Bralni izziv 2015 - skyline

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Bralni izziv 2015 - skyline

PrispevekNapisal/-a skyline » 10 jan 2015, 16:45

skyline - Bralni izziv 2015.jpg
skyline - Bralni izziv 2015.jpg (125.14 KiB) Ogledan 2568 krat
Seznam nalog:

1) Izšla pred več kot 10 leti (3 točke) ---> Dave Pelzer - A Child Called "It"
2) Ena beseda v naslovu (2 točki) ---> Kristen Ashley - Knight
3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke) ---> Tamsyn Bester - The Line Between
4) Lepa platnica (1 točka) ---> Jane Harvey-Berrick - The Education of Sebastian & The Education of Caroline (2 books in 1)
5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki) ---> N.R. Walker - Red Dirt Heart
6) Dogajanje v Evropi (2 točki) ---> Jack L. Pyke - Don't...
7) Vijolična platnica (3 točke) ---> Roni Loren - Need You Tonight
8) Romantika (2 točki) ---> Jay Northcote - Not Just Friends
9) Več kot 400 strani (3 točke) ---> Kristen Ashley - Until the Sun Falls from the Sky
10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka) ---> J.A. Huss - Three, Two, One (321)
11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke) ---> Cindy Dees - Close Pursuit
12) Kriminalka ali grozljivka (2 točki) ---> Sidney Sheldon - Master of the Game
13) Po lastni izbiri (1 točka) ---> A.E. Via - Nothing Special
14) Znanstvena fantastika (2 točki) ---> Gena Showalter - Last Kiss Goodnight
15) Drugi del poljubne serije (3 točke) ---> Tinnean - Not My Spook!
16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka) ---> Abigail Roux - Crash & Burn
17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke) ---> Kindle Alexander - The Current Between Us
18) Fantazija (2 točki) ---> Kristen Ashley - With Everything I Am
19) Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke) ---> Colleen Hoover - Confess
20) Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki) ---> Ernest Hemingway - The Old Man and the Sea (Starec in morje)
21) Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki) ---> Ethan Day - Sno Ho
22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka) ---> Sarah Brianne - Nero
23) Izšla leta 2015 (3 točke) ---> N.R. Walker - Red Dirt Heart 4
24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki) ---> Kristen Ashley - Wild and Free
25) Resnična zgodba (3 točke) ---> Walter Isaacson - Steve Jobs
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Bralni izziv 2015 - skyline

PrispevekNapisal/-a skyline » 12 jan 2015, 13:12

5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)

AVTOR: N.R. Walker
NASLOV: Red Dirt Heart
SERIJA: Red Dirt #1
KATEGORIJA: M/M romantika
LINK: Red Dirt Heart
OCENA:

MNENJE:
Eden izmed (milijon) krajev, ki jih v svojem življenju želim videti, je Avstralija, ne samo opero v Sydneyu in Bondi Beach (OK dobr, kakih srfarjev se že nebi branla gledat :mrgreen: ), ampak "divjo in nenaseljeno" Avstralijo. Okolje te knjige je sredinski del Avstralije, praktično na pol puščavski svet z rdečo zemljo, kjer so desetine kilometrov čiste ravnine z malo rastlinja.
Zgodba je dokaj tipična M/M romantika, le da se najde avstralski lingo vmes (ki je včasih res smešen), predvsem mi je pa všeč stil pisanja. Glavna junaka sta super zasnovana, karakterno dokaj različna, tako da se krešejo iskrice in tudi mnenja. Zadnja knjiga v tej seriji, ki je izšla pred parimi dnevi (4. del), je iz Travisovega POV, medtem ko so prvi trije deli bolj iz Charlijevega POV. Komaj čakam da jo vzamem v roke :D
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 12 jan 2015, 13:35

2) Ena beseda v naslovu (2 točki)

AVTOR: Kristen Ashley
NASLOV: Knight
SERIJA: Unfinished Hero #1
KATEGORIJA: romantika z erotičnim pridihom
LINK: Knight
OCENA:

MNENJE:
Glede na to, da sm totalna fanica Kristen Ashley, me je prva knjiga v tej seriji malo razočarala. Če jo primerjam z njenimi drugimi knjigami iz serij Dream Man in pa Rock Chick, je Knight za moje pojme slabša.
Kristen je serijo Unfinished Hero opisala takole: They are also not my usual steamy romances, they are erotic romances. Not erotica, as such, but the sex in these books, starting with Knight is quite explicit and explores the intricacies of love and trust in a relationship including sexually. The heroes of these books are anti-heroes. They are good men who do bad things. They have their reasons. They have their own codes. They may seek (and find) redemption. Or they may not. They simply are who they are, do what they do and find love along the way.
Kar me je pri tej knjigi "zmotlo" je to, da se je podala v pisanje kink sveta, ki pa ni čisto kink, ampak je neki vmes. Knight je dominanten karakter, ampak me pri njem vseeno nekaj "moti", da bi ga lahko dala na svojo oh-ah-wanna-be-yours listo. Pa ne, da je badass pa napol kriminalc, to ni to kar me moti :lol: . Druga stvar, kar me je zmotla, je pa weak ženski karakter, kar tudi nism navajena pri knjigah od te avtorice. Glede na to, kaj vse je Anya dala čez v lajfu, bi moral bit njen karakter velik močnejši, ne glede na prevlado Knighta. Zgodba kot zgodba je pa zanimiva in glede na to, da je naslednja knjiga velik boljša (baje), ne bom prehitr obupala nad to serijo.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 13 jan 2015, 00:22

15) Drugi del poljubne serije (3 točke)

AVTOR: Tinnean
NASLOV: Not My Spook!
SERIJA: Spy vs. Spook #2
KATEGORIJA: M/M romantika (men in uniform)
LINK: Not My Spook!
OCENA:

MNENJE:
Prvi del serije mi je bil svetovni, zato sem vzela v roke nadaljevanje, ki pa je bilo še boljše! Dva močna karakterja Mark Vincent (WBIS - Washington Bureau of Intelligence and Security) in Quinton Mann (highly ranked CIA officer) - ki sta velik shirtless may I add, zanimiva zgodba, mal akcije in oh-my-God-the-hotness-makes-my-knees-weak momenti... in BUM, skyline je zasvojena :lol: Kar mi je noro všeč pri tej seriji je to, da je zlo dalč od insta-love. Konc druge bukve pa še nismo prišli do "I love you", ker teh besed sploh ni treba. Upam, da jih tud v tretji bukvi ne bo, ker jih res ni treba, ker dejanja povedo vse. Obožujem njune dialoge, ki so polni sarkazma in zbadanja in metafor. Ta serija mi je res cool.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 20 jan 2015, 01:05

23) Izšla leta 2015 (3 točke)

AVTOR: N.R. Walker
NASLOV: Red Dirt Heart 4
SERIJA: Red Dirt #4
LINK: Red Dirt Heart 4
OCENA:

MNENJE: To je zadnja knjiga iz te serije in je izšla 9. januarja 2015. Napisana je iz Travisovega POV in je lep zaključek serije, sploh Epilog, ki mi je posebej prirasel k srcu, saj prikazuje prihodnost na Sutton Station po časovnih odsekih vnaprej. V bistvu sem presenečena, da je N.R. Walker uspelo narediti serijo tako zanimivo, glede na to, da je postavljena zgodba v divji del Avstralije, kjer se načeloma nič ne dogaja. In seveda, glavni osebi sta mi bili všeč vsako knjigo bolj. Ta zadnji del je seveda totalni HEA, kar je blo za pričakovati, ampak všeč mi je, da je avtorica vpeljala vse v zgodbo, od gejevske poroke, do otrok, do starševstva... sweet serija.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 21 jan 2015, 01:32

3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)

AVTOR: Tamsyn Bester
NASLOV: The Line Between
KATEGORIJA: NA
LINK: The Line Between
OCENA:

MNENJE: Starost avtorice je 23 let (kar je kr wow, glede na to, da je izdala že 6 knjig, 2 novi pa prideta letos še ven). :thumbup: Celotna ocena je 3,5, torej zaokroženo na 4. Pritegnil me je opis knjige (in seveda tud platnica, ki mi je lepa) in glede na to, da so nekateri dali to knjigo kot YA - to definitivno NI YA, ampak zagotovo NA. Eno zvezdico sem odbila zaradi totalno cheesy momenta proti koncu (resno, brez tistega mikrofona bi se dal čist lepo spelat zgodbo :roll: ). Druge pol zvezdice sm pa odbila, ker ni blo čist razjasnjeno, zakaj je to tega glavnega sovraštva med družinama v preteklosti prišlo - saj je blo povedano, sam tak na hitrco, mimgrede, ko pa je dejansko to cel point vseh zapletov v knjigi, to mi ni blo ravn ql. Knjiga tud vsebuje začetek naslednje novele o dveh stranskih junakih, ki sta mi bla totalka všeč, tk da jo bom definitivno vzela v roke. Glede oseb pa je kr tipično NA: hot bad tipček, gay friend, odštekana španska best friend, športniki z oh-ah sexy bodiji, hate turns love... ampak hot momenti so pa opisani HOT (pa kr nekaj jih je). :thumbup: Še ne plusek je to, da glavna oseba ni virgin, ki se špara za enega in edinega, pa da definitivno ni insta love :thumbup:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 25 jan 2015, 01:27

9) Več kot 400 strani (3 točke)

NASLOV: Until the Sun Falls from the Sky
SERIJA: The Three
KATEGORIJA: fantazija (paranormalna bitja - vampirji), romantika
LINK: Until the Sun Falls from the Sky
OCENA:

MNENJE: Najprej sm to knjigo hotla opravit za nalogo "fantazija", pa ko sem jo brala, se mi je zdelo da jo nekam dolgo berem :lol: Ne da se je vlekla (ker se ni!), ampak enostavno da je dolga, pol pa vidim da ima čez 500 strani :lol: Naslednja, ki tej knjigi sledi, je pa še daljša, tako da v bistvu je vseeno, katero knjigo dam za katero od teh dveh nalog... OK, zdaj pa glede bukve... čisti Kristen Ashley stil pisanja, le da se je tukaj vrgla v paranormalen svet. Na začetku me je blo mal strah, ker ponavadi avtorji, ki pišejo samo lahko bralno romantiko že 10 let, lahko doživijo totalni FAIL ko probajo iti v fantazijske vode... ampak pri tej knjigi je Kristen to uspelo, ker ni pretiravala... Vse paranormalne stvari so logično razložene čist na njen stil, in seveda je "magic" pridih zraven, ampak kljub temu je "človeški" svet bistvena podlaga, ne izmišljeni svet... Glavna karakterja sta oh-ah, trmasta ko konja (hehe), smešna in zabavna za brat, hot scen ni treba poudarjat sploh (ker so mmmmm)... zgodba sama po sebi ni nek presežek, ampak potegne te v branje.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 27 jan 2015, 12:55

18) Fantazija (2 točki)

NASLOV: With Everything I Am
SERIJA: The Three #2
KATEGORIJA: fantazija (paranormalna bitja - vampirji), romantika
LINK: With Everything I Am
OCENA:

MNENJE: Ta knjiga mi je bila negativno presenečenje, sploh zato, ker je to ena mojih najljubših avtoric, ki pišejo romantiko. V bistvu je razlog za tako nizko oceno samo eden, in sicer, glavna junakinja je bla totalno weak, prava p*ssy. Zgodba je bla zanimiva, ozadje tudi, dobro se vključi v prvo knjigo in tudi napoved za tretjo je fajn izpeljana... ampak dear God kaka podn junakinja! Totalka brez hrbtenice! To me je razpi*dlo vsakič znova in znova. Skoz sm mela upanje, da ji bo enkrat deklc ofnalo, da ne bo pustila več poniževanja (ker dejansko je že blo poniževalno, kak se je do nje obnašal), ampak neeeee, šla sta v postlo in je blo vse oh ah perfect, pozabljeno. Hmmm... NE. Ko pa ji je že deklc ofnalo, je pa vztrajala točn 5 sekund, ker jo je "lepo pogledu pa jo popravil, kak razmišlja narobe". Hmmm... NE. Vse kar je delal, je opravičeval z "that's how it is with my people". Hmmm... NE. Mislim da je tukaj Kristen mal pretiravala, ker ja, sej njegova dominanca bi bla privlačna, če bi dobu kak feedback od nje, tak kot so vedno junakinje v njenih knjigah, tuki je bla pa junakinja PRAZNA, BRAINLESS, bolelo jo je in si je skoz dopovedovala "dovolj je tega", pol je pa kr takoj sprejela, se sprijaznila z vsem, ker queen se pač sprijazni in požere. Hmmm... NE. In zato ker je bla ona taka, je njegov bossy karakter še tolk bolj prišel do izraza, da sm zasovražla oba karakterja nekje na sred knjige. Saj ni blo vse bad, zgodba zanimiva in vse, tud kar je dejansko pokazal z dejanji, ne besedami, je res blo AAAHHHHH sweet, sploh proti koncu. Ampak to je blo zadnjih 20% knjige, prej pa sm norela! Prvič se mi je zgodlo, da se totalka nism povezala s karakterji, ker sta mi šla na živce, bolj ona kot on, ker če bi ona imela svoj Jaz, tud on nebi mel šanse, da bi deloval tak bossy. Ne vem, tak feeling kot da se vračam v zgodovino - dedi (v tem primeru wolfi) so gazde, babe pa so za šporhertom in so tiho, ker nimajo pravice svojga mnenja povedat. To je pa pr men... hmmmm... NE. Sam tretjo knjigo bom vseen prebrala, ker je zgodba dost zanimiva, da res hočm vedet kaj se zgodi. Upam, da bosta junaka boljša v tretjem delu, kr v prvem delu sta bla ql.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 27 jan 2015, 13:03

8) Romantika (2 točki)

AVTOR: Jay Northcote
NASLOV: Not Just Friends
LINK: Not Just Friends
OCENA:

MNENJE: Taka sweet romantična zgodba, friends turn lovers varjanta. Mogoče bi rabla malo bolj deep vsebino, da bi bla vešja ocena. Ampak all in all... ql junaki, ql zgodba (velikokrat že povedana, ampak ok, nikol ne rata dolgočasna), sproščujoče M/M branje.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 28 jan 2015, 14:29

4) Lepa platnica (1 točka)

AVTOR: Jane Harvey-Berrick
NASLOV: The Education of Sebastian & The Education of Caroline (2 books in 1)
KATEGORIJA: romantika, erotika
LINK: The Education of Sebastian & The Education of Caroline
OCENA:

MNENJE: Najdem jaz pravo knjigo, za to nalogo za 1 točko, ne? 925 strani bi blo bolj primerno za nalogo "več kot 400 strani" :roll: , sam ne morem pomagat, ampak ta platnica mi je beautiful, takoj ko sm jo zagledla sm vedla da jo bom prebrala za to nalogo <3 .
Part 1: The Education of Sebastian
Aaawwwww shit... tears... :cry: Mal še pod vplivom zaključka prvega dela. Ta knjiga je mal drugačna, kakor sem pričakovala po opisu, mislila sem da bo bolj easy branje, pa je en majčkeno bolj deep. Ni zdej deep za glavo razbijat, ampak je presenetljivo velik boljša od pričakovanega. :thumbup: Oba karakterja sta tako ranjena, da se je včasih kr hudo za prebijat med poglavji, age-gap je velikega pomena (THE point vsega!)... Sebastian je tak čudovit karakter, popoln karakter, ampak ga lajf tolče dol čist vsepovsod, da si že misliš "pa daj, give him a break for once", ampak neeee... Isto zgodbo ma dejansko Caroline, ki je nesrečna v zakonu, v lajfu, čist se sprijaznila da tak pač je, brez upanja da bo drgač, brez izživetih sanj, nepomembna... In ti dve sorodni duši se najdeta... skupaj sta popolna... in oba začneta rastit, res rastit kot osebe in Živet... Starostna razlika je dejansko velika, ampak Caroline postane čist drug človek v njegovi bližini, deluje mlajša, razigrana, polna energije, Sebastian jo polni z življenejm, smehom... po drugi strani je pa Sebastian hudičevo bolj odrasel za svoja mlada leta, ker je bil zaradi PODN staršev prisiljen odrasti zelo hitro... tak da ko sta skupaj, ne pride to toliko do izraza, kot vidijo zunanji opazovalci... V glavnem... prvi del je ful lep in heartbreaking... konča se pa tak, da MORAŠ brat naprej...
Part 2: The Education of Caroline
Če je prvi del bil heartbreaking, je bil drugi faking heartbreaking... :cry: :cry: :cry: Tolk ko sta pa ta dva karakterja dala čez, pa že dolg nism brala... Sebastian se mi je tak smilil, temu karakterju pa res nič, res čist NIČ ni bilo prizanešeno... najbolj me je pa ubil dodatek po epilogu, ko je napisano kaj se je dogajalo na Sebastianov 21. rojstni dan, tist sm pa rabla robčke... da ne omenjam, ko sem prebrala pismo za Caroline "v primeru če se mu kaj zgodi"... sm mela oke rdeče ko angora zajc... Ta drugi del mi je bil še bolj všeč, ker je Sebastian bolj "dedc", ampak ga je lajf dotolker tolikokrat, da ni več tisti Sebastian iz prve knjige, tudi Caroline ni ista kot je bila... in njun HEA je magičen, četudi ne popoln, ampak je enostavno magičen... LOVED THIS BOOK!!! <3

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost