Bralni izziv 2015 - patriša

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
ShadowAngel
Opravljen bralni izziv 2017

Bralni izziv 2015 - patriša

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 16 jan 2015, 13:25

Končno se priključujem bralnemu izzivu.
“Nikoli ne pozabi, kdo si, ker preostanek sveta zagotovo ne bo. Nosi to, kar si, kot oklep in nihče te ne bo mogel prizadeti.” – Tyrion Lannister

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

Re: Bralni izziv 2015 - patriša

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 17 jan 2015, 12:45

Izziv: Lepa platnica
Knjiga: Fallen (Padli angeli) - Lauren Kate

Slika

Knjiga, po mojem mnenju , najlepšo naslovnico in tudi vsebino. Naslovnica na nek način odraža okolje v katerem se celotna zgodba dogaja. Če prav Luce ni kriva za smrt svojega prijatelja, njegovega imena se trenutno ne spomnim, ji bivanje v Meču in Križu prinese marsikaj dobrih in slabih reči. Dobra stvar je, da spozna svojo večno ljubezen, Daniela. Slaba pa, da so sence okoli nje vse pogosteje pojavljajo, preveč se krivi za Pennino smrt in povzroči veliko bitko med demoni ter padlimi angeli. Na koncu jo zaradi varnosti profesor Cole odpelje proč od Meča in Križa. Kje se njena pot nadaljuje nam pove naslednji del z naslovom Trpljenje.
Nazadnje uredil/a ShadowAngel dne 02 avg 2015, 13:46, skupaj urejeno 2 krat.
“Nikoli ne pozabi, kdo si, ker preostanek sveta zagotovo ne bo. Nosi to, kar si, kot oklep in nihče te ne bo mogel prizadeti.” – Tyrion Lannister

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 17 jan 2015, 14:09

Izziv: Drugi del poljubne serije
Knjiga: Torment (Trpljenje) - Lauren Kate

Slika

Nadaljevanje Padlih angelov ima prav ustrezen naslov, ker je resnično trpljenje za bralca. Luce mora 18 dni preživeti brez Daniela na Obali. Med temi 18 dnevi jo kljub prepovedi Daniel pride velikokrat obiskat. Zgodi se kar nekaj napadov in celo ugrabitev Dawn. Občutek, da Luce vara Daniela te ne zapusti med branjem, saj vsakič ko se prikaže Miles pojavi se zazdi, da Luce začne biti srce v ritmu ljubezni, čeprav trdi, da sta samo prijatelja. Luce na koncu kljub temu, da se je izognila nevarnosti in bi lahko bila z Danielom, se odloči, da gre raziskovat njuno skupno ljubezen. Vem, da si želi odkriti vse laži, a če ga je 18 dni pogrešala, bi lahko malce počakala s skokom v senco/Prikazovalca ter še nekaj dni uživala z Danielom. A pisateljica si je tako zamislila in jaz lahko samo povem svoje mnenje :D.
Nazadnje uredil/a ShadowAngel dne 02 avg 2015, 13:47, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 15 feb 2015, 13:32

Izziv: znanstvena fantastika
Knjiga: Razcepljeni - Veronica Roth
Slika
Prvi del trilogije o svetu v prihodnosti, ki te dejansko zasvoji. Zgodba, ki govori o družbi razdeljeni na ločine. Nesebični Asketi, vedoželni Eruditi, prijazni Agapejci, odkriti Veritisti in neustrašni Herosi. Glavna junakinja Betris, kasneje Tris, je razcepljena in tako zelo nevarna za nekatere posameznike v tem svetu. Sposobnostni test jo uvrsti med tri ločine, a ona se odloči za Herose, katere že dolgo občuduje. Ker je bila pred odločitvijo Asketinja jo večinama vsi zaničevalno ogledajo in kličejo Mrtvakinja, a jim preko svojega urjenja pokaže, da se z njo ni za šalit. Čeprav se pri borbah ne odreže najbolje, ji pri simulacijah, zahvalujoč njeni razceljenosti, bolj uspe, a ji Štirica oziroma Tobias pomaga, da vodnje ne odkrijejo kaj je v resnici. Po končanem urjenju Eruditi Herose s pomočjo simulacije prisilijo, da napadejo Askete. Takrat Tris ugotovi, da je Tobias tudi razcepljen in skupaj prekineta simulacijo ter pobegnete k Agapejcem v upanju, da jim bodo ponudili zatočišče.
Knjiga me je dejansko zasvojila in jo priporačam vsem, ki jo še niso prebrali.
Nazadnje uredil/a ShadowAngel dne 02 avg 2015, 13:47, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 05 mar 2015, 19:38

Izziv: avtor, mlajši od 30 let
Knjiga: Neupogljivi - Veronica Roth

Slika

V tem se kar precej dogaja, a vse se vrti okrog posnetka Edith Prior, ki jim pove za zunanji svet in Trisine razcepljenosti.
Med Agepejci se Tris ostriže na kratko, si zdravi svojo ramo, vohuni za Marcusom in celo na sebi preizkusi serum miru. A kmalu zopet odidejo v mesto na Trdo sodišče, med Vesiriste, ne vem če sem prav napisala, kjer Tris prizna svoj uboj Willa, kljub temu, da se lahko upre serumu resnice. Tobia celo potrdi govorice o svojem očetu. Tris svojemu bratu pove v katere ločine jo je uvrstil sposobnosti test, a jo izda. Izdajo ugtovi tik pred "smrtjo". Pred smrtjo jo reši Peter, kater se počuti dolžen. Tris in Tobias skleneta dogovor sklenijo z izobčenci. Skupaj napadijo oporišče znastvenikov in vržejo oblast ločin. Tobias predvaja tudi posnetek, ki ne bi smel bit razkrit.
Knjiga je bila v redu, a Tris se je delala malce preveč pogumno in se je začela žrtvovati za neumne reči. In razumem zakaj je zupala svojemu bratu če je vedela, da ne sme zaupati nobenemu. Seveda pa knjigo priporočam vsem, ki jo še niso prebrali.
Nazadnje uredil/a ShadowAngel dne 02 avg 2015, 13:48, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 01 apr 2015, 22:06

Izziv: Ena beseda v naslovu
Knjiga: Povezani - Veronica Roth

Slika

Tretji in zadnji del trilogije Razcepljeni je bil napisan veliko pod pričakovanjem. Mislila sem, da bo več bilo govora o Trisini prednici in njeni mami. Pravzaprav pa se je za moje pojme malo preveč vse skupaj vrtelo okoli teh genskih okvar, zaradi česar sta se Tobias in Tris ves čas prepirala. Niti ne bom govorila kaj vse me je zmotilo pri celotni zgodbi ker je malce preveč reči. Na kratko se mi je zadnji del zdel le neko nakladanje, da se je trilogija ravlekla. Le s težavo sem se prebijala skozi in je ta del čisto pokvaril prvi vtis v prvi knjigi. Knjige sploh ne priporočam tistim, ki hočajo dobro zgodbo.
Zakaj se pisateljica v zadnjem delu ni bolj potrudila :107: :118:
Nazadnje uredil/a ShadowAngel dne 02 avg 2015, 13:49, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 31 jul 2015, 13:03

Izziv: Dogajanje v Evropi
Knjiga: Pol temni - Sally Green

Slika

Nathan je pol beli in pol črni vešč, ki živi pri babici z svojo polsestro in polbratom. Mama mu je umrla ko je bil še mlajši, njegov oče pa ga je že pred rojstvom zapustil. Svet belih vešč sprejema nenavadne zakone, da bi lahko Nathenovega očeta ujeli. Eno leto pred sedemnajstim rojtnim dnevom ga svet belih vešč odvzame babici in ga pošlje na samoto k zelo strogi vešči, njenega imena se na žalost ne spomnim. Od tam poskuša večkrrat pobegniti a mu ne uspe, a na koncu mu vselej uspe in odide k črni vešči, ki naj bi mu priskrbela tri darove. a nakoncu mu jih podari njegov oče, ki se prikaže zadnji trenutek.
Zgodbo sem prebrala pred pribčižno tremi mesecemi in resnično mi ni bila všeč. Mogoče je bilo malce krivo kako je pisateljica pripovedovala, a mene osebno se je zdelo, da je zgodba precej neorganizirana. Kakor, da je pisateljica dobila idejo in da ni točno vedela kako priti do zaključka, ki je v zgodbi. Drugače je pa celotna zamisel bila še kar v redu.
Zgodba se dogaja v Veliki Britanji in proti koncu Švici.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 02 avg 2015, 14:39

Izziv: knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a
Knjiga: Poljub črnega jezera - Annalight Night

Slika

Katarina izgleda kakor čisto navadna najstnica. Hodi v šolo, se trudi za najboljše ocene in ima celo težave z fantom, ki je zaljubljen vanjo. Vse se zdi čisto normalno dokler ji ne umre babica in ji Saphira pošlje duha, ki naj bi ji pomagal. Ostale ljudi med tem obsedejo Sence, ki so sklenile zavezništvo z harpijanimi v vojni z angeli. Katarinino življenje postaja vedno težje, dobiva videnja, in na koncu se odloči skleniti kupčijo z harpijinami v vojni. Harpije jo spremenijo v eno izmed njih in ji ponudijo dom na njihovemu dvorcu. Med celotnim bivanjem Katrina počasi odkriva celotno resnico. Na koncu odkrije, da so bogovi le nesmrtniki in kdo je prava boginja. Vojna pa se tako konča, da morska deklica v črnem jezero spremeni "boga" angelov v podvodnega moža. Katrina tudi ugotovi, da ima voda iz jezera zdravilno moč in na koncu postane zdarvilka. Stvari na Zemlji se zopet uredijo.
Zgodba me je že prvikrat ko sem brala navdušila in tudi v drugo sem brez problemov ponovno prebrala. Najljubši so mi deli ko ima Katrina vidanja in bi jih najraje vedno znova brala. Najbolj mi je všeč, da pisateljica ne razkrije vsega do konca, tako kot pri ostalih knjigah. Kaj dosti ne morem povedati kajti nad knjigo sem več kot navdušena.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 09 avg 2015, 18:31

Izziv: Tvoj priljubljen avtor
Knjiga: Krvne vezi - Richelle Mead

Slika

Nadaljevanje serije Vampirska akademija z Sydney Sage v glavni vlogi. Sydney kljub hudemu prekršku, ki ga je naredila v Vampirski akademiji pošlejo na nalogo v Palm Spring kjer mora varovati morojsko princeso Jill. Tam mora obiskovati zasebno Amberwoodsko gimnazijo, si deliti sobo z Jill in se predstavljati kot njena sestra. In da to ni zadosti ora prenašati še njenega dampirskega varuha Eddia, ki je na gimnaziji kot njen brat dvojček ter domišljavega moroja Andrijana in za povrh vsega ji za ovratnik diha alkimist Keith, ki je pred leti posili Sydneyevo sestro. Keith v knjigi prodaja kri in slino lokalnega moroja v tetoverni center, kjer izdelujejo tatuje podobne alkimistični le z drugačnim učinkom. Seveda se v Palm Springu dogaja tudi zelo razbuljive poleg prepovedanja prodajanje krvi in sline. Sin lokalnega moroja je spemenjeni strigoj, ki išče način, da bi zopet postal bitje teme. Proti koncu se zgodi napad strigojejv v katerem Sydney ugotovi, da strigoji ne morejo piti njene krvi. Iz krepljev strigojk pa jo reši samo magija v katero jo je prisila profesorica zgodovine.
Obožujem knjige Richelle Mead čeprav sem do sedaj prebrala samo Vampirsko akademijo. Na začetku sem mislila, da bo bila knjiga precej dolgočasna ker jo pripoveduje Sydney, ki je precej umirjen lik uprimerjavi z Rose. A sem se motila. Kljub njeni umirjenosti je bila knjiga več kot razbuljiva. Bil je prikazan drugačen pogled na vampirje. Kljub strogi veroizpovedi je Sydney zelo dober lik, ki z veseljem pomaga ljudem kokoli sebe. Duhovna vez med Adriano in Jilli je bila meni zelo očuitna ter sem samo čakala kdaj bo Sydney ugotovila. In moram reči da je kmalu vzlekla resnico iz Adrijana čeprav jo je kar precej dobro skrival. Na koncu pa še Sydney zavrni Kethovo satnovanje in ga podari Adrijanu. Kako prisrčno in nesebično dejanje.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 09 avg 2015, 18:54

Izziv: Vijolična platnica
Knjiga: Zlata lilija - Rihelle Mead

Slika

V drugem delu ima Sydey več dela ker je edina alkimistka v Palm Springu. Poleg tega pa mora še pomagati pri iskanju sredstva proti spreminjanju v strigoje in skrbeti za varnost morojske princese Jill. Tokrat v Palm Spring pridejo lovci na vampirje, ki sledijo starodavnemu prepričanju, da treba vampirje uničiti. Njihova tarča je Sonja Karp, ki jo tudi ugrabijo in poskušajo ubit. Kljub vsemu je na prvem mestu Jillina varnost. Eddie se odloči, da bo Angelino naučil samobrambe, na koncu prejšnjega dela je prišla, in zraven skleni, da bo naučil še Sydney. A ta ga zavrne in se skupaj z Adrijanom odpravi na tečaj samobrambe. Poleg vseh dejavnosti se z odporom uči tudi magije pri profesorici zgodovine. Ko lovci na vampirje ugrabijo Sonjo se Sydney odloči, da bo pomoč poiskala pri magiji in z pomočjo profesorice izvede iskalni urok. Ko jo najde poskuša lovce prepričati a ji spodleti in v zadnjem trenutku pridejo dampirji in alkimisti ter rešijo zadevo.
Seveda se vse konča srečno. Sydney je Adrijanu zaupala skrivnost in jo obdrži zase. Seveda pa se v tem delu pokaže Adrijanova ljubezen do Sydney, ki jo ji tudi zaupa. Na žalost v tem delu Adrijan ne dobi odgovora, ki si ga je žele, ker ga sploh ne dobi. Knjiga me je podobno kot prejšna navdušila.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov