Bralni izziv 2015 – KAROU

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

Bralni izziv 2015 – KAROU

PrispevekNapisal/-a Karou » 12 jan 2015, 09:04

Bralni izziv 2015 :P

Seznam nalog:
1) Izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
2) Ena beseda v naslovu (2 točki)
3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)
4) Lepa platnica (1 točka)
5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)
6) Dogajanje v Evropi (2 točki): Me Before You - Jojo Moyes
7) Vijolična platnica (3 točke)
8) Romantika (2 točki)
9) Več kot 400 strani (3 točke)
10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)
11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
12) Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Znanstvena fantastika (2 točki): Altered (Altered 1) - Jennifer Rush
15) Drugi del poljubne serije (3 točke): Erased (Altered 2) - Jennifer Rush
16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)
18) Fantazija (2 točki)
19) Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
20) Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)
21) Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)
22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka) (Priporočila lahko bereš in pišeš tukaj)
23) Izšla leta 2015 (3 točke)
24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki)
25) Resnična zgodba (3 točke)

Slika
Nazadnje uredil/a Karou dne 21 jan 2015, 20:46, skupaj urejeno 1 krat.
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

Re: Bralni izziv 2015 – KAROU

PrispevekNapisal/-a Karou » 21 jan 2015, 20:38

Altered (Altered #1)
od Jennifer Rush

Ocena:
Izziv: 14. ZNANSTVENA FANTASTIKA

Goodreads

MNENJE:
V knjigi spoznamo 17-letno Anno. Vse v njenem življenju je skrivnost. Njen oče dela za skrivnostno organizacijo The Branch...in v njuni hiši, v kleti živijo 4 fantje...Nick, Trev, Cas in Sam. Ko se vodilni v organizaciji odločijo, da je čas, da fantje zapustijo njuno hišo, Sam organizira pobeg in Annin oče vztraja, da Anna pobegne z njimi...Anna kmalu ugotovi, da nič ni tako, kot je mislila...in njena preteklost se vedno bolj prepleta s Samovo.
Knjiga me je prijetno presenetila...resnično sem uživala...tempo je odličen...polna akcije in nepričakovanih zasukov...
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 21 jan 2015, 21:02

Erased (Altered #2)
od Jennifer Rush

Ocena:
Izziv: 15. DRUGI DEL POLJUBNE SERIJE

Goodreads

MNENJE:
Drugi del v seriji Altered...Anna, Sam, Cas in Nick so mislili, da so pobegnili...vendar jih The Branch hoče nazaj... Anna se je naučila, kako živeti na begu...vedno imej pri sebi orožje, vedno se moraš zavedati svoje okolice in ne vzbujaj pozornosti...
Annini spomini končno pridejo na površje in sedaj se bolj kot kadarkoli prej sprašuje kaj je resnica...in zakaj so ji spremenili spomine?
Po prvem delu je nemogoče, da takoj ne prebereš še drugega...in tudi drugi del ne razočara...knjiga je super..nadaljuje se točno tam kjer se pri del konča in nadaljuje s tempom polnim akcije in nepredvidljivih zapletov.

Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

PrispevekNapisal/-a Karou » 21 jan 2015, 21:22

Me Before You
od Jojo Moyes

Ocena:
Izziv: 6. DOGAJANJE V EVROPI

Goodreads

MNENJE:
Willu Traynoru je nesreča spremenila življenje...vzela mu je željo do življenja in možnost svobodnega gibanja in odločanja...preostane mu le ena možnost.
Louisa Clark živi povsem običajno življenje. Dela v kavarni, živi doma pri starših in ni povsem prepričana kje stoji njeno razmerje s fantom...vse dokler ne izgubi službe v kavarni in se zaposli, kot pomočnica Willu...in obema se življenje obrne na glavo...

Ko sem začela brati knjigo sem pričakovala nekaj povsem drugačnega...ampak kar sem prebrala je bilo 100x boljše od mojih pričakovanj. Knjiga obravnava težko tematiko...a je obenem tudi duhovita in tako zelo lepa...Pričakovala sem običajno ljubezensko tematiko, vendar je knjiga daleč od tega...vsekakor ne gre za romantiko...gre za knjigo o prijateljstvu, ki se razvije v nekaj več...glavna junaka en drugemu spremenita življenje <3 <3 <3

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Google [Bot] in 1 gost