Bralni izziv- Booklover2002

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf
Kraj: Maribor

Bralni izziv- Booklover2002

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 14 jun 2015, 18:11

No, pa sem se še jaz odločila, da opravim bralni izziv 2015!!!

Seznam nalog:

1) Izšla pred več kot 10 leti (3 točke)
2) Ena beseda v naslovu (2 točki)
3) Avtor, mlajši od 30 let (3 točke)
4) Lepa platnica (1 točka)
5) Dogajanje v kraju, ki si ga želiš obiskati (2 točki)
6) Dogajanje v Evropi (2 točki)
7) Vijolična platnica (3 točke)
8) Romantika (2 točki)
9) Več kot 400 strani (3 točke)
10) Uspešnica, ki je še nisi prebral/a (1 točka)
11) Knjiga, ki jo že imaš doma (3 točke)
12)Kriminalka ali grozljivka (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Znanstvena fantastika (2 točki)
15) Drugi del poljubne serije (3 točke)
16) Od nekdaj si jo želiš prebrati (1 točka)
17) Knjiga, ki si jo enkrat že prebral/a (3 točke)
18) Fantazija (2 točki)
19) Knjiga, ki je dobila kakšno nagrado (3 točke)
20) Knjiga, ki bi jo moral/a prebrati v šoli (2 točki)
21) Dogajanje v gorah ali na snegu (2 točki)
22) Po priporočilu nekoga iz Bralnice (1 točka)
23) Izšla leta 2015 (3 točke)
24) Tvoj priljubljen avtor (2 točki)
25) Resnična zgodba (3 točke)

:jupi:
Nazadnje uredil/a Booklover2002 dne 01 jul 2015, 21:56, skupaj urejeno 9 krat.
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

Re: Bralni izziv- Booklover2002

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 14 jun 2015, 18:38

Za svojo prvo nalogo sem si izbrala dogajanje v Evropi(2 točki)
Prebrala sem knjigo Kradljivka knjig!

Naslov: Kradljivka knjig
Avtor: Markus Zusak
Naloga: Dogajanje v Evropi

http://www.zamisel.org/image/cache/data ... 00x500.jpg

MNENJE:Torej, knjiga se dogaja med 2. svetovno vojno, v Nemčiji. Glavna oseba je Liesel Meminger, ki že kot majhna izgubi svojega brata. Ker je njena mama komunistka, jo pošljejo v Dachau in Leisel pošljejo k novi rejniški družini. Liesel tako odide od mame in je nikoli več ne vidi. Knjiga je vsekakor ganljiva, pa tudi zelo posebna, saj jo beremo skozi oči smrti. Liesel spozna krutost realnega sveta, in izgubi svoje najdražje. No, ne čisto vse. Med bivanjem pri njenih novih rejniških starših, pa pod njihovo streho sprejmejo Maxa. Max je Jud, zato ne sme Liesel nikomur črhniti niti besede o tem. Skozi knjigo sem čutila kako se Max in Liesel spoznavata in kako iz tega nastane prekrasno prijateljstvo med deklico in Judom. Na koncu knjige pa mesto, v katerem živi Liesel doživi katastrofo. Nemčijo bombandirajo, torej tudi predel, katerem je Liesel. Deklica preživi a bi raje umrla, kot pa imela nikogar. Kajti ko Liesel trupla svojih rejniških staršev, njenega prijatelja Rudija pa tudi njegove družine, spozna da nima nikogar več, ki ga je kdaj imela rada. Tudi Max zbeži in ves čas sem mislila, da se ne bo več vrnil. Ampak na čistem koncu knjige, se Max pride v trgovino kjer čez nekaj let dela Liesel in jo objame. Zgodba je kot čustven vlakec na katerem uživaš, se smejiš, jočeš... Ker je dogajanje postavljeno v 2. svetovno vojno, sem bila še bolj navdušena, da preberem knjigo. Knjiga je zagotovo pustila veliko sledi, potem ko sem jo prebrala.

OCENA: 5
Nazadnje uredil/a Booklover2002 dne 15 jun 2015, 18:01, skupaj urejeno 1 krat.
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 14 jun 2015, 19:15

Za svojo drugo nalogo sem izbrala knjigo z vijolično platnico.
Prebrala sem Zapestnico spominov.

Naslov: Zapestnica spominov.
Avtor: Melissa Hill
Naloga: Vijolična platnica

http://www.mkk.si/wp-content/uploads/20 ... 00x470.png

MNENJE: Holly O' Neill je mati samohranilka z otrokom Dannyem. Živi na Manhattnu.Dela v trgovini s starinskimi oblačili in ko nekega dne najde zapestnico z obeski, podobno njeni se odloči, da bo poiskala lastnika. Ima namreč zapestnico z obeski, ki ji jih podarijo mama, prijatelji ob posebnih priložnostih. Pri iskanju lastnika naleti na veliko ovir, a se ne ustavi. Prepričana je, da bo našla lastnika in mu vrnila zapestnico. Na drugi strani Manhattna pa se odvija druga zgodba. Greg je izgubil mamo. Ima dobro službo, prekrasno dekle in ljubeznivega očeta. Ko pa se odloči, da da odpoved in se posveti fotografiranju, se njegov zakon zamaje. Medtem ko Holly išče lastnika, Greg zaprosi Karen(njegovo punco). Ampak izkaže se, da je Greg naredil napako, saj ugotovi, da ga njegova punca vara. Ko njegov oče in on iščeta mamin prstan pa ugotovita, da ji manjka zapestnica z obeski. Tudi Grega to zelo skrbi in odloči se, da bo poiskal najditelja. Knjiga je na trenutke tudi smešna, predvsem pa je zelo čustvena in zabavna. Ko sem prebrala to knjigo sem pograbila še ostale knjige Melisse Hill, ki so prevedene v slovenščino. Ta knjiga je ena mojih najljubših.

Nazadnje uredil/a Booklover2002 dne 15 jun 2015, 18:00, skupaj urejeno 1 krat.
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 14 jun 2015, 20:32

Naslednja naloga je romantična knjiga.
Prebrala sem Talisman.

Naslov: Talisman.
Avtor: Nicholas Sparks
Naloga: Romantika

http://felix.si/9563-12473-large/talism ... knjiga.jpg

MNENJE: Talisman je ljubezenska, življenska in na splošno prekrasna zgodba. Logan Thibault je marinec. Ko nekega dne na tleh, po bojevanju najde sliko ženske, si jo shrani v žep. Ravno takrat pa prileti čisto blizu njega bomba iz letala. Lahko bi umrl, a preživi. Njegov prijatelj Victor je trdno odločen, da Loganu slika prinaša srečo. In, ko Logan še enkrat skoraj umre, se odloči da bo poiskal dekle na sliki in se ji zahvalil. Prepešači iz Kolorada v Hampton, kjer jo najde. A namesto, da bi se ji samo zahvalil, ji pomaga v pasjem zavetišču, ki ga imata ženska katere ime je Beth in njena mama. Kmalu se Loganovo in Bethino prijateljstvo preplete v ljubezen. A ovira je, Bethin bivši, ki je skrajno ljubusumen zaradi njenega novega zakona. Med branjem so me obdajala različna čustva. Na žalost sem pogledala film preden sem prebrala knjigo, zato nisem imela kaj veliko od branja knjiga. Ampak mi je bila knjiga vseeno zelo lepa in dobra. Nicholas Sparks je izjemen avtor, ki piše knjige, ki jih ne morete nehati brati.

OCENA:5
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 15 jun 2015, 19:15

Naslednjo naloga, ki jo opravljam se imenuje: knjiga z več kot 400 stranicami.
Prebrala sem 3. del trilogije Volkovi iz Mercy Fallsa.

Naslov: Večnost
Avtor: Maggie Stiefvater
Naloga: Knjiga z več kot 400 stranmi.

http://www.rabljene-knjige.si/media/cat ... ecnost.jpg

MNENJE: To je zadnji, in odločilni del kako se bo trilogija končala. V Večnosti se zgodi nekaj zelo groznega, in to je iztrebitev volkov. Med njimi sta tudi Grace in Cole. Sam in Isabelle pa skleneta moči in pomagata volkom. Ne bom vam pokvarila konca, zato bom pisala predvsem moja mnenja. Maggie ima posebni pisateljski stil, ki ga takoj prepoznaš. Ko sem začela brati Srh se mi po pravici ni zdel tako zanimiv, a sem ga vseeno še naprej brala. Potem sem prišla do Nemirja in zgodba je postajala vedno boljša. Zadnji del sem končala in tako pogrešala branje te trilogije, da sem jo skoraj prebrala še enkrat. Čeprav se nisem najbolj navezala na glavni osebi; Sama in Grace, pa sem imela raje Cola in Isabelle. Res, je da je na trenutke Večnost malce dolgočasna in se vleče. Ne obupajte že pri prvi knjigi, saj preostalih dveh ne morete odložiti.

OCENA: 4
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 15 jun 2015, 23:08

Naslednja naloga je izbrati knjigo, ki je uspešnica, a je še nisi prebrala.
Izbrala sem 1. del Harry Potterja :mrgreen: :107:

Naslov: Harry Potter in kamen modrosti
Avtor: J.K.Rowling
Naloga: Uspešnica, ki je še nisi prebrala

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/s ... Potter.JPG

MNENJE: Vem samo, da je to prvi del serije Harry Potter. Tako me je sram, da tega še nisem prebrala, saj je ena najbolj branih knjig. :105: V tej knjigi Harrya spoznavamo in Harry spoznava čarovniški svet. Naredili so tudi film, ki si ga še nisem ogledala. Knjiga me ne mika preveč, saj se mi zdi, da je pre - otroška zame in me ne bi zanimala, ko bi jo začela brati. Morda se bom nekega dne že spravila k branju serije. Stvar, ki pa mi je RES všeč pri Harry Potterju pa so platnice knjig. Ilustracija je zabavna in želiš si takoj pokukati v knjigo. Veliko fantazijskih knjig ima tiste "značilne" domišljiske platnice, ampak Harry Potter je čisto nekaj drugega. Želela bi si pogledat film, a se nikoli ne spravim k temu. Za vse, ki še niste prebrali Harry Potterja niste edini! :016: :017: :019:
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 16 jun 2015, 14:28

Za naslednjo nalogo sem si izbrala knjigo po lastni izbiri.
In izbrala sem Če ostanem.

Naslov: Če ostanem
Avtor: Gayle Forman
Naloga: Po lastni izbiri

http://www.mladinska.com/_files/30048/C ... em-200.jpg

MNENJE: To knjigo sem izbrala, ker mi sta mi bila všeč knjiga in film. Film je bil isti knjigi, in na žalost sem ga gledala, ko še knjiga ni bila pevedena :thumbdown:
Zato sem bila "spoilt". Vedela sem kakšen je konec, a sem vseeno knjigo potem še enkrat prebrala. Knjiga je bila mnogo boljša in ob njej sem se razjokala :016: Ne bom govorila preveč o vsebini knjige, ampak bolj o likih. Torej, moj najljubši lik v tej zgodbi je bila Mia, ki je tudi glavni lik. Z Adamom imata preprosto, najstniško razmerje, a se zaplete, ko Mia želi oditi na Juliard, v New York. Ko sem gledala film in potem brala knjigo, sem videla neizmerne podobnosti med njima. Film je bil res čustven, a so se me besede dotaknile bolj. Naslov se nanaša na nesrečo, ki se je pripetila Miini družini. Ta knjiga je res fantastična, morte jo prebrat :jupi:

OCENA:5
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 18 jun 2015, 16:09

Moja naslednja naloga je, knjiga ki si jo že prebrala.
Izbrala sem 1. del Hiše noči Zaznamovana.

Naslov: Zaznamovana
Avtor: P.C. Cast in Kristin Cast
Naloga: Knjiga ki si jo že enkrat prebrala

http://felix.si/8901-11367-thickbox/zaz ... iga-zk.jpg

MNENJE: V bistvu je veliko bolj zakomplicirano, kot se zdi. Začela sem brati Hiša noči in se popolnoma zaljubila v prvo knjigo. Ampak druge nisem prenesla, kaj šele ostale serije! Zaznamovana sem prebrala dvakrat in sicer ker sem hotela še enkrat doživeti tista čustva, ki so me oblila pri branju knjige. Ta knjiga je ena mojih najljubših, ampak kot sem že rekla ostale knjige v seriji mi niso všeč. Liki so odlično zgrajeni in zelo sem se navezala na njih. Najbolj sem se seveda na Zoey, saj ona tudi pripoveduje zgodbo. Všeč mi je ta plot-twist v knjigi, ampak se izkaže da je v drugi knjigi že dolgočasen, saj se vleče. Res sem bila razočarana, saj je bila Zaznamovana takoooo dobra. Le redko berem knjige o vampirjih in zraven te sem prebrala samo še Vampire Diaries, ampak tudi samo 1. in 2. del(nikjer nisem mogla dobiti ostalih). Platnica je čudovita, ampak tisto najboljše je v opisovanju krajev. Na primer hiša v kateri je Zoey. Res fajn knjiga.

I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 18 jun 2015, 16:19

Naslednja naloga je knjiga, z lepo platnico.
Prebrala sem Zvezdni prah.

Naslov: Zvezdni prah
Avtor: Neil Gaiman
Naloga: Lepa platnica

http://www.emka.si/img/product/12t_2012 ... _front.jpg

MNENJE: Knjiga Zvezdni prah je fantazija z glavno osebo Tristanom Trnom. Po njej so posneli film, ki ga še nisem gledala. Moram priznati, da mi knjiga ni bila posebno všeč. Bila je malo preveč domišljiska zame. Liki me niso preveč pritegnili, a sem skozi knjigo preletela izredno hitro. Tristan mi je šel na živce, še bolj pa zvezda. Zgodba se mi ni zdela preveč zanimiva, kot sem že rekla, preveč domišlije je bilo. Edina stvar, ki mi je bila res všeč, je bila platnica. V trgovini sem zagledala knjigo in platnica me je zelo zamikala. Ampak zgodba me ni preveč navdušila. Seveda pa me je skušnjava po tako lepi platnici premagala in Zvezdni prah je pristal v moji košari. Platnica, čeprav preprosta, ima neko veličastno energijo. Iz tega primera sem se naučila, da nikoli ne ocenjuj knjige po platnici.

OCENA: 3
Nazadnje uredil/a Booklover2002 dne 19 jun 2015, 15:47, skupaj urejeno 1 krat.
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 18 jun 2015, 16:26

Naslednja naloga se nanaša na kriminalko ali grozljivko.
Prebrala sem Rdeča kot kri in Bela kot sneg, iz trilogije Sneguljčica, a bom vam danes predstavila 2. del Bela kot sneg.

Naslov: Bela kot sneg
Avtor: Salla Simukka
Naloga: Kriminalka ali grozljivka

http://www.mkk.si/wp-content/uploads/20 ... 00x437.jpg

MNENJE: To je kriminalni roman, in ta knjiga je ena mojih najljubših. Drugi del(torej ta) je bolj čustven kot prvi. Ampak me je seveda spet tako zasvojil. Nisem mogla odmakniti oči od te knjige. Bila je napeta, dramatična, vznemirljiva! Vse! Platnica je perfektna in zgodba tudi. Zelo sem se navezala na Sneguljčico in res bi tudi jaz naredila tako, kot je ona v nekaterih primerih. Ves čas sem se strinjala z njo in jo čutila. Sočustvovanje z Sneguljičico je bilo tako močno. Prav predstavljala sem si jo kako sedi zraven mene. Knjiga me je navdušila za še več kriminalk. Ena dobra poslastica,

I write to live
and
I live to write

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov