Bralni izziv 2015 - illy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
illy
Siren

Bralni izziv 2015 - illy

PrispevekNapisal/-a illy » 10 jan 2015, 22:31

Naj se Bralni izziv 2015 začne! :eusa_dance: :rock:

Slika

Seznam nalog:

1) Izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
× 2) Ena beseda v naslovu (2 točki) × : Amy Tintera - Reboot (Reboot #1)
3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)
× 4) Lepa platnica (1 točka) × : Claudia Gray - A Thousand Pieces of You (Firebird #1)
× 5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki) × : Sylvia Day - Bared to You (Crossfire #1)
6) Dogajanje v Evropi (2 točki)
7) Vijolična platnica (3 točke)
8) Romantika (2 točki)
× 9) Več kot 400 strani (3 točke) × : J.R. Ward - Lover Eternal (Black Dagger Brotherhood #2)
10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)
11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
12) Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Znanstvena fantastika (2 točki)
× 15) Drugi del poljubne serije (3 točke) × : Sylvia Day - Reflected in You (Crossfire #2)
16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
× 17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke) × : Sylvia Day - Entwined with You (Crossfire #3)
× 18) Fantazija (2 točki) × : J.R. Ward - Dark Lover (Black Dagger Brotherhood #1)
19) Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
20) Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)
21) Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)
× 22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka) × : Mia Asher - Easy Virtue (Virtue #1)
23) Izšla leta 2015 (3 točke)
24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki)
25) Resnična zgodba (3 točke)
Nazadnje uredil/a illy dne 07 jul 2015, 21:22, skupaj urejeno 3 krat.
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
illy
Siren

Re: Bralni izziv 2015 - illy

PrispevekNapisal/-a illy » 11 jan 2015, 21:26

A THOUSAND PIECES OF YOU (FIREBIRD #1)
od Claudia Gray

Naloga: 4) Lepa platnica (1 točka)

Načeloma ne posegam po znanstveni fantastiki, ker sem bila v obdobju, ko so mi bili drugi žanri bolj zanimivi. Pri tej knjigi me je najprej pritegnila platnica, ki se mi zdi naravnost čudovita. Brala sem z veseljem, zgodba je zelo dobra, všeč mi je sama ideja in dodelanost okolice v vseh svetovih, kamor je Meg potovala. Zlahka sem si predstavljala kje se nahaja, kako kaj izgleda ipd. Tudi tu ne manjka ljubezenskih zapletov, všeč mi je to, da niso bili klišejski, avtorica poskrbi tudi za zanimive preobrate v zgodbi. Zagotovo bom prebrala tudi nadaljevanje/a in priporočam tudi ostalim!

Now I know grief is a whetstone. It sharpens all your love, all your happiest memories, into blades that tear you apart from within.
What people really mean is that eventually you'll get used to the pain. You'll forget who you were without it; you'll forget what you looked like without your scars. This, I think, is the boundary line of adulthood. Not the crap they claim it is - graduating from high school or losing your virginity or getting your first apartment or whatever. You cross the boundary the first time you're changed forever. You cross it the first time you know you can never go back.
Ocena:
Goodreads: A Thousand Pieces of You
Nazadnje uredil/a illy dne 15 jan 2015, 11:05, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 14 jan 2015, 12:20

EASY VIRTUE (VIRTUE #1)
od Mia Asher

Naloga: 22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)

To knjigo sem imela na TBR polici, ko pa sem videla, da jo je skyline priporočila, pa sem jo takoj začela brati, najbolje je, ko se lahko združi prijetno s koristnim :) knjiga mi je bila všeč, tako kot druge knjige od te avtorice. Na začetku sem se malo "mučila", da sem lahko razumela njeno obnašanje in dejanja, saj mi tak način razmišljanja ni blizu, ko pa sem se malo navadila, pa je branje steklo. Prebrala sem jo v enem dnevu in čakam na nadaljevanje, saj je konec tak, da bi najraje pograbil naslednjo knjigo in bral naprej. Zanimiva mi je bila dualnost glavnega lika, saj je do enega trenutka živela življenje na svoj način, v katerega je bila prepričana, ko pa je spoznala Ronana pa se je vse obrnilo na glavo, njeno razmišljanje, ravnanje. Presenetljivo je bilo, kako je prepričevala sama sebe v nasprotno in si lagala, da je to samo začasno. Ronan, njegov nečak in njegova družina so pa itak vsi čist preveč sweet. Na trenutke sem želela zgrabiti otroško verzijo glavne junakinje in jo samo močno objeti, vedno mi je težko brati o tem, kako so bili liki v otroštvu zanemarjeni oziroma ignorirani ali preprosto niso dobili tiste ljubezni, ki jo po mojem mnenju otrok mora dobiti. Kot pričakovano pri tej avtorici, so bile tiste bolj strastne scene napisane v njenem stilu, precej eksplicitno in erotično. Kot sem že napisala, konec je bil rahlo šokanten in nestrpno pričakujem nadaljevanje, ker me res zanima kaj se bo zgodilo z njo, njenim karakterjem, v katero smer se bo odločila iti. Prav tako sem radovedna kaj bo z Lawrencem in kaj točno je pri njem v ozadju, njegovi motivi.

Ocena:
Goodreads: Easy Virtue

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 15 jan 2015, 12:58

REBOOT (REBOOT #1)
od Amy Tintera

Naloga: 2) Ena beseda v naslovu (2 točki)

Super knjiga, super zgodba! Na momente smešna, čustvena, dobro branje. Všeč mi je, da Wren kot glavna junakinja tekom knjige razvija čustva oz. se pojavljajo, kljub temu da naj jih ne bi imela, uči se jih razpoznavati in jih poimenuje. Zanimivo mi je tudi, kako začne uporabljat čustveno obarvane pridevnike (his adorable face). Napeto branje, pritegnila me je sama ideja, prav tako pa se mi je porajalo kar nekaj vprašanj. Callumov karakter mi je bil super, saj je bil tak veder, šaljiv in na splošno prijeten (razen določenih momentov, na katere ni mogel vplivati seveda). V knjigi je tudi karakter Ever, ob katerem sem takoj pomislila na našo Ever iz bralnice :P . Zaključek knjige je super, ker ni cliffhangerja, radovednost glede nadaljevanja je pa še vedno prisotna. Takoj grem brat nadaljevanje (ko mi pride pod prste namreč :) )! Začela sem se spraševati če se je vrnil moj reading mojo ali pa imam zadnjih par knjig samo srečo z izbiro dobrih knjig? :102:
- "Do that thing where you look blank, like you have no feelings at all."
- "I think that's just my face."
Ocena:
Goodreads: Reboot

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 21 feb 2015, 17:24

BARED TO YOU (CROSSFIRE #1)
od Sylvia Day

Naloga: 5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)

Dogajanje je postavljeno v New York, katerega si, kot marsikdo drug, že dolgo želim obiskati. Glavna junakinja Eva se iz San Diega preseli v New York in ga opisuje s popolnoma "svežimi" očmi, saj je v novem in nepoznanem svetu. Zgodba je erotično-romantična, prikazuje odnos med Evo in Gideonom. Knjigo sem brala tretjič, ampak kljub temu ponovno čutila opisano napetost in strast med glavnima junakoma. Zadeve se odvijajo zelo hitro, njun odnos je izjemno intenziven, na trenutke "surov" oz. grob. Oba imata kar težko življenjsko zgodbo in v prvi knjigi spremljamo kako se Eva spopada s posledicami, medtem ko se Gideon sploh še začel ni. Vedno rada posežem po tej seriji, skozi se nekaj dogaja, je zelo pestra, všeč mi je kako Eva opisuje energijo mesta, še bolj pa se v to poglobi v drugem delu serije.

Ocena:
Goodreads: Bared to You

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 22 feb 2015, 10:29

REFLECTED IN YOU (CROSSFIRE #2)
od Sylvia Day

Naloga: 15) Drugi del poljubne serije (3 točke)

Drugi del je bil čustveno bolj intenziven kot prvi, dogajanje se še stopnjuje. Najbolj nerazumljiv mi je bil čustven preobrat proti koncu oziroma lahkotnost, s katero ga je Eva sprejela. Eva in Gideon imata izjemno močno vez, svojo vrsto ljubezni drug do drugega. Njun odnos gre korak naprej, ko se Gideon začne odpirat in pokaže da ni meja pri tem kaj bi človek naredil za ljubljeno/ljubljenega. V osnovi sta si izjemno podobna, zaradi njune zgodovine se kažejo podobna odstopanja pri funkcioniranju kot »zdravi« odrasli osebi. V celotni seriji je precej izražen eroticizem, vendar je v ozadju tudi zgodba in psihološki vidik posledice zlorabe v otroštvu. Med branjem se včasih nisem mogla povezati z Evo in njenim razmišljanjem, kako je sprejemala vse negativno kar je bilo proti njej uperjeno z Gideonove strani, čeprav se kasneje izkaže, da je bil za to utemeljen razlog in »višje dobro«. Prevel me je občutek zadovoljstva, ko se je pokazalo, kako se je njuna zveza utrdila, da sta osebnostno zrastla, tako z vidika individualne osebe, kot njune zveze in partnerstva.

Ocena:
Goodreads: Reflected in You

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 28 feb 2015, 10:44

ENTWINED WITH YOU (CROSSFIRE #3)
od Sylvia Day

Naloga: 17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)

To je knjiga, ki sem jo predlani že brala, sedaj pa sem se lotila ponovnega branja celotne serije, ker sem si želela osvežiti spomin preden posežem po četrti knjigi, ki je še nisem brala. Ker se knjige nadaljujejo tam kjer se je prejšnja končala, je to zelo priporočljivo storiti, sploh ker mine eno leto ali pa še več, preden je izdana naslednja knjiga v seriji. Ob ponovnem branju tega dela sem ugotovila, da se spomnim samo kakšnih malenkosti, večino pa sem pozabila, zato je super, da sem jo prebrala ponovno. Njuna zveza se še naprej krepi, dogajanje je še vedno dinamično, pride do kar nekaj preobratov, za Gideona pa pride do prelomnega trenutka, kar se tiče njegove travme iz preteklosti. Skrbi me za Caryja (Evin cimer in najboljši prijatelj), kaj se bo dogajalo oziroma kako se bo izkazala celotna situacija, v kateri je. Poroka Eve in Gideona je bila nekako pričakovano nepričakovana, ampak vse skupaj je še vedno zelo sweet, zelo mi je všeč kako se podpirata in kako zaščitniška sta en do drugega. Na nek način sta disfunkcionalno funkcionirajoča. Po glavi se mi podi še kar nekaj vprašanj glede vseh likov, zato grem hitro brati še naslednji del, ki se ga lotevam že kar nekaj mesecev.

Ocena:
Goodreads: Entwined with You

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 07 jul 2015, 21:33

DARK LOVER (BLACK DAGGER BROTHERHOOD #1)
od J.R. Ward

Naloga: 18) Fantazija (2 točki)

Spet me je malo zgrabila želja po fantaziji, tako da sem se odločila za tole serijo, ki jo imam namen prebrati že kar nekaj časa, pa do sedaj še nisem prišla do nje. Všeč mi je, ker se zgodba piše z vidika večih likov, tako da celotno sliko vidimo malo širše. Glavna junaka sta mi bila všeč, čeprav je Wrath po opisih sodeč en grozno scary ogromen dominanten moški. V zgodbi ni nekih posebnih presenetljivih dogodkov, spoznamo Wratha in Beth. Všeč mi je svet, v katerem se dogaja, vampirji so predstavljeni na način, o katerem še nisem brala. Spoznamo tudi Wrathove brate, pri katerih sem dobila zanimanje še za njihove zgodbe in razloge za to, da so kakršni so. Kar se tiče romantike, zadeva kar hitro postane malo pocukrana, včasih klišejska, ampak nič takega, česar se ne bi dalo preživeti.

Ocena:
Goodreads: Dark Lover

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 07 jul 2015, 21:45

LOVER ETERNAL (BLACK DAGGER BROTHERHOOD #2)
od J.R. Ward

Naloga: 9) Več kot 400 strani (3 točke)

Ko sem končala s prejšnjo knjigo v seriji, sem hitela brati naslednjo, saj se gre za Rhage-a in Mary. Tudi tu je poleg fantazije močno prisotna romantika, ki je tako kot v prejšnji knjigi včasih malenkost preveč pocukrana, ampak ok, bereš naprej. Poleg glavnih likov spoznavamo tudi ostale brate. Imajo igriv odnos, njihova zvestoba in predanost sta mi izjemno všeč, kot tudi njihova morala in pravičnost. Tudi tukaj sta vlogi glavnih likov predstavljeni kot moški skrbnik na eni strani in ženska, ki potrebuje pomoč, na drugi. Slej ko prej ju poti pripeljeta skupaj, nekako se lahko delno že vnaprej pričakuje kako se bo izteklo, vendar zgodba kljub temu izjemno potegne vase.Oba lika sta mi v tej knjigi bolj všeč kot v prejšnji, sploh pa se mi Rhage zdi bolj všečen kot Wrath. Zelo težko sem prenehala z branjem, ko je bilo treba iti spat in komaj sem čakala, da nadaljujem. Imam precej močan občutek, da bo z naslednjo knjigo v seriji enako, saj bo na tapeti brat, ki vzbuja veliko radovednost :eyebrows:
It was right then and there that she'd realized there was no quota on misery for people, no quantifiable threshold that once reached, got you miraculously taken out of the distress pool.
Ocena:
Goodreads: Lover Eternal

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost