Bralni izziv 2015 - Dulcinea

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

Bralni izziv 2015 - Dulcinea

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 12 jan 2015, 11:01

Pa se še jaz pridružujem bralnemu izzivu - letos prvič :jupi:
Bralni izziv 2015 - 2.jpg
Bralni izziv 2015 - 2.jpg (90.91 KiB) Ogledan 2432 krat
Seznam nalog:

1) Izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
2) Ena beseda v naslovu (2 točki)
3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)
4) Lepa platnica (1 točka)
5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)
6) Dogajanje v Evropi (2 točki)
7) Vijolična platnica (3 točke)
8) Romantika (2 točki)
9) Več kot 400 strani (3 točke)
10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)
11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
12) Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Znanstvena fantastika (2 točki)
15) Drugi del poljubne serije (3 točke)
16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)
18) Fantazija (2 točki)
19) Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
20) Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)
21) Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)
22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka) (Priporočila lahko bereš in pišeš tukaj)
23) Izšla leta 2015 (3 točke)
24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki)
25) Resnična zgodba (3 točke)

moj izbor:
- Dogajanje v Evropi - Rose Tremain- TRENUTEK ODLOČITVE
- Vijolična platnica - Cecelia Ahern - KNJIGA JUTRIŠNJEGA DNE
- Romantika - Rachel Gibson - NIHČE DRUG KOT ON
- Več kot 400 strani - Di Morrissey - BARRA CREEK
- Uspešnica, ki je še nisi prebral/a - Cheryl Strayed - DIVJA

Naslednjii izbor:
- lepa platnica
- več kot 400 strani
- znanstvena fantastika
- knjiga, ki je dobila kakšno nagrado - Markus Zusak - KRADLJIVKA KNJIG
- tvoj priljubljen avtor - Nora Roberts - MODRA DALIJA

- knjiga, ki si jo od nekdaj želiš prebrati
- knjiga, ki si jo enkrat že prebral
- fantazija
- knjiga, ki je dobila kakšno nagrado
- knjiga, ki bi jo morala prebrati v šoli

- dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati
- uspešnica, ki je še nisi prebrala
- drugi del priljubljene serije
- knjiga, ki bi jo moral prebrati v šoli
- resnična zgodba

- knjiga, ki jo že imaš doma
- kriminalka ali grozljivka - Robert Galbraith - KLIC KUKAVICE
- po lastni izbiri
- znanstvena fantastika
- drugi del poljubne serije

- avtor mlajši od 30 let
- romantika
- po lastni izbiri - Jane Costello - MOJ SAMSKI PRIJATELJ
- fantazija
- izšla leta 2015

- dogajanje v gorah ali snegu
- po priporočilu nekoga iz Bralnice
- izšla leta 2015
- tvoj priljubljen avtor
- resnična zgodba

- izšla pred več kot 10 leti
- dogajanje v Evropi
- knjiga, ki jo že imaš doma
- knjiga, ki si jo od nekdaj želiš prebrati
- dogajanje v gorah ali snegu

- ena beseda v naslovu
- vijolična platnica
- kriminalka ali grozljivka
- knjiga, ki si jo enkrat že prebrala
- po priporočilu nekoga iz Bralnice

- izšla pred več kot 10 leti
- ena beseda v naslovu - Jessie Burton - MINIATURISTKA
- avtor mlajši od 30 let
- lepa platnica
- dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati
Nazadnje uredil/a Dulcinea dne 29 apr 2015, 07:54, skupaj urejeno 23 krat.
Odvijajmo klobčič svojih misli. V glavi je vesolje. Potujmo z njimi. Še so prazni prostori. Ustvarjajmo nove svetove.
Ljudje smo, povedano drugače - bogovi.

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

Re: Bralni izziv 2015 - Dulcinea

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 20 jan 2015, 11:08

VEČ KOT 400 STRANI

Slika
Di Morrissey - BARRA CREEK

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=683

Opis:
Zgodba pripoveduje o dekletu iz Nove Zelandije, ki sprejme delo varuške v avstralskem severnem Queenslandu, divji, nedotaknjeni pokrajini, na goveji farmi družine Monroe. Kar jo zaznamuje do konca življenja. Delo s tremi dečki ji je izziv in veselje, vzljubi širjave, reko in Monroejevo družino. Z njimi doživi najlepše trenutke, kot tudi grozo avstralske divjine. Tam spozna tudi ljubezen svojega življenja.....

Zgodba mi je bila všeč. Lepo opisuje utrip življenja na farmi z vsemi lepimi in grdimi stranmi, avstralska prostranstva, trdo delo na farmi in način življenja Aboriginov ter njihov poskus sobivanja z belci.
Všeč mi je bila Lorna - gospodarica, ki kljub neizprosnim pogojem za življenje in trdemu delu na farmi, uspešno vzgaja svoje fante s trdo roko in jim poskuša privzgojiti uglajeno vedenje. Prav tako, vse to zahteva od svojega moža in zaposlenih. Ne glede na to, da navzven deluje precej neizprosna, ima dobro srce.

V zgodbi me je najbolj pretresel dogodek, ko je majhnega fanta poteptala čreda divjih konj.
Nazadnje uredil/a Dulcinea dne 20 feb 2015, 20:56, skupaj urejeno 7 krat.
Odvijajmo klobčič svojih misli. V glavi je vesolje. Potujmo z njimi. Še so prazni prostori. Ustvarjajmo nove svetove.

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 29 jan 2015, 11:48

DOGAJANJE V EVROPI

Slika

Rose Tremain - TRENUTEK ODLOČITVE

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=14678

Opis:
Skozi zgodbo se prepletata preteklost in sedanjost. Junake so zaznamovali tragični dogodki iz preteklosti znotraj njihovih družin in zaradi katerih so še zmeraj ujetniki svojega življenja in mu ne morejo ubežati. Družinske vezi so prepletene in zapletene, prav vsi pa stremijo k sreči, ki jim ves čas polzi iz rok.

Knjiga me ni preveč pritegnila, mogoče je preveč mračna za moj okus. Glavni junaki so ujeti v svojo tragično preteklost iz katere nekako ne najdejo izhoda in so zamorjeni. Saj vem, da vsi konci ne morejo bit srečni, ampak ta knjiga me je kar zamorila
Nazadnje uredil/a Dulcinea dne 16 feb 2015, 11:29, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 02 feb 2015, 12:07

USPEŠNICA, KI JE ŠE NISI PREBRALA

Slika

Cheryl Strayed - DIVJA

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=16686

Mnenje:
Dobro branje. Občudujem ljudi, ki najdejo to moč, da v svojem življenju naredijo nekaj izjemnega - iz kakršnegakoli že razloga.
Ne glede, na vse, kar je doživela, je Cheryl močna oseba. Že z odločitvijo, da se poda na pohod in z vztrajanjem na njem je dokazala, da zmore. Ko je zavozila svoje življenje je kljub vsemu našla pot in našla sebe.
Njena pot ti da mislit, kljub vsemu smo ljudje močna bitja. Če bi v življenju večkrat prisluhnili svojemu notranjemu glasu, ne pa živeli po pravilih, ki nam jih narekujejo drugi, bi bilo naše življenje verjetno veliko lažje.

Ko se ji sesuje življenje, se Cheryl popolnoma sama in popolnoma brez izkušenj odpravi na pohod po Pacifiški gorski poti, da bi našla samo sebe. Vsak dan znova se postavi na boleče in ožuljene noge, odmisli vse bolečine, se sooča z izzivi poti in razčlenjuje svoje življenje.
Na koncu poti ve, da nikoli več ne bo dosegla dna, kot ga je pred potjo.
Nazadnje uredil/a Dulcinea dne 24 feb 2015, 09:02, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 13 feb 2015, 18:24

ROMANTIKA

Slika

Rachel Gibson - NIHČE DRUG KOT ON

http://www.klubromantic.com/klubromanti ... gkoton.jpg

Delaney in Nick se kljub vsem prepovedim ne moreta izogniti ljubezni, ki jo čutita drug do drugega. Vse skupaj oteži oporoka Delaneyinega očima. Ampak tisto kar je prepovedano je ponavadi najslajše.

Simpatična ljubezenska zgodba, ki ogreje srce v hladnih sivih dnevih. Zgodba me je držala od začetka do konca. Privlačnost med glavnima akterjema je bila tako silovita, dogajanje ves čas dinamično, da sem komaj čakala, da pridem do konca in vidim kako se bo zgodba razpletla. Nick, ki je celo svoje življenje veljal za porednega fanta, je pravzaprav bil zaljubljen v Delaney od trenutka, ko jo je prvič videl. Všeč so mi takšni moški. Grobi, a hkrati polni ljubezni.
Nazadnje uredil/a Dulcinea dne 23 feb 2015, 09:54, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 20 feb 2015, 21:20

VIJOLIČNA PLATNICA

Slika

Cecelia Ahern - KNJIGA JUTRIŠNJEGA DNE

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=11360

Tamara je hči premožnih staršev. Ko njen oče stori samomor, ne izgubi samo očeta, ampak tudi način življenja. Z mamo sta se prisiljeni preselit k sorodnikom. Ker njeno mamo povsem prevzame žalovanje, je Tamara strašno osamljen. Prepuščena je na nemilost svoji teti katera je ne mara. Zaradi tega Tamara bega po okolici gradu. Nekega dne v potujoči knjižnici odkrije nenavadno knjigo, za katero se izkaže da je pravzaprav njen dnevnik, ampak dnevnik jutrinjega dne. Z branjem dnevnika pa Tamara začne odkrivati družinsko skrivnost.

Sprva mi je malo moteče, ker nagovarja bralca, Tudi način pripovedovanja je takšen, kot, da bi poslušala srednješolce, ki jim nič ni prav, vse kar se njim dogaja je krivica in ne pade jim na pamet, da bi se uklonili avtoriteti. Tamara je, vsaj na začetku, tipična razvajena najstnica.
Kljub temu zgodba ne razočara. Knjiga se lepo bere in se postopno razpleta.

Misel iz knjige:
Prava oseba, za pravo knjigo. Kot bi knjige že v naprej dobro vedele, v čigavo življenje morajo vstopiti, kako lahko vplivajo nanj, kako ga lahko spremenijo, kako lahko v točno določenem trenutku pričarajo nasmeh na obraz....

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 20 feb 2015, 22:08

En del opravljen :jupi:
Nazadnje uredil/a Dulcinea dne 04 mar 2015, 09:11, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 01 mar 2015, 12:57

TVOJ PRILJUBLJEN AVTOR

Slika

Nora Roberts - MODRA DALIJA
(trilogija V vrtu)

Različne usode združijo tri različne ženske. Vsaka Išče nov začetek, ampak na koncu jih združi prijateljstvo.

Prva knjiga je predvsem Stellina zgodba, ki po smrti moža z dvema majhnima fantoma sprejme službo v vrtnariji Rose Harper. Ampak v vrtnariji ne najde samo svojega miru in zvestih prijateljev, ampak tudi ljubezen, ki ji zaceli zlomljeno srce.

Romani Nore Roberts so mi všeč, saj v pravi meri vsebujejo romantiko, ljubezen in napeto zgodbo.
Zgodba je postavljena na Ameriški jug, v državo Tennessee. In podobno kot v trilogiji Gostišča Boonsboro, je nit zgodbe duh - Harperjeva nevesta, ki živi v hiši Rose Harper. Ker duh ne najde svojega miru in ob njeni skrbi za majhne otroke, so odločeni, da odkrijejo njejo identiteto in njeno zgodbo.

Všeč mi je njen stil pisanja. Ljubezenski zapleti so pri njej resnično zapleti z veliko medsobojnih trenj in dialogov. A na koncu zmeraj zmaga ljubezen. Zmeraj, ko končam z branjem katerekoli njene knjige, mi na koncu igra srce.

Knjige iz trilogije V vrtu:
Modra Dalija
Črna Vrtnica
Rdeča Lilija

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 11 mar 2015, 10:45

ENA BESEDA V NASLOVU

Slika

Jessie Burton - MINIATURISTKA

Osemnajstletno Nello Oortman poročijo z bogatim Amsterdamskim trgovcem. A namesto moža, jo v hiši sprejme njegova neprijazna sestra Marin. Njeno zakonsko življenje ni nič kaj podobno zakonskemu življenju, edino kar jo veseli je pomanjšana kopija njune hiše, ki jo začne opremljati. Tukaj pa se zadeva začne zapletati. Skrivnostna miniaturistka začne Nelli pošiljati stvari katere ni naročila in s temi se začnejo odstirati družinske skrivnosti.

Knjiga Miniaturistka je dobila kar nekaj nagrad;
- izglasovana je bila za knjigo leta verige knjigarn Waterstones
- knjižno nagrado Specsaver,s ki je namenjena britanskim piscem, katerih knjige dosežejo kar najširši krog občinstva, odobravanje kritikov in so prodajne uspešnice.

Mlada Nelli je kljub letom zelo močna ženska. Kljub temu, da ji življenje ni prizanašalo in da je zaradi obubožane družine bila prisiljena v poroko z bogatim trgovcem, je Nelli z obema nogama stala trdo na tleh.
V puritanskem in neprijaznem okolju in vedno bolj prazni družinski blagajni, je Nelli ob odkritju pretresljivih družinskih skrivnosti našla pot in se ni zlomila. Hiša je postala njen dom, tragedije so jo povezale z možem, njegovo sestro in služabnikoma. In ko pride do tragičnega konca ima Nelli vse niti v svojih rokah in ve, da ji bo v življenju uspelo.
Zgodba se dogaja na mračnih ulicah ob kanalu v Amsterdamu. Celotna zgodba je precej mračna. Ljudje so zamorjeni, skrivajo svoje skrivnosti in ničesar se ne veselijo.
Najbolj mi je v spominu ostal trenutek, ko se Otto po žalostnem koncu Johannesa in Marin vrne v družinsko hišo in prvič vzame v naročje svojo hčer. Po vsem slabem, končno žarek upanja za naprej....

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 14 mar 2015, 16:25

PO LASTNI IZBIRI

Slika

Jane Costello - MOJ SAMSKI PRIJATELJ

Z veliko humorja napisana zgodba o dveh prijateljih iz otroštva.
Lucy ima dobro službo, dobri prijateljici in najboljšega prijatelja Henry-ja. Medtem, ko Lucy obožuje lepe stvari, hodi na zmenke, ki so po navadi neuspešni, ji čudaški Henry stoji ob strani, je njen prijatelj, rama na kateri se lahko razjoče in svetovalec, kadar se Lucy odpravlja na zmenke.
Ker pa hoče Lucy Hanryju povrniti vso prijateljstvo in zvestobo iz otroštva, se odloči, da bo s prijateljicami poskrbela za njegovo stilsko preobrazbo in ga vpeljala v svet zmenkov. Henryja spremenijo v pravega zapeljivca, tukaj pa se zaplete.....

Zelo mi je bilo všeč, kako je pisateljica z veliko humorja opisala svet samskih ljudi in v bistvu žalost, da nekako ne najdejo prave osebe...... kljub temu, da jo imajo ves čas pred nosom.

Najbolj mi je ostal v spominu del, ko je Henry v lokalu igral klavir in v tistem trenutku se je Lucy zavedala svojih čustev, katere si sprva ni hotela priznati. Zelo realno je opisan njen notranji boj med tem kaj čuti in strah pred tem kaj čuti Henry in ali bodo vsa ta čustva uničila njuno dolgoletno prijateljstvo.

Prijetno branje.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 4 gostov