Bralni izziv 2015 - ⋆Lucia⋆

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Bralni izziv 2015 - ⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 14 jan 2015, 14:32

Bralni izziv 2015 mi je zelo zanimiv, sicer so mi bile mesečne naloge všeč, ampak je dobrodošla novost pri kateri si lahko sama izbiram katere knjige in kdaj jih bom prebrala. Komaj čakam, da začnem! :106:

Seznam nalog:

1) Izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
2) Ena beseda v naslovu (2 točki)
3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)
4) Lepa platnica (1 točka)
5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)
6) Dogajanje v Evropi (2 točki)
7) Vijolična platnica (3 točke)
8) Romantika (2 točki)
9) Več kot 400 strani (3 točke)
10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)
11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
12) Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Znanstvena fantastika (2 točki)
15) Drugi del poljubne serije (3 točke)
16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)
18) Fantazija (2 točki)
19) Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
20) Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)
21) Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)
22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)
23) Izšla leta 2015 (3 točke)
24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki)
25) Resnična zgodba (3 točke)

Slika
Priloge
happy reading.jpg
happy reading.jpg (99.4 KiB) Ogledan 2697 krat
Nazadnje uredil/a ⋆Lucia⋆ dne 31 dec 2015, 01:16, skupaj urejeno 31 krat.
You only live once, but if you do it right, once is enough.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

Re: Bralni izziv 2015 - ⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 28 jan 2015, 20:29

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV――――――――――――――――――――――
1. Gaby Hauptmann - Samo mrtev moški je dober moški (Goodreads)
2. Jillian Lauren - Noči v haremu (Goodreads)
3. Heather Dunphy - PSI - Naučite se razumeti svojega ljubljenčka (Goodreads)
4. Conn Iggulden - OSVAJALEC: Volk s planjav (Goodreads)
5. Marry Hoffman - Stravaganza - Mesto zvezd (Goodreads)
6. Temple Grandin in Catherine Johnson - Živali nas človečijo - Kako živalim zagotoviti vredno življenje (Goodreads)
7. Barbara Taylor Bradford - Dediči Ravenscarja (Goodreads)
8. Amanda Quick - Zapeljevanje (Goodreads)
9. Nicholas Sparks - Viharna noč (Goodreads)
10. Marian Keyes - Suši za začetnike (Goodreads)
11. Nicholas Sparks - Pravi čudež (Goodreads)
12. Nicholas Sparks - Najboljše v meni (Goodreads)
13. Danielle Steel - Dar ljubezni (Goodreads)
14. Marian Keyes - Druga stran zgodbe (Goodreads)
15. Susan Elizabeth Philips - Nemirno srce (Goodreads)
16. Amanda Quick - Skrivnostni čar (Goodreads)
17. Dan Brown - Digitalna trdnjava (Goodreads)
18. Veronica Roth - Neupogljivi (Goodreads)
19. Veronica Roth - Povezani (Goodreads)
20. avtor - NASLOV (Goodreads)
Nazadnje uredil/a ⋆Lucia⋆ dne 29 dec 2015, 01:03, skupaj urejeno 13 krat.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 28 jan 2015, 20:33

Voda za slone
od Sara Gruen

Izziv: Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke) ~ Winner of the 2007 BookBrowse award for most popular book
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
YouTube

Opis:
Čeprav Jacob o spominih ne govori, so še vedno tu. Jacob je star več kot 90 let in dogodki, ki se jih spominja, so še iz časa njegove mladosti, o vlaku, ki je predstavljal dom bratom Benzini, najspektakularnejše predstave na celem svetu. Spomini so napolnjeni z klovni, nenavadnimi ljudmi, začudenjem in bolečino, jezo in strastjo. Svet cirkusa: Jacobov drugi dom, rešitev in pekel hkrati, kjer se je Jacob znašel po nesreči. Skozi zgodbo boste spoznali tudi druge cirkuške junake in presenetljivi svet, ki je vzgajal Jacoba.

Mnenje:
Knjiga mi je bila zelo všeč, saj se velikokrat pojavijo tudi živali, ki niso običajne vendar so kljub temu prikazane kot dobre. Dobro je, ker vidiš dogajanje znotraj cirkusa, ki je drugače prikrito običajnim ljudem. Ljudje smo mnenja, da je cirkus prostor veselja, zabave ... vendar je za živali resnica popolnoma drugačna. Všeč mi je tudi Jacobov odnos do živali in skrb, kar se mu kasneje obrestuje. Super knjiga z grenkim priokusom.
Nazadnje uredil/a ⋆Lucia⋆ dne 28 jan 2015, 21:10, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 28 jan 2015, 20:50

Kradljiva Phoenix (Benedicts #2)
od Joss Stirling

Izziv: Drugi del poljubne serije (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Phoenix pripada posebni skupini, ki se imenuje Community - to ni navadna skupina, ampak je tolpa tatov s paranormalnimi sposobnostmi. Yves Benedict - ameriški študent na obisku v Londonu - je Phoenixina tarča. Toda izkaže se, da ni le tarča. Yves je njena usoda, njena prihodnost in razlog za njen obstoj. Čeprav navzven ni verjela, da duše dvojčice obstajajo, si je skrito želela, da bi ga le našla... Sedaj, ko ga pa je, ne more misliti drugega, kot to kako ga zaščititi.

Njena tolpa tega ne bo sprejela kar tako.

Mnenje:
Knjiga mi je bila zelo zanimiva, saj je glavna junakinja pogumna in neustrašna, vendar ji ni vseeno za njene bližnje. Zgodba je izredno berljiva in polna dogajanja, zato je ne moreš izpustiti iz rok do zadnje strani. Zanimivo mi je, ker se v zgodbi pojavita tudi Zed in Sky iz prejšnjega dela :020: . Všeč mi je kako je avtorica predstavila Phoenix, saj ni tipična dobra junakinja brez slabih lastnosti, ona je namreč tatica, ta njena lastnost pa se skozi zgodbo ne izgubi.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 28 jan 2015, 21:05

Beležnica
od Nicholas Sparks

Izziv: Romantika (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads
YouTube

Opis:
Zgodba se začne z Noahovim prihodom v bolniško sobo. Noah je star 80 let in je prišel obiskati Allie, ki ima Alzheimerjevo bolezen. Po njeni želji ji prične pripovedovati zgodbo, ki se je odvijala pred 49 leti, ko se je Allie vrnila v New Bern, da bi poiskala Noaha. Dogodki se prepletajo in Noah takrat ugotovi, da čustva do Allie še niso zamrla. Prav tako se svojih čustev zave Allie, a ker je zaročena skuša svoja čustva do Noaha zatreti. Tako ima dve možnosti, poročiti moškega, ki ga ne ljubi, a bo skrbel za njo, ali tvegati z Noahom, ki nima ničesar, a ga vendar ljubi.

Mnenje:
Svetovna uspešnica, ki ste jo najverjetneje že brali, če pa ne pa vsaj gledali. :eyebrows: Tipična nesojena ljubezen, ki pa se presenetljivo dobro konča. Če primerjam film in knjigo, mi je v tem primeru film bolj všeč zaradi njegove zgradbe. V knjigi se preteklost in sedanjost prepletata, kar je lahko na trenutke moteče, saj se kar naprej skače iz enega časa v drugega. Drugače pa kljub temu vredno branja. :024:
Nazadnje uredil/a ⋆Lucia⋆ dne 29 apr 2015, 14:20, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 17 feb 2015, 15:42

Nikoli tvoja
od J. A. Redmerski

Izziv: Lepa platnica (1 točka)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Dvajsetletna Camryn Bennett je vedno razmišljala izven okvirjev. Vedela je, da si v življenju želi več, kot pa le slediti napisanim vzorcem. Mislila je, da gre njeno življenje v pravo smer, dokler se ni vse podrlo.

S ciljem pustiti preteklost za sabo, se Camryn odloči, da se bo preselila k najboljši prijateljici, našla novo službo, a se noč pred novim življenjem odloči za drastično spremembo. S torbico, telefonom in majhnim nahrbtnikom se odpravi na avtobus in izbere karto za prvo mesto, ki ji pade na pamet.

Na avtobusu spozna Andrewa Parrisha, :022: za katerega se zdi, da skriva podobne temne skrivnosti kot Camryn. Kljub privlačnosti, ki jo čuti, je Camryn odločena, da po tej poti ne gre več. Odločena je, da se ne bo zaljubila.

Kar je pa težko, saj Andrew potuje v isto smer. :eyebrows:

Mnenje:
Knjiga je super, zgodba fantastična, dobesedno sem jo požrla z enim ugrizom. Zelo me je pritegnilo preprosto in sproščeno vzdušje že vse od prvih strani. Ves čas se nekaj dogaja in tudi pisano je tako, da je zelo berljivo. Sama zgodba pa je zanimiva zato, ker je malo predvidljiva, nekaj podrobnosti pa ne veš čisto do konca. Potek dogajanja se skoraj ves čas dogaja na avtobusu, avtomobilu, hotelih … torej na poti. Ob branju se kar malo zasanjaš in si želiš, da bi se tudi sam kar usedel na prvi avtobus in se odpeljal novim dogodivščinam na proti. :020: Vsekakor vredno branja. Komaj čakam, da preberem naslednji del :jupi:

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 17 feb 2015, 16:25

Tvoja za vedno
od J. A. Redmerski

Izziv: Več kot 400 strani (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
On je izbral daljšo pot. Njo je pot vodila do ničesar. Pač tako je naneslo, da sta prišla do istega cilja.

Camryn Bennett še nikoli ni bila srečnejša. Pet mesecev po srečanju sta s Andrewjem Parrishem zaročena in poroka ni edini posebni dogodek v njuni prihodnosti. :020: Navdušena Camryn komaj čaka, da z Andrewjem stopita na skupno življenjsko pot, saj je to moški, za katerega je prepričana da jo bo ljubil za vedno. Toliko lepih stvari ju čaka :106: ... A usoda ima drugačne načrte.

Andrew ne razume, kako se jima je lahko to zgodilo. Trudi se otepsti preteklosti in ubrati novo pot v prepričanju, da bo Camryn storila enako. Ko Andrew spozna, da se Camryn utaplja v bolečini, ki jo skuša zatreti na nezdrave načine, ji skuša pomagati. Odločen, da ji dokaže, da njuna ljubezen lahko preživi prav vse, se Andrew trudi Camryn pokazati novo pot, polno upanja in strasti. Če bi le Camryn lahko še enkrat zaupala v njega ...

Mnenje:
Nadaljevanje knjige ''Nikoli tvoja'' me je prav tako navdihnilo in pritegnilo k branju. Ob duhovitih dvogovorih se iz srca nasmeješ, ob tragičnih dogodkih pa nisem morala zadržati solz :016: … Knjiga je tako pristno napisana, da sem se čisto vživela v vlogo Camryn, z njo sem se veselila, z njo sem jokala in z njo sem se jezila … Vse do zadnjih strani sem trepetala za glavne junake in si želela srečen zaključek. Čisto me je prevzela njuna zgodba in škoda, da je že konec. :024:

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 17 feb 2015, 17:14

Stravaganza - Mesto mask
od Mary Hoffman

Izziv: Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
V seriji Stravaganza boste našli vse od zgodovinskih dogodkov, znanstvene fantastike, magije in ostalo kar potrebuje dobra serija. Serija se začne z delom Mesto Mask in govori o potnikih skozi čas, znanimi kot stravaganti.

V prvem delu spoznamo Luciena, angleškega najstnika, ki je zelo bolan in kot darilo dobi nenavaden zvezek. Kmalu ugotovi, da lahko s pomočjo tega zvezka potuje skozi čas in kraj. Tako potuje v Belezzo, ki bi predstavljala Benetke pred par stoletji. Tam spozna ogromno prijateljev in ugotovi kaj pomeni biti stravagant.

Mnenje:
Knjiga mi je super všeč, saj so se mi vedno fajn zdele malce neobičajne stvari. V tej knjigi pa fant dobesedno potuje v svet v katerem je lahko takšen kot si želi biti - zdrav in vesel. Tudi sama sem si že marsikdaj želela odpotovati nekam, kjer bi bila lahko nekdo drug, iti nekam v pravljični svet in spoznati drugačne ljudi, način življenja in drugo kulturo. Vse to mi je dala ta knjiga (in še preostale v tej zbirki). Vse je mogoče, če si nekaj želiš. Nekoliko me je presenetil konec, ker ni bil po mojih pričakovanjih. Fant Lucien je namreč v svojem svetu umrl, ker se ni uspel pravočasno vrniti. Tolaži pa me misel, da je bil tako ali tako neozdravljivo bolan in zdaj lahko ponovno živi polno življenje, ki je sicer brez svojih pravih staršev, vendar je kljub temu srečno, z novimi prijatelji in nadomestno družino, ki ga ima prav tako rada.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 18 feb 2015, 16:36

Potepuški maček Bob
od James Bowen

Izziv: Resnična zgodba (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Potepuški maček Bob je resnična zgodba o mačku, ki ga na londonskih ulicah najde poulični glasbenik James, vajen življenja iz rok v usta. James ni niti najmanj pripravljen na skrb za drugo živo bitje, vendar z Bobom splete prav posebno vez. Z njegovo pomočjo mu uspe najti sebe in obrniti življenje v novo, pravo smer.
Ganljiva pripoved vas bo spomnila na to, kaj je v življenju zares pomembno. Bob pa je tudi pravi zvezdnik spletnih medijev – in zagotovo najslavnejši britanski maček ta hip. :106:

Mnenje:
Knjiga mi je zelo všeč, saj je glavni junak ravno maček, ki pa je ena izmed mojih najljubših živali. :020: V tem času, ko je velika problematika zavrženih in brezdomnih živali, se mi zdi zelo dobro, da ljudje vidijo in preberejo tako zgodbo. Mene je pretresla, pa ne samo življenje mačka, ampak tudi njegovega lastnika, ki se mora vsakodnevno boriti za preživetje na ulici. Grozno je, ko sem šele sedaj spoznala, kaj tem glasbenikom na ulici pomeni vsak kovanec, ki jim ga podariš, da si lahko plačajo hrano in če imajo srečo tudi skromno stanovanje. Bob je super maček, takega bi si želel vsak lastnik, ker je potrpežljiv in zelo inteligenten. Obožuje svojega lastnika in mu pomaga prebroditi najtežje čase in ravno to je tisto, kar me je najbolj pritegnilo. Vsekakor vredno branja za vse tiste, ki imate radi živalske prijatelje. <3

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 25 feb 2015, 21:46

Delirium (trilogija Delirium - 1. del)
od Lauren Oliver

Izziv: Znanstvena fantastika (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Preden so znanstveniki odkrili zdravilo, so ljudje mislili, da je ljubezen dobra stvar. Nikakor niso mogli razumeti, da enkrat, ko ti ljubezen - bolezen - pride v kri, ni več izhoda.

Danes so stvari drugačne. Znanstveniki so odkrili kako preprečiti ljubezen in vlada je poskrbela, da vsi prebivalci mesta pri svojih 18 letih prejmejo zdravilo. Zdravilo, ki jim prepreči ljubiti. :109:

Lena Holoway je vedno komaj čakala, da dopolni 18 let in bo ozdravljena. Življenje brez ljubezni, brez bolečine bo prelepo, varno in srečno.

Toda le par mesecev pred svojim 18 rojstnim dnevom in operacijo, Lena stori nekaj nepremišljenega - zaljubi se. :020:

Mnenje:
Knjiga je fantastična. Prebrala sem jo rekordno hitro, kar nisem in nisem je mogla odložiti. Pritegnila me je že sama knjiga in njena naslovnica, ko pa sem prebrala kratek opis zadaj, sem se takoj lotila in potem me je po par straneh popolnoma prevzela.
Zgodba ni običajna, saj se večina knjig vrti samo okoli ljubezni in ljubezenskih prizorov, tukaj pa je ravno ljubezen prepovedana. Dogajanje je postavljeno čisto v običajen kraj ob morju, ki pa je zaradi številnih prepovedi in strahu pred ljubeznijo čisto zamrežen in obdan z zidovi. Sploh si ne predstavljam živeti v takšnem mestu oz. še bolj si ne predstavljam, da ne bi imela čustev in da bi mi bilo popolnoma vseeno za vse.
Zgodba se ves čas stopnjuje, se malo umiri in se lahko ob branju nasmeješ in sprostiš, že naslednji trenutek pa trepetaš za varnost glavnih likov. :135: Zelo me je presenetila glavna junakinja in njen razvoj, saj se je skozi zgodbo iz plahe in "nevidne" punčke spremenila v pogumno dekle, ki je za svoje ljubljenje pripravljena žrtvovati tudi svojo varnost. Vse do konca sem stiskala pesti, da bi se vse srečno izteklo, a vendar ... :112:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov