Bralni izziv 2015 - patriša

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
ShadowAngel
Opravljen bralni izziv 2017

Re: Bralni izziv 2015 - patriša

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 09 avg 2015, 23:53

Izziv: Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado
Knjiga: City of Heavely Fire - Cassandra Clare

Slika

V zadnji knjigi se odvije še zadnji boj proti Sebastianu v svetu demonov. Zaradi varnosti pred temnimi lovci senc evakuirajo vse inštitute, razen Londonskega, ki ga varuje duh. Ko v steklenem mestu ugrabijo Clarino mamo, Magnusa, Rafaela in Luca, Sebastian zahteva v zamenu za njih Jacka in Clary. Med tem ko se svet odloča Jack, Clary, Izzy, Simon in Alec odpravijo rešit ujetnike iz Sabostjanovih rok. Med potjo odkrijejo, da jih je vilinska kraljica izdala in pomaga Sebastianu. Medtem Clary prenese nebeški ogenj, ki se pretaka po Jackovih žilah v njen meč. Potem se v tulmu vode predasta drug drugem. Ko zagledajo demonsko mesto ugotovijo, da je precej podobno Steklenemu mestu. Ko pridejo v demonsko mesto jih je Sebastian zajel in Clary postavi na mesto kraljice. Clary seveda razbije prehod v Stekleno mesto in ubije brata. V trenutkih ko njen brat umira ga želi rešiti. Za Sebastiana ni rešitve ter umre, nato pa Magnus pokliče svojega očeta in mo ponudi ponudbo. Njegova nesmrtnost za odhod njegovih prijateljov v Stekleno mesto. Namesto njemu nesmrtnost odvzame Simonu, ki zopet postane navaden smrtnik. Z njegovo nesmrtnostjo odvzame tudi spomine na svet lovivcev senc. Itak pa Izzy s Magnusovo pomočjo počasi vrača spomine. Ker pa mora biti konec tudi srečen se Clarina mama in Luce poročita.
Knjiga je lansko leto dobila za YA knjigo na Goodreaders. Ne vem kako ampak meni se je malce vlekla, ne toliko, da je ne bi prebrala, ampak vseeno. Sicer sem knjigo začela brati v slovenskem prevodu in sem hotela že po slabih stotih straneh odložiti, a sem po srečnem naključju dobila v roke originalnal in mi je vendarle uspelo prebrati do konca. Vesela sem, da se je serija TMI končno končala. Cassandra bi lahko napisala še kaj na drugo temo, ker mi je njeno pisanje načeloma všeč. O zgodbi nimam kaj dosti povedati, a prod koncu mi je Clary šla že malo na živce. Zakaj ni povedala za nebeški ogenj? Zakaj je jokala in poskušala rešiti brata, ki ji je zadal toliko gorja ter ga je za povrh še sama ubila? Meni to malce ne štima. Če si resničen prijatelj si zaupaš, ne pa da prekrivaš skrivnosti in potem vsi tvoji prijatelji gledajo kakor tele v nova vrata ko izvejo. Meni ni logično.
“Nikoli ne pozabi, kdo si, ker preostanek sveta zagotovo ne bo. Nosi to, kar si, kot oklep in nihče te ne bo mogel prizadeti.” – Tyrion Lannister

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 16 avg 2015, 22:37

Izziv: Več lot 400 strani
Knjiga: Dnevi zvezd in krvi - Laini Taylor

Slika

Karou se mora soočiti z grozljivo resnico – njen ljubljeni Akiva je kriv smrti njene krušne družine. Ogorčena nad tem spoznanjem se odloči, da bo maščevala svoje ljudi. Vrne se med himere, kjer prevzame Brimstonovo mesto in se začne bojevati proti angelom. Pa bodo himere pripravljene v svoje vrste znova sprejeti dekle, ki jih je nekoč izdalo? Kaj pa Karou – bo lahko odpustila Akivi ali pa je za njuno ljubezen za vselej prepozno?
Po prvi knjigi sem se te lotila z velikim pričakovanjem, saj sem upala, da bo bila prav tako dobro napisana kot prva. A sem doživela razočarane. Zgodba je povedana iz starni terh oseb, Karoue, njene prijateljice in Akive. Tak način pripovedovanja me je malce motil in to precej zaradi tistih e-mail pošt umes. Na začetku sem v resnici komaj čakala, da izvem kaj se je zgodilo z Karou in Akivo ter po stotih straneh razočaranje. Precej nizko sta se spustila. Akiva se je zopet vrnil v vojsko in njegova sestra ter brat sta mu odpustila kar je naredil. Karou v drugem svetu reše Belega leva ter mu pomaga obujati vojake in ga še odpelje na Zemljo. Karou je v tej knjigi bila tako naivna, da je Belemu levu pomagala po vsem kar ji je naredil :107: . Pa tista invezija angelov na koncu se mi je zdela samo nekaj s čimer bi lahko popestril Karouvo in Akivovo ljubezensko zgodbo. Nekaj s čimer bo nadaljevala zgodbo. Mogoče se bom potrudila prebrati še zadnjo knjigo in upala, da me ne bo še bolj razočarala kot ta.
“Nikoli ne pozabi, kdo si, ker preostanek sveta zagotovo ne bo. Nosi to, kar si, kot oklep in nihče te ne bo mogel prizadeti.” – Tyrion Lannister

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 17 avg 2015, 09:42

Izziv: Knjiga, ki si jo od nekdaj želiš prebrati
Knjiga: Srce iz črnila - Cornelia Funke

Slika

V prvem delu fantazijske trilogije Srce iz črnila spoznamo strastno bralko Maggie in njenega očeta, knjigoveza Moja. Neke noči ju preseneti skrivnosti obiskovalec s svarilom, da se morata takoj skriti. Maggie, ki prisluškuje pogovoru, sliši, da oče obiskovalca imenuje Prahoprst, ta pa njega Zlatojezik. In že naslednji dan se Maggie in Mo odpravita na pot, k teti Elinor, teti Maggijene izginule matere.
Knjigo sem si že kar nekaj časa ogledavala v knjižnici in sem se končno odločila prebrati. Knjiga mi je bila zelo všeč. Ideja o branju likov ven iz knjige je bila več kot odlična in na trenutke sem si zaželela, da bi lahko tudi jaz to znala. Le ena stvar me je v knjigi malce motila, to da so dvakrat odšli v Copreconovo vas in pred drugih odhodom se ni dogajalo skoraj nič zanimivega razen tega da so dobili pisatelja Srca iz ćrnila, ki pa je bil itak navdušen nad svojimi liki, ki jih je videl. Najboljši del se je itak dogajal v vasi na čistem koncu ko je Meggie morala priklicati Senco. Pri tem delu knjige nisem mogla niti odložiti saj me je zaimalo ali ji bo uspelo. Na koncu je največje dejanje naredil Mo, prebral zadnji stavek, ki je ubil Coprecorna. Meggie je končno spoznala tudi svojo mamo, ki pa na žalost nema, ne more govoriti. Skupaj z Mojem in Reso se Meggie odpravi živet k teti Elinor. Prahoprst pa z njegovim novim vajencen Faridom gresta na iskanje bralca, ki ju bo prebral v Srce iz črnila.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 17 avg 2015, 12:28

Izziv: Fantazija
Knjiga: Kri iz črnila - Cornelia Funke

Slika

Pol letu dni je Prahoprstu končno uspelo dobiti bralca, ki ga spravi na drug svet a ga tudi prevara. Farida ne prebere in mu vzame edini izvd knjige Srce iz črnila. Farid poišče pomoč pri Meggie, ki njega in njo prebere v Srce iz črnila. Za njima pridejotudi Mo, Resa, ki dobi nazaj svoj glas, Mortola in Basta. Moja Mortola rani, a ga Meggie z besedami reši. Mo prevzame vlogo Šoje in s tem ogrozi artiste, ki jih Srebrni knjez ulovi ter jih odpelje na Nočni grad. Prahoprst, Farid in Meggie jji sledijo in jih poskušajo rešiti. Na koncu Meggie odide na Nočni grad in ponudi Srebrnemu knezu kupčijo. Smrt zvezana v knjigo za izpustitev artistov in njenega očeta. Meggie skupaj z Mojem zvezeta knjigo in podarita Srebrnemu knezu nesmrtnost in skarati trpljenje. Srebrni knez izpusti ujetnika po poti do pristanišča, a jih Basta napade. Mo ga ubije, a v napadu izgubi življenje tudi Farid, a ga Prahprst reši, tako, da ponudi svoje ževljenje za njegovo. Meggie čisto na koncu prikliče v svet iz črnila Orfeja, ki naj bi pomagal.
Drugi del ni bil tako dober kot prvi, a vseeno sem držala pesti, da se bo Mo izmazal in da ne bo Meggie zabredla v prevelike težave z svojim izrednim pogumom. Predsem sem bila vesela za Farida in Meggie, skupaj sta poplen par, prav za skupaj. Škoda ker se ne bo tako zgodilo.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 19 avg 2015, 19:18

Izziv: Po lastni izbiri
Knjiga: Smrt iz črnila - Cornelia Funke

Slika

V zadnjem delu Mo še vedno igra vlogo Šoje, a hoče pridobiti nazaj vlogo knijigoveza. Resa je noseča. Meggie pa Fardiu ne odpusti ker jo je zapustil zaradi Prahoprsta. Mo skleni kupčijo z Grdo, da ga bo varovala pred njenim očetom. Orfej pa Moja izkoristi in ga podari smrti v zameno za Prahoprsta. Ker pa se smrti ne da ukrotiti Moju poda pogaj, da ga izpusti iz svojih kremplov. S Prahoprstom bo lahko odšel če ji pripelje Srebrnega kneza, drugače bojo Mo, Prahoprst in Meggie umrla. Medtem Piskač ugrabi otroke in zahteva predajo Šoje za življenje. Mo pristane na njegove pogoje in se pred. Prahoprst, ki je od mrtvih prišel brez brazgotin na obrazu, mu sledi kot senca in ga ščiti. Grda drži obljubo in ga varuje ter ga za to odpelje na grad svoje matere, kjer pripravi načrt, da bo Mo lahko ubil Srebrnega kneza. Njen načrt se ne posreči in se mora Mo podati v nevarno situacijo, zvezati novo prazno knjigo pod ostrim očesom Piskača. V tej situciji mu pomaga edino sin Grde, ki mu prinese knjigo Srebrnega kneza. Mo ga ubije in se mu uspe priti ven živ, z rahlo pomočjo Rese ki je prišla za njim. Vse se konča srečno, v Ombri vlada Grda, ki je postala Milostna. Elinor, ki je prišla v svet iz črnila daja velike ideje pisateljo Srca iz črnila. Meggie je dobila brata in mu pripoveduje zgodbe iz drugega sveta. Vse je veselo razen Meggiene ljubezni. Ne morem verjeti, da je pustila Farida in odšla z Dorino zaradi neke bedeste zgodbe, ki jo je dolgo nazaj napisalj pisatelj Srca iz črnila, njegovega imena si preproste ne morem zapomniti. Še med pisateljem Elinor je več ljubezni kot med Meggie in Dorino, saj meni se je zdelo. Za moj okus je bilo tudi malce preveč hitrih smrti, edina lepo opisana smrt je bila od Srebrnega kneza. Drugače pa se je pisateljica še kar potrudila. Mojeva vloga me je drža za knjigo do konca. Nisem vedla ali mu bo uspelo ali ne. Lahko bi pa še nekaj naredila, malo več prijateljov in lepši naziv za sina Grde. Kljub vsemu je pomagal ubiti svojega dedka.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 23 avg 2015, 21:18

Izziv: Izšla pred več kot 10 leti
Knjiga: Harry Potter and the philosopher´s stone - J. K. Rowling

Slika

Harry Potter je enajstletni fantič, ki živi pri stricu in teti. Spati mora v shrambi pod stopnicami, debeli in zlobni bratranec
Dudley pa ga ima za živo igračo. Ko nekega dne Harry prejme skrivnostno pismo, mu v sivino vsakdanjika posije svetla luč, saj izve, da je čarovnik. Znajde se na Bradavičarki, akademiji za čarovnike, kjer spozna nove prijatelje. Toda za debelimi zidovi starodavne šole prežijo nanj tudi nevarnosti.
Knjigo že v drugo prebrala in še vedno zadovoljna. Ne morem verjeti, da zgodba, ki je bila napisana in izdana proti koncu prejšnjega stoletja, še vedno popularna. Za Harry se mi zdi sreča, da je spoznal Rona in Hermiono. Če ne bi bilo juspoznal mu ne bi uspelo priti do kamna modrosti in premagal profesorja boja proti temačnim silam. Se mi je pa tokrat profesor Snape bolj smili kot prvič. Mogoče ker se poznala njegovo zgodbo in mi je prirasel k srcu. Škoda ker v zadnjem delu umre. Seveda pa tudi jaz ne bi nikoli pomislila na jecajočega profesorja, ko pa me nek drugi ne mara. Zgodba je še vedno ena izmed boljših in škoda ker nisem pred šestimi leti dobila pisma za na Bradavičarko. Z veseljem bi raziskovala njene skrivnosti.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 26 avg 2015, 17:29

Izziv: Izšla leta 2015
Knjiga: Ognjeno srce - Richelle Mead

Slika

Zdaj ko je sprejela največjo odločitev v svojem življenju, se mora Sydney spoprijeti s posledicami. Š e zmeraj je ujeta med različnimi svetovi. V Palm Springs je prišla njena sestra Zoe in Sydney si ji želi biti blizu, a hkrati pred njo skriva veliko skrivnosti. Zdaj, ko ni več prepričana v svojo predanost alkimistom, mora utreti skrbno pot. Š e posebej ker izkorišča svojo močno magično sposobnost, da zaščiti svoj nov način življenja. Sydney tako živi svoje novo življenje, polno strasti in maščevanja, a grozi ji nevarnost. Če jo alkimisti odkrijejo, jo bodo poslali v prevzgojni center.
Ta del serije sem komaj čakala, da letos izide in sem ga tudi dočakala ter prebrala. Zgodba med Adrijanom in Sydney se odlično odvija. Konec je nepričakovan. Najraje bi Zoe nekam poslala ker je tako izdala svojo sestro. Sydney dam v tej knjigi prav ker je poskušala Zoe pokazati, da moroji in dampirji niso tako slabi. Je pa Sydney se spravla v hudo nevarnost ko je šla z Nilom in Eddijem lovit strigoja zaradi poskusa, še dobro da ostala živa. Adrijan pa se mi prov malce smili zaradi glasu svoje tete ki ga je slišal v glavi. Pa potem ko je začel jemati stibilizaterje razpoloženja in ni moral uporabljati duha, ko ga je najbolj potreboval. Čeprav se mi nazačetku njegova poglavja niso bila všeč je le povedal zgodbo s svoje strani. Posebej fajn se mi je zdelo kako se je hotel potruditi za Sydney. Zgodba se sicer nadaljuje in upamo, da bodo Sydney rešili nepoškodovano ter da bo Adrijantisti ki jo bo rešil.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 29 avg 2015, 16:45

Izziv: Romantika
Knjiga: Zaradi tebe - Lea Jerančič

Slika

Kaj bi naredili, če bi izgubili edino osebo, na katero ste se lahko zanesli v svojem življenju?
Zloraba. Bolečina. Žalost. Strah
To so stvari, s katerimi se je devetnajstletna Aaliyah Thomas soočala celo svoje življenje. Po umoru osebe, ki ji je največ pomenila in zaradi katere je bilo vredno živeti, ubeži morilcu ter pobegne na drugi konec države. Vpiše se na fakulteto, odločena, da nadaljuje s svojim življenjem, a se raje drži zase. Ne ve pa, da jo morilec išče in bo naredil vse, da jo najde.
Dvaindvajsetletniletni Ryder Knight živi za košarko. Je eden najbolj priljubljenih fantov, z veliko prijatelji in dobrim srcem. Edina stvar, ki jo pogreša, je iskrenost. Večina se druži z njim zaradi denarja, zato ni prepričan, kdo je do njega iskren ter kdo ima skrite motive.
Privlačnost med Ryderjem in Aaliyah je takojšnja, vendar Ryderjevo nezaupanje hitro uniči kakršnekoli možnosti, da bi postala prijatelja.
Je pripravljen odpreti srce in ponovno spustiti ljubezen v svoje življenje? Bo Aaliyah podrla zidove, ki jih je postavila okoli svojega srca in končno spet našla zaupanje v ljudi?
Bosta doživela svoj srečen konec ali sta njuni srci preveč zlomljeni?
Moja prva knjiga za odrasle in poolnoma me je navdušila. Vsega skupaj sploh ne morem opisati. Na nekaterih delih knjige sem celo jokala, kot so recimo, ko je Aaliyah Rydenu povedala za svojo sestro, pa ko je brala Rydnovo pismo, pa ko je skoraj izgubila otroka, a sta na srečo ostala oba živa. V glavnem od knjige se nisem morala odlepiti, pa če sem se lih morala, sem ves čas mislila kako bom nadaljevala branje. Že sama ljubezenska zgodba od Aaliyah in Rydena je bila čudovita, potem pa še malo priokusa kriminalke in rezultat je bil na dlani. Vrhunska knjiga in komaj čakam da bom lahko tudi osrale prebrala. Pisateljica me je res navdušila in je gotovo ena izmed najboljših v Slovenija. Samo škoda je ker mora sama vse uredit, ne pa kakšna založba, a gotovo je zanjo to vredno truda.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 10 sep 2015, 18:18

Izziv: Resnična zgodba
Knjiga: Jaz, gejša - Mineko Iwasaki

Slika

Pri rosnih petih letih se je z rodnega doma podala v svet gejš in naslednjih petindvajset let živela življenje, polno neverjetnih zahtev poklica in bogatih plačil. Naučila se je obrednih navad in govorice gejš ter preučevala starodavne umetnosti japonskega plesa in glasbe. Očarala je kralje in prince, najuglednejše gospodarstvenike in mogotce iz sveta zabave.
Spoznavanje dela zgodovine in kulture Japonske je bil pravi užitek :101: . Za tistega, ki ga to zanima. Knjiga je kruta, a v sebi tudi nauk. Mineko, ki je bila najboljša gejša vseh časov, so ji ostale gejše nagajale in izvajale psihično nasilje nad njo. Mineko pa se ni dala, čeprav jo je vse prizadelo, sej je trudila, da bo postala najboljša in se naučila braniti. Kljub tem skrbem je poskušala spremeniti sisitem, ker ji ni bil všeč sistem v katerem je živela. Kar nekaj časa je spala le tri ure na dan, ne vem kako je zdržala, potem se ji je vnel slepič in je dobila več kot zaslužen spanec. Ena stvar v knjige me je tudi presenetila, da je pri petnajstih imela 31 kilogramov in nosila 20 kilogramov težko opravo. Pri devetindvajsetih pa 41 kilogramov. Mnoge se bi borile za njene kile in telo. Meni se je malo smilila zaradi vsega skupaj. Tip jo je hudo prevaral in je mislila, da se ne bo nikoli več zaljubila, na koncu spozna ljubezen svojega življenja. Zaradi stila pričeske skoraj ostane brez lasi in z svojo upokojitvi jo hoče spremeniti sistem, a ji ne uspe. Dosti pretpela tudi zaradi svoje sestre, a zdaj nekje na Japonskem živi srečno z svojo družino :024: :016: .

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 13 sep 2015, 11:56

Izziv: Knjiga, ki jo že imaš doma
Knjiga: Uročena - Sylvia Day

Slika

Sveža in vroča poslastica za ljubiteljice romanc. Vroča, prvinska in senzualna zgodba o Victori in Maxu vas bo prevzela in prislilila, da jo boste prebrale v enem dihu! Domišljijska pripoved o pol-ženski pol-mački in mogočnem čarovniku je polna erotike in presenetljivih obratov v ljubezni, ki si jo želita in za katero se borita zaljubljenca – sama proti mogočni skupini Visokega sveta, ki bi si radi za vse čase podredili izmuzljivo zelenooko demonsko pomočnico …
Fantazijska erotika. Ideja se mi je zdela več kot odlična, a zame je bilo malo preveč seksa. Veliko preveč za 180 strani. Premalo dogajanja, razen bolj na koncu, a kljub temu knjige nisem mogla odložiti, saj mi je bil všeč stil pisanja. Pisateljica zna odlično napisati in opisati reči. Se pa lahko tudi kaj naučiš. Nikoli pa ne veš kdaj ti take knjige pridejo prav. Mogoče čez akih deset let.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov