Bralni izziv 2015 - Arya

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Arya
Human

Bralni izziv 2015 - Arya

PrispevekNapisal/-a Arya » 12 jan 2015, 19:29

Lani sm tko malo brala in sm bla grozna s sodelovanjem na tem forumu. Ampak, novoletna zaobljuba, letos se bom bolj potrudila !
:105:

Seznam nalog:

1) Izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
2) Ena beseda v naslovu (2 točki)
3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)
4) Lepa platnica (1 točka)
5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)
6) Dogajanje v Evropi (2 točki)
7) Vijolična platnica (3 točke)
8) Romantika (2 točki)
9) Več kot 400 strani (3 točke)
10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)
11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
12) Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Znanstvena fantastika (2 točki)
15) Drugi del poljubne serije (3 točke)
16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)
18) Fantazija (2 točki)
19) Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
20) Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)
21) Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)
22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)
23) Izšla leta 2015 (3 točke)
24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki)

25) Resnična zgodba (3 točke)
Nazadnje uredil/a Arya dne 07 jul 2015, 15:32, skupaj urejeno 2 krat.
“There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle.” ~Albert Einstein~

Uporabnikov avatar
Arya
Human

Re: Bralni izziv 2015 - Arya

PrispevekNapisal/-a Arya » 21 feb 2015, 15:20

NALOGA 8: ROMANTIKA

I Heart New York
Avtor: Lindsey Kelk
Ocena:
Link: https://www.goodreads.com/book/show/620 ... t-new-york

Angela Clarke izve, da jo njen zaročenec vara in zato iz Londona ˝pobegne˝ v New York.
Angela je meni zlo taka simpatičen in všečen lik, pa Alex seveda tud. Sama zgodba je res zanimiva in taka u izi, tkoda sm jo hitro prebrala. Me je pa zmotilo neki stvari, kot na primer njeno razmetavanje z dnarjem. Itak, sama jevpršla u mesto in ma sigurno na voljo neomejeno količino keša 8-) Take malo nelogične malenkosti so ble umes, ki so me zmotile. Pa tisto njeno dating two guys at the same time is completely okay mi tud ni blo kul. In še vse prijatelce so jo spodbujale k temu. well, okay, whatever.
Drugače pa knjiga ni bla slaba. Pa Alex tud ne.
“There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle.” ~Albert Einstein~

Uporabnikov avatar
Arya
Human

Re: Bralni izziv 2015 - Arya

PrispevekNapisal/-a Arya » 07 jul 2015, 15:28

NALOGA 6: DOGAJANJE V EVROPI

Ukulele jam
Avtor: Alen Mešković
Ocena:
Link: https://www.goodreads.com/book/show/130 ... kulele-jam

To knjigo sem prebrala, ker je avtor prišel v našo knjižnico v okviru programa Bralnica pod slamnikom. Po pravici povedano nism pričakovala preveč, glede na to, da me je v to prepričala profesorica in mi sama tematika ni bila blizu, ampak sem bila prijetno presenečena.
Glavni junak je Miki, ki je živel normalno življenje najstnika, dokler se ni zažela vojna na Balkanu. S starši so iz Bosne odpeljani v begunski center na Hrvaškem. Napisana je po resničnih dogodkih.
Pričakovala sem bolj opisano vojno dogajanje, ampak razen nekaj odsekov kjer govorijo o samem začetku in o tem, kako so ločili njegova brata in ga odpeljali neznano kam, se knjiga bolj posveča Mikijevemu doživljanju. Miki se ubistvu z vsem tem spopada s pomočjo glasbe (rock/metal) in išče prijatelje, ljubezen.
Na knjigo nimam nobenih pripomb. Meni se je zdela zelo dobra napisana in se mi zdi, da je avtor zelo dobro prenesel svoja doživetja in mišljenja. Kot nekdo, ki nima nobene izkušnje s to vojno, lahko rečem, da me je knjiga kar povlekla vase.
Avtor je povedal, da že piše nadaljevanje, in sem 100 % da ga bom prebrala :)

NALOGA 23: IZŠLA LETA 2015

Beautiful sacrifice
Avtor: Jamie McGuire
Ocena:
Link: https://www.goodreads.com/book/show/237 ... -sacrifice

The Maddox brothers are back!
Od začetka mi je bla ta knjiga res top! Falyn je mela tako močno osebnost, Taylor je pa tudi neki posebnega!
Momenti, ko sta se spoznavala in to, so mi bli res všeč. Pač res se mi zdita narjena drug za druzga.
Me je pa zmotilo tisto, ko je ugotovila, da je Taylor z Eakinsa in ona začne mislt samo na to, da je bo tja peljal. Že na splošno mi ta zgodba o Falyn in tistem otroku ni bla najbolj všeč. Nekako se mi zdi, da je bla ta povezava preveč vsiljena in nepotrebna. Kot da nujno rabi povezavo z Eakins.
Drugače je bla vredu knjiga, sam to mi je pa res šlo malo na živce.
Pa še neki, a je nujno da se imena in priimki vseh ženskih junakinj začnejo z isto črko? :019:

NALOGA 24: TVOJ PRILJUBLJEN AVTOR

The ruby circle
Avtor: Richelle Mead
Ocena:
Link: https://www.goodreads.com/book/show/870 ... uby-circle

Bloodlines serija se je začela fantastično, ampak se mi zdi da je šlo z vsako knjigo malo navzdol. Ne vem če sm že kdaj kako knigo, ki sm se je tko veselila, potem tolkokrat odložila.
Adrian in Sydney sta mi bla vedno ful ušeč, kot posameznik in kot par, ampak v tej knjigi sploh nism več čutila tiste kemije med njima. Se mi zdi, kot da je Richelle spremenila njune osebnosti, še posebej Adrian ni bil več tisto, kar je bil.
Začetek me sploh ni pritegnu, ampak se je pa v nadaljevanju kar izboljšalo. Ko sm enkrat pršla do polovice, mi je kar steklo naprej. Se mi pa zdi, da je ostalo še kar neki stvari, ki bi rable zaključek (še posebej vse to s strigoji).
Verjetno sm mela prevelika pričakovanja, ker sm res upala na nek epski zaključek serije, dobila sm pa neki, ki ni blo lih (zame) zlo zadovoljivo.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 4 gostov