Bralni izziv 2015 - Beya_

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Beya_
Human
Kraj: Maribor
Kontakt:

Bralni izziv 2015 - Beya_

PrispevekNapisal/-a Beya_ » 10 jan 2015, 19:54

Tudi jaz se pridružujem letnemu izzivu... upam, da mi bo ''ratalo'' ;)

Seznam nalog:

1) Izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
x 2) Ena beseda v naslovu (2 točki) - Samatha Young: Hero
3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)
4) Lepa platnica (1 točka)
5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)
6) Dogajanje v Evropi (2 točki)
7) Vijolična platnica (3 točke) - Corinne Michaels: Beloved ali https://www.goodreads.com/book/show/9680718-half-blood
8) Romantika (2 točki)
x 9) Več kot 400 strani (3 točke) - Mia Asher: Arsen: A broken love story
10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)
11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
12) Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Znanstvena fantastika (2 točki)
x 15) Drugi del poljubne serije (3 točke) - Samantha Young: Out of the Shallows
x 16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka) - Brittainy C. Cherryr: Loving Mr. Daniels
17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)
18) Fantazija (2 točki)
19) Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
20) Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)
21) Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)
x 22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka) - Mia Asher: Easy Virtue
x 23) Izšla leta 2015 (3 točke) - Colleen Hoover & Tarryn Fisher - Never Never
x 24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki) - Samantha Young - Moonlight on Nightingale way
25) Resnična zgodba (3 točke)
Nazadnje uredil/a Beya_ dne 02 sep 2015, 22:10, skupaj urejeno 11 krat.

Uporabnikov avatar
Beya_
Human
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2015 - Beya_

PrispevekNapisal/-a Beya_ » 12 jan 2015, 20:20

OUT OF THE SHALLOWS (Into the Deep #2)
od Samantha Young

Naloga: Drugi del poljubne serije (3 točke)
Goodreads povezava: Samantha Young: Out of the Shallows (Into the Deep #2)
Kategorija: Romance/New Adult
Ocena:

MNENJE: Po prvi fenomenalni knjigi Into the deep sem pričakovala čisto nekaj tretjega, kot pa se je dejansko dogajalo v nadaljevanju. Pisateljica zopet piše izmenično v preteklosti in sedanjosti, tako da na okrog tričetrt knjige prideš do vzroka vsega slabega. Hja, če v prvi knjigi Jake ni plačal za vse svoje napake iz preteklosti, je v tej zagotovo! Res se mi je smilil in po eni strani bi bilo zanimivo brati iz Jakovega POV. Sex scene so (tak kot vedno) odlično napisane, da začutiš tisto strast, nujo, željo... Pa jokala sem tud kot dež zraven! Bilo je ogromno heartbreaking momentov, sploh proti koncu... :oops: Zakaj ocena 4? Totalno zafrustriralo me je dejstvo, da sem komaj na 75% knjige zvedela, kaj je vzrok vsega! :P

Najljubši quote:
<3 Time to make new memories, Supergirl. <3

Uporabnikov avatar
Beya_
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Beya_ » 09 feb 2015, 22:14

EASY VIRTUE (Virtue #1)
od Mia Asher

Naloga: Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)
Goodreads povezava: Mia Asher: Easy Virtue (Virtue #1)
Kategorija: Erotica/New Adult
Ocena:

MNENJE: Čeprav imam sedaj, par minut po prebrani knjigi, mešane občutke, mi je na splošno bila odlična knjiga. Knjiga je res drugačna, ni tipično, kar ponavadi berem. Mogoče se čudno sliši, ampak Blaire na nek način zastopim... Ko si navajen nekega načina življenja, težko stopiš iz tistega udobja, v tem primeru zaradi enega moškega, ki zna iz nje izvabiti več kot samo seks. In čudi me tud to, da mi Lawrence nasploh ni slab lik... pač želi dobiti to, kar hoče. Še vedno pa navijam za Ronana... Jaz samo upam, da bo v drugem delu nardil celo štalo! :eyebrows: Knjigo pa priporočam vsem, ki nočejo tipičnega konca... oz. nasploh tipične zgodbe.

Najljubši quote:
If the devil were a woman and had a name, I believe it it would be Blaire.

Uporabnikov avatar
Beya_
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Beya_ » 11 feb 2015, 00:55

NEVER NEVER (Never Never #1)
od Colleen Hoover in Tarryn Fisher

Naloga: Izšla leta 2015 (3 točke)
Goodreads povezava: Colleen Hoover and Tarryn Fisher: Never Never (Never Never #1)
Kategorija: Mystery/Romance/Young Adult
Ocena:

MNENJE: A veš oni filing, ko bereš knjigo, ugotoviš, da morš it na šiht, oddelaš, prideš domov in dokončaš knjigo? Jap, nekak tak je zgledal moj dan. Res je, da ima knjiga malo več kot 150 strani, ampak te fuuuuul potegne notr... Ves čas je napeta, ravno prav začinjena z flirtanjem, tako da si večino časa: wtf?!? Kaj se je zdaj zgodlo? In ko prebereš konec, si pa tak: Men nič ni več jasno! Vsake toliko časa me je malo prešinla misel, da kaj bi lahko 2 najstnika storila takšnega, da je prišlo do tega, kar je prišlo... pomojem bi obadva morala biti stara vsaj 23 ali več... ampak dobro, to je moje mnenje. Me pa to ne moti toliko, da bi morala dati manjšo oceno. Mi je pa zelo všeč sama zgodba, saj ni napisana na način, da bi lahko že po prvih vrsticah ugotovil, kaj bo point zgodbe... and that's what I love about this book! V momentu bi lahko naštela 5+ teorij, ki jih imam za blackout, ampak ja... naj čim prej pride drugi del ven, da si ne bomo glav razbijali :P

Najljubši quote:
<3 We were an us, Charlie, And holy shit, I can see why. <3

Uporabnikov avatar
Beya_
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Beya_ » 03 mar 2015, 18:46

ARSEN: A BROKEN LOVE STORY
od Mia Asher

Naloga: Več kot 400 strani (3 točke)
Goodreads povezava: Mia Asher: Arsen: A broken love story
Ocena:

MNENJE: Morm rečt, da je to ena boljših, če ne najboljših knjig, ki sem jih do sedaj prebrala… čist vsak lik v knjigi sem res ono… začutla. Vsak mi se je prirastel k srcu in za vsakega sem na nek način razumela, zakaj je storil to in ono…. Sicer sem bila orng jezna na Cathy, ko se je vdala… ampak z koncem knjige se je pisateljica odkupila za vse skupaj. Najbolj, kaj me je impresioniralo, pa je Arsen-ov del na koncu… ko je izdal, da je videl vstopiti Bena v kavarno. Moja prva misel je bla: kak bi se lahko zgodba obrnila v trenutku, če takrat ne bi sklepal, to kar je … in šel za njo. Na nek način bi si želela, da bi bilo nadaljevanje, ampak istočasno se je knjiga čist perfektno končala. Cathy je bila sama sebi največji sovražnik, čist razcepljena med ljubeznijo, strastjo in željami. Ben je bil perfektno predstavljen do polovice knjige, kjer sem bila totalno na njegovi strani. Ampak ne… Mia Asher mora nardit nekaj, kar ti totalno spremeni mnenje. Pokaže Arsenova čustva. Da je tud on človek pod vsem tem ledenim oklepom.. Jooj, nazadnje je imela knjiga The fault in our stars tak vpliv name. V glavnem, knjigi delam krivico, če jo ocenim samo z 5… ker je gotovo 10+.

Najljubši quote:
<3 Miracles are the consequences of daring to believe. And I dare you to believe in us again. I dare you to.

Uporabnikov avatar
Beya_
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Beya_ » 30 mar 2015, 13:57

LOVING MR. DANIELS
od Brittainy C. Cherry

Naloga: Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
Goodreads povezava: Brittainy C. Cherryr: Loving Mr. Daniels
Kategorija: Contemporary/Romance/Young Adult
Ocena:

MNENJE: Hmmm. Ja. Kaj naj rečem... Mešane občutke imam. Ob koncu knjige sem brala s solzami v očeh, čeprav se mi je vse skupaj zdelo zelo na hitro napisano. Na začetku knjige sem bila: meeeh, vse je tak negativno, bom sploh prebrala do konca? Sama sredina pa je bila... fajn. Definitivno ni to knjiga, ob kateri bi skakala in bi jo priporočala vsem, da jo preberejo. Zopet po drugi strani pa ni bila totalno brezvezna. Kaj te vem... ne morem se opredelit, zato jo ocenjujem s 3. Žal ji več ne morm dat.

Najljubši quote:
You can apologize for punching someone, but it doesn’t stop the bruising.

Uporabnikov avatar
Beya_
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Beya_ » 02 sep 2015, 21:48

MOONLIGHT ON NIGHTINGALE WAY (On Dublin Street #6)
od Samantha Young

Naloga: Tvoj priljubljen avtor (2 točki)
Goodreads povezava: Samantha Young: Moonlight on Nightingale way
Ocena:

MNENJE: Glede na to, da je to zadnja knjiga v seriji On Dublin Street moje najljubše avtorice, sem bila pred začetkom branja kr malo razočarana, saj res nisem želela, da se konča. Seveda, kakor sem začela z branjem, sem takoj padla noter (kot ponavadi). Čeprav so knjige standalone, avtorica vzame like iz prejšnjih knjig in jih čudovito vpne v zgodbo, kar mi je v tej seriji izredno všeč. In seveda sama zgodba. Itak mi je bila večina zgodbe všeč, od norega sexa, do ugovarjanja in seveda zapleta, ki spremeni življenji obeh glavnih likov. Izpostavila pa bom del, zaradi katerega sem dodelila oceno 4: prehiter prehod iz annoying bad boy roomate-a v responsible careful man-a.

Najljubši quote:
“We’ll vote,” Maia said. “And I promise not to vote for a chick flick. They’re crap anyway. It’s always about two idiots who apparently don’t understand the art of communication.”

Uporabnikov avatar
Beya_
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Beya_ » 02 sep 2015, 22:05

HERO
od Samantha Young

Naloga: Ena beseda v naslovu (2 točki)
Goodreads povezava: Samantha Young: Hero
Kategorija: Erotica/New Adult/Romance
Ocena:

MNENJE: I love it! Kakšna sprememba glavnega ženskega lika. Ponavadi v NA beremo o puncah, ki dvomijo vase, ki so nesamozavestne, … Ampak ne Alexa. Nisem si mislila, da mi bo všeč takšen karakter ženske, ampak sem jo v tej knjigi direktno oboževala, saj je samozavestna, ve, kaj hoče od moškega, se bojuje zanj in stoji za tem. In ja, moški pa je tisti, ki je hard to get. I love it, love it, love it! In ja, tip je pravi asshole, ampak v pravi meri. :) Za mene je to najvišja ocena, res pa je, da bi lahko bila knjiga malo krajša, saj se v določenih momentih nekatere stvari ponavljajo.

Najljubši quote:
“I won’t stay,” I warned him. “I won’t try to fight for you anymore. This is it. If you walk away it’s not for me. I won’t ever think that. I will always, always blame you for this. For ruining us.”

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov