Bralni izziv 2015 - skyline

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Bralni izziv 2015 - skyline

PrispevekNapisal/-a skyline » 28 jan 2015, 14:37

7) Vijolična platnica (3 točke)

AVTOR: Roni Loren
NASLOV: Need You Tonight
SERIJA: Loving on the Edge #5
KATEGORIJA: erotika, romantika
LINK: Need You Tonight
OCENA:

MNENJE: Aaaaawwwww, kak lep HEA. Še kr sm pod vplivom zaključka. Zdajle ko sm prebrala 5. del mi ni jasno, zakaj sm to serijo takrat nehala spremljat, ker sem vsem dala oceno 4,5 ali 5, hmmm. :| Nevermind, bom nadoknadla branje. Torej, knjiga...
Glavni karakter Kade je itak za dol padit, a ne... :eyebrows: Ko sm brala sam njegov dirty talk, sem mogla met pavzo vmes, da se mi ga ni zroralo. :lol: Tessa mi je pa tudi bila všeč kot karakter, ker je bla pogumna, da je prestopla to mejo "predsodkov" in se spustila v odkrivanje novega ne-vanila sveta. Kade je bil popoln dom zanjo, kljub temu da je totalni dominant, jo je znal vpeljat v ta svet na lep način preko uresničevanja njenih skritih fantazij. Všeč mi je bilo na kak način ji je razlagal, zakaj v njegovem svetu ni obsojanja drugačnih seksualnih želja. I dig it. Noro všeč so mi bile tudi scene, ki jih je Kade ustvarjal, čeprav so bile nekatere kar intense. Med karakterjema je bila totalna kemija od prve strani naprej. I dig that too. Nekajkrat se v zgodbi vrnemo tudi v preteklost, da bralec izve, zakaj sta toliko povezana in kaj se je dogajalo v njuni mladosti. Proti koncu se vsi dogodki povežejo v celoto in knjiga se konča na perfect način.
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 28 jan 2015, 14:45

24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki)

AVTOR: Kristen Ashley
NASLOV: Wild and Free
SERIJA: The Three #3
KATEGORIJA: fantazija (paranormalna bitja - vampirji, volkodlaki), romantika
LINK: Wild and Free
OCENA:

MNENJE: Kristen Ashley je ena mojih najljubših avtoric, ko se mi bere romantiko, ker so njene zgodbe polne smeha, for, karakterji so ponavadi odbiti in dobro zastavljeni, da jih res spoznaš. Od nje sem prebrala že velik knjig (čez 20) in samo pri eni bla razočarana, vse druga sm ocenla z 4 al višje.
OK, zdaj pa glede knjige... Glede na moj komentar pri 2. knjigi, je ta knjiga popolno nasprotje. Mislim, da je avtorica upoštevala mnenja od vseh možnih review-jev, da je pri 2. knjigi mal pretiravala. Ta zadnja knjiga iz te serije je pa svetovna, točno taka, kakršne sm navajena od Kristen Ashley. Glavna junaka sta the bomb! Knjiga je polna misterioznosti, novih sekundarnih karakterjev in celotna zgodba se dobro razpelje, seveda je HEA, ful lep HEA. To je bla prva serija, ko sm brala njeno paranormalno tematiko, ampak jo je izpeljala super. Definitivno ni to njena zadnja knjiga, ki jo bom prijela v roke.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 03 feb 2015, 01:52

13) Po lastni izbiri (1 točka)

AVTOR: A.E. Via
NASLOV: Nothing Special
SERIJA: Nothing Special #1
KATEGORIJA: M/M
LINK: Nothing Special
OCENA:

MNENJE: Všečna, ampak ne tolk, da bi dol padla. Imamo dva detektiva, seveda oba njami, detektiv Cashel 'Cash' Godfrey, katerega nickname je "God", in detektiv Leonidis 'Leo' Day z nickname-om "Day", torej dvojica God & Day. Super zasnova zgodbe, super začetek, dialogi in kemija med glavnima karakterja sta tudi super, tudi sama karakterja sta bila zastavljena tak kot je treba, ampak zmotlo me je kr nekaj stvari. Prva stvar je to, da je preveč zadev in problemov bilo v eni taki zgodbi. Namesto da bi jih bilo manj in bi avtor lahko bolj deep obdelal določene situacije, so šle te prehitro mimo, preenostavno so bile rešene in potem pozabljene brez posledic, kar v real lajfu nikol nebi blo tak. Druga stvar, ki me je zmotla je Cashov nickname "God", ker sm vsakič ko sem ga prebrala dobla asociacijo na Boga, kar pa ni blo ravno ql, najmanj pa v takih zgodbah. Tretja stvar je bila pa klišejsko obravnavan lajf detektivov, kar mi tudi ni sedlo, po drugi strani sta bila pa oba bad motherfu*kerja, ki se nista držala pravil, Cash sploh ne, in to dvoje mi ni šlo skupaj. Ampak da ne bom samo kritizirala... hot scene so ble H-O-T, proti koncu pa še čudovito presenečenje v spalnici. :eyebrows:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 06 feb 2015, 00:36

6) Dogajanje v Evropi (2 točki)

AVTOR: Jack L. Pyke
NASLOV: Don't...
SERIJA: Don't... #1
KATEGORIJA: M/M, erotika, BDSM
LINK: Don't...
OCENA:

MNENJE: To knjigo mi je že pred časom priporočila Morrigan in odločla sem se jo prebrat, ko sem jo našla na dveh listopiah: MM Books Set in Europe in Very British MM. Vso dogajanje je v Londonu in tudi karakterji so angleži (pa kak škot vmes uleti v temni ulici, hehe), kar se tudi vidi vmes ko se bunijo glede vremena in kdaj pri preklinjanju... so bolj inovativni kot samo ameriški "fu*k". Seveda je tudi tega veliko :mrgreen: . Ne glede na to da je knjiga erotična, eden izmed glavnih junakov zlo poudarja slabosti Londona vmes (tak med vrsticami), od gužve na cestah, do neprijaznih sosedov, do razlike med tistimi ki majo cash in tistimi ki ga nimajo, itd. Okaaaaaay, zdaj pa vsebina... knjiga za napisat zmedeno mnenje, saj so mi misli šibale od OMG do WTF do HUH? do OMFG do AAAAAWWW in spet jovo na novo. Včasih se počutiš tako kot Jack, ki je doživljal totalni mind fuck skozi knjigo.
Imamo tri glavne osebe: Jack, ki trpi za OCD (disorder), Master's sub s dramatično kriminalno preteklostjo, polno zlorab. Rabi nekoga in nekaj, da ga drži na tleh, pa ali je to bolečina ali pa treniranje karateja. Drug karakter je Gray, Master in totalni dominant, zelo dark & dangerous karakter, ki skrbi za varnost vseh pod svojim okriljem, o vseh ve vse, tudi totalni manipulant, lojalen, odločen in tudi krut, Jacka pozna že desetletje in je njegov Dom, saj ga pozna najbolje in točno ve, kaj Jack potrebuje. Potem pa je tu še Jan, simpatični finančni svetovalec, ki pozna le vanila svet, razočaran v ljubezni, romantična in nežna duša, ki je na trenutke totalno naiven in nosi srce na rokavu. Ko se Jack in Jan srečata, je kemija takojšnja, in Jack brez težav prevzame vlogo nadrejenega, saj je sex z Janom popolnoma drugačen, kakor ga je navajen, saj so vpletena močna čustva, ki jih Jan ne skriva niti malo. A po drugi strani pa Jack vzporedno igra nevarno igro po pogodbi z Domom, ki se zaplete in konča neprijetno. Ko Jan odkriva BDSM svet, je zanimivo brati poglavja, ki so napisana iz dveh POV, ene pripoveduje Jack, ene Jan. In zanimivo je prebrati kaj se dogaja enemu in drugemu v glavi o eni stvari, ista stvar je pa misli šibajo popolnoma v nasprotne strani. Jao, o tej knjigi bi lahk napisala roman... but all in all... ful dobra bukva za prebrat v dark MM žanru, skoz si na trnih kaj se bo zgodilo, hot dejanja so pa uber hot (!!!!)... zaključna scena je pa itak THE BEST pa tak faking vroča da rabim mrzli tuš zdajle :oops:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 11 feb 2015, 12:45

14) Znanstvena fantastika (2 točki)

AVTOR: Gena Showalter
NASLOV: Last Kiss Goodnight
SERIJA: Otherworld Assassin #1
KATEGORIJA: sci-fi, nezemljani, črna magija
LINK: Last Kiss Goodnight
OCENA:

MNENJE: Otherworld Assassin serija je spin-off od še ene sci-fi serije Alien Huntress. Ker mi je Alien Huntress bila super serija, sem se odločila za to nalogo prebrati prvo knjigo Otherworld Assassin. Že čisto na začetku knjige je vidno, da je stil pisanja popolnoma enak in hitro padeš v branje. Mogoče je za malenkost razvlečeno kako poglavje, vendar se hitro začne potem akcija, tako da ne izpade dolgočasno. Imamo dva glavna karakterja v knjigi: nezemljan Solo in ženska Viki, med katerima se počasi začne razvijati privlačnost skozi vso knjigo in šele proti koncu knjige se razvije v nekaj več. Solo se mi je prav smilil skozi knjigo, saj je njegov zunanji videz najbolj neprivlačen izmed vseh drugih nezemljanov, kar ga je vedno prizadelo. Ko je bil ujet in postavljen v cirkus kot eden izmed atrakcij za ljudi, ki so ga zmerjali in se zgražali nad tem, kako izgleda, mi je bilo prav hudo ob branju, saj ni mogel storiti nič, da bi jih utišal. Smešno mi je bilo, ko sta se na njegovih ramah kregala njegova spremljevalca - eden dober, eden slab, in ga prepričevala kaj naj stori. Ko z Viko zbežita iz cirkusa, se tudi pokažejo Solove prave karakteristike: izredno je zaščitniški, nežen, spoštuje ženske in jim hoče omogočiti vse, čeprav jih velikokrat ne razume, saj je ljubezen za njega čisto nekaj novega. Vika je pa po drugi strani totalno pod kontrolo svojega očeta, ki je agresiven do nje, ki jo kaznuje z udarci za vsako njeno napako (ena izmed kazni se je tudi končala tako, da je Vika izgubila sluh in je zdaj gluha), zato se ga Vika boji, ga prezira in se mu hoče maščevati. Solo je zanjo prva oseba, kateremu res zaupa vse težave in njene načrte, kako bo zrušila očetov cirkus.
Všeč mi je svet, ki ga ustvari avtorica, ker ni preveč nabasan samo s sci-fi, ampak je popolnoma povezan s človeštvom in tako razlike med ljudmi in nezemljani še bolj pridejo do izraza (razlika v moči, v razmišljanju, v sposobnostih...). Vmes je med vrsticami velikokrat omenjeno, kako je večini ljudem samoumevno, da smo totalno superiorni nad vsemi drugimi živimi bitji, da se imamo za totalne poglavarje Zemlje, da ne upoštevamo narave in ne znamo živeti v simbiozi, ampak si moramo vedno vse podrediti, da vse kar je drugačno ne znamo sprejeti. In kako je lahko življenje lepše in boljše za vse, če nebi bili takšni. To se mi zdi kar pomembno sporočilo knjige, ki pa sem ga zasledila že v prvi seriji.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 11 feb 2015, 12:56

22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)

AVTOR: Sarah Brianne
NASLOV: Nero
SERIJA: Made Man #1
KATEGORIJA: romantika, NA
LINK: Nero
PRIPOROČILA: Gea
OCENA:

MNENJE: Tipična bad boy - good girl NA knjiga, ampak napisana na tak način, da te takoj potegne v branje. Nisem mislila, da me bo NA knjiga tako "zagrabila". Par stvari me je zmotilo pri branju sicer, ampak glede na to da je avtorica šele na začetku svoje pisateljske poti, ji je malo naivnosti oproščene. Določene zadeve so se mi zdele nerealne in bi jih bolj izkušena avtorica drugače izpeljala, ampak pač, to je tipična NA zgodba, ki mora imeti tisti popolni "pocukrani" zaključek, brez katerega bi bila knjiga po mojem mnenju boljša, saj glede na vsebino tematika ni ravno tako nedolžna. Je pa med glavnima osebama totalna kemija, kar je pri meni vedno odločilnega pomena, ko berem kakršnokoli romantiko, kemija med njima kar poka.
Všeč mi je bilo, da sem po dolgem času spet prebrala kako knjigo, ki izpostavi problem nasilja na šoli, čeprav tukaj je mogoče šlo spet malo čez realne meje, ker da če je nekdo napol ubit skor 4 leta konstantno pa noben tega ne opazi od odraslih, niti starši? No ja, mal za lase privlečeno.
Še ena stvar, ki me je zmotla je bil pa hitro razvit konec. To me ponavadi itak vedno zmoti pri NA knjigah. Najprej zgodba v detajle, počasno grajenje napetosti in akcije, pol pa na hitro vse povezat pa zaključit v sladek HEA.
Kakorkoli, knjiga me je dost potegnila notr, da me je zanimat začelo kako se bo razvila zgodba za druge karakterje... tako da ja, 2. del serije zagotovo primem v roke, ko izzide 16. marca :thumbup:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 22 feb 2015, 16:39

17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)

AVTOR: Kindle Alexander
NASLOV: The Current Between Us
KATEGORIJA: M/M romantika
LINK: The Current Between Us
OCENA:

MNENJE: Velikokrat re-readam knjige, ki sem jih že prebrala in dala oceno 5. Tokrat sem vzela v roke knjigo od Kindle Alexander, ki za moje pojme piše ful lepo romantiko z erotičnimi vložki. Tudi zdaj, ko sem jo prebrala drugič, bi jo še enkrat ocenila visoko z oceno 4,5, torej zaokroženo 5. Pri tej avtorici mi je všeč to, da zna še tako tipično romantično zgodbo napisati na zanimiv način, da kar padeš v branje in ne moreš nehat. Imamo dva glavna karakterja: Gage Synclair in Trent Cooper, ki sta navzven povsem različna in z različnimi ozadji, mladostjo, življenjema, a po željah in ciljih nista tako zelo različna, kakor se najprej zdi. Njuna zgodba je tako sweet, da bi najraje kdaj kar na glas zavzhihnila "ja pa iiiiiiii, kak lepo." :P Seveda je med njima totalna kemija od trenutka, ko se srečata, in njuni hot momenti so res H-O-T. :thumbup: Pri Gagu mi je bilo všeč to, da je bil sam svoj gospodar, ne glede na to, kako premoženje ima njegova familija. Želel si je utreti povsem svojo pot in to mu je s trdim delom uspelo. Materialne zadeve so mu na razpolago in jih ima veliko, ampak zanj nimajo tako močnega pomena, da bi pozabil, kdo v resnici je. Za Trenta je to šok, ko izve, iz kakšne družine dejansko Gage izhaja. Trent je delaven in skrben, ko mu je umrla sestra je posvojil tudi njena dva otroka, tako da je zabavo in ponočevanje dal na stran takoj, ko je postal odgovoren starš. Všeč mi je bilo, kako se je Gage vključil v njegovo družino, kako je takoj sprejel Trentova otroka, da ni hotel Trenta vedno zase ampak je vključil celotno družino v svoj čas. Takšna zgodba se ne more končati drugače kot pa s čudovitim HEA.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 13 apr 2015, 14:58

16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)

AVTOR: Abigail Roux
NASLOV: Crash & Burn
SERIJA: Cut & Run #9
KATEGORIJA: M/M
LINK: Crash & Burn
OCENA:

MNENJE: Praktično je bilo že vse glede te knjige napisano v posebni temi za to serijo (tam smo se razpisale o vsebini in mnenjih :lol: ). To knjigo sem vzhičena pričakovala (po drugi strani pa bla žalostna, ker je zadnji del moje TOP serije) že odkar sem začela brat C&R serijo, torej par let nazaj. In vsako leto sem bla happy, ker ni bila zadnja knjiga serije, ampak bo še ena, naslednje leto še ena, pol še ena... no in zdaj je prišlo do konca tega mojega "hrepenenja" po tej zadnji knjigi, ki bi naj dala zaključek potovanja v življenju Tya in Zana.
Kot rečeno, vse kar si mislim o njej, je povedano že v posebni temi za te knjige, tako da bom tukaj samo povzela moja občutja ob branju: bes, razočaranje, šok, smeh, solze, nestrinjanje, žuganje s prstom, seksualna frustracija, pospešen utrip srca, cmok v grlu, paranje srca, neprespana noč... predvsem pa... pričakovanje spin-off nadaljevanja druge serije, ker se ne morm poslovit od teh knjig, ker so just too damn good.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 16 jun 2015, 13:17

10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)

AVTOR: J.A. Huss
NASLOV: Three, Two, One (321)
KATEGORIJA: dark romantika, erotika M/F/M
LINK: Three, Two, One (321)
OCENA:

MNENJE: Ta knjiga že od izida meseca januarja ostaja na seznamu Amazon Best Sellers of 2015. In po prebranem mi je jasno zakaj. Knjiga je odlična. Zelo realno napisana. Spada pa kr bolj v DARK kategorijo, pri kateri ne manjka erotike (lepe in manj lepe). Karakterji so super zasnovani, zgodba te potegne v branje, čeprav ti je velikokrat hudo. Sam naslov predstavlja besedno igro: ena punca, dva fanta, tri sorodne duše. Proti koncu se vrstni red spremeni v takšnega, kot je v naslovu: three - two - one. Vsak karakter ima za sabo težko zgodbo, vsakega je preteklost zaznamovala na svoj način. Pri tej knjigi mi je bilo všeč to, da ni nekega brezveznega natolcevanja v smislu "oh kakšna drama". Sploh ni tako. Life sucks, deal with it. Ta knjiga ni klasična romantična zgodba, kajti dejansko ni neke lepe romantike, saj se vse vrti okoli biznisa in sexa. Ampak kljub temu so vsi krvavi pod kožo. Kar je mene "ubilo" pri tej knjigi je bil konec (beri: robčki :cry:). Stil pisanja od J.A. Huss mi je nasplošno všeč, ampak ta knjiga mi je dosedaj njena najljubša. Tisti, ki imate radi easy zgodbo in klasične happy endinge - ta knjiga ni za vas ;)

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 27 okt 2015, 13:23

11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)

AVTOR: Cindy Dees
NASLOV: Close Pursuit
SERIJA: Doctors Unlimited #1
KATEGORIJA: romantika, men in uniform
LINK: Close Pursuit
OCENA:

MNENJE: To knjigo sem zadela na giveaway in sem jo kar nekaj časa hranila v omari. Dejansko je ena izmed "men in uniform" romantik, ki je po mojem mnenju kar dobro napisana, se pa najdejo tudi še boljše. Vidi se, da je avtorica dejansko kar dobro raziskala dogajanje v Afganistanu in Pakistanu, da poda kar točne podatke in vpelje tudi koruptivna dejanja takoimenovanih humanitarnih organizacij, ki imajo svoje lovke prepredene v nečedne posle ali pa so le krinka. Seveda ne manjka ljubezenska zgodba s happy endingom in sexy glavnih junakov (duuuuuh, ne morš napisat MIU zgodbe brez tega). Edino kar me je malo zmotlo je dejstvo, da no way in hell bi lahko glavna junakinja bila poslana na takšno misijio in s takšnim (nikakršnim) predznanjem. Ali pa mogoče tudi, ker to so američani, pri njih marsikaj ni logično, hehe. Zelo všečna prva knjiga te serije, zelo verjetno je, da bom nadaljevala z branjem, ker v tej knjigi dobimo že mal "predigre" za naslednjo :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov