, ki so prevedene v kar nekaj jezikov.

Kot vse knjige od Woodiwissove, mi je tudi ta dobra. Resnično mi sede njen stil pisanja in njene zgodbe te enostavno pritegnejo, da jih zlepa ne moreš odložiti. Tudi pri tej je bila tako. Sami karakterji so bili dodelani in je bilo užitek spremljati, kako so se razvijali čez celo knjigo in kakšne dogodivščine so doživeli. Vedno se je nekaj dogajalo in ni bila dolgočana.

Edina stvar, ki mi ni bila všeč, je da je bila malenkost predolga. V knjgi je bilo včasih preveč podrobnosti, ki bi jih lahko izpustila. Ne zasluži si ravno 5, a jo vseeno priporočam, da jo preberete, če je že niste. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 23 jun 2015, 19:26

YES PLEASE
od Amy Poehler

Naloga: Resnična zgodba (3 točke)
Goodreads povezava: Yes Please

Dolgo sem se odločala kaj naj preberem za resnično zgodbo. Bolj sem iskala, manj sem bila prepričana, da mi bo dejansko kaj všeč. Odločila sem se, da jo bom pustila čisto za na konec in upala da bom do tedaj našla kakšno knjigo, ki me bo pritegnila.

Slučajno sem videla med avtobiografijami Yes Please in sem se odločila, da jo preberem. Všeč mi je Amy Poehler in še dobila je nagrado od bralcev iz Goodreads, zato se mi je zdela popolna.

Kljub temu, da je dobila nagrado za najboljšo humoristično knjigo leta 2014, se mi ni zdela tako smešna, da bi jo uvrstila tja. Res sem se parkrat nasmejala, saj zna biti zelo smešna. Knjiga se mi je ponekod vlekla. Tudi parkrat sem mogla it pogooglati kakšno ime znane osebe, ker nisem vedela o komu piše. Ponekod se je preveč ponavljala, sploh ko je pisala, kako težko je pisati knjigo. Skratka, knjiga ni bila slaba, a sem vsekakor pričakovala več. Nekaj mi je manjkalo.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 30 jun 2015, 13:11

MAYBE SOMEDAY (Maybe #1)
od Colleen Hoover

Naloga: Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)
Goodreads povezava: Maybe Someday

Čisto sem pozabila na to knjigo, dokler nisem pregledovala priporočila na Bralnici in sem jo zagledala. Pojma nimam kako mi je lahko ušla. :)

Kot vsaka knjiga od Colleen, mi je tudi ta resnično všeč. Z branjem sem končala v rekordnem času, ker je res nisem mogla odložiti. Sama zgodba je bila zanimiva, kot tudi glavni karakter. Zame je bilo povsem nekaj novega gluh glasbenik, ki je poleg tega, da je igral kitaro, tudi sam skladal in pisal besedila.

Kljub temu, da me ponavadi ljubezenski trikotnik moti, me tukaj ni niti malo. Cela knjiga je bila izredno čustvena kot sem navajena pri Colleen. Upam, da pride še kakšno nadaljevanje, čeprav koker sem prebrala, ni v načrtu. Ampak upanje umre zadnje. ;)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 08 jul 2015, 13:05

THE STORYTELLER
od Antonia Michaelis

Naloga: Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)
Goodreads povezava: The Storyteller

To knjgo sem si želela prebrati že zares dolgo. Ocene so visoke in tudi sam opis me je pritegnil.

Ko sem jo začela brati, se mi ni zdela nič posebnega, a sem nadaljevala in upala, da bo postala kaj boljša. Prišla sem že do polovice in še vedno mi ni bila všeč. Vseeno sem nadaljevala, saj me je zanimal konec oz. kdo je morilec, kdo je pobijal te ljudi. Ko sem knjigo končala, sem bila zelo razočarana.

Veliko stvari me je motilo pri tej knjigi. Niti malo mi ni bilo jasno kako je lahko Anna odpustila svojemu posiljevalcu in se delala, da je vse v vredu. Mislim halo??? In na koncu, čeprav je vedela vso resnico o svojem fantu (posiljevalec, preprodajalec drog, prostitut za homoseksualce, morilec), je še vedno stala ob njemu in ga podpirala. Verjetno tudi, če bi ubil njeno mamo, bi rekla, da je v redu, saj je itak ni poznala. Mislim, svoje starše je klicala po imenu. Preveč lahko je bilo vse opisano v knjigi. To so resni problemi. Verjetno je knjigo prebralo veliko najstnic in upam, da ne bodo ravnale podobno, češ da je ok, če te posili fant, da ga ima pač rada. Ne morem verjeti, da je tako priljubljena in da ima tako visoke ocene.

Med drugimi mi tudi sama pravljica, ki jo je pripovedoval Abel svoji sestri ni bila všeč. Ok, na nek svoj način je s pravljico svaril svojo sestrico pred nevarnostjo, sam vseeno se mi je zdela malo kruta za otroka. Vso to ubijanje...

Edina svetla točka v tej knjigi mi je bila Abelova ljubezen do svoje sestrice. Za njo bi vse naredil, kar tudi dejansko je... Le zaradi tega nisem dala najslabše ocene. Konec je bil kar krut, ampak kljub temu sem ostala čisto ravnodušna.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 22 jul 2015, 10:12

DARK LOVER (Black Dagger Brotherhood #1)
od J.R. Ward

Naloga: Knjiga, ki jo že od nekdaj želim prebrati (1 točka)
Goodreads povezava: Dark Lover

Toliko dobrega sem slišala o tej knjigi oz. o celi seriji. Že res dolgo je na moji to-read listi, ampak sem odlašala z branjem, ker sem se naveličala vampirjev. Me veseli, da sem prebrala, ker ni tipična vampirska knjiga.

Sama zgodba me je takoj pritegnila. Le s težavo sem odložila knjigo in se posvetila drugim stvarem. Knjiga je odlična in oh... vamprički so... hot! :) Ne morem reči, da mi kaj ni bilo všeč, mogoče bi samo izpostavila eno stvar. Presenetilo me je, ko sem izvedela, da je bil Wrath slep. Na začetku sploh ni dajal takšnega vtisa. Brez problema se je boril, le Beth ni videl jasno...

Nadaljevala sem takoj z drugim delom, ko sem zaključila to in mislim, da bo ta še bolj zanimiva. :) Resnično priporočam, če je še kdo ni prebral. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 jul 2015, 21:16

AMOUR AMOUR
od Krista and Becca Ritchie

Naloga: Dogajanje v kraju, ki si ga želim obiskati (2 točki)
Goodreads povezava: Amour Amour

Čudovita naslovnica. Najbolj me je pa pritegnilo dejstvo, da se dogaja v cirkusu.

Ne vem zakaj, a še posebej so mi všeč Ruski karakterji v zgodbi. Ne samo v tej, ampak nasploh. V mislih sem vse njihove stavke prebrala z Ruskim naglasom. ;) Tudi Thoro sem takoj vzljubila. Zgodba mi je bila nekaj novega, saj ne prebereš velikokrat, da nekdo sanja o delu v cirkusu.

Thora si že od malega želi nastopati v cirkusu in za te sanje mora pošteno trenirati. Njena pot ni bila vedno posuta z rožicami in občudujem, da ni prenehala, ampak je vztrajala pri svojih sanjih in trdo delala na tem, da se ji uresničijo.

Zmotila me je samo ena malenkost. Vedno je poudarjala na razliko v velikosti med njo in Nikolaju in to mi je šlo rahlo na živce.

Love is a circus. Priporočam. <3

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 jul 2015, 21:42

Bralni izziv 2015 končan. :jupi:

Knjige, ki ne spadajo pod Bralni izziv.

Colleen Hoover - Confess

Ocena:

Eloisa James - Midnight Pleasures (Pleasures #2)

Ocena:

Courtney Cole - Verum (The Nocte Trilogy #2)

Ocena:

Julia Quinn - The Bridgertons: Happily Ever After (Bridgertons)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 04 avg 2015, 20:08

Elizabeth Hoyt - Dearest Rogue (Maiden Lane #8)

Ocena:

Colleen Hoover & Tarryn Fisher - Never Never: Part Two (Never Never #2)

Ocena:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot], Google [Bot] in 1 gost