Bralni izziv 2015 - Kejtie

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Kejtie
Elf
Kraj: Maribor

Re: Bralni izziv 2015 - Kejtie

PrispevekNapisal/-a Kejtie » 07 jul 2015, 15:31

23) Izšla leta 2015

Avtor: Susan Ee
Knjiga: End of Days
Serija: Penryn and the End of Days
Kategorija: Fantazija, Znanstvena Fantastika
Ocena:
Linki: Bralnica, Goodreads, BookDepository

Mnenje:
Knjiga je lep zaključek odlične serije o Penryn in njenem boju proti angelom. Sicer mi ni bila tako všeč kot prejšnja dela, saj se mi je včasih zdelo da jo bolj skrbi za Raffa kot pa za svojo sestro in mamo. Konec se mi ni zdel tako zelo predvidljiv, ampak sem si mislila, da se bo zgodilo nekaj takega.
Ah, who can resist Daughters of Man right? :eyebrows:
Moram pa pohvalit pisateljico in njeno nenormalno domišljijo. Da si je lahko omislila še hujše pošasti od locustov, bravo bravo. Sicer me je bilo malo strah brati o teh stvorih ampak je bilo pa ful noro!
"We are born, we are shadows, we cast shadows of our own, and then we are gone." - Hugh Howey, Wool Omnibus

Uporabnikov avatar
Kejtie
Elf

PrispevekNapisal/-a Kejtie » 24 jul 2015, 19:07

15) Drugi del poljubne serije:

Avtor: Maggie Stiefvater
Knjiga: The Dream Thieves
Serija: The Raven Cycle
Kategorija: Fantazija
Ocena:

Mnenje:
Avtoričin stil pisanja mi postaja vedno bolj všeč! Zdaj že berem tretji del in kar ne morem nehat brat.
V drugem delu Gansey, Blue, Adam, Ronan in Noah nadaljujejo z iskanjem skrivnostnega kralja in spoznavajo drug drugega. Prikrito. Zelo mi je bilo všeč, da se je zgodba fokusirala na Ronana in njegove skrivnosti. Prikaže nam njegovo drugo plat. Pravzaprav nam knjiga prikaže drugo plat vseh karakterjev v zgodbi. Več pa ne bom povedala ker bom preveč spojlala! :eyebrows:
"We are born, we are shadows, we cast shadows of our own, and then we are gone." - Hugh Howey, Wool Omnibus

Uporabnikov avatar
Kejtie
Elf

PrispevekNapisal/-a Kejtie » 16 okt 2015, 14:23

3) Avtor, mlajši od 30 let:

Avtor: Sarah J. Maas
Knjiga: A Court of Thorns and Roses
Serija: A Court of Thorns and Roses
Ocena:
Linki: Goodreads

Mnenje:
Moram priznati, da me bolj kot zgodba pritegnila platnica. :oops:
Pa tudi zgodba sama ni bila tako napačna. Všeč so mi bili karakterji, čeprav sem se včasih spraševala kako se lahko ta zgodba še sploh razvija. Najbolj mi je bilo všeč, da so te fae morale nositi maske in da jih pisateljica ni pretirano opisovala kot zelo privlačne ampak kot nevarna bitja, katerih se moraš izogibati. In pa scena ko Feyre udari Tamlina zaradi nespodobnega obnašanja prejšnjo noč. Go girl!
:106:

Uporabnikov avatar
Kejtie
Elf

PrispevekNapisal/-a Kejtie » 16 okt 2015, 14:45

22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice:

Avtor: C. S. Pacat
Knjiga: Captive Prince (Volume 1)
Serija: Captive Prince
Ocena:
Linki: Goodreads
Priporočila: Morrigan

Mnenje:
Meh. Ni mi bila tako všeč kot sem pričakovala. Niti ne vem, zakaj je toliko ljudem všeč. Nasploh sam koncept zgodbe me niti malo ni pritegnil. Zdelo se mi je kot da je vsega preveč: Laurant preveč otopel in brezčustven manipulator, Damen se je prehitro podredil (ne samo navidezno, in ko je začutil da ga Laurant privlači? Tipičen stockholm sindrom...), ta mulo Nicaise preveč odrasel za svoja leta, Vere je nekakšna različica antičnega Rima in orgij ki so se v njem dogajale - vendar hujša različica. Ne vem no, enostavno me ni pritegnilo.

Uporabnikov avatar
Kejtie
Elf

PrispevekNapisal/-a Kejtie » 16 okt 2015, 16:05

18) Fantazija:

Avtor: Maggie Stiefvater
Knjiga: Blue Lily, Lily Blue
Serija: The Raven Cycle
Ocena:

Mnenje:
Sem že povedala, da je to ena izmed najboljših serija kar sem jih kdaj brala? Ne? No, pa povem zdaj. Neznansko mi je všeč avtoričin stil pisanja in mislim, da je ne bom nikoli nehala hvalit. Všeč mi je kako se zgodba počasi razvija do vrhunca, zaradi katerega smo vsi na trnih. Bo ali ne bo umrl? Bodo storili kaj v zadnjem trenutku, da se to ne bo zgodilo? Tukaj so seveda tudi čustva ki se spreminjajo iz prijateljskih v ljubezenska. In vsi čakamo kaj bo pisateljica naredila z Ronanom in Adamom (if ya know what I mean? :eyebrows: )

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov