Bralni izziv 2015- Patyy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
patricija.robar
Pixy
Kraj: Zakal
Kontakt:

Bralni izziv 2015- Patyy

PrispevekNapisal/-a patricija.robar » 12 jan 2015, 18:01

:eusa_dance:
Dream it.
Wish it.
Do it. :120:

Uporabnikov avatar
patricija.robar
Pixy
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2015- Patyy

PrispevekNapisal/-a patricija.robar » 22 jul 2015, 15:29

Ena beseda v naslovu (2 točki): R. Khoury: The Sanctuary
Romantika (2 točki): N. Sparks: The best of me
Več kot 400 strani (3 točke): C. Falconer: The Sultan's Harem
Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka): J. Dashner: The Death Cure
Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke): S. Kinsella: Confessions of a Shopaholic
Kriminalka ali grozljivka (2 točki): H. Coben: Just one look
Fantazija (2 točki): R. Mead: Last Sacrifice
Dream it.
Wish it.

Uporabnikov avatar
patricija.robar
Pixy
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a patricija.robar » 22 jul 2015, 15:45

Več kot 400 strani (3 točke): C. Falconer: The Sultan's Harem
Knjiga po mojem mnenju nima spoštovanja do preteklosti Turškega naroda in tistih, ki so mu vladali. Drugače jo lahko zelo hitro prebereš, je izjemno zanimiva. Pokaže kakšen vpliv ima lahko lepa in pametna ženska na moškega, Hurem je sultana Sulejmana ugnala s svojimi spletkami na koncu pa ga močno prizadela z besedami, da ga nikoli ni ljubila. Nevem ali je to res rekla samo da bi ga prizadela ali naj bi bila resnica, saj je bila vsakič ko je Sultan v svoje sobane sprejel neko drugo dekle zelo ljubosumna in celo kruta. Knjiga preseneti v veliko pogledih. Zdaj si moram nujno pogledat serijo!:)
Priloge
sv.jpg
sv.jpg (14.76 KiB) Ogledan 2298 krat
Dream it.
Wish it.

Uporabnikov avatar
patricija.robar
Pixy
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a patricija.robar » 22 jul 2015, 15:51

Romantika (2 točki): N. Sparks: The best of me
Sparks me je zopet spravil v jok. Pa saj bi se lahko že navadila. Zopet knjiga z neverjetnim koncem pa tudi sama zgodba je občudovanja vredna. Neverjetna je in sploh nevem kaj več od tega bi lahko o knjigi povedala. To je pač Sparks, pisatelj, ki mu ni para.
Priloge
najboljse-v-meni-zepna-knjiga.jpg
najboljse-v-meni-zepna-knjiga.jpg (60.89 KiB) Ogledan 2296 krat
Dream it.
Wish it.

Uporabnikov avatar
patricija.robar
Pixy
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a patricija.robar » 22 jul 2015, 16:11

Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka): J. Dashner: The Death Cure
Prva dva dela sta bila zelo dobra in ker obožujem fantastiko sem hitro v knjižnici rezervirala še tretji del. Neverjetno je kaj počnejo z ljudmi, kako so lahko tako kruti in brez srca. Na koncu res naredijo 'dobro delo' vendar le to 1 ne bo nikoli izbrisalo tisoč groznih. V take zgodbe se zelo vživim in zato pišem, kot da bi se res dogajalo. Občudovala sem Thomasov pogum in prijateljstvo, ki se je spletlo med njim ter ostalimi fanti iz labirinta. Nekaj časa sem občudovala tudi Thereso, ampak jo kmalu tudi zelo močno prezirala. To je knjiga, ki te ne pusti hladnega. O njej premišljuješ še dolgo po tem ko si jo že prebral, ker se v tebi prebudijo res močna čustva. Še posebej pa če si oboževalec ZF.
Priloge
2.jpg
2.jpg (98.19 KiB) Ogledan 2294 krat
Dream it.
Wish it.

Uporabnikov avatar
patricija.robar
Pixy
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a patricija.robar » 22 jul 2015, 16:44

Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke): S. Kinsella: Confessions of a Shopaholic
Becky je tipična ženska, rada zapravlja haha. Samo, da ona rada preveč zapravlja. Zdi se mi, kot da je to njena edina slaba lastnost, ki za sabo povleče milijon težav in tako jo ljudje obravnavajo kot zaletavo lažnivko, ki naj bi jim pomagala pri finančnih zapletih pa se še sama iz svojih ne more rešiti. Vendar pa je Becky izjemna prijateljica in to se ji tudi vrne, ko potrebuje pomoč. Knjiga je lahko poletno branje, ob njej sediš par uric pa si že pri koncu. Velikokrat se nasmejiš Becky in njenim prigodam vendar velikokrat tudi sočustvuješ z njo.

Kriminalka ali grozljivka (2 točki): H. Coben: Just one look
V knjigi se prepleta veliko zgodb, ki se potem vse povežejo v celoto. Veliko stvari ni pravičnih in si ob njih jezen morda celo zmeden. Občudujem Grace, ki je ostala močna tudi ko je odkrila resnico o Jacku, še posebej pa sem jo občudovala ob smrti njenega moža Jacka, ko se je njena notranja moč pokazala še bolj. Sovražila sem policijo, ker nihče dokler ni bilo očitno ni verjel Gracijini zgodbi, želela sem si, da bi se končalo drugače, manj boleče. Prvič me je oseba s knjige navdušila na slab način. Videla sem kaj pomeni, če se z nekom ne pogovarjaš kot bi bilo potrebno. Moraš spraševati o preteklosti saj je včasih lahko ključna, preberite knjigo bo boste vedeli o čem govorim.

Fantazija (2 točki): R. Mead: Last Sacrifice
Najboolj sem bila srečna in hkrati nesrečna ob koncu te knjige. Seveda obožujem VA, žal mi je bilo za Adrijana vendar sem vedno bolj navijala za Rose in Dimitrija ter bilo vzhičena, ko sta na koncu spet pristala skupaj. Komaj sem čakala, da se razvozla skrivnost in izve kdo je ubil kraljico Tatjano. Zaljubila sem se v prav vse osebe iz knjige, iz vseh 6 delov. Vsakič sem komaj čakala nadaljevanje. Ko je Rose jokala sem tudi jaz, ko se je smejala sem se tudi jaz. Res je VA boljša od Somraka in Vampirskih dnevnikov ipd. (seveda je to moje mnenje!) :)
Priloge
LastSacrifice_Novel.jpg
LastSacrifice_Novel.jpg (18.26 KiB) Ogledan 2293 krat
85418.jpg
85418.jpg (99.28 KiB) Ogledan 2293 krat
sophie-kinsella.jpg
sophie-kinsella.jpg (139.61 KiB) Ogledan 2293 krat
Dream it.
Wish it.

Uporabnikov avatar
patricija.robar