Bralni izziv 2015 - Morrigan

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv - Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 31 dec 2015, 17:34

11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)

AVTOR: Santino Hassel, Ais
NASLOV: Evenfall: Volume 1: Director's Cut (In the Company of Shadows #1 part 1)
KATEGORIJA: M/M, dystopia
LINK: Goodreads
OCENA:

Evenfall Volume 1 je v bistvu knjiga, ki ni bila izdana pri nobeni založbi in se jo da dobiti (legalno) zastonj na internetu. Gre za izboljšano oziroma popravljeno različico knjige Evenfall, ki je bila razdeljena na dva dela (volume 1 in volume 2), malo je bila spremenjena vsebina, da je zgodba bolj koherentna in odpravljene so bile napake. Najbrž se sprašujete kako je možno, da jo imam doma. Zaradi velikega povpraševanja bralcev, ki so želeli imeti knjigo na svoji polici, je bilo za kratek čas možno kupit oba orva dela. Upam, da se bo dalo dobiti še naslednje, ko bojo urejene (ostale knjige v zbirki so še vedno originali, ki so dolgi po par sto strani). Včasih človek res ne more verjet kako je možno, da so ene knjige neobjavljene in na voljo zastonj, medtem ko je tako veliko nekvalitetnih knjig izdanih preko založb. Skratka, zgodba govori o distopični prihodnosti, kjer je svet preživel svetovno vojno in o skrivni organizaciji, ki je zadolžena za varnost ZDA. Glavna sta dva agenta, eden je Boyd, od katerega mama je med glavnimi v organizaciji, njemu pa je zaradi travm, ki jih je doživel vseeno za svoje življenje. Postane partner Sinu, človeku s skoraj nadnaravnimi sposobnostmi, najboljšemu morilcu v organizaciji, ki se ga vsi bojijo in ni ravno znan kot people`s person . Pri tej novi verziji mi je všeč, da imamo prej Sinov POV, ker v originalu je bilo potrebno prebrati par sto strani in nisi takoj vedel kaj se dogaja v resnici v njegovi glavi. Zgodba je zdaj veliko bolj logična, odstranjene so nepomembne scene in dodane scene, ki so bolj povezane z glavno zgodbo, tako da je celotna zadeva bolj smiselna. Se že veselim naslednjih preurejenih knjig in močno upam, da knjige odkupi kakšna založba in jih uradno izda.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 31 dec 2015, 17:45

13) Po lastni izbiri (1 točka)

AVTOR: Maria V. Snyder
NASLOV: Poison Study (Study #1)
KATEGORIJA: YA, fantasy
OCENA:

Knjigo sem imela dolgo na to-read listi, ampak nikakor nisem našla časa ali volje za njo. No, pred dobrim tednom sem pa si zaželela eno dobro fantazijo in Poison Study me ni razočarala. Všeč mi je bila glavna junakinja, svet v katerem živi in tudi stranski liki, ki so bili res dobro razviti. Edino kar me je zmotilo je bilo premalo spraševanja o pravilih in državi v kateri Yelena živi, glede na to, da govorimo o diktaturi, je pa temu malo več pozornosti namenjeno v drugem delu, ko spoznamo še sosednjo državo Sitio. Zanimivo se mi pa zdi, da mi je sedaj pri tretji knjigi zanimanje malo padlo in da mi je bil prvi del najbolj všeč. Še vedno je knjiga dobra, ampak po navadi je pri zbirkah tako, da so mi nadaljevanja bolj všeč od prvega dela. Tu pa mi je bil ravno ta uvodni del najbolj všeč.

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 31 dec 2015, 18:04

17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)

AVTOR: C. S. Pacat
NASLOV: Captive Prince: Volume Two (Captive Prince #2)
KATEGORIJA: M/M
OCENA:

To je ena mojih security blanket knjig. :) Me vedno spravi v dobro voljo in ko mi zmanjka volja do branja, potem preberem to knjigo ali pa kakšno sceno iz nje. To je še ena izmed teh knjig, ki so bile zastonj na internetu, vendar je to zbirko kupila založba in je uradno izdana. Sem vesela za pisateljico, ker je res dobra zbirka. Najbolj mi je všeč, da ti šele na koncu drugega dela postanejo jasne stvari, ki so se dogajale v prvem. V bistvu dobiš nove informacije in na dogodke gledaš čisto drugače, kot si jih na začetku in v bistvu moraš večkrat prebrat, ker ti je šele po drugem branju zares jasno, kaj se je zgodilo. Komaj, komaj, komaj čakam tretji del, da bom lahko končno sestavila celo zgodbo skupaj. Mojstrovina!

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 31 dec 2015, 18:19

24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki)

AVTOR: Abigail Roux
NASLOV: Part & Parcel (Sidewinder #3)
KATEGORIJA: M/M
OCENA:

O temu, da je Abigail Roux moja priljubljena avtorica in zakaj, ne bom izgubljala besed. Vseeno pa Nicka in Kellyja ne morem popolnoma vzet za svoja. Ja, absolutno se veselim njunih knjig in v njih uživam, ampak na tihem sem pa še vedno vesela, ko se pojavita Ty&Zane, bolj od glavnih junakov. :D Pri P&P mi je bilo najbolj všeč to, da je nekako povezovala vse dogajanje v obeh zbirkah - C&R in Sidewinder. Tyeva preteklost je bila ves čas pomemben del C&R serije in člani Sidewinder so bili vmešani zraven vse od prve knjige, pa čeprav tega takrat še nismo vedli. Zato mi je bilo všeč, da smo jih v tej knjigi boljše spoznali in všeč mi je bil manj napet tempo, kjer se niso en za drugim vrstili umori in kljub temu, da je bila emocionalno napeta, to ni bil tisti grozen občutek iz T&G, kljub temu, da smo izvedeli številne skrivnosti. Bila je na nek način "zdravilna" - glavni junaki so se lahko med seboj pobotali, njuni odnosi so se izboljšali. Se veselim nadaljevanja, menda ne bosta v glavnih vlogah samo Nick in Kelly, ampak tudi Owen in Digger. In ja, izjemno sem se razveselila kratke zgodbe o Tyu in Zaneu na koncu, ki je bila zame ponovno presenečenje, ki sem ga odkrila par dni kasneje.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 5 gostov