Bralni izziv 2015 – Lyra

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Lyra
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami

Bralni izziv 2015 – Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 14 jan 2015, 21:55

To je moj prvi bralni izziv (ampak ne, ker prej ne bi veliko brala :lol: ), ampak upam, da mi ga bo uspelo narediti (po možnosti prebrati knjige za vsako katerogijo oz. okvirček :-P ).
Naloge.jpg
Naloge.jpg (189.22 KiB) Ogledan 2345 krat
Nazadnje uredil/a Lyra dne 29 dec 2015, 21:07, skupaj urejeno 27 krat.

Uporabnikov avatar
Lyra

Re: Bralni izziv 2015 – Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 17 jan 2015, 20:51

Po lastni izbiri:
Mitch Albom: Še en dan

V knjigi spremljamo en dan Charleya Benetta - dan, ki ga preživi z njegovo mrtvo mamo. Preko celega dne nam opiše pomembne dogodke njegovega življenja in kako so ti dogodki vplivali na nadaljnji potek njegovega življenja. Meni je bila knjiga predvsem všeč, ker je v njej mojstrsko opisana ljubezen staršev do otroka. Charley se je namreč vedno trudil ustreči očetu, ki pa je družino kasneje celo zapustil, medtem ko je mamino ljubezen vzel za samoumevno. Preko celega dneva pa spoznava, koliko časa, truda in ljubezni je mama vložila v njegovo vzgojo.

https://www.goodreads.com/book/show/109 ... e_More_Day

Uporabnikov avatar
Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 20 jan 2015, 11:15

Knjiga, ki jo že imaš doma:
Bianka Minte-König: Schulhof-Flirt und Laufstegträume

To mladinsko knjigo sem dobila poleti za darilo in si jo že nekaj časa želim prebrati; a mi jo je bilo težko začeti prebirati, ker je v nemščini. Sedaj sem jo končno prebrala in celo ni bilo tako težko brati v nemščini :lol: Glavna junakinja knjige Kiki dobi novo sošolko, ki takoj preusmeri vso pozornost sošolcev nase in tudi učiteljem se priljubi. Nato pa spozna Kiki še fanta, ki ji je res všeč in nova sošolka Mona se začne smukati še okoli njega. Kiki se zato odloči, da bo sodelovala na modni reviji, na kateri bodo manekeni sami laiki. V knjigi mi je všeč stil pisanja, saj se nikoli ne dolgočasiš. Zanimivo je tudi "maščevanje" Kiki Moni in obratno, predvsem pa so luštni prizori z Kiki in njenim ogledanim fantom :wink: Motilo me je samo, da se Kiki ne more odločiti med dvema fantoma (vmes spozna še enega) skoraj do konca, saj ti to da občutek, da do nobenega od njiju nič ne čuti :eusa_naughty:

https://www.goodreads.com/book/show/401 ... stegtr-ume

Uporabnikov avatar
Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 26 jan 2015, 09:52

Kriminalka ali grozljivka:
Harlan Coben: Šest let

Eden od mojih najljubših avtorjev je tudi Harlan Coben, čeprav ponavadi ne maram kriminalk. Njegove knjige so mi vedno všeč, saj do zadnje strani ne veš, kaj se bo zgodilo. Prav tako pa so njegovi junaki vedno sivi, nikoli črno-beli - se pravi, da imajo dobričine slabe lastnosti in slabi ljudje dobre lastnosti. V knjigi spremljamo profesorja pod imenom Jake Fisher, ki je pred šestimi leti spoznal ljubezen svojega življenja, ki pa se je po koncu poletja poročila z drugim moškim. Jake je obljubil, da jo bo pustil pri miru - ne bo je iskal in Jake se obljube drži, dokler ne najde osmrtnice njenega moža. Takrat odide na pogreb in ugotovi, da vdova sploh ni njegova Natalie. Zato se odloči, da jo bo poiskal, kar je kar težka naloga glede na to, da ne obstaja noben podatek o njej, ki bi bil mlajši od šest let. Nekoč sem prebrala intervju z avtorjem in je rekel, da so vse njegove knjige v osnovi ljubezenske zgodbe in moram reči, da je osrednja tema res ljubezen; a knjiga je še vedno odlična kriminalka z veliko akcije, tako da si avtor res zasluži en :clap: .

https://www.goodreads.com/book/show/15811568-six-years

Uporabnikov avatar
Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 06 feb 2015, 16:28

Fantazija:
Richelle Mead: Krvne vezi

Ker mi je bila serija Vampirska akademija pred leti zelo všeč (tako zelo, da imam vse knjige doma :lol: ), sem se odločila, da bom prebrala tudi krvne vezi (ki so malo povezane z vampirsko akademijo). V knjigi spremljamo Sydney, ki je alkimistka in je njena naloga, da ljudje ne zvedo nič o vampirskem oz. morojskem svetu. Čeprav jo nadrejeni ne marajo preveč, dobi nalogo, kjer mora paziti morojko, ki je princesa in njene prijatelje. Čeprav alkimisti ne bi smeli marati vampirjev, je Sydney vseeno z njimi prijazna in vedno se sprašuje, če je to kar so ji privzgojili res resnica. Knjiga mi je bila kar všeč, še posebej ker je Sydney zanimiv junak in ker je Adrian tako srčkan :-P . Ni mi pa bilo všeč, da dobiš občutek, da se nič ne dogaja. Pri vampirski akademiji se je zgodilo neverjetno veliko v eni knjigi, tukaj pa dobiš občutek, da se ne dogaja nič - se pozna, da je zgodba razdeljena na veliko knjig :thumbdown: Ampak, če vam je bila všeč vampirska akademija, vam bo tudi ta knjiga zelo všeč :P

https://www.goodreads.com/book/show/8709527-bloodlines

Uporabnikov avatar
Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 09 feb 2015, 22:39

Drugi del poljubne serije:
Richelle Mead: Golden Lily

Ta knjiga je drugi del serije Krvne vezi. Knjigo sem poleti dobila za darilo in že nekaj časa načrtujem, da jo bom prebrala, ampak je bilo treba najprej prebrati prvi del :P . Sydney je še vedno v Palm Springsu, kjer skrbi za varnost Jill in ostalih dampirjev in morojev. Tokrat sreča nove nasprotnike - lovce na vampirje in zaradi tega začne razmišljati o tem, ali so moroji res tako grozni in če je vse kar so jo naučili res pravilno. Tokrat se mi je res vedno zdelo, da se nekaj dogaja. Predvsem pa mi je bilo všeč zadnje poglavje. - prizor med Adrianom in Sydney. Adrian je res tako :drools: , žal pa konec ni ravno najbolj optimističen - a k sreči je še nekaj nadaljevanj :lol:

https://www.goodreads.com/book/show/870 ... olden-lily

Uporabnikov avatar
Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 14 feb 2015, 16:50

Resnična zgodba:
Leila: Poročena pod prisilo

Za resnično zgodbo sem izbrala avtobiografijo o ženski, ki se je morala prisilno poročiti. Leila je hči Maročana, a živi v Franciji v Parizu. Starši imajo svoje mnenje o vzgoji in Leila že v otroštvu doživi veliko izrabljanja in zlorabljanja. Zato ni čudno, da se staršem vedno upira. Ker starši niso vedeli, kaj naj z njo in ker je to tradicija, so jo poročili z ženinom, ki ga zanima samo francosko državljanstvo. V knjigi opiše vse svoje življenje, skoraj od rojstva pa do sedaj. Knjiga mi je bila kar všeč, ker dobro prikaže vse njeno trpljenje. Mogoče me je motilo samo to, da se mi je zdela Leila malo premalo odločna in samozavestna, a to je verjetno posledica vzgoje. Ni pa mi tudi preveč všeč stil pisanja, ker avtorica velikokrat skače ali pa ne pove zgodbe do konca. Kar presenetilo me je, da se to dogaja v tako razviti državi kot je Francija; tudi zato ti da knjiga veliko snovi za premisliti.

https://www.goodreads.com/book/show/135 ... e_de_force

Uporabnikov avatar
Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 28 feb 2015, 16:47

Knjiga, ki bi jo morala prebrati v šoli:
Josip Jurčič: Deseti brat

Malo sem razmišljala o domačih branjih v srednji šoli in sem ugotovila, da sem od domačih branj "prešpricala" samo roman Deseti brat avtorja Josipa Jurčiča. Zato in tudi ker je to tudi prvi slovenski roman, sem se odločila, da ga bom prebrala za ta izziv. Knjiga mi je bila precej všeč - še posebej zanimivi so dialogi. Vsebuje nekaj romantike, nekaj skrivnostnosti, umor .... Zanimivo je tudi to, kako različne ljudi Josip opiše v tem romanu: od graščaka, učitelja do berača in kmeta. Všeč pa mi je bilo tudi, da avtor na začetku skoraj vsakega poglavja naredi uvod - pove svoje mnenje, kakšen dogodek ... Motilo me je le, da se mi je zdelo težko za brati - malo drugačen jezik kot smo navajeni in gredo strani počasneje, a je to logično, glede na to, da je bil roman izdan leta 1866.

https://www.goodreads.com/book/show/464 ... -brat?ac=1

Uporabnikov avatar
Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 14 mar 2015, 18:20

Lepa platnica:
Mitch Albom: Vsaj malo vere

Ker ima knjiga čudovito platnico, sem se odločila, da bo odlična za bralni izziv :thumbup: Knjiga je čudovita - govori o avtorju, ki ga njegov rabi prosi, če bi napisal govor, ki bi ga imel ob njegovem pogrebu. Mitch mu pritrdi in čez razpon 8 let redno obiskuje svojega rabina. Med obiski spoznava odgovore na življenjska vprašanja ter vero. Spozna pa tudi presunljivega pastorja Henryja, ki vodi obubožano cerkev za brezdomce. Knjiga mi je bila všeč, saj govori o smrti, upanju, sovraštvu, spremembi sebe, ljubezni, sprejemanju ... Skratka o vseh stvareh o katerih vsi bralci vsaj enkrat razmišljajo. Prav tako pa ni napisana, tako da bi promovirala neko vero, temveč zaobjame več ver. Všeč mi je bilo tudi, da je zelo čustvena knjiga - se smejiš, jokaš, se jeziš, si zaskrbljen ... Skratka knjiga je s svojimi štirimi letnimi časi (razdeljena je na štiri letne čase), poglavji in vmesnimi modrosti čudovito branje, ki ga težko odložiš.

https://www.goodreads.com/book/show/125 ... ttle_Faith

Uporabnikov avatar
Lyra

PrispevekNapisal/-a Lyra » 27 mar 2015, 17:43

Ena beseda v naslovu:
Kathryn Stockett: Služkinje

Ko sem gledala film, mi je bil tako všeč, da sem dodala to knjigo na seznam knjig, ki jih želim prebrati. In ni mi žal :wink: Knjigo je težko začeti brati, a ko si enkrat začel, se knjiga bere zelo hitro. Všeč mi je, da avtorica menja ženske, ki pripovedujejo zgodbo, saj to naredi knjigo še bolj zanimivo. Knjiga tudi govori o temi, o kateri bi vsak moral prebrati vsaj eno knjigo - odnos med belko in njeno črno služkinjo v šestdesetih letih prejšnjega stoletja. Mene je kar presenetilo, kako ločeni so še bili belci in črnci na jugu ZDA v tistem času. Knjiga opiše situacijo, a na način, ki je za bralca zanimiv in celo zabaven. Konec se mi je zdel malo kratek, a ko sem razmišljala o njem, se ugotovila, da je avtorici vseeno uspelo povedati vse, kar je želela.

https://www.goodreads.com/book/show/4667024-the-help

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov