Bralni izziv 2015 - ⋆Lucia⋆

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆
Opravljen celotni bralni izziv 2017

Re: Bralni izziv 2015 - ⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 27 feb 2015, 14:03

Pandemonium (trilogija Delirium - 2. del)
od Lauren Oliver

Izziv: Ena beseda v naslovu (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Lena Holoway se v Pandemoniumu znajde na oni strani ograje, v zloglasni Divjini, kjer ljubezen in čustva še niso prepovedana in izkoreninjena z zdravniškimi postopki. Kljub temu je Lenin novi dom poln spletkarjev, lažnivcev in morilcev. Morda je celo bolj brezčuten kot svet, ki ga je poznala prej.
Spomine v svojih nočnih morah skuša pozabiti. Pozabiti skuša Alexa. :th_cry: Pozabiti skuša Hano :( in staro šolo. Tako kot so jo naučili. Njenega starega življenja več ni. Stara Lena je mrtva. Pokopala jo je skupaj z ostalimi spomini ...

Mnenje:
Tako kot prvi del sem tudi tega neverjetno hitro prebrala. Prejšnji del se je končal tako grozljivo, da sem takoj pričela z branjem, da bi izvedela, kaj se zgodi z Alexom ... čakala sem in upala, pa nič ... vse do zadnje strani, ko sem že skoraj obupala se končno prikaže, ampak šok :016:
Knjige sem se veselila predvsem zaradi tega, ker je bila predhodna tako dobra in ker se je obetalo veliko zanimivih stvari, ko bo Lena enkrat prečkala mejo in zaživela v Divjini. Že po nekaj straneh pa se je izkazalo, da ne bo nič po mojih pričakovanjih, saj je Divjina vse prej kot lepo in mirno domovanje. Kar pa me je najmanj veselilo je, da je spoznala drugega fanta v katerega se je čez celo knjigo začela zaljubljati :stupid: , jaz pa sem še vedno stran za stranjo upala, da Alex preživi :024: . Knjiga je bila ves čas napeta, nisi se moral niti malo "oddahnit" od vsega, ves čas beg, streljanje, smrt ... malo preveč za moje živce. Drugače pa vsekakor vredno branja.
You only live once, but if you do it right, once is enough.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 28 feb 2015, 20:39

Dragi John
od Nicholas Sparks

Izziv: Tvoj priljubljen avtor (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads
YouTube

Opis:
John Tyree je pri dvajsetih izgubljen, odtujen od čudaškega očeta in brez upanja na svetlejšo prihodnost. Iz obupa se prijavi v vojsko, ki ga v naslednjih letih spremeni in zresni, še vedno pa njegovo življenje ostaja prazno. Vse se spremeni, ko med počitnicami spozna Savannah Curtis, <3 prijazno študentko sočutnega srca, ki je vse, kar on ni. Topla, načelna in izobražena. Srečanje na obali oba ujame v mrežo ljubezni. :106: Toda potem se zgodi 11. september, ki odloži Johnovo vrnitev iz vojske. Njena pisma postajajo vse redkejša. Bo njuna ljubezen preživela ali si bo Savannah morda izbrala novo življenje?

Mnenje:
Prva stvar, ki sem jo zasledila od Sparksa ni bila knjiga, ampak film (Beležnica). Bil mi je tako všeč, da sem poiskala še preostale filme po njegovih knjigah in jih pogledala, zdaj pa so prišle na vrsto tudi knjige - tokrat Dragi John. Po navadi nimam navade prej pogledati filma, preden preberem knjigo, vendar sem v tem primeru film že večkrat pogledala, knjige pa kar nisem in nisem dobila v roke. No in končno sem se lotila ... :eusa_dance:
Njegove knjige se presenetljivo vedno začnejo tako, da na nek način že v uvodu izveš konec, potem pa se vračaš nazaj in izveš celotno zgodbo. Zgodba mi je super všeč, oba glavna lika sta preprosta, zabavna človeka, ki se zaljubita na prvi pogled :022: (kar lahko sanja vsako dekle). Vse lepo in prav, ampak že na začetku veš, da ne bo šlo vse kot bi moralo, saj je John v vojski na drugi strani sveta. Kljub temu, da sem vedela konec, sem še vseeno upala, da bo drugače in da bo srečen. :016: No, saj na nek način je bil srečen, saj je John spoznal, da je Savannah srečna s Timom ... in da je ljubezen ravno to, da dopustiš, da je ljubljena oseba srečna in je ne omejuješ. :020:
Nazadnje uredil/a ⋆Lucia⋆ dne 04 nov 2015, 16:42, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 02 mar 2015, 17:04

Rekviem (trilogija Delirium - 3. del)
od Lauren Oliver

Izziv: Po lastni izbiri (1 točka)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Poskušali so nas izbrisati iz zgodovine.
A še smo tukaj.
In vsak dan nas je več.

Zdaj aktivna članica upora, se je Lena spremenila. Revolucija je v teku in Lena je v središču dogajanja.
Potem ko je rešila Juliana smrtne kazni, so se ona in njeni prijatelji zatekli v Divjino. A tudi Divjina ni več varen pristan, saj upori potekajo po vsej državi.

<3 Mogoče nas naša čustva pogubljajo.
Mogoče je ljubezen res bolezen in je življenje boljše brez nje.
Ampak mi smo se odločili drugače.
To je dobra stran bega pred zdravilom. Lahko se odločamo.
Lahko se tudi odločimo za napačno stvar. <3

Mnenje:
Še ena (tretja in zadnja) knjiga iz serije Delirium. Še bolj napeta, še več akcije in še bolj trepetaš za ljubljene like. Pri tej knjigi mi je všeč, da izmenično bereš zgodbi nekdanjih najboljših prijateljic, Lene in Hane.
Lena je neozdravljena, živi v Divjini, je vedno lačna, žejna, pozna kaj je mraz, kaj je smrt, kaj je boj za preživetje ... skozi tri knjige ves čas raste, vse bolj postaja pogumna in samostojna, bori se za svoj prav, bori se za ljubezen. Hana pa je njeno popolno nasprotje ... živi v bogatem predelu, v razkošni hiši, ne pozna lakote, mraza in pomankanja. Všeč mi je, da končno izvem, da je bila ona tista, ki je (v pri knjigi - Delirium) izdala Leno in Alexa, ter da so jo zaradi nje ločili; Leni sicer uspe pobegniti, ampak Alexa pa strpajo v zloglasni zapor - Kripte. Zelo sem bila jezna na Hano, da je to naredila in že od prej sem jo sumila, zdaj pa sem končno dobila potrdilo, da je to zares naredila in to zaradi ljubosumja. :109: Ampak nenazadnje ji je pa tudi dvakrat pomagala pobegniti, za kar dobi kakšno + točko.
celotna knjiga je eno samo bežanje, streljanje, skrivanje, strah ... Najbolj sem bila razočarana nad vedenjem Alexa, ki se je do Lene obnašal tako hladno, da je še mene bolela ta ignoranca iz njegove strani. :016: Tudi izdaja s strani Su je bila popolnoma nepričakovana in tudi zaradi nje je umrlo na tisoče ljudi.
Konec knjige pa ena sama zmeda. Konča se tako, da niti ne veš za nobeno osebo zagotovo, kaj se z njo zgodi po koncu knjige in tega ne maram. Ne veš kaj je s Hano, ne veš niti ali je Fred res umrl in če je Vrana preživela ... Nejasen ostane tudi odnos med Leno, Alexem in Julianom ... skratka, js bi še nadaljevanje knjig :106:

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 21 mar 2015, 00:31

Obožujem Las Vegas
od Lindsey Kelk

Izziv: Vijolična platnica (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Angela Clark obožuje svoje življenje v New Yorku. Je Britanka, ki je osvojila Veliko jabolko. Na žalost pa je tudi Britanka, ki je ostala brez službe in le nekaj tednov pred božičem to izvoha tudi Služba za imigracije in državljanstvo ZDA, zato si mora Angela nujno poiskati novo službo. Ali moža. Prepričana je, da njen fant Alex nad tem ne bo najbolj navdušen.
Dekliški vikend v Vegasu z njeno najboljšo prijateljico Jenny se zdi popoln pobeg pred vsemi skrbmi. Od trenutka, ko vstopi v Vegas, ji tla pod nogami odnese vrtinec koktajlov, drznih oblek, ponočevanja in konfliktov z ljubezensko kapelico. Ampak namesto da bi pobegnila od skrbi, si jih nakoplje do vratu … :118:
Toda, kar se zgodi v Vegasu, ostane v Vegasu – kajne? :eyebrows:

Mnenje:
Evo jo, pa sem našla vijolično knjigo in še to čisto po naključju, saj sem jo namreč dobila kot darilo. <3 In kot naročeno tega izziva še nisem opravila, tako da sem se jo veselo lotila. Nisem pričakovala nekaj "waw" že zaradi naslova in opisa zadaj knjige, ampak sem se pustila presenetiti ... vendar moj občutek je bil pravi, knjiga me ni prevzela, ni bila nek presežek ne v zgodbi ne v glavnih likih; bila pa je zelo berljiva, tako da sem jo dokaj hitro prebrala.
Angela je glavna junakinja, ki jo teži izguba vizuma in bližnje izgnanstvo nazaj v Veliko Britanijo, ampak svoje težave kar odlaša in prelaga na druge, ne sooči se z njimi odkrito in zares. Vsem prikriva kako hudo je v resnici, tudi svojemu fantu in to se mi zdi nesprejemljivo in nepristno. Sama vem, da take resne zadeve nebi skrivala pred nekom, ki ga imam rada in mu lagala ... tako, da glavna junakinja se mi je zdela precej otročja, kot da če bo nekam odpotovala se bodo njene težave kar razblinile. Kot pa je pričakovati v knjigah, je konec seveda tak kot mora biti - srečen. V realnem življenju pa ni vedno tako in se je treba z resnimi težavami resno soočiti.
povprečna knjiga, ki je nebi še enkrat prebrala niti je nebi nikomur priporočila. Mogoče je pa "narobe" samo to, da sem take knjige na nek način že "prerasla" in mi zato ni všeč.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 29 apr 2015, 14:53

Če ostanem
od Gayle Forman

Izziv: Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads
YouTube

Opis:
Kaj če bi imeli vse? Prekrasnega fanta, ki vas ljubi, popolne starše, glasbeni talent. Kaj če bi vaš največji problem bil katero pot v življenju izbrati? Slediti svoji prvi ljubezni, glasbi, v New York ali ostati s svojim fantom in starši?

Kaj bi se zgodilo, če bi nekega dne odšli na vožnjo z avtom in bi se v trenutku vse spremenilo? Vse izbire bi izginile, ostala bi le tista najpomembnejša. Kaj bi storili?

Mnenje:
Super knjiga, ki te ne more pustiti hladnega. Prebrala sem jo hitro, saj je zgodba zelo kratka (prekratka), pa še zelo dobro berljiva. Celotna zgodba se odvija malo več kot 24 ur, mi je pa všeč, da se ves čas prepleta s preteklostjo, da spoznaš kako se je vse skupaj začelo. Zgodba je pretresljiva, saj si ne morem predstavljati, da bi pri 17 letih izgubila mamo, očeta, družino ... izgubila vse. :th_cry: Ves čas trepetaš za življenje Mie in njenega bratca. :135: Skozi celotno knjigo sem se skušala vživeti v Miino situacijo in bila je precej močna, da je tako mirno sprejela vest o tem, da če se zbudi, bo ostala sama. Meni to nebi uspelo. Najbolj me je prizadela smrt mlajšega bratca Teddyja, na katerega je bila Mia zelo navezana - jokala sem kot dež :016:
Mia se že skoraj odloči oditi naprej, ampak tu je še Adam, njena velika ljubezen, ali mu uspe prepričati, da se Mia ne preda in ostane z njim? Ne povem - preberite sami, vsekakor vredno branja in ogleda filma, ki je posnet po knjigi.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 10 jul 2015, 12:36

Skoraj popoln
od Jill Mansell

Izziv: Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Miranda je navdušena, ko spozna Grega. Čeden je, bister in duhovit. Natanko to, kar potrebuje dekle, da si malce popestri življenje. Presneto, saj je skoraj popoln! :020:

Tudi Gregu je Miranda zelooo všeč. Mlada je, zabavna in nikoli ne klepeta o otrocih. Seveda ji ni zaupal vsega o sebi - celo najprikupnejše dekle bi se znalo zmrdovati nad dejstvom, da je Greg nedavno zapustil svojo nosečo ženo. Ampak saj tega ne more izvedeti - ali pač?

Mnenje:
Zgodba se odvija v Londonu in ker si London že dolgo želim obiskati, sem knjigo uvrstila pod ta izziv, čeprav je pri tej zgodbi kraj manjšega pomena (samo nekajkrat zgolj omeni, kje se zgodba dogaja).
Fantastična knjiga! Za vse tiste, ki obožujete lahkotne, zabavne, smešne in malo žalostne zgodbe v katero se hipoma vživiš ... potem je tole za vas, vsekakor toplo priporočam. Jaz sem jo dobesedno "požrla" :eusa_dance:
V zgodbi nastopa več likov, ki se skozi dogajanje prepletejo ena z drugo in nastane cela zmešnjava. Glavna igralka je frizerska vajenka Miranda, ki je malo odštekana, ampak prijazna punca, ki se zaljubi v "popolnega" moškega Grega. On pa pravkar zapusti svojo nosečo ženo :109: in ji tega ne namerava povedati. Zgodba se zaplete, ker se v isto hišo, kjer živi Miranda pri starejši gospe vseli tudi prijazna noseča punca Chloe, ki jo je zapustil mož (enkrat lahko ugibate čigava žena) :huhuhu:
Potem pa je tukaj še malo godrnajvi, ampak vedno prijazni Mirandin šef Fenn in novinar Danny, ki Mirandi neprestano kravžlja živčke, pa super zvezdnik Miles ... :eyebrows:
Le kaj še bo ... kar žal mi je bilo, ko se je knjiga končala, bi kar še brala in brala. :024:

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 10 jul 2015, 13:01

Duša
od Stephenie Meyer

Izziv: Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads
YouTube

Opis:
Postavljeni smo daleč naprej v prihodnost, ko so Zemljo zajela nenavadna bitja iz vesolja. Le-ta so se naselila v ljudi in postala zajedalci. Prepoznaš jih lahko po očeh in majhni roza vreznini na zadnji strani vratu.

Tudi Melaniejino telo je prevzel zajedalec ali bolje rečeno zajedalka. Toda zajedalka v njenem telesu ni enaka svoji vrsti in tako jo Melanie uspe prepričati da to kar delajo z ljudmi ni prav. A hkrati jo prepriča v ljubezen do njenega bratca in fanta. Dve duši v enem telesu se borita za ljubezen Melaniejinih najbližjih.

Mnenje:
Knjiga mi je zelo dobra, lahko je berljiva in ves čas se kaj dogaja (če ne na zunaj pa znotraj oseb).
Zgodbo pripoveduje Vandrovka oziroma krajše Vanda, ki si deli telo z Melanie. Ona ni človek, ona je duša, je parazit, ki upravlja s telesom svoje "žrtve". Ampak Vanda ni navadna duša, ona se naveže na Melanie, z njo se pogovarja in postaneta prijateljici. Obe sta močni osebi in edino preživelo človeštvo, ki se skriva v jami ima rado obe ... ampak obe ne moreta preživeti, ne moreta si večno deliti telesa, Vanda je prepričana, da mora Melanie vrniti telo, sama pa umreti :016: Ampak kaj ko noče umreti, tukaj je Melanie, ki ji je kot sestra, pa Jared in mali Jamie ... tukaj je še Ian v katerega se je zaljubila. Bo imela moč zapustiti vse ljudi, svojo novo družino, se žrtvovati za Melanie ...
V zgodbo sem se zelo vživela, ves čas sem trepetala za Vandino življenje, saj se nekateri človeški prebivalci jame niso strinjali, da "parazit" živi z njimi. Potem sem se bala tudi za Melanie, ki je bila skrita v Vandi in je njena zavest včasih popolnoma utihnila in je Vanda mislila, da jo je izgubila za vedno. Potem pa sta bila tukaj še Jared in Ian, ki sta ves čas hodila izven jame in iskala hrano, zdravila ... ves čas sem se bala zanju, upala, da se jima ne bo nič zgodilo.
Pa preživita? Preživi Melanie? Kaj pa Vandrovka? :eyebrows:
Vredno branja za vse tiste, ki obožujete znanstveno fantastiko, malo akcije in ljubezni <3

P.s. Po zgodbi je posnet tudi film :)

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 13 avg 2015, 23:21

Izbira
od Nicholas Sparks

Izziv: Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Travis Parker ima vse, kar si moški lahko želi: dobro službo, zveste prijatelje, dom ob obali, denar. Uživa v samskem življenju in počne kar si poželi, zanj je njegovo življenje popolno. Prepričan je, da bi resna zveza s katerokoli žensko uničila njegov stil življenja. Njegovo mnenje se spremeni, ko spozna novo sosedo, privlačno rdečelasko Gabby, ki je vezana na svojega dolgoletnega partnerja. A kmalu se Travis in Gabby znajdeta v čustvenem vrtiljaku. Kako daleč je posameznik sposoben iti, da ohranja upanje v pravo ljubezen?

Mnenje:
Tale knjiga oz. zgodba pa je nedvomno ena izmed lepših kar sem jih kadarkoli prebrala. :106: Sploh je nisem mogla odložiti.Prvo zaradi tega, ker ima glavna junakinja psičko škotsko ovčarko, ki je moja zelo priljubljena pasma. <3 Kot drugič, ker je glavni junak veterinar, kar je meni osebno najlepši poklic sploh. <3 In na zadnje zato, ker je zgodba fantastično napisana, tako lepa, zabavna ... v njej se kaže pristna ljubezen med dvema človekoma, privlačnost in strast, ki jo v trenutku poveže.
Ima pa tudi globlji pomen; Uči nas namreč tudi, da imamo vedno izbiro ne glede na to kako težko je. V življenju upanje vedno umre zadnje, vedno. In včasih se celo obrestuje. Nikoli ne smemo obupati nad osebami, ki jih imamo radi, pa čeprav se nam zdi nemogoče, vedno ostane tisto nekaj malega, kar nam daje zagon, da vztrajamo.
Travis - glavni junak te zgodbe - dokaže, da je vredno, saj klub grozni življenjski preizkušnji ne obupa nad svojo ženo. Prelomi tudi obljubo, ki ji jo je dal mnogo let nazaj, ker upa in ker verjame, da se bo spet vrnila k njemu. :106: Love this storey :020:

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 14 avg 2015, 14:13

Mesto cvetja (Stravaganza #3)
od Mary Hoffman

Izziv: Fantazija (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Tretji del serije Stravaganza, Mesto cvetja, vsebuje še več nevarnosti. Sky, novi stravagant, odpotuje iz Londona v Giglio, nam bolj znano kot Firence. Znova bomo srečali junaka prvih dveh serij Georgio in Luciena, prav tako pa bo zraven tudi Falco. Lepot Giglie, mesta cvetja, pa se je treba paziti, saj vsi vemo, da ni vse zlato kar se sveti.

Mnenje:
Knjiga je tretji del fantazijske dogodivščine treh različnih otrok iz Londona, ki se zaradi spleta okoliščin vsi trije znajdejo v kraju, ki je 400 let nazaj in spominja na današnjo Italijo. Ampak ta kraj je poseben, saj tukaj živijo krilati konji, vitezi in vojvodinje ...
Meni je knjiga še kar všeč. Ni nekakšen presežek, to pa zato, ker mislim, da sem jo na nek način prerastla. Je mladinska knjiga in za kakšne osnovnošolce bi tole bilo izvrstno in napeto branje, zame pa zgolj knjiga, ki name ni naredila nekega večjega globljega vtisa. Liki v knjigi so zanimivi in dobro izdelani, ter imajo zanimive karakterje. Knjiga je dobro berljiva in dobro zasnovana, to potovanje v času in prostoru je vedno fascinantno, upam da naletim na kakšno knjigo o tej temi in da bo bolj na nivoju odraslih.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 18 avg 2015, 22:26

Smrt v oblakih
od Agatha Christie

Izziv: Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Nadvse čuden umor: Zgodi se v letalu, enem od simbolov moderne civilizacije, in morilec naj bi bil uporabil preprost puhalnik z zastrupljeno puščico. Kako je to storil, med poletom in vsem na očeh? In, seveda, kdo je to bil? Ko se izkaže, da je žrtev postarana posojevalka denarja, o motivu ni prehudih dvomov: znebil se je je kak dolžnik v škripcih - a v kar dosti smeri se mora v mislih napotiti Hercule Poirot in pošteno namučiti svoje sive možganske celice, preden postavi stvari na svoje mesto in zmagoslavno pojasni zadevo.

Mnenje:
Tipična Agatha Christie in njena kriminalka. Poirot, vsevedni detektiv, pa tudi tokrat razreši zapleteni umor. Sem prebrala že marsikatero njeno knjigo, ampak me nobena ni zelo prepričala. Pri tej knjigi me moti predvsem to, da se umor zgodi na začetku potem pa se le-ta razrešuje, nobene velike akcije ali napetosti vse do konca - takrat pa seveda tipično "kriva" oseba pobegne, jo ulovijo in stvar je končana. Pogrešala sem napetost, akcijo, trepetanje za ljubljene like, mrzlično ugotavljanje o tem kdo je morilec ... Sem brala že veliko boljše kriminalke.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov